И пак за НОИ!

  • 4 919
  • 78
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 735
Ох,тези ме скапват тотално. #Cussing out #2gunfireТо не бяха стартове на системата им миналата година,не бяха грешни болнични,ама сега вече не знам каква е причината да ми бавят вече 3 седмица парите,то детето според тях ще яде от време на време.Толкова искам да имам 2 деца и единствено като си представя разправиите с тях ми се изпарява цялото желание.Днес се сдобих с ПИК кода си и този път пък аз нещо не съм наред,та не мога да разбера как да проверя кога ще ми изплатят парите.Та ако ми опишете като влезете в сайта как се стига до заветнато инфо,ще съм ви много благодарна.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 603
Може да провериш, кога и каква сума вече е преведена по сметката ти.  А кога ще ти преведат ... зависи от НОИ, НАП  и счетоводството на местоработата ти.
Първо влизаш тук - http://www.noi.bg/ , после Е-услуги, справка по ЕГН и БУЛСТАТ, справка за изплатени парични обезщетения и помощи от ДОО чрез НОИ по ЕГН, след това излиза едно прозорче на което даваш "да ", въвеждаш ЕГН и ПИК и готово.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Много благодаря,supi4ka!С НАП и счетоводството на работа няма проблем.Вчера при направената справка/в НОИ/:А даа,парите са тука.Ще ги преведем тази седмица.-Ама така казахте и миналата!-МММ! #2gunfire
А след "изплащане на парични обезщетения от ДОО чрез НОИ по ЕГН" ми излиза някакъв проблем с уеб страницата.Може би нали днес ще ми ги преведат,та пишат ли пишат.... Joy

# 3
  • Мнения: 398
Не е проблем със страницата , а е защитена връзка и иска подтвърждение.

# 4
  • Мнения: 266
Имам позната ,която не си е получавала майчинството от месец декември.Не само НОИ а цялата ни оправия е такава.На мен вместо220 лв.ми преведоха 180лв,и когато ходих да се по разправям една касиерка ми вика*ти пък за 40лв се разправяш*.Не съм за парите,а за това да се спазва закона.Ана онази касиерка и обясних че с 40лв мога да си купя памперси  на детето си.

# 5
  • София
  • Мнения: 5 693
И аз чакам пари 2 месец #Cussing out

# 6
  • Мнения: 1 217
Аз чаках парите 4 месеца.Даже в НОИ вече ме познават.
Но благополучно ми преведоха цялата сума на куп и сега пада едно харчене.
Ходете и се разправяйте,правете си справки всяка седмица.
Винаги излиза нещо ново-я не са ти плащали осигуровки,я проблем в НАП,я някой не си е свършил работата.

# 7
  • София
  • Мнения: 5 693
Телефони не обичат да вдигат #2gunfire

# 8
  • Мнения: 525
Затова на место и яка разправия на високо ниво.
Няма друг начин.

# 9
  • София
  • Мнения: 7 097
Преди всичко си проверявайте работодателят дали ви е внесъл болничния в НОИ. Нашата касиерка болничните ни не ги бърза - месец-два за нищо ги няма. Иначе от НОИ ми ги изплащат бързо, поне за сега.

# 10
  • Мнения: 525
Предполагам повечето хора са проверили всичко и са констатирали, че вината е в НОИ.
Затова, дори и веднъж да се замотат се разправяйте.
Няма друг начин освен да си търсим правата.
Навсякъде, където е необходимо.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 235
Ако не можеш лично да отидеш до НОИ, пиши им един E-mail, но не отлагай и да не е с благ тон, че не помага.

# 12
  • Мнения: 14 471
Може да провериш, кога и каква сума вече е преведена по сметката ти. 

това не е вярно. преди когато изплащаха пари само в четвъртък всяка седмица, в сряда можеше да се види с пик кода, че ти предстои изплащане.
сега превеждат пари два пъти седмично, но не знам кои дни

# 13
  • София
  • Мнения: 1 603
това не е вярно. преди когато изплащаха пари само в четвъртък всяка седмица, в сряда можеше да се види с пик кода, че ти предстои изплащане.

Това е ясно, пък и е точно това, което казвам - виждаш какви пари са преведени в сметката ти и да - има еднодневно забавяне.
Имах впр., че няма как да се провери, ако нещо /и какво точно/ се е объркало и няма превод. 

# 14
  • Мнения: 454
По въпроси за НОИ аз вече не се впечатлявам. Откакто съм в майчинство един път не са ми превели пари навреме. Първите пари, които ми преводоха бяха, когато детето ми беше на 5 месеца. И до сега получам за по няколко месеца накуп и изобщо нямам нерви да се занимавам с тях вече. Колкото до справките от страницата им за преведени обезщетения на мен ми излиза справка само за 2007 година, аз ли бъркам нещо не мога да разбера. Дано не разчиташ на тези пари.

Общи условия

Активация на акаунт