Италианският лицей в Горна баня или Еврейското училище?

  • 30 775
  • 103
  •   1
Отговори

Анкета

Кое бихте избрали за детето си - Италианският лицей в Горна Баня или Еврейското училище?

Опции:

* Гласуването приключено: вт, 20 май 2008, 12:48

  • Мнения: 698
 Моля ви да гласувате само, ако имате преки и актуални впечатления от двете или поне от едното училище. Знам, че има други възможности, в момента обаче, ме интересуват тези двете. Става дума за дете в първи клас. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 315
синът ми е в първи клас в италианският лицей.доволна съм.за еврейското не зная нищо-нямам преки впечатления.

# 2
  • Мнения: 3 479
За Еврейското училище: синът ми учи там до 6 клас. Бях доволна от учителките в началният курс, едната им преподаваше сутрин, а другата водеше занималнята следобяд. Там е така, до 4 кл всеки клас си има отделна учителка в занималнята. Двете госпожи работеха в синхрон. Мога да кажа най-добри думи за тях.
След това обаче, в 5-7 кл, положението стана лошо: незаинтересовани учители, не им пишат оценките в бележника, лоша дисциплина в училището, а и как би могло да бъде друго яче, след като г-жа Божанова (бившата директорка) гледаше само да й дойде време за пенсията и не си нарушаваше спокойствието с това да решава проблемите на училището и децата. От февруари има нова директорка и разбрах, че е позатегнала нещата, та положението може и да се подобри.
Мога да напиша мнооооооого дълъг разказ с примери: случки и имена на учители, но не знам дали има смисъл. Хората си го знаят като елитно и напират за там, но няма нищо елитно в това училище.
Нашите учителки бяха г-жа Стойкова и г-жа Павлова. Ако децата ви попаднат при тях, можете да сте спокойни.
От всички останали учители моят респект заслужава единствено Теодора Ешкенази по иврит. Не случайно децата много я обичат.

# 3
скъпи майки.повдига ми се от ситуацията около приема в еврейското училище.въпреки .че детето ми беше печелило 3 конкурса преди събеседването там.  не го приеха.и е изключително умно.и е представително и красиво.ние неговите родители сме на доста престижна работа и пак бяхме пренебрегнати.над нас живеещо  дете с логопедичен дефект и фъфлене е прието предишна година-да им имам критериите.смело мога да кажа.че синът ми е доста над средното ниво.но баща му не се казва давид леви.нито ставри калинов и слава богу.  какво ли щеше да стане.ако бях си лепнала еврейска фамилия или фалшив адрес.както направиха други....казаха .че там пари и връзки не важели .и аз патката повярвах.а то в б-я не е останало такова място.в последствие разбрах.че на екскурзия в италия момиче е било загубено и баща му по телефона и интернет го насочвал.за да може да стигне до полиция и да се върне.с две думи-на прехвалени ягоди с голяма кошница не се ходи.като изключим добрата база .заради спонсорството .нищо особено...само промити мозъци и  натрапена религия.

# 4
  • Мнения: 212
Мога ли да задам един въпрос?!
За чии ви е да си записвате децата в Еврейско училище?! newsm78
Свършиха се училищата в София ли?! И частните ли!?
Аз ако трябва да избирам бих избрала Италианския лицей,защото имам наблюдения над него...

# 5
  • Мнения: 283
Избери Италианския лицей. Перфектното училище. Няма второ такова. Не виждам смисъл от Еврейското, освен ако нямаш такава нишка във фамилията. В ИЛ ставаш част от едно голямо, добре организирано общество, с много богат обществен, културен живот, с много, мног предимства пред други училища. Браво на вас, че са ви приели

# 6
  • София
  • Мнения: 482
Може ли да ми разкажете за приема в италиянския лицей - знам за тестовете, решаваме с детето ми, но ме интересува предопределени ли са местата предварително или има шанс и деца, чиито родители не са известни личности да влязат?

# 7
Вие луди ли сте бе хора?!?!!?!?! Гледам резултатите от анкетата и не вярвам на очите си....хахаха Как дори може да сравнявате тая евреиска дупка с едно от най - стабилните училища в БГ..... детето ми не учи в нито едно от двете училища - учи в 20-то ОУ, нямам преки впечатления, но...очевидното...

# 8
  • София
  • Мнения: 482
Къде е 20-то ОУ, разкажи повече за приема

# 9
  • Мнения: 698
 Laughing Отдавна избрах училището и не съжалявам. Благодаря ви. С някои от мненията категорично не мога да се съглася. Но това е защото са ги дали хора без преки впечатления, а бях помолила за такива. Дано и вие сте толкова доволни от избора си, колкото и аз. Успех на всички дечица, където и да учат. Ние случихме и на класна и на училище. Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 482
angel, кое училище избра ако не е тайна?

# 11
  • Мнения: 425
ЕВРЕЙСКОТО !!! Peace

Другото е пародия на лицеййййй .....: ПРЕДИ ГОДИНИ бях с итал.преподаватели в комисията х итал.ез. от Итал.посолство: а завършващите ИТАЛ.ЛИЦЕЙ едвам връзваха 3  или мах.4 х итал.език С ПРЕТЕНЦИИ С ТАЗИ СИ ДИПЛОМА В ИТАЛИЯ ДА СЕ ОСВОБОДЯТ ОТ ИЗПИТ В УНИВЕРСИТЕТ Х ИТАЛ.ЕЗИК..., ПОСЛЕ ПИСНАХА ОТ СТРОГОСТТА НИ И МИНАХА ВСИ4КИ СЪС 6 ПРЕД БЪЛГ."преподавател" Money Money Money Mr. Green ooooh! / Резултатът е ясен:ИТАЛ.МИНИСТЕРСТВО СИ ИЗТЕГЛИ У4АСТИЕТО с техни преподаватели/и финансовата подкрепа/ ОТ ИТ.ЛИЦЕЙ В Г.БАНЯ... Naughty newsm78

ВЕКОВЕ И ТОЯГИ СА НУЖНИ НА БГ ДА СЕ ПРОМЕНИМ КЪМ ДОБРООО: здравеопазването,образуванието, политиците, стандарта на живот на бг народ са плачевни.... Tired

Последна редакция: сб, 20 мар 2010, 23:45 от GIULIA

# 12
  • Мнения: 18
Италианския лицей е най-елитния развъдник на малки наркомани в София и тъй като учат деца с родители които имат по-висок от средния стандарт живот, дирекно започват с хероин и кокаин, след 7-ми клас се отива в американски колеж или частното Златарски в американския са малцинство тези не употребили трева през цялото си обучение там. За Златарски знам единствено, че болшинството момичета са "кифли'', не че в другите училища е по различно.
 Европейско училище за първи път го чувам, но съдейки по името отново става дума за някое частно училище.
По-добре е децата да се учат в държавни училища, шанса там да станат лигльовци и наркомани е по-нисък в сравнение с частните училища.

# 13
  • София
  • Мнения: 7 672
Европейско училище за първи път го чувам....
Я пак прочети заглавието на темата.  Wink
Един въпрос - на какво почива мнението ти за НУКК? Личен опит? Познати там? Слухове?

# 14
  • Мнения: 306
Италианския лицей е най-елитния развъдник на малки наркомани в София и тъй като учат деца с родители които имат по-висок от средния стандарт живот, дирекно започват с хероин и кокаин, след 7-ми клас се отива в американски колеж или частното Златарски в американския са малцинство тези не употребили трева през цялото си обучение там. За Златарски знам единствено, че болшинството момичета са "кифли'', не че в другите училища е по различно.
 Европейско училище за първи път го чувам, но съдейки по името отново става дума за някое частно училище.
По-добре е децата да се учат в държавни училища, шанса там да станат лигльовци и наркомани е по-нисък в сравнение с частните училища.
хахахахахаах. Не е така..в много голяма грешка си. Първо- аз уча там от 8 години и второ-не можеш да ме наречеш нито наркоман,нито лигла! Да Италианския лицей не е най-доброто даскало в София,заради голямата си подкуност и курупция. Да училището ми е пълно с деца чиито родители гледам вечер по телевизията или в парламента...но всичко си е до това как си възпиташ детето. Аз съм твърдо против наркотиците и имам принципи..не всички горе си хвалят с парите си. Има свесни деца както във всички останали училища! Кокаин и хероин никой не взима...а трева...може да са опитали двама,трима (говоря за моя випуск във момента),но до там! Италианския лицей определено има много минуси,но наркотиците не се вписват в тях!

Общи условия

Активация на акаунт