малко въпроси за хигиената..

  • 2 009
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 372
Ей първо се откажи от идеята че не си добра и не се справяш и бъди по уверена! Аз лично мажех пъпчето на беба с такъв червен разтвор който боядисваше всичко и няколко дни след като падне секретираше, но сега вече е ок! Мажа й телцето с преварен зехтин, днес и моята имаше обрив и се оказа от прегряване, свалих и едно катче и я намазах с малко Витасин и сега всичко е ок! За обривите момичетата са те посъветвали правилно да се консултираш с педиатърката, защото може и да не са безобидни /дай боже да е нещо нищожно и да няма проблеми/. А иначе аз и дупенцето мажа със зехтин и само ако видя че има зачервено или обрив1е тогава слагам бочко. Права си че се събира крече - аз лично го почиствам внимателно с клечка за уши с ограничител! Гледам да мия дупе при всяка смяна на памперс и редко ползвам мокри кърпи / мия само с вода и съм против всякакви почистващи препарати, когато става въпрос за интимните части, но това ти си го решаваш/

# 16
  • Мнения: 336
Е, мамите са те поуспокоили.  Grinning
И аз съм съгласна с тях :
- мий дупето всеки път, но без сапун
- изчиствай останалия крем с кърпичка, ако не се измива
- не претопляй детето! - пъпчиците може да са от това, но задължително питай лекар
- и ако намокриш пъпчето може да го пръскаш с Бивацин, за да си спокойна - както прецениш.

# 17
  • Мнения: 257
Мога да дам съвет само за пъпчето-отначало и аз го пазех от намокряне,докато не се наложи да ходим по много доктори(беше настинал)и всички ги питах за пъпа,отговора беше ,че нямало нужда от пазене,в родилното никога не са го пазили и че е важно след баня да се подсуши и тошира със спирт 1 % и топоцин.
За по сигурно-педиатъра да каже Naughty

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 023


 Всички тези въпроси трябва да ги отправиш към педиатъра си!Не са никак маловажни!

 Не се доверявай на мненията от форума, някоя майка без да иска може да сбърка със съветите си и ти да я послушаш!Не си прави експерименти с толкова малко бебе, за да не му навлечеш още неприятности.Ако трябваше да гледаме и лекуваме децата си чрез форумите, педиатрите нямаше да съществуват!
Постъпи така.

# 19
  • Мнения: 1 428
И според мен пъпчиците са от претопляне.На пъпчето аз слагах спирт 70 %.Срамните устни почиствам с тампон напоен с преварена вода.

# 20
  • Мнения: 2 467
За пъпчиците - ако кърмиш, внимавай каква храна приемаш. Може от нещо което си яла.
Друго - моето дете като беше мъничко се обриваше от мазилата за след баня. Реших проблема с преварен зехтин, само от него не се обрина.

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Консултирай се с педиатър.

Общи условия

Активация на акаунт