агнешка дробсърма?

  • 13 025
  • 26
  •   1
Отговори
здравейте, въпроса ми може да е много абсурден, но няма кои да питам. Намерих тази рецепта http://www.zadoma.com/index.php?APP_ACTION=RECIPE_INFO&RECIPE_ID=800 , за дробсърма, обаче никаде не мога да немеря в магазин въпросните агнешки дреболиики за дробсърма, друго име имат или какво? Виждала съм само дробчета това ли е или какво?

# 1
Обикновено в магазин се продава "агнешки комплект", добре е да не е замразено, за да е пресно и се вижда какво ти продават.  Wink

# 2
  • Мнения: 27 524
И аз я правя от агнешки комплект  Peace

# 3
  • Мнения: 1 777
Аз агнешката дроб сърма я правя само с дроб ,защото тук при нас трудно се намира "агнешки комплект". Simple Smile

# 4
Да ви пусна и моята рецепта за дроб-сърма:

                                                            Дроб сърма
                                                           8 - 10 порции

1 комплект субпродукти от агне или яре*
2 връзки пресен лук
5 с.л. зехтин
2 чаши ( от 250 мл.) ориз бисерен
6 - 7 стръка нарязан на ситно пресен джоджен
1 ч.л. черен пипер
2 с.л. универсална зеленчукова подправка

сос фрикасе с кисело мляко



 Традиционната рецепта за дроб сърма изисква завиването на продуктите в було, от където иде и името на ястието. Тъй като рядко се намира качествено було в предлаганите комплекти, а и технологията не променя вкусовите качества, предлагам по-опростена рецепта, което не пречи да "си оближете пръстите" от великолепната гозба.

 Поставяме измитите и почистени от излишната лой дреболии в тенджера под налягане, заедно с 2200 мл. вода и ги сваряваме за около 40 минути.След като изстинат, субпродуктите се нарязват на кубчета и се поставят в тава. Бульона се прецежда .Лукът се нарязва на ситно и се задушава в зехтина за около 5-6 минути, като зелените листа не се пържат, а се слагат нарязани направо в тавата. Лукът също се изсипва заедно с мазнината в тавата, добавя се ориза, подправките и бульона, ако е необхотимо с прибавена вода вода да се получи точно 2000 мл.течност. Дроб сърмата се разбърква и пече във фурна на 220 градуса, без да се пипа повече, до поемане на цялата течност. Поднася се в затоплени чинии, като се пълнят купички, които се обръщат в чиниите, залята със сос фрикасе с кисело мляко.
-------------------------------------------------
* Общоприета е агнешката дроб сърма, но за мен най-вкусната дроб сърма е от ярешки дреболии. Жалко, че на пазара рядко се намират ярешки субпродукти, обикновено стопаните пазят този деликатес за собствена употреба.

# 5
  • Мнения: 1 679
bordovsky, записвам рецептата. За Гергьовден ще има агънце и ще я пробвам.  Peace

# 6
  • Мнения: 224
Аз агнешката дроб сърма я правя само с дроб ,защото тук при нас трудно се намира "агнешки комплект". Simple Smile
И аз по същия начин правя  Peace pita6ta като не можеш да намериш 'агнешки комплект' направия само с дроб става също много хубава

# 7
Добре де от какъв магазин ги купъвате тия комплекти за дробсарма, и просто казвате комплекст агнешки дреболики?

# 8
  • Мнения: 27 524
Казва си се комплект и включва черен и бял дроб и сърце. Ние лично го купуваме тук от пазара, иначе по магазините не се продава. Но за София не знам.  Confused

# 9
  • Countryside
  • Мнения: 11 626
Във всяка месарница ги продават, особено сега преди Великден. Агнешки комплект се казва и включва - бял и черен дроб, сърце, шкембе и чревца.

# 10
  • Мнения: 55
Здравейте дами , и в момента има в нашият магазин ,във фризера със замразените дробчета ,пилета и комплект за агнешка дроб сърма. Но по хубаво от пресните продукти няма ,благодаря за идеята ,не се бях сещала отдавна да направя това толкова вкусно ядене.  bouquet

# 11
  • Мнения: 308
 Поставяме измитите и почистени от излишната лой дреболии в тенджера под налягане, заедно с 2200 мл. вода и ги сваряваме за около 40 минути.След като изстинат, субпродуктите се нарязват на кубчета и се поставят в тава. Бульона се прецежда .Лукът се нарязва на ситно и се задушава в зехтина за около 5-6 минути, като зелените листа не се пържат, а се слагат нарязани направо в тавата. Лукът също се изсипва заедно с мазнината в тавата, добавя се ориза, подправките и бульона, ако е необхотимо с прибавена вода вода да се получи точно 2000 мл.течност. Дроб сърмата се разбърква и пече във фурна на 220 градуса, без да се пипа повече, до поемане на цялата течност.



аз я правя по същият начин но преди да запържа лукът и оризът , запържвам гъби . преди на вкарам яденето във фурната слагам и обезкостени маслини.

# 12
  • Мнения: 27 524
Е, с гъби и маслини вече не е стандартната и истинска дроб-сарма   Simple Smile

# 13
  • Вече на село
  • Мнения: 569
bordovsky, поздравления за идеята. Аз дроб сармата си я правя стандартна с булото, защото си купуваме заклано, домашно гледано животно. Ще направя и твоя вариант.

Това, което от години вече правя е да изхвърлям бульона от варенето на дреболиите, защото, колкото и да са вкусни, все пак са филтърът на организма. Не пържа ориза, обърквам го със зеления лук, магданоз, джоджен, черен пипер и дреболиите и заливам с гореща вода, овкусена с някакъв бульон. Дори да е гъбен, ароматът на дреболиите е достатъчно силен, за да не се измести от него.

Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 10:00 от arina

# 14
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
милото взе онзи ден един комплект с агнепки дреболии /бял дроб, черен дроб, шкемце и черва/, никога не бях готвила нито дроб-сурма ни агнешка супа, но направих следното - сварих добре дреболиите, водих се по шкембето, нарязах ги на дребно, бульона заедно с част от дреболиите направих на супа като добавих пресен лук, джоджен и фиде, без застройка, в ъава сложих малко олио и накълцах пресен лук повечко, като омекна лука добавих ориз след него дреболиите, джоджен и водичка
станаха супер   chef

Общи условия

Активация на акаунт