бременност и фиброаденом

  • 2 035
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте,аз вече искам бебе,но два пъти съм оперирана от фибпоаденом,в момента пак ми откриха същото,но този път вече не искам да се оперирам,но ме е страх,че след като забременея аденома ще почне да расте,гинеколозите викат,че бременността добре влияело на тези работи,но онколозите искат веднага да се оперирам,незнам вече какво да правя,оперирват ме след 3 месеца пак се появява,аз вече искам да стана майка,от 5 месеца се опитваме,но не става. newsm78

# 1
  • Мнения: 641
Здравей,

Аз също имах фиброаденом и ме оперираха / за сега да чукам на дърво не се е появил отново /. Преди да се оперирам разпитах онколога подробно,  беше категоричен, че трябва да го махна, не зависимо дали планирам бременност или не /моят беше голям 3 см/. Предупредиха ме, тъй като е близо до млечната жлеза, има вероятност да имам проблеми с кърменето, тъй като при операцията е възможно да се засегне някое от каналчетата. Имам колежка с фиброаденом, която в момента е бременна, има и по-голямо дете, но тя не се е оперирала и за сега няма порблеми, просто го следи редовно. Щом си оперирана от фиброаденом, знаеш че операцията не е тежка и не е страшна /правят я с локална упойка / и моето мнение е, че ако докторите препоръчват операция, е по-добре да я направиш, не си рискувай здравето. Бебето няма да избяга, по-добре е да има здрава майка. Ако искаш ще ти дам координати на моят онколог, пиши ми лична бележка ако се интересуваш

Поздрави,
Espa

# 2
  • Мнения: 32
Espa zdravey,men i dvata piti me operiraha s pilna upoyka,i v momenta sim v Germania,hodih tuka na pregled kazaha mi,4e ne e pravilno vednaga da se operiram,tryabvalo da se sledi,no ti za vseki slu4ay mi pi6i koordinatite na tvoya onkolog,kato se pribera v bg moje da otida pri nego,ti ot  koy grad si,az sim ot 6umen,no tozi pit sis sigurnost nyama da se operiram tam.

Общи условия

Активация на акаунт