Великден иде, шарим пъстри яйчица, а в креватчетата греят априлски личица!

  • 11 478
  • 175
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 13
ХАЙДЕ ОЩЕ ЕДНО РУСЕНСКО БЕБЕ!

ДНЕС SISKA_R РОДИ СВОЕТО БЕБЕ ДАНИЕЛ СЪС СЕКЦИО - 3.100 КГ,  49 СМ.

ДА И Е ЖИВО И ЗДРАВО, А НА МАМА И БЕБЕ БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ.

ЧЕСТИТО!
  smile3504

# 46
  • Мнения: 100
Честито на всички нови мами-Анабана,Веселина,Краситка,Тиквичка, Рокобароко и Сиска-Р!!!!!  bouquet  bouquetДа са ви живи и здрави малките рожби!!
Стефинка,Честит Рожден Ден!!!С пожелания за много любов и семейно щастие!!! Heart Eyes
Барби,ЧЕСТИТ НОВ ДОМ!!!!И на теб пожелавам много семейно щастие и много любов!!! Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 32
Връщам се към темата за смяна на памперса, и да ви кажа индивидуално е.....моята александрина ака по време на ядене, не преди или след. Ако предварително й сменя памперса, то означава в следващите 3 часа да е наакана. Ако след това го сменя...малко връща, ама няма как. Така че всяка ще си намери свой начин...За кърмата.....аз имах такъв проблем преди около 3-4 дни...тръгнах добре и после изведнъж намаля...купих си на Хип чай, и съм доволна засега. Бебка се храни и не плаче после, т.е стига й...не съм правила пробно. Но ако плаче давам да суче на поискване.

# 48
  • Мнения: 130
Siska_R – честита ти мъжкак рожба!!! ПИши подробности после!
Barbie – честита нова къща, мила! Много хубави моменти и здраво бебе в нея!
Milenq и Sunni_22 – изпразних си кутията
Лурдес – аз кърмя 2 пъти нощем – значи кърмя в 9, 12, 15, 18, 21, 00 и после + 2 пъти нощем, което ме съсипва – но майка каза, че първия месец ще е така и после след 1- ямесец ще се “нормализират” нещата и ше се крмим само веднъж нощем...Дано! Но определено мисля, че по-дпобре е памперса да се сменя ПРЕДИ кърмене – не само заради повръщането, а заради това, че бебка се разсънва и смуче по-активно – Bibobibo – това е съвет и за теб – ако помага!!!

# 49
  • Варна
  • Мнения: 433
Направо ми се плаче хора, искам да кърмя, но нямам достатъчно кърма  Cry
Сега правихме контролно кърмене, преди и след кърменето се мерихме на везна. Бебка постоянно заспиваше на гърдите, накрая везната показа че е изяла само 40-50 грама, и голям зор беше докато я събудим, за да и дадем на душичката и малко АМ, за да не се събуди след малко гладна. После се опитах да се изцедя да видя дали имам останала кърма, обаче сушаааааааааа. И как няма да плаче малката, като нямам достатъчно кърма. Сега заспа миличката, а на предното хранене се мъчи докато дойде време за следващото. Не искам повече да и давам с биберон, защото си мисля че ще стане късно да се учим да се кърмим. Освен да я слагам първо на гърда, пък после да дохранвам, но как да знам колко мляко да и направя като няма да знам колко е изяла от мен (може би ще трябва да си купя везна, защото тази ми я даде педиатърката за днес).
Вие как си стимулирахте кърмата? Има ли някоя с моя проблем? Съжалявам ако вече сте го обсъждали, обаче аз изобщо не мога да ви изчета сега, ще трябва малко по малко.
А какво правите ако заспиват на гърдите ви? Нашата хитруша биберона го изсмуква за отрицателно време, а на гърдата заспива. Нито един от триковете за събуждане не помага - щипем я, гъделичкаме я, пипаме и брадичката, ушенцата, вдигаме и нищо.

МОЛЯ ВИ ПОМАГАЙТЕЕЕЕЕ  Praynig

ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ КРАСИТКА И ТИКВИЧКА   bouquet

ася20, и ние сме с колики от няколко дни, и давам капки Сабсимплекс, но не знам дали действат толкова, май повече запичат, защото откакто ги слагаме, малката не пълни памперса при всяко ядене.


И ний сме така, миличка! Тези дни бяхме много поспаливи, не мога да я събудя - както казваш не бяха щипвания, дърпания и тем подобни и не става, веднага заспива на гърдата. Педи каза че е от жълтеницата, караме я вече 3-4 ден, като за нея даваме глюкоза - каза поне по 100 мл на ден трябва да пие че да отшуми. Аз също нямам още обилно кърма, само коластра, и няма как да разбера стига ли й, но не я дохранвам, доки каза по-добре с глюкозата, отколкото с млякото. Снощи като за първи път в къщи беше доста неспокойна, почти не спах и аз цяла нощ, незнам от глад ли, от климатизация ли, от какво беше  Cry, но днес пък цял ден спи като пумпал, незнам ноща как ще я караме. В четвъртък ще вземаме везната от нашия педиатър и ще се мерим през почивните дни да видим кво хапваме изобщо. Аз също наблягам на течностите, пия чая на Хип и така.... шашкам се и аз, ама няма начин. Даже кърмя със силиконови зърна, щото моите са много меки, педито каза да не привикне към тях и да не иска после от зърното, но.... ако трябва така ще я караме, само и само да папка кърма. Лека полека я пробвам и без тях, но пак трябва първо с тях малко, за да се оформят, кофти работа - като слезе обилна кърма, ще пробваме без тях.

Това е засега, стискайте палци тази нощ да е по-добре. До скороооо. Ще пиша и по-късно за самото раждане

Цунки от нас и честито на новите мами  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 50
  • Русе
  • Мнения: 154
Да ни е честито и второто ни Русенско бебче   bouquet !!!Браво на Сиска!!!Само хубави мигове и пожелавам с бебчо !!!Да се възтановява бързо и чакаме да разказва.

# 51
  • Варна
  • Мнения: 3 245
Bibobibo напълно подкрепям съветите на hrisi-pisi и veni-b. Слагай често на гърда, ако трябва на всеки час. АМ го скрий в някой забутан шкаф или направо го хвърли. Забрави за водичката и чайчето. Кърмене, кърмене и пак кърмене. Гаранция, че до седмица ще се хвалиш как ти се е увеличила кърмата. Няма смисъл да се тормозиш, че не "издържа" 3 часа до следващото хранене.


за храненето през нощта Невена не пропуска хранене, храним се през 2.5 до 4 часа през цялото денонощие. Не виждам смисъл през нощта детето да се налива с чай или водичка - коремчето му пак няма да почива, ако целта е това. Давам си й кърма, че иначе гърдите ми ще се пръснат. Детето е доволно, аз също - не виждам какъв е проблема. Водичка не давам, само кърма.  Peace

# 52
  • Мнения: 54
ЧЕСТИТО НА ВСИКИ НОВИ МАМИ ДНЕС!!!!ГОЛЯМ БЕБЕВАЛЕЖ НАСТАНА newsm44 newsm44 newsm44

Барби, честит ви нов дом - дано само хубави нещата ви се случват там!!!!


Helenblondy
, и аз много ще се радвам да се видим - много ми е домъчняло за теб  Hug Аз незнам дали на Галиво ще е удобно да дойде до Павлово, защото тя вече не шофира, но може някъде да срещнем по-наблизо до вас и до тях - на мен ми е все тая. Например на Тодор Каблешков и Бъкстон - мисля, че до там няма да е проблем за нея да дойде пеш, а и за теб с Елица?! Аз мога навсякъде - само нали знаете - да не е преди 11 сутринта, че не мога да ставам рано. Най-добре е да се чуем утре и да се разберем.

Верчо наистина не е писала скоро - и ние днес на срещата това си говорихе. Как ли се справят с Ава - дали се кърмят успешно, дано скоро се включи и сподели....

# 53
  • София
  • Мнения: 289
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ Анабана,Веселина,Краситка,Тиквичка, Рокобароко и Сиска-Р!  bouquet  newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 НЕКА БЕБЧЕТАТА ДА БЪДАТ МНОГО ЗДРАВИ И ПОСЛУШНИ Simple Smile

СТЕФИНКА ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН, ЖЕЛАЯ ТИ ВСИЧКОТО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ НА СВЕТА!   bouquet

Ни его закъсахме сериозно с тея колики, направо вече незнам какво да правя  cry Като сме навън е добре, спинка си без проблем, но приберем ли се вкъщи става страшно, само се свива и се напъва, защото и запека го мъчи миличкото ми Sad Тази нощ изобщо не сме спали, цяла нощ го мъчиха тези колики, капките не помагат Sad Вие доволни ли сте от тези чайове от копър и анасон? Какви ползвате на Хип ли?

За нощното хранене, Ради си се буди на 4 часа да папка, ако въобще е заспал.................само една нощ изкарахме цялата нощ

# 54
  • Мнения: 19
здравейте и  от мен,

Честито  на новите мами а на тези които  чакат леко  раждане.

Ние вече сме си  вкъщи и  сме добре. Напасваме се към новия начин на живот.
спинкаме  папме пълним памперса ипак  така.

Ася айде не остана какво  става с теб днес ти  е термина.

До скоро пак ще пиша , че не мога да стоя дълго  на столя все още.

# 55
  • Мнения: 794
Та-ра-да-дам! Здравейте и от мен! От мен скоро бебе няма да видите! Според доктора бебка е много високо все още. Освен това, понеже цикълът ми е по 31-32 дни, реалният термин според доктора е след около 3 дни. В сряда ме вика на мерене на тонове в болницата и най-после и аз ще разбера какво е туй животно "мерене на тонове". Разходки правя много дълги и не се уморявам, единственият проблем е, че стъпалата ми много се подуват. Ръцете също.
ЧЕСТИТО НА НОВИТЕ МАМИ!!!

# 56
  • Мнения: 23
ЛЕЛЕЕЕЕЕ КОЛКО МНОГО БЕБЧЕТА ИМА ДНЕС!!!   newsm44  newsm44  newsm44
ЧЕСТИТИ БЕБЕШОРИ НА ANABANA, WESSELINA, TIKVICHKA, KRASITKA, ROCOBAROCO3 И SISKA_R! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ДА СЛУШКАТ!  newsm51
baby artois не се ядосвай за срещата мила!  Hug Скоро всички ще излизаме на срещи с бебешорите!
arodoet2, desita79 добре дошли пак при нас!   Hug
Bibobibo мамите с опит вече са ти отговорили за проблемите с кърменето, аз пък се сетих за нещо дето наскоро четох за разсънване на бебчетата - съблечи бебка само по памперс докато я кърмиш! Допира до кожата ти и въздуха по кожата на бебето им действали разсънващо! Пробвай, при всички случаи няма да й навреди, само гледай да затоплиш стаята преди това!  Peace
Vanyivan за vercho, едно пиленце ми каза Embarassed, че днес са били с малката и тати на разходка в Южния парк, ама не сме се засекли за съжаление!   Wink
asja спокойно милааааааа, не си сама в чакането, търпение и разходки с приятелки са му майката!!!  Wink Много сме така!  Peace  Hug
Tiffany къде изчезна мила??! Как се прибра след срещата, че те мисля??!  Thinking

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 22:04 от galivo

# 57
  • Русе
  • Мнения: 154
doly_dog понеже и вие се дохранвате да те питам ти даваш ли му водичка на малкия?Мен педиатърката ме предупреди да давам повече допълнителни течности( около 200мл на ден)щом дохранвам зада предотвратя запека.Това пише и на млякото  Peace .Аз обаче само водичка не давам.Взех си чаят на ХИП против колики и го давам без допълнително захар и вместо вода.За сега това ни спасява от коликите пупу(чукам на дърво) и нямаме запек.Ако искаш пробвай  Peace

# 58
  • Мнения: 209
galivo, тук съм, добре се прибрах - хвана ме обичайното задръстване по бул. Евлоги Георгиев и доста си попътувах, но за срещата си заслужаваше!  Wink

Едва успях сега да изчета какво са написали мамите и чак не ми се вярва в това хубаво време, че е имало изобщо кой да пише  Crazy сега започвам да допълвам новите мами!  Peace

baby artois, айде следващия път всички с количките и в южния парк....днес имаше мноооого мами и мнооого бебета!  Grinning

ЧЕСТИТИ БЕБЧЕТА НА ANABANA, WESSELINA, TIKVICHKA, KRASITKA, ROCOBAROCO3 И SISKA_R! ДА СА ИМ ЖИВИ И ЗДРАВИ, МНОГО ДА ГИ РАДВАТ!   
  bouquet  bouquet bouquet

# 59
  • Мнения: 70
Благодаря на всички за отговорите. Стархотни сте  Hug
Сега малко повече подробности, понеже писах набързо и объркано.
Вече 2 пъти се кърмихме с везната, и двата пъти показа, че е изсукала около 40-50 грама. Сучеше около 10-15 минути от двете гърди и заспиваше. След първото кърмене се опитах да се изцедя, но нищо не пуснаха гърдите, а след второто изцедих 30 грама.
След като ни изписаха от болницата процедирахме така, цедя се и ако не изцедя достатъчно за едно хранене дохранвах, на следващото хранене ако не съм събрала кърма хранех само с АМ. И така - общо взето много изнервящо е цялото това цедене и стерилизиране. Цедя се, защото много ми разранява зърната, а и докато я кърмя ме боли. Мисля, че не захапва правилно зърното. Ама те моите зърна са едни, изобщо не са оформени. Сега след няколко кърменя днес доста ме болят, мажа се с Гармастан постоянно.
Досега се хранехме на 3 часа - 6, 9, 12, 15, 18, 21 и след това през нощта се събужда за хранене чак към 1-2 ч.  Но това е като и давах с биберон достатъчно кърма или мляко. Давам и вода със захар, защото така ме посъветваха понеже е на АМ повече отколкото на кърма. А и вече смуче и залъгалка от време на време. Сега ще пробвам на поискване да видим какво ще стане. Само ме притеснява че зърната ми пак ще се разранят много.
Иначе се родихме 3750, а ни изписаха 3560 грама. Днес само с дрешки я мерихме и показа 4100гр. Сега ще я премерим и голичка да видим колко е наддала за една седмица.
За яденето няма проблем, ям много разнообразни неща. И течности се опитвам да пия повече. За спането какво да ви кажа - колкото успея толкова, но в повечето случаи ми се връзват 4-5 часа в денонощието. А за спокойствието - знам, така е, опитвам се, но се притеснявам за мъничето.
Хайде ще бягам да се къпем, че успя да заспи и я оставихме да я изкъпем по-късно.

Общи условия

Активация на акаунт