Въпрос до разбиращите от право

  • 664
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
мили мами, които имате идея..

Въпросът ми е следния: занимавам се попринцип със снимане на концерти, тържества, балове, турнета, сватби и тн, след това ги монтирам, слагам музика.. абе става си готин филм за спомен.. но досега само за близки ми хора.
Искам да развия това като мой си бизнес, но въпросът ми е трябва ли да регистрирам фирма, да плащам данъци (понеже знам, че за творческите професии не се изисква май?? Rolling Eyes)

Въобще какво следва да направя.. и дали ще е проблем ако налепя просто обяви, че снимам и който иска да ми се обажда?? newsm78

моля ви за помощ

# 1
  • Мнения: 592
И да не си, сега като те надуши конкуренцията ще ти дръпнат един як бой, ако преди това някоя заспала администрация не прояви чудеса от храбрости да ги изпревари! По добре друг път не пиши такива неща, преди да си питала адвокат! Айде, успех!

# 2
  • Мнения: 516
Щом ще печелиш от това, трябва да плащаш данъци. И, да, ще е проблем да налепиш просто обяви.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 782
Eй, как наплашихте момичето...

# 4
  • Мнения: 4 916
...  въпросът ми е трябва ли да регистрирам фирма, да плащам данъци (понеже знам, че за творческите професии не се изисква май?? Rolling Eyes)

...

 Joy Joy Чудя се това как ти е хрумнало?

# 5
  • Мнения: 142
Поразрових се днеска.. виждам какви глупости съм писала, не ме упреквайте много Simple Smile
За момента всичко ми е хипотетично, а и да си призная и в мъгла

Значи разбрах, че това, с което искам да се занимавам спада към свободните професии. Това значи ли, че трябва да регистрирам например ЕТ или трябва да е нещо друго? newsm78 Знам, че трябва да се регистрирам и по БУЛСТАТ? това къде става?
И къде трябва да се регистрирам, че упражнявам свободна професия?

 моля ви помагайте.. нямам възможност да се консултирам с адвокат на този етап

# 6
  • Мнения: 2 388
Миличка първо вземи прочети малко, например ТЗ. Поразгледай сайта на Търговския регистър. Порови се малко из нета, не е като да няма инфо.
След това си прецени силите дали ще можеш ли да се справиш без адвокат, за да не ти излезе накрая "солено", както се казва.
Късмет. Peace

Общи условия

Активация на акаунт