Лепенки на дограма

  • 39 972
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 105
Мами, пробвах със сешоара...никакъв ефект. А за олио - много е голяма повърхноста и нищо не става. Сега съм се навила да пробвам с ютия. МАХАЙТЕ СИ ЛЕПЕНКИТЕ ОТ ДОГРАМАТА ВЕДНАГА ЩОМ ВИ Я СЛОЖАТ!!!!!!!!

# 16
  • Мнения: 950
И мен много ме интересува как да махня следите от лепенките на дограмата. При първа възможност ще пробвам номера с олиото.  Praynig
Иначе пробвах с препарат за стъкла и препарат за плотове и други повърхности - нищо не стана.

# 17
  • Мнения: 3 166
И аз имам подобно питане. Но не за лепенките, а за ... хартиено тиксо. Такава беля ми създазе. Дограмата обаче е алуминиева, не PVC. Та става въпрос за следното. Когато замазваха около прозореца, го облепиха с хартиено тиксо да не се цапа. Не го свалих веднага, защото изчакахме да изсъхне мазилката малко и да боядисваме. Така или иначе - постоя повечко. И сега няма махане по никакъв начин - пробвах всичките си препарати, пробвах да го накисна с мокра гъба, да го стържа - само дето наранявам покритието на дограмата. Резлутат - никакъв.  Сега като прочетох за номерът с олиото смятам да пробвам, ама се притеснявам да не стане така, че само да попие в хартията и пак нищо да не свърша, а да си остане един мазен хартиен кант.  newsm78

# 18
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И аз имам подобно питане. Но не за лепенките, а за ... хартиено тиксо. Такава беля ми създазе. Дограмата обаче е алуминиева, не PVC. Та става въпрос за следното. Когато замазваха около прозореца, го облепиха с хартиено тиксо да не се цапа. Не го свалих веднага, защото изчакахме да изсъхне мазилката малко и да боядисваме. Така или иначе - постоя повечко. И сега няма махане по никакъв начин - пробвах всичките си препарати, пробвах да го накисна с мокра гъба, да го стържа - само дето наранявам покритието на дограмата. Резлутат - никакъв.  Сега като прочетох за номерът с олиото смятам да пробвам, ама се притеснявам да не стане така, че само да попие в хартията и пак нищо да не свърша, а да си остане един мазен хартиен кант.  newsm78

Какво преживях с това хартиено тиксо по дограмата,не е за разправяне.Такова търкане падна,но с олио не съм опитвала.Намерих един препарат,за почистване на дограми и с него,но пак много трудно стана.

# 19
  • Мнения: 22
И аз минах през този ад.Нашите лепенки бяха стояли 3г. ,след дълги опити да ги махна с какво ли не един от майсторите ,който работеше в къщи ми донесе шпатула за почистване на прозорци след ремонт и благодарение на нея се преборих с гадните лепенки.

# 20
  • Мнения: 3 166
И аз имам подобно питане. Но не за лепенките, а за ... хартиено тиксо. един мазен хартиен кант.  newsm78

Какво преживях с това хартиено тиксо по дограмата,не е за разправяне.Такова търкане падна,но с олио не съм опитвала.Намерих един препарат,за почистване на дограми и с него,но пак много трудно стана.

max-mama, а случайно да помниш името на препарата? Защото аз пробвах с наличните вкъщи, без никакъв резлутат.

# 21
  • Мнения: X
А аз отстраних хартиено тиксо от нашата врата на банята като го намокрих и намазах с ЦИФ- падна много лесно. Peace

# 22
  • Разград
  • Мнения: 3 110
И аз имам подобно питане. Но не за лепенките, а за ... хартиено тиксо. един мазен хартиен кант.  newsm78

Какво преживях с това хартиено тиксо по дограмата,не е за разправяне.Такова търкане падна,но с олио не съм опитвала.Намерих един препарат,за почистване на дограми и с него,но пак много трудно стана.

max-mama, а случайно да помниш името на препарата? Защото аз пробвах с наличните вкъщи, без никакъв резлутат.

Да,даже имам още от него.От серията на Медикс е,по-точно Медикс-пластик,но не съм го срещала често.

# 23
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Само да допълня:използвах първо едно ножче,такова,което се изважда и прибира,тъничко и много реже.С него отстранявах,това което позволява,а останалото напръсквах с препарата,оставях малко да подейства и търках с твърдата част на домакинска гъба.
Успех желая.

# 24
  • Мнения: 3 166
А аз отстраних хартиено тиксо от нашата врата на банята като го намокрих и намазах с ЦИФ- падна много лесно. Peace

Пробвах - не става! Фен съм на ЦИФ, но в случая не свърши никаква работа.
max-mama , много благодаря!   bouquet Впрочем Медикс имат доста добри препарати! Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 4 397
Аз от вън още не съм ги махнала  Embarassed ама скоро ще се изнасяме и не си давам зор  Crazy

п.п. сега дръпнах да видя как е положението и се отлепи много лесно, на две години е дограмата.

# 26
  • Мнения: 2 125
Да следя темата, че и мен това ме чака Tired
Стари лепенки, че и замазани отгоре...не ми се мисли ooooh!

# 27
  • на майната си
  • Мнения: 424
С обезмаслител махнах следи от тиксо - нищо друго не ми помогна. Този препарат е на голяма почит при мен. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт