за тесногръдието на хората

  • 4 967
  • 62
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 556
Рядко гледам цените на дрехите предварително. За потник не съм предполагала, че ще струва повече от 50 - 60 лева. Освен това всеки има право да пробва нещо, ако реши. За нищо не бих платила повече, отколкото преценя аз самата, тоест ако цената е висока, няма да го купя, освен ако не е нещо изключително. В случая можех да купя нещо друго, но не и след сцената с дамата  Stop

# 46
  • Мнения: 431
В тези теми все всички сме от онези другите, извисените... Къде са тези зли тесногръди, май не пишат в бг-мамма. Само за замазване на очи се пише "и аз не съм по-инаква  (но все пак СЪМ)..."

Като не те удовлетворява средата ти, смени я с по-смислена и дълбокомислена. Външни невъзпитани елементи винаги ще има, важното е да не са ти сред постоянното близко обкръжение и да не си ги слагаш на сърце. Я по-ведро.

# 47
  • София
  • Мнения: 62 595
Лизбет,
Какво да ти кажа за средата. Дори и на работа хората уж със сходно образование, уж всичките много печени, пък не може да се избяга от някой простак. Или дори всичко на работа да е супер, пак излизаш от офиса и цопваш на улицата насред цялата смрад и простотия. Не виждам как може някой да се изолира и толкова много да си смени средата, освен ако не стане отшелник в някоя пещера или не си мечтае за някакво свое райско кътче с висока ограда. Да, ама хляба някой трябва да ти го омеси, някой да ти учи децата или да те излекува като си болна. Пак не става. Как да стане така, че мосово населението да изпростява, чалгата да е върха на сладоледа, а да не се сблъскваме с простотия и тесногръдие? Кажи ми как да стане и ще ти сваля шапка.

# 48
  • Мнения: 431
RadostinaHZ, не знам как да не се сблъсквате с нещо. Сигурна съм, че поне десет души от изказалите се по темата до момента ще ми се сторят тесногръди при личен контакт, аз пък ще се сторя тесногръда на други десет и така. Не визирам никого конкретно.

Не вярвам в превъзпитанието на зрели хора. Старая се аз да давам максимум от себе си, избрала съм познатите, с които излизам, в семейството простаци нямам, хвала богу. Всичко външно филтрирам. Чалга и кич не мога да спра, но не се и опитвам. Вие може да се опитате да промените нещата, все пак сте майки и възпитавате нови хора. Но може би ефектът ще е по-добър без нагласата "всички са луди, аз съм нормална".

# 49
  • Мнения: 45
Много тъжна тема!
Всеки един аспект от живота ни е омърсен от нещо. Само че нещата няма да се променят, ако промяната не започне от самите нас като личности. От дребните неща като къде си хвърляме боклука, как се отнасяме към останалите, отговорни ли сме към себе си и към другите..... За да бъде светът по-добър трябва ние да станем по-добри.

# 50
Още Анщайн е казал,че две неща на този свят са безкрайни-човешката простотия и вселената,като за последното не е съвсем сигурен.Така,че това си го има откакто свят светува.Друг е въпросът че като че ли в България е в малко по голяма доза,както и тесногръдието ни.Включвам и себе си ,защото със сигурност има неща коине не приемам за нормални,а други хора тези същите неща за абсолютно нормални.Не приемам за нормално например да си карам кротко колата,но понеже някой си решил че му преча да си отвори прозореца и да ме нарича к....,и да го обземат мераци към цялата ми фамилия ,да псува грозно и отвратително е не го разбирам.Научила съм се такива неща да ги игнорирам,защото хората не мога да променя,мога да променя само нагласите си относно тях. yes

# 51
  • Мнения: 146
Още Анщайн е казал,че две неща на този свят са безкрайни-човешката простотия и вселената,като за последното не е съвсем сигурен.Така,че това си го има откакто свят светува.Друг е въпросът че като че ли в България е в малко по голяма доза,както и тесногръдието ни.Включвам и себе си ,защото със сигурност има неща коине не приемам за нормални,а други хора тези същите неща за абсолютно нормални.Не приемам за нормално например да си карам кротко колата,но понеже някой си решил че му преча да си отвори прозореца и да ме нарича к....,и да го обземат мераци към цялата ми фамилия ,да псува грозно и отвратително е не го разбирам.Научила съм се такива неща да ги игнорирам,защото хората не мога да променя,мога да променя само нагласите си относно тях. yes
newsm10

# 52
  • София
  • Мнения: 128
Дам.... понякога се учудвам и от собстевените си приятели.... казват и правят неща,които не съм и мислила че биха наприжили някога, и доста са ме разочаровали чесно казано... Confused Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes

# 53
  • Мнения: 337
Аз направо имам страх да влизам в магазини за дрехи в България. Продава4ките те гледат на кръв и не дай си Боже да премериш няколко неща и да не купиш ooooh! В поскъпите магазини те оглеждат от горе до долу и преценяват по дрехите колко пари имаш. Това за мен е висша форма на еснафщина и простотия.
И мисля, 4е за това за виновни то4но хората и ориенталският им манталитет.
[/quote]

Много грозна и неприятна черта на продавачките. Ама аз хубаво ги оправям като им казвам, че след като са на това място нямат думата. Не, че деля хората, но трябва някак да им затвориш устата.
Може ли да ти се кара, че не си купил и така да обиди. Направо незнам #Cussing out
А облеклото не винаги е критерий, има раздърпани и просто небрежни хора с маса пари, могат да купят и продавачките, но просто не го показват Mr. Green

Последна редакция: ср, 23 апр 2008, 14:30 от cotton4e

# 54
  • София
  • Мнения: 62 595
Болшинството от продавачките се изживяват като героини от времето на НарМаг и дефицита. Хич не им идва на ума, че недоволният клиент не се връща в този магазин повече.

# 55
  • Мнения: 750
Правилно ли разбрах....да споделя моите чувства в тази тема,така ли? newsm78
Ако е така...ок!
Ще се пукна от щастие.
Живи сме,здрави сме....вчера ми се роди племеник,мъжо ме обича все повече със всеки изминат ден....започнахме с ремонта у дома....купих си мечтаното куче....слънчице пече.Дръвчетата са цъфнали.Купих си нови дрешки.Намерих нов парфюм.Аромат с който ще се 'обличам' следващите няколко месеца па мое и години.Рядко харесвам така парфюм. Grinning
Дечко проходи преди броени дни.
Кеф,кеф,кеф....амам отвсякъде! Party

# 56
  • Мнения: 750
А за тесногръдите хора....какво за тях,не ги забелязвам.
Игнорирам от полезрението си хора за които не си струва дори да отделя пет минути.
Абе какво става тука напсоледък....нещо много изнервени хорица пускат теми У форума! Thinking
Уж пролет пукна...трябва щастие да блика...а то! Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 13
Хората могат да бъдат много жестоки. Аз съм млада майка(родин на 18) и мога да кажа че и от познати и от непознати добро не бидях. Всички ме взимаха за безотговорна и глупава и сякаш ме обвиняваха че родих преждевременно... колко нощи съм плакала от страх за моето мъниче......знае само човека до мен. Хората рядко се замислят преди да наранят някого.

# 58
   Не мога да ви разбера ooooh!Света е  такова място и не е вярно, че  еди-къде си на запад или  на изток е по-добре.Е,  на запад пък си е  баш лицемерие, това тука  с мед да го намажеш.И все пак, ако  обществото не ви допада и се притеснявате за утрешния ден и за децата си- ПРОСТО НАПРАВЕТЕ НЕЩО. Не се иска да сте идеални.И сигурно и ние сме простаци и тесногръди в нечии очи.Всеки е такъв  в очите на някого, дори да е най-умния, добър и начетен човек.Обаче, ако всеки път, когато  видим несправедливост реагираме, или подадем ръка на  куцукащия  дядка качващ се на автобуса; ако  приберем изгубеното цигане или си погоорим с бедната комшийка  от блока...То  другите  наоколо, които просто не са се замисляли  за тези неща, може и да го направят.Може да докоснете нечие сърце с постъпката си и някой да  реши да ви последва в това начинание.И така  живота ви  ще придобие  нов смисъл и ще даде  надежда на някого.А света вече няма да бъде  чак толкова лицемерен и жесток.
   Риск да ви отхвърлят за това, което правите винаги съществува.Но помислете, хората презряха Христос, който е най-святия човек  живял някога, освен, че е и Господ Peace
   От нас зависи.На  лицемерите и тесногръдите се усмихнете...те може би жадуват  именно за това, но не го осъзнават Simple Smile

# 59
  • Мнения: 393
   "ако глупостта имаше криле-отдавна да сме излетели от тук"-цитат от чешмичка на гърба на едно забутано заведение,в още по-забутано градче...
  И всеки път ме кара да се усмихвам и да правя различни асоциации-не всеки ден сме добри,колкото ни се иска,не толкова обичани,колкото заслужаваме,не толкова мъдри и спокойни,както сме се подготвяли...Но пък нали е важно да бъдем себе си,да се уважаваме и обичаме,за да може да обичаме и другите HugНе е важна целта,а пътя,по който достигаме до нея и не е страшно,че ще паднеш,трябва само да се изправиш Heart Eyes

 Тази вечер  ме е обхванала всемирната ЛЮБОВ и всичко ми е мноооого хубаво,само дето трябва да си лягам..... Blush

Общи условия

Активация на акаунт