Не искам на детскааааааа!!!!

  • 1 474
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 606
  Не знаеме какво да правим вече. Очевидно имаме проблем. Това е всяка сутрин. Няма адаптация. Сълзите са нечовешки. Протегнатите ръчичики и плач "мамоооо, татиииии" когато го качват към групата, не ми излизат от главата. Уж после спирал да плаче, но пък не си играел с децата. Случвало ли ви се е подобно нещо? Към детски психолог ли да се обърнем? Момченце е, и е на 3,5 г.

# 1
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Да имахме такъв проблем, продължи около месец с як рев, после премина в мрънкане сутрин, докато една сутрин не влезе усмихнат, даже подтичваше към вратата на градината. С мъжът ми помислихме, че е случайно, но и другата сутрин беше ведър и по-другата. Буквално стана от раз...
От колко време ходи на градина детенцето?

# 2
  • Мнения: 9 052
пробвай така Ч
отделяш иzвестно време да отиваш по късно на работа и да не бърzате. Каzваш сега не отиваме на ясла , а да вzемем цветя zа учителките. Минавате и ако имате грдинка берете цветя иначе купувате. Питаш кои са въzпитателките, коя харесва той , интересуваш се zащо, каzваш сега ще и zанесем цветя и на другата, питаш какво правят там, въzклицанията ай колко интересно да не ти слиzат от устата , събуждаш му интерес към игрите там , към въzпитателките, към другите деца. Интересуваш се кои са, какво правят  , с кой играе и на какво, молиш въzпитателките да ти събират всичките му творения , па макар и 2 драснати черти на листа и ги качиш по стената и му каzваш я да видим какво си направил, я виж колко е хубаво?, това подарък zа мама ли е? а zа тати ще направиш ли днес, мама колко се радва ... и т.н.

# 3
  • Мнения: 2 757
Всички деца плачат като ги оставят, но после се успокояват. Нормално е. Друг е въпросът, че има вероятност твоето дете да не харесва детската. Тогава никой психолог няма д апомогне, детето няма психичен проблем, просто не му харесва и това е. И на мен не ми харесваше и непрекъснато правех опити да избягам. Ако е много нещастно престани да го пращаш на детска. Но психолог няма да ти помогне

# 4
  • Мнения: 524
jabata_dil, много интересни съвети предлагаш, тази седмица ще ги пробвам.
Моето дете също плаче, когато я водя в яслата, съветвам ви само единият от вас да води детето до групата.

# 5
  • Мнения: 9 052
Моето дете също плаче, когато я водя в яслата, съветвам ви само единият от вас да води детето до групата.
и то бащата  Laughing сериоzно, аz до сега не съм го оставяла там и не сме имали проблем.
психолог няма да помогне. Майката е най добрия психолог в ежедневието на детето, ако ят не си прави труда да иzмисли начин , няма начин .

# 6
  • Мнения: 606
Майката е най добрия психолог в ежедневието на детето, ако ят не си прави труда да иzмисли начин , няма начин .

  Определено си прави труда. Може наистина Марти да не харесва детската.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
И ние минахме по този път. Много време плака, в резултат на което започна да си гризе ноктите. Разговаряй и с учителките ако трябва.

# 8
  • Мнения: 9 052
Майката е най добрия психолог в ежедневието на детето, ако ят не си прави труда да иzмисли начин , няма начин .

  Определено си прави труда. Може наистина Марти да не харесва детската.

щом си прави труда, а още не е открила начин, трябва да продължава да си прави труда и да си раzвихря фантаzията докато намери , или да го премести в друга градина , като първо си стои малко в къщи да му стане скучно, но в новата градина zапочнете по друг начин  Wink

# 9
  • Мнения: 1 271
И при нас беше същото 3 дни, действах както е описала jabata_dil .След три дни-сутрин забравяше дори да ме целуне, толкова бързаше да влиза  Joy
Обаче големи хвалби падаха - то не беше за децата, то не беше за играч(ките...Но и учителката много помогна.Ако учителите имат подход към детето ще се адаптира добре.Ако се обедините с учителката ще постигнете напредък.Може тя да излиза да го посрещне на вратата(тук при нас се редят на опашка и учителката ги води вътре).Варианти много. Успех   bouquet

# 10
  • по пътеката
  • Мнения: 3 149
и при нас е така,4уе ли да се споменава градина и отка4а! дори, ако някой я пита ходи ли? бях един месец с нея в градината до обяд, опитах на 2-я ден да я оставя за малко 30 мин, трябваше да пазаря и после се връщам, тя не само не е спряла да реве- в криза ве4ебеше, едва диша и се опитва да се пребори с у4ителката, за да ме търси!просто няма оправяне, отидохме с такова желание първия ден, деца нали ще има, игра4ки и игри! още веднага тръгна на зле! казват оставете я да реве! хубаво, ама тя цял ден ще реве! нищо не е в състояние да й отклони вниманието! там няма игра4ки и не се играе много, тоест свободно, хаоти4но движение не се много толерира! та си стоим в къщи сега и 4акам прозрение или израстване!не мога да се реша да я оставя да реве безкрайно, оттогава тя запо4на да казва, 4е не ни оби4а при най-малкото отказване на нещо! не знам как ще тръгне на забава4ка наесен!а е задължително на 5 г да ходи!

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Аз също бих посъветвала, ако може известно време да водите детето малко по-късно на градина, да не се хайка и бърза, защото децата допълнително се изнервят от притеснението и бързането на родителите си!
Нека да закуси вкъщи, да погледа филмче и тогава да отивате към градината!
Незнам дали е приложимо това във вашия случай ooooh!
Аз винаги съм била категорична по въпроса,че детето ми ще ходи в градина,в която персоналът и условията ще му/ни харесват и при най-малкото съмнение съм готова да го спра Crossing Arms

# 12
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Не си сам в терзанията си. И дъщеря ми е по същия начин.  В началото искаше да ходи и събота и неделя на детска, и после изведнъж ентусиазмът й рязко спадна, до там, че в момента я нося на ръце до градината, защото не иска да върви. След като влезе обаче, съм изчаквала пред вратата, и установявам, че веднага спира да плаче и се залисва вътре. След обяд пък е рев с обратен знак - не иска да си тръгва!

# 13
  • Мнения: 1 045
Моята дъщеря почваше да реве докато си отвори очите сутрин  Crazy Адаптацията и беше повече от два месеца ! Много е трудно но трябва да се успокоите и да го оставите намира . В смисъл да не го питате постоянно - Хубаво ли беше днес , Аууу колко е хубаво да се ходи на градина и т.н.  Tired При всяко оставяне може да му казвате , че ще го вземете първи преди всички деца за да е по-спокоен . Сигурна съм  , че ще мине просто трябва време .. и нерви  Wink

# 14
  • Мнения: 31
И ние минахме по този път. Много време плака, в резултат на което започна да си гризе ноктите. Разговаряй и с учителките ако трябва.


Здравейте!
Синът ми е на 4,5г., вече трета година ходи - година на ясла , а после две год. на градина.
Днес за пореден път изпадна в истерия сутринта пред вратата на детската, какво ли не правих-не и не.Каза, че ще стои сам в нас, но не и в градината.Не можах да го вкарам, върнахме се вкъщи-заплаших го че остава сам, дадох му телефон да ми се обади, ако има нещо и тръгнах на работа.Настигна ме по стълбите и се върнахме в градината, цял ден треперих на работа, незнам какво да правя вече!
Тази сцена се повтаря през 1, 2 месеца за по 15/20 дена.
Оставям го ревящ, отивам на работа, госпожата ми звънва да си го прибера.Често го вземам при мен на работа , но там все пак трябва да работя, не може да продължава до безкрай.
Казва не ми харесва на детска, не искам да ходя и това е.
През тези три години на няколко пъти си вземах неплатен отпуск и с месеци стояхме вкъщи, само и само да не се стресира и дано узрее за градина.
Да, ама не!
Миналият месец не ревеше, но го вземах наакан всеки ден.
Говорих с госпожите, нищо по -различно, държи се там като всяко друго дете.Общителен е, има приятели.
В нашата градина не съм виждала друго ревящо дете, днес седнах пред компа за да пусна тема, изненадах се че днес вече има такава, явно не сме единствени.Споделете как се справяте, вече е голям все пак и не му е първи месец!

Общи условия

Активация на акаунт