може ли когато си в майчинство да работиш на граждански договор?

  • 1 742
  • 11
  •   1
Отговори
Благодаря на всички, които ще ми дадат информация по въпроса.

# 1
  • Мнения: 27
може да,аз го направих този номер обаче трябва да е към друга фирма не към тази от която си по майчинство

# 2
  • Мнения: 556
може да,аз го направих този номер обаче трябва да е към друга фирма не към тази от която си по майчинство
Би ли ми пояснила защо? Аз работя в Община и имаме такава служителка - по майчинство, а пък същевременно й плащаме граждански договори.

# 3
  • Мнения: 23
може Peace
аз работих и то към фирмата, с която ми е трудовия договор . Просто после си подаваш данъчна декларация с доходите по трудовия (ако си работила по него през годината преди да излезеш в майчинство) и гражданския договор.

# 4
  • Мнения: 1 897
Да, може.
Аз също работих по граждански договор, докато бях в майчинство.

# 5
  • Мнения: 911
може.
и аз си работя на граждански договори откакто съм по майчинство и в момента се гърча с данъчната си декларация  Sick

врътката е само в това, че не можеш да се върнеш на работа (на трудовия ви договор) и да получаваш онези легендарни 200 лева ли са (колко станаха сега? щото аз още не съм ги видяла от НОИ).

иначе никой не може да те спре.
просто си плащай чинно данъците  Peace

# 6
  • Мнения: 1 428
Да може  Peace

# 7
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 179
Може, и аз работих така.

# 8
  • Мнения: 11 003
Може, и то на повече от един. Единственият недостатък е, че плащаш данъци върху тях.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 145
Аз знам, че може само когато си в отпуск за отглеждане на дете до 2 год. Когато си в болничните - не може. Как хем ще си болна, хем ще работиш някъде.  Не знам какво е положението за дните между болничните и отпуска - тези 315 дни.

# 10
  • Мнения: 102
  Не знам какво е положението за дните между болничните и отпуска - тези 315 дни.
Същата работа,и те се водят като болнични и се подават така в декларация обр.1 в НАП.

# 11
  • Мнения: 721
След като родих зададох същия въпрос в НОИ и получих следният отговор, цитирам директно от тяхното писмо
Цитат
Във връзка със запитване Вх. .......... Ви уведомяваме следното:

        В кодекса за социално осигуряване, Наредбата за работното време, почивките и отпуските и Кодекса на труда няма изрична забрана за лицата, които работят по трудово правоотношение и получават парично обезщетение  за бременност, раждане и отглеждане на малко дете да получават и възнаграждение за работа по договори, сключени по Закона за задълженията и договорите и по Закона за авторското право и сродните му права, с изключение на случаите, когато тези лица получават суми в качеството си на самооосигуряващи се лица.

        Паричното обезщетение поради бременност и раждане е обезщетението за отглеждане на малко дете се получават при спазване разпоредбите на чл. 50 и чл. 53 от Кодекса за социално осигуряване, Глава ІІІ, Раздел ІІ от Наредбата за свободното време, почивките и отпуските и Наредбата за изчисляване и изплащане на паричните обезщетения и помощи от държавното обществено осигуряване 

Общи условия

Активация на акаунт