Въпрос за кредитните консултанти

  • 1 658
  • 11
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 261
Здравейте,ще теглим ипотечен кредит за покупка на жилище и ми се иска да използваме кредитни консултанти.Тъй като и двамата с мъжа ми сме на работа и нямаме време да обикаляме по банките това ми се струва удачен вариант.Обаче имам доста въпросителни.
Въпроса ми е,дали някой е ползвал такива услуги?И доволни ли сте?
Дали задължително трябва да си избереш от техните оферти?Изобщо заслужава ли си да се занимаваш с консултант или да намеря време и да обиколя банките?

# 1
  • София
  • Мнения: 215
Кредитния консултант единствено може да ти каже какви документи трябва да представиш на банката, но така или иначе ти трябва да ги извадиш ... Помагат със съвети, но според мен е по-добре да отделите от времето си и да се справите сами.

# 2
  • Мнения: 1 896
Това е една сравнително нова услуга, която все повече ще набира скорост заради напрегнатото и динамично ежедневие и липсата на време.
Лично аз не съм я ползвала, защото съм на принципа, че: 'На вълка вратът му е дебел, защото си върши работата сам.'
Отделих доста време и енергия да направя собствено проучване, пообиколих доста банки, но съм доволна от резултата и не съжалявам за избора си.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 261
Благодаря за отговорите. Simple Smile
Все пак ще се наложи да изпозваме кредитен консултант,защото нямам никаква възможност за обикаляне. SadЩе видим каква ще я свършим.

# 4
  • Мнения: 87
Аз съм ЗА. Тези дни ползвахме, и не само защото нямаме време, но и заради 'вратичките' и дребния шрифт, които си оставят банките. Най-фрапиращото за мен беше, че от банката ни казаха месечната вноска едва СЛЕД като подписахме договора. Е това също ти го казват  консултантите!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 825
Ако можех да се върна 3 г. назад, аз също бих използвала. Дори и сега смятам да се консултирам, защото ме се струва, че правата ми като страна от договора са нарушени.

# 6
  • Мнения: 1 896
Аз съм ЗА. Тези дни ползвахме, и не само защото нямаме време, но и заради 'вратичките' и дребния шрифт, които си оставят банките. Най-фрапиращото за мен беше, че от банката ни казаха месечната вноска едва СЛЕД като подписахме договора. Е това също ти го казват  консултантите!
Въпреки,че не съм ползвала такава услуга, също я намирам за много полезна. В този смисъл не съм против ползването на кредитен консултант, просто аз предпочетох да проуча нещата сама.
Но искрено ме учудва факта, че от банката не са ви казали месечната такса преди да подпишете договора.Та това е един от основните показатели на база на който кредитополучателя прави оценка на кредитните условия, които предлага банката.Обикновенно дори предлагат на клиентите си примерен погасителен план. Ако не е тайна за коя банка става въпрос?
Иначе на мен не успяха да ми спестят информацията с дребния шрифт, защото предварително дълго проучвах нещата, след което  подготвих списък с въпроси, които задавах на кредитните инспектори във всяка банка и изисквах изчерпателни отговори от тях.
Другото, с което трябва да сте наясно е, че всеки такъв договор за отпускане на кредит е в полза  на банката и защитава нейните интереси.Напълно нормално, разбира се.

# 7
  • Мнения: 1 427
Аз ползвах услугите на Кредитланд и съм много доволна.Спестиха ми време,разправии,опашки и най-важното - не ми струваше нищо. Банката им заплаща,а клиента си плаща таксите към банката,които са едни и същи с или без консултант. Но не се подвеждайте ако ви предлагат платена услуга! Чух за агенция,която искала 2% от кредита-жив обир!

# 8
  • Мнения: 87
Ulia, евала ти, че си се наела сама да проучиш.   bouquet Но наистина това си е много занимавка (ти най-добре знаеш) и не всеки е компетентен да го направи и разбере. Иначе банката е ОББ. Вноската ни я изчислиха консултантите от Кредитланд.

eli-pate, и ние ползвахме Кредитланд. Те ни предложиха няколко банки, избрахме най-подходящата оферта, после ни оформиха и подадоха документите. На договора също предложиха да присъстват, но нямаше нужда.
И си права, ако някой поиска пари за услугата, то това е крайно нагло, именно поради факта, че те си получават комисионна от банката. А 2% си е направо ...  Shocked

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
Аз съм ЗА. Тези дни ползвахме, и не само защото нямаме време, но и заради 'вратичките' и дребния шрифт, които си оставят банките. Най-фрапиращото за мен беше, че от банката ни казаха месечната вноска едва СЛЕД като подписахме договора. Е това също ти го казват  консултантите!
Въпреки,че не съм ползвала такава услуга, също я намирам за много полезна. В този смисъл не съм против ползването на кредитен консултант, просто аз предпочетох да проуча нещата сама.
Но искрено ме учудва факта, че от банката не са ви казали месечната такса преди да подпишете договора.Та това е един от основните показатели на база на който кредитополучателя прави оценка на кредитните условия, които предлага банката.Обикновенно дори предлагат на клиентите си примерен погасителен план. Ако не е тайна за коя банка става въпрос?
Иначе на мен не успяха да ми спестят информацията с дребния шрифт, защото предварително дълго проучвах нещата, след което  подготвих списък с въпроси, които задавах на кредитните инспектори във всяка банка и изисквах изчерпателни отговори от тях.
Другото, с което трябва да сте наясно е, че всеки такъв договор за отпускане на кредит е в полза  на банката и защитава нейните интереси.Напълно нормално, разбира се.

Струва ми се съвсем скоро ще ни се наложи и ние да стигнем до тази тема...
Дали ще е много нахално  Blush да нахвърляш тези неща от дребния шрифт, на които трябва да се обърне внимание и  нещата, за които трябва да се попите, защото не ги казват в прав текст  Praynig

# 10
  • Мнения: 1 896
При първа възможност, като намеря  време у дома ще ти пратя списъка с въпросите си на лични.
Сега не е много удобно, защото съм на работа, а и не ми е под ръка и трябва да възтановявам по памет.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
 Hug
Благодаря то много   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт