Счупиха ми игла по време на секцио в Клиниката на Мазнейкова

  • 15 896
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Не знам къде да пусна тази тема, така че, ако модераторите преценят, нека я преместят другъде   Rolling Eyes

Ще разкажа тази история с цел хората да бъдат уведомени за това, което се случва, а не да бъда поредната жертва, която си премълчава  Shocked
Отидох да раждам с планирано секцио в клиниката на Мазнейкова, понеже там изражда моят д-р. (Няма да му споменавам името. На него искам да благодаря от цялото си сърце за всичко, което е направил и прави за мен!!!!   bouquet)
Операцията беше изключително тежка, с много усложнения, не можаха да извадят бебето поради множество сраствания от предното секцио, то не изплака, после имаше и усложнения с мен и поради тези причини операцията продължи 2 часа и половина, вместо един. Мен започна да ме боли и макар, че д-рът 100 пъти каза да ми сложат болкоуспокояващо, сестрата не го направи. Накрая болките бяха почти нетърпими, но въпреки това никой не послуша д-ра и не ми сложиха нищо, а аз си търпях.  CloseОсвен това почти през цялата 2ра половина на операцията в операционната нямаше никой друг, освен д-ра и асистентката му и нямаше кой да свърши елементарни неща, от които двамата опериращи имаха нужда, та се налагаше асистентката през определено време да търчи извън операционната и да вика някоя сестра да си свърши работата  Close
Това са само малки отклонения, но те описват и друга действителност в тази болница. Shocked
Накрая д-рът остави асистентката му и още една д-рка (или стажантка не знам), да ми направят финалните повърхностни 2 шева.
В тоя момент влезе Мазнейкова в операционната и им се развика: "Какво е това секцио 2 часа и половина, правете по един прав шев и приключвайте бързо!"  #Crazy #Crazy #Crazy 5 минути след това, Мазнейкова отново влезе и отново им се развика да "приключват веднага" и "да не се мотат"  #Crazy Помислих си какви ли ще ми ги свършат при тоя зор, но не съм си и представяла...

Така... операцията мина, аз се прибрах вкъщи и след като ми махнаха конците, започна една болка, имах едно леко подуване, което се зачерви. Обадих се на моя д-р и той ме викна да ме види.
Оказва се следното: по време на шиенето двете момичета са ми счупили игла вътре, но не били сигурни дали останала вътре. Ушлашили се от Мазнейкова, че им дала зор и, вместо да я извикат да провери дали е вътре, за да не им се развика пак, решили да ме зашият на риск  #Crazy #Crazy #Crazy(това самите момичета си го признават, не си го измислям...)

И така.. сега аз съм с игла в корема, чакам да излезе на повърхността и д-рът ще ме реже пак, за да я извади  Shocked

Не знам как да постъпя..., не знам как да се разправям..., просто не знам.... Уплашена съм и място не мога да си намеря от яд!
Не искам да оставя нещата така.  Shocked
Разбирам да я забравят, но да знаят, че има вероятност да е вътре и да ме зашият...кажете вие: що за немърливост е това в тази иначе престижна болница #Crazy #Crazy #Crazy

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 10:07 от kalli

# 1
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Ох незнам какво да кажа  Confused ..... потресена съм  ooooh!


Стискам палци вс. около теб да има позитивна развръзка   bouquet

# 2
  • Мнения: 14 133
Безобразие и то в прехвалена клиника!!!! Twisted Evil
Стискам плаци всичко да завърши добре за теб, миличка!!!  Praynig

# 3
  • Мнения: 332
Обърни се към адвокат, още преди да са ти извадили иглата  Naughty
Дано се оправиш бързо и да получиш някакво възмеэдие за мъките, които си изживяла.

# 4
  • Мнения: 8 999
Можеш да осъдиш клиниката, но вината ще понесе твоят доктор. Той, като шеф на операционен екип е бил длъжен да подсигури присъствие в операционната зала, по време на цялата операция на: анестезиолог, операционна сестра и асистент. Работа на анестезиологът е да следи за общото ти състояние, за това дали изпитваш болка или не и съответно да вземе мерки за обезболяването ти.
Не разбирам за какво толкова си му благодарна на твоя доктор, щом те е зарязал и е оставил друг да му довърши операцията.
Лошото е, че за всичко това ти трябват доказателства - за продължителността на операцията, за липсатата на анестезия, за иглата в корема... В съда не може да се явиш само с горния разказ.
А може би целият проблем се крие в недобре свършена работа още при първото ти секцио.
Посъветвай се с адвокат. Или се обърни към "Господари на ефира".
Много лошо се е получило при теб, но важното е, че вече си добре и детето ти също е добре.

# 5
  • Мнения: 2 171
Кали, ужасно е това, което си преживяла Sad. Стискам ти палци да се възстановиш бързо и да няма никакви последици за в бъдеще за теб тази немърливост. Не оставяй нещата така! Утре може да пострада друга жена.

# 6
  • Мнения: 11 003
Нямам думи... ooooh!
Ходила съм в тази клиника и всичко изглеждаше на ниво, но май е доста прехвалена Confused
Не знам какво да те посъветвам, най-добре се консултирай с адвокат.
Стискам палци за бърза и позитивна развръзка! Praynig
Бързо и леко възстановяване!

# 7
  • София
  • Мнения: 1 603
Пълно безобразие, на търговийка обърнаха всичко...А уж ходим в частни клиники и плащаме ли плащаме, точно за различно отношение .... Не оставяй нещата така. Ясно е, колко ще ти е трудно да се занимаваш с адвокати, при положение, че съвсем скоро си имала тежко раждане, но не оставяй нещата така.

# 8
  • Мнения: 1 367
Това,което разказваш,е ужасно!!!!И аз те съветвам да не оставиш нещата така,защото,извинявай,ако прозвучи грубо,ти си се разминала с една игла в корема,но утре някой може да пострада фатално при такова отношение.baibibi те е хосъветвала много правилно как можеш да постъпиш.Дано няма последици за здравето ти!

# 9
  • Мнения: 2 751
Не разбирам за какво толкова си му благодарна на твоя доктор, щом те е зарязал и е оставил друг да му довърши операцията.
Често при секцио двата повърхностни странични шева се правят от асистента, който също е д-р (принципно)  Rolling Eyes
Шевовете иначе са направени добре, немърливостта идва от психиката им и страха им от шефката, което е направо безобразие  #Crazy #Crazy #Crazy

А до съд няма да стигам. Това си е мое и окончателно решение  Peace Но не знам докъде ще стигна, още ми е объркано  Shocked

# 10
  • Мнения: 173
Пожелавам ти бързо възтановяване.Намери начин да им потърсиш отговорност,не оставай нещата така.

# 11
  • Мнения: X
Много лоши неща съм чувала за болницата на Мазнейкова, неонатологията им също не струва. Заради това и не родих второто си дете там, въпреки, че лекаря, който ме изражда първия път, работи там.

Ами какво да правиш...... ако не ти се занимава със стандартните процедури - медицинска експертиза - съд - обезщетение, има вестници, телевизии...... нека стане всеизвестна компетентността на персонала. Да не говорим, че да влизаш и да даваш зор да зашият по-бързо......това да не е състезание бе.......

Стискам ти палци и дано не е болезнено изваждането на иглата.

# 12
  • София
  • Мнения: 672
Пожелавам ти бързо възтановяване.Намери начин да им потърсиш отговорност,не оставай нещата така.


 Peace

Мнооого грозно и безотговорно...

За съжаление за Мазнейкова все лоши неща чувам от близки хора... Защо пък е толкова прехвалена пустатаму клиника не знам...

# 13
  • Мнения: 103
Направо съм смаяна от случилототисе.Много се надявам да изле3е парчето игла от теб и да няма усложнения.kalli не оставяй така нещата,това ще е скрито престъпление,заради нечия некадърност.Тези хора трябва да си получат заслуженото,как така съзнателно ще оставят парче игла в теб?НЯМАМ ДУМИ.Подай оплакване на съответните органи.Не се примирявай.Желаяти бързо възтановяване.И ЧЕСТИТО за бебо нека е живо и здраво и много да те радва.  bouquet

# 14
  • София
  • Мнения: 12 554
Следващият път може друга жена да я изкарат с краката напред от залата. Не е хубаво да се мълчи, защото ги обхваща чувството за неприкосновеност. А иначе моето лично мнение за Мазнейкова се потвърждава за пореден път, че е некадърница. В клиниката на мъжа й младо момче почина след рутинна операция на коляното!!!
Както и да е, дано ти си наред и всичко да се оправи!

Общи условия

Активация на акаунт