Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 25 май 2005, 16:00 ч.

Пак за прясното мляко

• 417
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
Знам че темата я обсъждахме оня ден за 100тен път, но сега ми дадоха една мостричка на оризова каша Нестле за деца над 6м на която пише "Сварете мляко и го смесете с кашата" Shocked а нали говорихме че прясно мляко не бива да се дава преди 18м възраст.  А и в почти всички книги с рецепти за бебешко ядене се среща прясно мляко от 5-6 месец като добавка в пюрета и каши  smile3506

# 1
  • UK/София
Много се извинявам,че не отговарям на въпроса ти и измествам темата,но може ли някой да ми каже къде е тази тема за прясното мляко,обсъждана скоро!Бях няколко дни без компютър,а сега не мога да я намеря Sad

# 2
  • София
Биляна, точно последните дни не е обсъждана тази тема. Не търси.

# 3
  • UK/София
Благодаря за отговора, Vivi!!!!!

# 4
  • Алпите
Ако те притеснява прясното мляко, прави кашата с адаптирано.
В детската кухня, която е от 10 месечна възраст всеки ден правят крем или друг десерт с прясно мляко. А аз започнах вкъщи и по-рано да правя нишестета. Иначе какъв крем можеш да направиш без прясно мляко?
Колкото до млякото за пиене- аз и сега купувам адаптирано (на година и 4 месеца е).

# 5
Не си блъскай главата, това просто е неточно преведо. И не смесвай оризовата каша с ПРЯСНО мляко. Вариантите са два - да я смесиш с кърма, каквато ти конкретно изцеждаш, така че това е възможно, или да я приготвиш с вода със или без добавка на адаптирано мляко.

Преводите на много от детските храни са неточни, винаги има едно наум.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт