не сме акали от 3 дена, само на кърма сме!!!

  • 1 618
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 385
притеснявам се, близо 3 дена не е акала, на 2 месеца е, има газове, напъва се, но нищо... дайте съвет, притеснително ли е? Sad малката се мъчи Sick

Последна редакция: сб, 19 апр 2008, 19:06 от chochka_nadik

# 1
  • sf
  • Мнения: 10 061
Ами ако се мъчи, не е приятно. Щом сте на кърма, яж нещо разхлабващо- круши, сливи, овесени ядки ....

# 2
  • Мнения: 3 478
Аз знам че не е проблемно рядкото изхождане на кърмените бебета. На приятелката ми дребната го правеше веднъж в седмицата, аз бях шокирана, но док я увери че не е проблемно. Лошо че твоето бебче казваш се мъчи, незнам защо е така.

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 767
Сигурно си се притеснила, особено ако досега е била винаги 'редовна'. Смята се, че за кърмено бебе над 40 дена не е проблем, ако ака веднъж на няколко дена, стига когато се изака, акото да е с нормална консистенция и количеството да е обилно (като за няколко дни), ако през това време си пишка както обичайно.
Можеш да пробваш ти да ядеш разхлабващи храни и да видиш дали няма да й помогне.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Ами ако се мъчи, не е приятно. Щом сте на кърма, яж нещо разхлабващо- круши, сливи, овесени ядки ....
   Peace

# 5
  • Мнения: 502
  Със сигурност ще помогне,ако ти пийнеш сокче от круши(има на Капи и флорина), хапваш по малко овесени ядки(но малко,дразнят бебешкото стомахче),сушени сини сливи,повече зеленчуци и плодове.

# 6
  • Мнения: 78
Мила не се притеснявай и ние бяхме така.В началото акаше на всяко кърмене.Към втория месец почна по-рядко и се стигна по веднъж на седмица и то с клизма.Така около месец и половина.Сега от две седмици си ака през ден без проблеми.Все още се кърмим.Така е защото 90% от кърмата се усвоява от организма.Не се притеснявай нормално е.Ще се оправите.Търпение му е майката. Grinning

# 7
  • Мнения: 385
Благодаря за успокоението от ваша страна Hug, за разлика от докторите Shocked, които смятат че не бива да се прави такава голяма пауза и прибягват до Дуфалак и т.н., ! Все още чакаме "голямото ако", термометъра не помогна, а педиатърката беше казала, че ако не стане ще дадем Дуфалак, но не й се щяло! Малко ми е притеснено все пак още, но ще изчакам и утре и ако притеснението надделее ooooh! и почне да ме тормози #Cussing out, сигурно ще звънна на педиатърката да я попитам! newsm78, но не ми се ще  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 1 428
Пий сок от круша(капи).ПОМАГА  Peace

# 9
  • Мнения: 415
chochka_nadik освен круши ти препоръчвам и паприкаш - от личен опит.
Моят много се запичаше от лекарствата за колики, да видиш като ги спряхме как почна да си ходи без проблем.

# 10
  • Мнения: 4 242
И малката ми дъщеря е на 2 месеца и ака веднъж на няколко дни. Не предприемам нищо, чакам си я, после ака по много и е кашесто, не е запек това. Не бързай с термометри и лекарства и според  мен!

# 11
Здравейте,
Бих искала и аз да споделя мнение по темата. Моето бебче е на 2 месеца и е само на кърма и от 1-2 седмици започна много на рядко да ака. В началото акаше по 5-6 пъти на ден, и после, изведнъж престана.  Педиатърката каза че не е нищо притеснително, сега ака на 3-4 дена веднъж. Пробвях я с термометър и успях, но  детето нямаше запек и аката и бе6е нормална, така че я оставих самичка да си ака без да я насилвам. Така че няма страшно, стига количеството пика да е достатъчна, иначе може да се е получил ефекта на гладен запек, ако кърмата не е досатъчна и детето гладува.

# 12
  • Мнения: 4 406
имах и аз такова притеснение, след като 3 дни не намирам нищо в памперса.
тази сутрин Банката за акита плащаше дивиденти, които памперсът не побра. с нормалната си консистенция, успокоих се

# 13
  • Мнения: 221
   Хайде и аз да споделя  Simple Smile. И ние така бяхме. В началото с термометъра и чести масажчета на коремчето успявах да и помогна, трудно, но след ден-два се получаваше. После, след около месец  дори спря да се мъчи и сама се изакваше но...след седмица до 11 дена. Това е от координацията на мускулите на малките бебета. Така че, ако можеш помагай с масажи и свиване и разтягане на крачетата от коленете.

# 14
  • Мнения: 247
Ние сме на 6 мес. и от трети месец до сега бяхме така- с абсолютна липса на дефекация. Дуфалак, който в продължение на един месец стигнахме до мах доза и не помогна ама въобще. Благодарение на съветите от тук и на един добър педиатър -д-р Д.Ковачев, спрях да се притеснявам и започнах да помагам на бебето с глицеринови свещички, които първоначално ми ги дадоха две майки от този форум /пак да им благодаря/ и след това ги набавихме от Германия. Тези свещички са само от глицери и вода и се водят абсолютно безобидни. Е, с тях направо се родих. От две седмици, абсолютно внезапно, Мария започна да си ака всеки ден сама, без проблеми.
От темата, която бях пуснала за нашия запек, останах с впечатление, че твърде много кърмачета има със запек все в една и съща възраст- от около месец-два до към шестия месец. Нашият хомеопат твърди, че това е от новия вид ваксини ...

Общи условия

Активация на акаунт