Въпроси: Отгога мога да давам?

  • 983
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Марти е на по4ти 8 месеца. Кърма го  и има 3 хранения с пюрета и каша през деня.
От пюретата е опитвал вси4ко май...аз всеки път купувам нови неща...така 4е каквото има го е ял.
4етох из форума днес мого...и тотално се обърках..за месото, за киселото млйако....бисквитки разни....

В магазина има бебе6ко кисело мляко Данон. Откога мога да му давам такова? newsm78
А ако е кисело мляко (бебе6ко де), но разредено с вода?
Откога мога да му давам месо?
А тези бисквитки....за някакви специални, които се разтварят в мляко....това за изкуствено захранване ли е ....какво?  То не е ли все едно като му давам каша?


Кажете моля, какво мислите:)

# 1
  • Мнения: 40
   Моята Мадлена е на 2,5 месеца и й давам домашно заквасено косело мляко още от начало: 1 и 2 месец 1част мляко с 1 част вода и 5% захар. После до края на 6-тия месец 2 части мляко с 1 част вода и 5% захар. След това само мляко отново с 5%захар.
   Аз правя по 1-2 хранения в денонощието с адаптирано мляко Aptamil. Трябва да кажя, че киселото мляко и се услади много повече от Aptamil-а. За сега наддава нормално. Laughing

# 2
  • Мнения: 4 414
В магазина има бебе6ко кисело мляко Данон. Откога мога да му давам такова?
кисело мляко дадох за пръв път, когато Ния беше на 10,5 месеца...това бебешкото не го знам, но аз по принцип не съм фен на Данон и не давам Данон....
Цитат
Откога мога да му давам месо?
месо също дадох на 10 месеца, но може и по-рано...някои даже го дават като първа храна...важното е да заешко или пуешко и в никакъв случай свинско.
Цитат
А тези бисквитки....за някакви специални, които се разтварят в мляко....това за изкуствено захранване ли е ....какво?  То не е ли все едно като му давам каша?
горе-долу като кашата е...аз никога не съм ги използвала, защото Ния не пие адаптирано мляко.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
   Моята Мадлена е на 2,5 месеца и й давам домашно заквасено косело мляко още от начало: 1 и 2 месец 1част мляко с 1 част вода и 5% захар. После до края на 6-тия месец 2 части мляко с 1 част вода и 5% захар. След това само мляко отново с 5%захар.
   Аз правя по 1-2 хранения в денонощието с адаптирано мляко Aptamil. Трябва да кажя, че киселото мляко и се услади много повече от Aptamil-а. За сега наддава нормално. Laughing
Ауууу...кой ти даде този съвет...някоя баба ли или друг зложелател???

Как ще даваш кисело мляко на двумесечно бебе?
Недей така, ако не кърмиш по една или друга причина - ясно, но поне давай адаптирано, нали затова са го измислили хората. То всъщност е направено от краве мляко, като по състав е доближено максимално до кърмата.

Протеините в кравето мляко са трудно усвоими от незрялото бебешко стомахче, може да предизвика и алергии.
Не рискувай, въпреки, че бебето харесва този вкус.
И не вярвай на приказки от рода на "Те нашите деца като са отгледани с кисело мляко, та к'ви големи хубавци и здравеняци са станали" #2gunfire

# 4
  • Мнения: 4 414
за киселото мляко, ето тук
първото изречение няма да го коментирам, но другото е желателно да се прочете.

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
първото изречение няма да го коментирам, но другото е желателно да се прочете.
То и началото на второто изречение нещо куца Wink
Но като цяло звучи правдоподобно.

# 6
  • Мнения: 2 051
Миа - отговарям по същество - мисля, че можеш да дадеш месо, като спазиш общите правила - първо по 1-2 лъжички, после плавно увеличаваш като следиш за реакции. 
За киселото мляко мисля, че е рано, изчакай, а като решиш да започнеш не давай Данон, не се оставяй на рекламите. Има сухо мляко там, дори в едно интервю един от Данон се опитваше да убеждава, че киселото мляко е по-хубаво с минимални количества сухо мляко в него, има и други чудесии в него, но нали са голям работодател/рекламодател, никой няма да ги закачи за нещо, заради което една малка мандра биха я, примерно, позатворили. По-добре след месец-два си проучи пазара на кисели млека (не те нам къде си в момента), търси такива, на които изрично да се отбелязва, че са без консерванти, разни "подобрители" и пр. Кашите, особено ако правиш домашни, са по-добър, полезен, а и по-евтин вариант от бисквитите на прах (Плазмон), за които говориш .
За разни безглутенови бисквитки виж тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25665.msg497752#msg497752
и тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=27264.msg529099#msg529099

# 7
  • Мнения: 431
...
Ауууу...кой ти даде този съвет...някоя баба ли или друг зложелател???

Как ще даваш кисело мляко на двумесечно бебе?
Недей така, ако не кърмиш по една или друга причина - ясно, но поне давай адаптирано, нали затова са го измислили хората. === ======:

 jade те добре са го измислили, ама ако можеха да му измислят и приемлива цена...Не му стигат средства на момичето, затова. Всички искаме най-доброто за децата си, но ако трябва да избираш между това дали да седи гладно или да му даваш нещо, което може.. и.т.н..... Първия ми синковец го започнах на кисело млекце на 3 месеца точно поради тази причина - финансов колапс. Опитах с адаптирано, но не стигаха парите за нищо. Та така...

# 8
  • Мнения: 5 713
Кисело мляко след годинка ще давам. Месо при 9 навършени месеца- заешко и пилешко.Бисквитки от тези разтворимите не съм давала досега, макар 4е сме на адаптирано мляко. Пове4ето май4ета ги слагат във ве4ерното мляко, но ние си го пием 4исто. Маги яде други бисквити за разнообразие на следобедната закуска в комбинация с плод и мляко.

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Цитат на: силвана link=topic=28572.msg600474#msg600474
jade те добре са го измислили, ама ако можеха да му измислят и приемлива цена...Не му стигат средства на момичето, затова. Всички искаме най-доброто за децата си, но ако трябва да избираш между това дали да седи гладно или да му даваш нещо, което може.. и.т.н..... Първия ми синковец го започнах на кисело млекце на 3 месеца точно поради тази причина - финансов колапс. Опитах с адаптирано, но не стигаха парите за нищо. Та така...

За това природата е измислила кърмата - вкусно, лесно и безплатно Wink

Вярно, че адаптираното е скъпо и е жалко, че тези които не могат да си го позволят дават кисело мляко. Може би трябва да има и безплатно или частично платено адапт. мляко, както при лекарствата. Все пак от това може да зависи здравето не едно бебе.
А киселото мляко излиза по-евтино, само ако добива му е домашен. В противен случай, да го купуваш от магазина излиза горе-долу еднакво с цената на формулата.

Последна редакция: пт, 17 юни 2005, 01:10 от Jade

# 10
  • Мнения: 249

А киселото мляко излиза по-евтино, само ако добива му е домашен. В противен случай, да го купуваш от магазина излиза горе-долу еднакво с цената на формулата.

...Може би си права... като се замислиш май е така newsm78

# 11
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
А киселото мляко излиза по-евтино, само ако добива му е домашен. В противен случай, да го купуваш от магазина излиза горе-долу еднакво с цената на формулата.
...Може би си права... като се замислиш май е така newsm78
Бяха го смятали момичетата и даже дали не излезе, че киселото мляко идва с няколко стотинки по-скъпо на порция от адаптираното мляко...

# 12
  • Мнения: 431
Айде да му видим сметката:
Литър прясно мляко=60 до 80 ст(не от магазина, а от проверен човек). От него излиза пак толкова квасено, т.е дневно за едно бебе 60 до 80 ст. Айде лев, макар че трудно би стигнало лев. Адаптирано- 450 гр. От една опаковка излиза 100 пъти по 30 мл= 3 литра с минимална цена на литъра 2 лв. Това е при положение, че си намерите адаптирано мляко на цена 6 лв. кутията- трудно според мен. А и в случая ставаше дума за домашно квасено. Ами както и да го погледнеш е двойно по- евтино, ако си броиш стотинките. Това е от нужда, да знаете че не е никак лесно да преодоляваш постоянно чувството за вина, че не правиш нещата както трябва, но се случва...

# 13
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 804
...но който няма проверен човек и взима кисело мляко от магазина - 1,10 - 1,30 лв/900 гр, т.е. дневно 1,10 - 1,30 лв/бебеден. Същата сметка за прясното мляко от магазина...
Та само ако е от мляко, взето от хора, излиза по-евтина сметката.

# 14
  • София
  • Мнения: 18 679
Недостигът на пари е ужасно нещо, особено когато става дума за детето SadИ аз съм била студентка, и аз знам за какво става въпрос...Но - дали излиза по-евтино лечението на една евентуална алергия Rolling EyesДай боже да не се стига дотам, разбира се!Но винаги превенцията на едно заболяване излиза по-евтина от лечението му!Винаги!

Общи условия

Активация на акаунт