Държите ли вкъщи формула - за всеки случай?

  • 1 871
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 586
Не съм! Няма и да купя! Simple Smile

# 16
  • Мнения: 3 777
Не, купихме за всеки случай, но така си и стои, ще ходи в кофата, защото я разпечатахме да я помириша, а тя отворена може да стои 3 седмици. Дори в каши и пюрета не мисля да слагам ,слагам кърма.
Химии не обичам.

# 17
  • anywhere
  • Мнения: 3 303

Много ми е интерестно какво ядеш?! Само салата и пържоли, може би... Във всички други храни има процент химия. А адаптираното мляко е много по-малко химия, отколкото много други храни. Но както и да е...

# 18
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
По темата - имах една кутия и давах три пъти от нея, докато бяхме в болницата заради жълтеницата, защото нашата лична лекарка ми беше казала да й давам адаптирано, че жълтеницата е от кърмата ми. Цедях се, изхвърлях си кърмата и давах адаптирано!  Embarassed Добре че бяха лекарите от болницата да ме убедят, че дори и с жълтеница най-доброто за бебка е кърмата. Отворената кутия още стои в хладилника, правих крем с млякото, но не ми хареса. Ще я хвърлям вече, още повече, че имам замразена кърма за спешни случаи...

# 19
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Ееее,то по тази логика и в салатките доста химия има Laughing
Ама този спор вече е воден - и в адаптето си има яко химия,и в почти всичко,което ядем,за съжаление.То глобално погледнато,и ние самите не сме друго,освен голяма купчинка химични съединения Wink Mr. Green

# 20
  • Мнения: 6 315
Да, държах - беше на смесено хранене бебока.  Wink

Иначе при следващото бебе пак мисля да имам една кутия за всеки случай...

# 21
  • Мнения: 6 155
Да купих веднъж когато беше на 3мес., защото трябваше да ходим на сватба. Но не пожела да го яде ... Rolling Eyes
А сега ползвам, за да слагам в пюрета, каши или за грис.

# 22
  • Мнения: 6 315
Ееее,то по тази логика и в салатките доста химия има Laughing
Ама този спор вече е воден - и в адаптето си има яко химия,и в почти всичко,което ядем,за съжаление.То глобално погледнато,и ние самите не сме друго,освен голяма купчинка химични съединения Wink Mr. Green

Е, това си е много правилно! Аз пък се чудя, защо химията стана мръсна дума, като самите ние сме създадени от химични елементи, химични вещества и т.н. А и всичко, което ядем е обработено по един или друг начин..... Аз не виждам нищо лошо в адаптираното мляко като вариант да си изхраниш дятето.

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 817
Аз гласувах в минало време - купихме една кутия 'за всеки случай', когато педиатърката настояваше да дохранвам. Аз наистина дохранвах - с изцедена кърма, а от кутията веднъж дадох за проба - не го яде по-охотно...Така си и стоя в хладилника. После полека го давах с кашите (понеже не се цедях отдавна), но т.к. и кърмех паралелно, едва я докапчих тази кутия... Сега (Мая е на 22 месеца, както знаете) ползваме трета по ред кутия с мляко - след като се насуче сутрин, си иска 'тапко' (мляко) от чашка. Понякога давам прясно, понякога - адаптирано.

# 24
  • Мнения: 5 228
Аз държа винаги в къщи - мразя да се цедя и нямам запаси, пък ако взема да се гътна да има какво да яде детето  Wink. Опитвала съм се няколко пъти да и давам, когато ми е намалявала драстично кърмата, но човечето я плюе с отвращение, та защо я държа тази формула и аз незнам, ей така, за всеки случай.

# 25
  • Мнения: 1 547
не и не ми е хрумвало да купувам.

ако нещо се случи, тогава ще му мисля.

засега имам предостатъчно кърма, пу пу  Mr. Green

# 26
  • Мнения: 7 837
Бях си купила за собствено успокоение. Така и не я отворих.
Накрая я подарих на една мама  Grinning

# 27
  • Мнения: 1 722
Не, никога не съм купувала ... и не знам що е това и как се употребява /дано и да не разера/ ... иначе свеки се опита да ме убеди в началото, че нямам кърма и бебо е гладен ... после и други се опитваха да ме убеждават ...

# 28
  • Мнения: 768
Имам купени 3 кутии готово приготвено адаптирано мляко от сьщата марка която дадоха на бебка като се роди преди да ми дойде кьрмата в болницата, То не че е хубаво да се дава на толкова малко дете адаптирано мляко ама бебката се роди 4.800 и си беше гладна (даваха и и глюкоза пьрвите дни че имаше някакьв проблем покрай многото килца. След акто ми дойде кьрмата не беше опитвала адаптирано мялко освен муналата сьбота бях сипала в шише с биберон от това мляко че я оставихме за 4 часа в едни приятели. Никога не сьм я оставяла по дьлго от 2 часа.Тя не пожелала да яде и не плакала вьобще. Като ме видя обаче се сети че не е яла и голям рев нададе.
Каката почна да пие детско мляко от това специализираното от  10 месеца до 3 годинки от следващия ден след като окончателно ми свьрши кьрмата(беше на 10 месеца) и се научи за един ден да пие от биберон. Много ме учуди. И досега си го пие с удоволствие това мляко. Адаптирано никога не е опитвала.

# 29
  • Мнения: 488
Купих като беше на 5 месеца по Коледа, защото трябваше да ходя на служебно парти, а не мога нищо да изцедя... Познайте дали искаше да го яде! Отврат, въобще не знае за какво аджеба служи шишето с биберона, всичко излиза навън. С лъжица приема 2-3 глътки и дотам!
Млякото го използвахме за картофено пюре за нас, за кафето и други вкусни работи...  chef

Общи условия

Активация на акаунт