До кога избиват тези зъби?

  • 1 575
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 102
Имаме 4 кътника горе 2 и долу 2,от сряда нищо не е хапнал с изключение на мляко,казва ,че нещо го боли,но постоянно си сменя болежките и не мога да разбера какво.Ходихме на педиатър,заради кашлица и лека температура,която отшумя.От Петък на сам не е вдигал.Изключително неспокоен е и вече не знам какво да си мисля.Дали пък няма да растат още зъби а?Колко са мамка им?

# 1
  • Мнения: 1 049
Ние сьщо имаме 2 кьтника горе и 2 долу засега. Чакаме да излезят и последните 4 кьтника. Предполагам кьм 2 год. и половина ще се появят вече всичките. При всяко дете е различно.  Laughing Само тьрпение и давай нещо за зьбките.  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 62 595
Отидете на зъболекар да види какво е положението със зъбите.
Не мога да приема за нормално детето да се мъчи при всяко прорязване на зъб. За първите резци да кажем, че е приемливо, но и за кътниците вече ми се струва много.

# 3
  • София
  • Мнения: 43 904
аааа мъчат си, че те и мъдреците мъчат:)
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/120/51/ тук пише колко и какви зъбчета са млечните.
при нас сега никнат кътниците - и 4-те в различни фази. има дни котато го боли и е нервен никнат мн бавно през повечето време не му е проблем...но ето миналата седмица 3-4 дни мн трудно се хранеше и мн беше нервен....
вземи някое гелче да мажеш...малко преди хранене например за да може да яде поне по малко....
по принцип млечните са само 4 кътника, другото са по-малки и са пред кътници.....тези до кучешките имам предвид.
до 2-3 годишнината си трябва да се се обзавели със вс зъби.....

ако пък са ви изникнали вс заведи го на зъболекар да не е кариесче някое....

# 4
# 5
  • София
  • Мнения: 6 011
По принцип млечните зъби са 20 и в повечето книги пише, че избиват средно до 2,5 години.
Но пък моят син е много назаде с броя на зъбите от всички прочетени досега таблици и много го мъчат пустите му зъби.

# 6
  • Мнения: 5 393
Отидете на зъболекар да види какво е положението със зъбите.
Не мога да приема за нормално детето да се мъчи при всяко прорязване на зъб. За първите резци да кажем, че е приемливо, но и за кътниците вече ми се струва много.

Точно кътниците са най-мъчителни в повечето случаи. Има деца, при които никненето на зъби минава леко, но има и такива, при които е по-тежко и болезнено. За всички зъби до един.

# 7
  • Мнения: 27 524
Последните кътници знам, че излизат на 4-5 или даже 6 годинки  Peace
На племенницата ми избиха на 6г. На сина ми в момента пробиват предпоследните, но без никакви негативи  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 102
В момента имаме 2 след кучешките ,да чакам ли още?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
Да,още 4 кътника трябва да има.20 броя за героя е точната бройка до към 3 г.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Вчера видях че се е показал единия/първия засега/ кътник.Не съм забелязала някаква промяна.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Да,още 4 кътника трябва да има.20 броя за героя е точната бройка до към 3 г.
  Peace

# 12
  • Мнения: 489
 Моето момче след 2 дни става на 3 и в момента му расте последния млечен зъб. Започнаха да растът от края на 4-тия месец, така че има много време...

# 13
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Абе не знам докога избиват, но кашлицата и хремата не ги отдавай на зъбите  Naughty Ако лекарят ви също смята така, прати му много поздрави. С това минават, когато нямат друга подходяща диагноза. А когато вече няма други зъби за вадене?!

Общи условия

Активация на акаунт