Как определяте колко АМ да дадете?

  • 1 452
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 172
Послушах съветите ви и направих 150 мл. Биляна изяде към 140 и пусна шишето. Явно това е нейната доза. Иначе тя си определя кога да яде - не спазвам часове. Снощи дори спа малко повече от 9 часа без да се събуди да яде.
d.e.r, благодаря. Много дълго се чудих каква лентичка да си сложа, но тази ме грабна от пръв поглед.

# 16
  • Мнения: 514
След като виждах че си изпива млякото за секунди и иска още !Другото което ми правеше впечатление че се буди по -рано и е гладна! Peace

# 17
  • Мнения: 1 428
Ако изяжда всичко и продължава да смуче биберона- тогава увеличавам. Гледам да правя малко повече, отколкото изяжда и останалото изхвърлям. Така съм сигурна, че се е нахранил.
Аз също правя така  Peace

# 18
  • Мнения: 472
нашата педиатърка ми казва да изчислявам количеството мляко което трябва да дам така:100 мл +месеците!ако е на 2 месеца 120,на 3-130,4-140 и т.н и нас тая схема ни устройва,но ако вие имате по-голям апетит няма лошо и да цока повечко

# 19
  • Мнения: 1 477
И аз увеличавах с по 30 мл когато виждам, че изяжда всичко и заплаква за още. А това за петте мл... няколко капки са...
Peace

# 20
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На вашата възраст и аз давах по 120мл.
Пробвай да увеличиш с 30мл Peace

# 21
  • Мнения: 52
нашата педиатърка ми казва да изчислявам количеството мляко което трябва да дам така:100 мл +месеците!ако е на 2 месеца 120,на 3-130,4-140 и т.н и нас тая схема ни устройва,но ако вие имате по-голям апетит няма лошо и да цока повечко
Изглежда и ние сме на тази схемичка Simple Smile Peace

# 22
  • Мнения: 4 335
И ние в момента сме на 120мл.Доки каза 4е месеците на бебето +110мл. Peace

# 23
И ние в момента сме на 120мл.Доки каза 4е месеците на бебето +110мл. Peace
И аз спазвам тази схема.сега Сме на 4 месеца и ядем по 150мл.5 пъти.Мн рядко остава,но понякога може и да изпие малко повече,но не съм правила.Трябва да пробвам да правя по 160 пък както казвате каквото остане ще го хвърля.
Аз понакога като остане мляко и го предлагам след 10-15 мин и си го изпива.Правя това,защото си мисля,че мн се изморява като цока,защото има къса юздичка на езичето.Някой процедира ли така и смятате ли,че е неправилно.То млякото не престоява повече от 20 мин.Важно е да го изпива всичкото,защото не наддаваме много.

# 24
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Ръководя се от нуждите на детето, иначе съвсем ориентировъчно гледам препоръчителните дози на гърба на кутията с АМ и то не като милилитри/ едно хранене, а като общо за деня, защото Маги ядеше по-малки количества по-често.

# 25
  • Мнения: 158
Първото ми дете се наложи да го храня от шише по едно време, понеже имах сериозно възпаление на гърдите. Водех се единствено по нуждите на детето, хранех го на поискване. След време, като ми мина, възстановихме кърменето.

# 26
  • Мнения: 2 172
Ако изяжда всичко и продължава да смуче биберона- тогава увеличавам. Гледам да правя малко повече, отколкото изяжда и останалото изхвърлям. Така съм сигурна, че се е нахранил.
Именно  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Щом казваш,че е лакома и обича да си похапва,смело направи малко повече,пък ако остане-ще го изхвърлиш.Така горе-долу ще се ориентираш какво количество да предлагаш.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт