Малкия е със страхотен запек

  • 3 141
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Видин
  • Мнения: 685
Здравейте мили мами. Отново се обръщам към вас за помощ.
Малкото ми момченце е със страхотен запек. От два дни е само на АМ но пак нищо. Днес ще ходим и до педи, но ми се иска да чуя и вашето мнение. Дали има вероятност именно АМ-то да го запича. Ние сме на НАН 2 и като се замисля малко след като го започнахме и започнаха и проблемите. Е тогава започнахме и захранването. Вече не знам какво да правя Sad

# 1
  • София
  • Мнения: 672
Аз бих включила тиква (ХИП имат такова пюре) в менюто на детето всеки ден. Регулира коремчето много добре.

Също така бих сменила млякото с Лактана Био 2. Обикновено майките на АМ така решават проблема с упорития запек. Аз така го реших завинаги, след 2 месеца ходене по мъките с нан-ове и аптамили -   но с Лактана Био 1.

Ако не ти се сменя мляко, прави шишето 20-25 мин преди ядене да се разтвори по-добре млякото. Това съм чувала че при НАН-а помага - при нас нямаше ефект.

ТОва е мое мнение, разбира се.  Hug

# 2
  • Видин
  • Мнения: 685
Меги, благодаря за бързия отговор Hug Определено мисля да сменя млякото

# 3
  • Мнения: X
На тази възраст има достатъчно разхлабващи пюрета и сокове, с които да си оправи детето проблема. Не разбирам защо е само на АМ при запек, вместо да му даваш тиква/круша/сливи под форма на пюре или сок.

# 4
  • Мнения: 222
Не мисля, че има място за притеснение!
Перси беше със запек 6дни!
Пробвай с пюре от сини сливи, круши, тиква, направи му клизмичка с термометър, ако не стане вземи малко домашно сапунче и го наостри ,и внимателно му направи клизма. Действа безотказно, аз така спасих положението първия път. От нищо друго нямаше резултат. Всичко ще се оправи!

# 5
  • Видин
  • Мнения: 685
Явно не съм се изразила правилно. Пюре яде от круши и сини сливи всеки ден. Давах му и вода от овесени ядки. От един месец само 2-3 пъти е акал без термометър. Просто се напъва но не може да изкара ако. За това и съм така притеснена. Гледам и другите пюрета да са разхлабващи. А запичащото нещо което яде е 2 бисквити плазмон вечер и сухар в супатана обяд

# 6
  • Мнения: 68
Аз спасявам положението с пюре от сини сливи (само на semper ни действа разхлабващо) или с пасирано хубаво узряло прясно манго. След като хапне манго колкото и да е запечен до час памперса прелива. Бананите също много запичат.

# 7
  • Мнения: 999
Щом сливите и крушите не помагат newsm78 може и да е от А.М. Бебка също е на Лактана 2 и вече нямаме проблеми със запека. Преди да го смениш пробвай и с каши на Хип. Те също са с пробиотици и могат да ви помогнат.
Най добре се посъветвай с педито, както си писала.

# 8
  • Мнения: 1 454
Аз онзи ден взех сливи от Билла/ някакви червени/ и направих домашно пюре от сливи и малко ябълка и банан и след няма и 2 часа имаше резултат  Peace Пробвай с домашно. На моя син купешките пюрена не му влияян нито една марка  Laughing

# 9
  • Мнения: 36
Моят син/6м/ беше с хроничен запек и на дуфалак дълго време,докато не ни изписаха свещички с глицерин,които се продават в чужбина,най-близо-Гърция,и проблемът отшумя.

# 10
  • Мнения: 195
аз ползвам пюре от круши, или сини сливи с кайсия.
а от зеленчуковите-тиквички-много добре деистват  а и са вкусни-поне ние ги обичаме много.

# 11
  • Мнения: 1 197
Дъщеря ми също беше на НАН и резултата беше като вашият,смени го с някакво друго АМ

# 12
  • Мнения: 4 784
Има вероятност да е от млякото. Нан-а в много случаи запича и лично аз съм го заклеймила като мляко, защото докара голям запек на Калоян. Откакто му давам сокчета обаче със запек проблем не сме имали. Крушата върши чудеса  Simple Smile

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моят син го беше запекъл Нан-а  Naughty

# 14
  • Видин
  • Мнения: 685
Благодаря момичета Hug
Педи каза да давам активиа фибри. Смених АМ с Фризо 2, който също е с пробиотици и бифидос есенсис. Каза да дам и дуфалак докато се прокара. И да давам много плодове.

# 15
  • Мнения: 814
Ако не искаш да сменяш АМ, вече има и каши Лактана - млечните са със същите пробиотици и бифидобактерии като в млякото, обаче не знам дали само те ще помогнат, защото бебето в крайна сметка не може да яде само каша...  newsm78.

Учудена съм от педито ти - според мен Активия фибри не е подходяща за дете под 1 година, а Friso 2 съдържа прЕбиотици, а не прОбиотици...

# 16
  • Мнения: 2 334
Пробвай да даваш Фризо в комбинация с Фризовом.На моята дъщеря само това и помогна.Вначалото беше на Фризо ХА ,след това на Милумил и пак се запичаше и сега и давам пак Фризо но в комбинация с Фризовом и няма никакъв проблем-ходи си всеки ден Peace

# 17
  • Мнения: 1 197
Съгласна съм с  ivemom  и аз много съм учудена за Активия с фибри за дете на  годинка,но ти си преценяваш   Peace

Последна редакция: чт, 17 апр 2008, 21:04 от nell@

# 18
  • Мнения: 4 784
Активия фибри  Shocked Shocked!?! Не е ли малко детето за такова нещо?

# 19
  • Видин
  • Мнения: 685
Не знам за активиата. Аз дадох само няколко лъжички в комбинация с круша. И за сега няма никаква промяна.

# 20
  • Мнения: 27 524
Кисело мляко за малко под 8 месеца не е желателно. Още повече Активия  Rolling Eyes Нан и Фризолак запичат повечето деца, да. Смени млякото.  Peace Давай пресни плодове на гладно. Забрави за термометъра, сам по себе си той също прави изхождането лениво и бебето чака на него, употребата му е неправилна и ненужна. Не давай моркови и банани. При правилен хранителен режим запек няма. Знам, че има бебета, деца и възрастни предразположени към запек, но няма такива, абонирани за него  Grinning, всичко се коригира. Успех  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 640
Смени млякото НАН с Аптамил. При нас действа и кивито,но не знам дали е подходящо за вашата възраст

# 22
  • Мнения: 163
Ние се справихме със запека с вода от овесени ядки. Действа безотказно.
Давах по 1-2 лъжички на ден и след около 3 дни малкият нямаше запек и повече не е имал.

# 23
  • Видин
  • Мнения: 685
Dragо, благодаря за изчерпателния отговор. Попринцип винаги съм слагала малко повече вода, но той пак се запече. Все пак изформацията е много полезна и дано да е в помощ на другите мами със същия проблем  bouquet

# 24
  • Мнения: 336
Нашата рецепта за страхотния ни запек беше ( и все още е ) ФРИЗОВОМ. За два-три успя да регулира стомахчето, след месец и нещо почна да ака по 2 пъти на ден... Абе за сериозен запек е много добре. А и спира повръщането  Peace

# 25
  • Мнения: 336
...за 2-3 дни ... имам предвид, сега си прочетох ндописания пост Embarassed

# 26
При нас най - добър ефект има овесена водичка,просто във водата слагам малко овесени ядки и така разтварям Нан.Добър ефект има и домашно пю-
ре от круша.

# 27
  • Мнения: 171
не знам дали е от млякото,защото моята щерка пие самио Лактана био 1 и сега мина на двойката а запек определено има и при нас.Тя яде зел.пюре с картофи,моркови ,броколи,не съм й давала обаче тиква,плодови пюрета круша,праскови но ефект няма ака си сама на 3 дена,но леко твърдо.сега й давам Блевит л да видим  от него

# 28
  • Видин
  • Мнения: 685
Какво е Блевит Л? Помогна ли ви? При нас всички опити бяха без успех. От 1.5 месеца сме на 5мл. Дуфалак на ден и ака всеки ден, като в началото е твърдичко, а към края вече нормално, но отново много плаче Cry

# 29
  • Мнения: 171
блевит Л е чай разхлабващ за деца,но при всеки действа индивидуално.

# 30
  • Видин
  • Мнения: 685
При вас подейства ли? От аптеките ли мога да го намеря и колко струва? Извинявай за затрупването със въпроси Blush

# 31
  • Мнения: 9 973
дай пюре от круши,сини сливи

# 32
  • София
  • Мнения: 15 219
няма как адаптирано мляко да е причина за запек .... но нищо не пречи да си мислите така ........

Ти, доколкото разбирам, би искала да кажеш повече по темата. Защо не развиеш малко повече аргументите си?

# 33
  • Видин
  • Мнения: 685
дай пюре от круши,сини сливи
Всякакви пюрета от разхлабващи плодове и зеленчуци съм опитвала, даже и от запичащи, да не би те да му действат добре, но ефект няма Confused

# 34
  • София
  • Мнения: 4 899
Ния, виждам че детенцето ти е на същата възраст като моя син. Споделям ти личния си опит, а ти ще си прецениш вече. НАН и нас ни запече зверски, минахме на Нутрилон-Комфорт, който перфектно му се отрази, но за съжаление го спряха от производство. Накрая, се спряхме на комбинацията от Нутрилон с Фризовом и резултатът е повече от положителен. След като даваш Фризо, перфектният вариант е да го даваш заедно с Фризовом в съотношение 2:1 - например 3 лъжички Фризо + 2 лъжички Фризовом за 150мл готова смес. Фризовомът е антирефлуксно мляко, успокоява и корегира стомашните процеси. Дай му веднъж в деня само Фризовом, останалите пъти в комбинация с Фризото, на следващия ден ще напълни памперсите  Peace ! После си продъжи с комбинацията 2:1 и ще забравите за термометри, чайове, лекарства и пр. Аз дори оризовата каша я правя само с Фризовом, за да корегирам запичащия ефект на ориза.
Стискам палци да се оправите  Praynig !

П.С. Можеш да заповядаш и ТУК ако искаш - по всяко време всякакви съвети за общи проблеми! Добре ще си дошла  Hug !

# 35
  • София
  • Мнения: 17 592
Круши, сливи, череши, плодови (от подобни плодове) сокове, кашата на нестле с рожкови помагат.

# 36
  • Мнения: 132
Опитайте на гладно плодови сокчета ако пиете,в готовите пюрета на хип има оризово нишасте и пак запичат дори и да пише че имат разхлабващ ефект,приемайте повече течности.

# 37
  • Мнения: 2 334
Какво е Блевит Л? Помогна ли ви? При нас всички опити бяха без успех. От 1.5 месеца сме на 5мл. Дуфалак на ден и ака всеки ден, като в началото е твърдичко, а към края вече нормално, но отново много плаче Cry

И ние като вас имахме непрекъснато този проблем със запека SadДавах и Фризовом и проблема се беше решил за два месеца,но след това пак същия проблем #CrazyПостоянно бяхме с термометъра или с Дуфалак.Бях се побъркала пробвах какво ли не.То не беше вода от овесени ядки,то гимнастики то смяна на Ам и какво ли не.Принудих се да започна да я захранвам на 4 месеца като стана със плодови пюрета уж да я разхлабват но пак нямаше ефект докато чрез ровене във форума и запитване към другите майки не се насочих към АМ Лактана био.От както и го давам вече 15-20 дни проблема ни се реши.Сега не ака всеки ден ,но поне е през ден и сама си се изхожда  HugМоя съвет да да опитате и мисля че ще има ефект и при вас Peace

Опитайте на гладно плодови сокчета ако пиете,в готовите пюрета на хип има оризово нишасте и пак запичат дори и да пише че имат разхлабващ ефект,приемайте повече течности.

Въпроса ми не е много по темата ,но аз понеже давам плодови пюрета на  Хипп и искам да попитам има ли въобще пюрета в които да няма нишесте,защото аз след като смених млякото на Лактана био няколко дни спрях пюретата и тя си акаше всеки ден а след като ги започнах пак започна да ака през ден newsm78.Освен да започна да и приготвям плодовите пюрета знам ли  newsm78

# 38
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!смесването на различни формули адаптирани млека е все едно да смесиш два вида антибиотик тоест нещо съвсем неудачно и неправилно не сле доверявайте на такива "алхимии" защото резултата може или ще е плачевен ако не сега то след време покъртутелно е да се говорят толкова неправилни неща във форум за детско хранене !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 39
  • Мнения: 690
Ния, а пробвала ли си ежедневно да даваш финни овесени ядки - детенце вече е голямо и можеш да ги включиш в менюто - варени с масло или сирене или пък добавени към плодовото пюре  newsm78 ежедневният им прием мисля, че ще нормализира перисталтиката  Peace

# 40
  • Видин
  • Мнения: 685
Ния, а пробвала ли си ежедневно да даваш финни овесени ядки - детенце вече е голямо и можеш да ги включиш в менюто - варени с масло или сирене или пък добавени към плодовото пюре  newsm78 ежедневният им прием мисля, че ще нормализира перисталтиката  Peace
Tова е едно от първите неща които опитах Sad И то не помогна. За сега сме добре с Дуфалака, но пак много плаче. От 4 дни съм намалила дозата на Дуфалака и за сега няма разлика, дано да се оправя и без него. Че вече 2,5 месеца сме на него.

# 41
  • Мнения: 4 753
Ния, според мен детето ти има проблем, който изисква компетентно лекарско мнение... Не може от 2 месеца и половина да се изаквате само с Дуфалак и то пак със зор... Явно детето ти има лениви черва и според мен вечното даване на Дуфалак или разни чайчета за разхлабване ще ги направят още по-лениви... Консултирайте се с лекар, възможно най-скоро....

# 42
  • Видин
  • Мнения: 685
Стелт, и аз така мисля. За това и намалявам Дуфалака. А иначе сме го водили, на Гастро и на Хирург (да види дали няма нещо на анусчето, та плаче), но и двете казаха че са лениви черва Tired

Общи условия

Активация на акаунт