Непланирано второ дете

  • 9 907
  • 147
  •   1
Отговори
# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

тюх... Нищо, хайде следващия път  Praynig
 Joy  bouquet

Всяка майка, която има вече едно дете твърди, че то й е достатъчно. ТЯ няма как да знае, какво е да има още едно, също лежало й под сърцето, също дошло с любов и гледано с много обич, теразния, притеснения и т.н. И когато дойде бебето, се умиляваш толкоз много, че те държи години... Малкия ми е на почти 5г., но за мен си е бебчо. Днес му казах: бебчо, ела... и 2-3- майки с колички си опулиха очите  Shocked Но има време, ще ме разберат.  Grinning
След Лени е трудно да се каже каквото и да е.  Hug

Честита бременнност, Амбер   bouquet Целуната си от Бог  Hug Радвай се и си отпусни душата...

# 46
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Амбър, все едно описваш мен и емоциите ми преди година и 3-4м. Малиии, какъв ад ми беше на душата, като видях двете черти. Година по-рано аз самата давах зор за бебе, но започнах нова работа, която даже ми харесваше, тъкмо си бях намерила мястото и хоп-бебе. В главата ми беше хаос абсолютен(първите ми мисли бяха за аборт  Embarassed), но това трая до момента, в който видях тупкащо сърчице на монитора. От там нататък се обърнах на 1800-започнах с притесненията дали всичко ще е наред с бебето. Разликата при моите е 5.8г, т.е. доста по-малка от при вас, но съм сигурна, че твоето щастие ще изгрее.

Сега за нищо на света не искам и да мисля, че Емма можеше и да я няма. Е, много често боледува заради вирусите, които й носи кака й от градината, но какво да се прави.

Та, честито и леко да ти е![/b]

# 47
  • Мнения: 9 814
Лека бременност! Peace
Ти вече си решила, имаш и линийка  Laughing
Така че, не питай нас, а послушай сърцето си!
По-голямо богатство на този свят от децата няма!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ох, ти си по-добре от мен. Аз забременях 6 месеца, след като родих. Направо бях потресена. Shocked Как пак всичко отначало, пак килограми отгоре (аз с предните 15 не се бях справила), пак раждане, болници, пак кърмене, безсъние, ревове, колики и т.н. И на всичкото отгоре за мен да гледаш породени деца винаги е било най-ужасната комбинация. Винаги съм се чудела тези жени защо не ги махат? Embarassed И баш на мен да ми се случи. ooooh! И на работа щях да се връщам. И аз съм амбициозна и искам кариера. И ей така ще се затворя вкъщи с две бебета. И живеем със свекърите, а със свеки бяхме на нож по това време. И как ще ги обичам и двамата, ми то в сърцето ми няма място за друго дете... И сега, една година по-късно имам най-прекрасната дъщеря на света, и също толкова прекрасен син "батко", и най-прекрасното семейство на света, и никога не съм била по-щастлива. И на работа ще се върна, и с килограмите се преборих, и със свеки се разбираме добре. Wink И никога не съм се грижила така добре за себе си, както сега. И време за всичко намирам. Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Уха, бия по точки - при мен изненадата беше 3-4 месеца след раждането.  hahaha Wink
В първия момент се паникьосах, но се и радвах. След няколко дни майка ми каза, че няма страшно, само една чаша вода в тенджерата. И права излезе жената.

# 50
  • Мнения: 5 539
.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 11:24 от Лилита

# 51
  • Мнения: 1 479
Пожелавам ти още едно живо и здраво детенце! newsm10

# 52
  • Мнения: 737
Моето второ мишле също не беше планирано.И аз дълго време се чудих какво да правя:ще имам ли сили да гледам две деца,ще мога ли да се справям и с другите си задължения.Поговорих и с мъжа ми/той по принцип не искаше второ дете/В крайна сметка и двамата решихме,че ще се справим и с две деца.И така и стана.Малкият порастна неусетно.Сега мъжът ми се чуди как преди не си е представял да има две деца.Страшно е весело и забавно във вкъщи.Обожаваме и двете си момченца.Наистина,когато двете деца си играят заедно въобще не ни търсят.
Мисля,че когато мине първото тримесечие на бремеността ти ще можеш истински да се зарадваш на това,което ти предстои.И въобще не се притеснявай,че няма да ги обичаш еднакво.Ще ги обожаваш.
А пък време за себе си винаги ще намираш бъди сигурна в това.
Успех!И лека бременност!!

# 53
  • Мнения: 2 374
AMBER,честито  bouquet Сигурна съм че мненията и настроенията ти ще се менят още много пъти,просто искам да ти пожелая едно здраво и красиво детенце Hug

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Мисля,че вече си решила.Затова ти пожелавам лека бременност.
Имай предвид ,че децата няма винаги да бъдат бебета и тогава ще имаш достатъчно време за себе си. Peace
На мене 12 години ми трябваха да реша да родя второ дете,а сега даже съм и с две породени.Но в никакъв случай не съм се отказала от това да живея и собственият си живот.Просто децата са част от мене !

# 55
  • София
  • Мнения: 13 206
За мен това са много странни аргументи  newsm78
Аз съм направила своя избор- имам две деца с 4 години разлика и съм много щастлива- те също
Ако знаеш колко се обичат, как си играят и как се търсят  Hug
Мисля че вече си минала 5 седмици от 40 -това си е 1/8 от бременността, роди си детенцето и ще видиш как ще го обичаш колкото Дени, и няма да зациклиш, и всичко ще е наред...

Напротив, никак не са й странни аргументите. Мен ме тормозят същите въпроси  Confused Не съм бременна.. мъжа ми иска, дори настоява за второ дете, но аз имам същите терзания като amber... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Амбър, да ти кажа ако го махнеш, ще съжаляваш. Ако не беше забременяла може би нямаше да съжаляваш, че имаш само едно детенце, но когато вече е факт си мисля, че ще съжаляваш ако не го родиш.
Пожелавам ти лесно да вземеш решение, и лека бременност.
Дано някога аз да се отърва от същите терзания  Embarassed

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Това в смисъл, че още ти е рано за второ ли?  newsm78

Чудесно разбирам терзанията на авторката. Имам ги почти същите по отношение на второ дете. От това, че не желая пак да съм бременна, до това, че дъщеря ми ми е достатъчна и си искам моето време за мен си. За протокола - имам 2 сестри. Не разбирам как може да родиш второто, за да може...../каквото и да е/ първото дете.  ooooh!

Съвет не мога да дам - това е решение, което всеки сам трябва да вземе.  Peace

# 57
  • Мнения: 11 607
Амбър.....честито! Не променяй решението си! Детенце ти е дар от Бога! Не бягай от подаръка си!

Няма да ти казвам нищо за и против.......Само ще ти кажа,че искам непланирано(но много планирано от мен)да забременея четвърти път........Прави си сметка дали се страхувам за обич, финанси, време, слугуване и пр. То може да си с едно дете и да си всичко това, дори и повече от това!

Още щом го видиш, още щом го прегърнеш - ще видиш,че това е друго твое АЗ, друга твоя Вселена, не по-малко от тази,която в момента имаш в къщи........Децата се обичат силно!

Ако имаш някакви черни мисли...съветвам те - разходи се из подфорумите - напр. Проблемно забременяване, Искам бебе и пр. Прочети историите и виж - какво богатство имаш в теб и благодари на Бог,че ти не минаваш по този път. И се помоли момичетата,които пишат в тези теми,  и те да изпитат твоите бремелински чувства........

Поста е насочен и към  Vache, Никол ....Искам повече бремелински линии - не се лишавайте от това щастие и от това богатство - децата! Колкото и да е клише и да не ги обичам - но са много верни и се изпитват със сърцето! Има време за деца, има време за кариери, има време за дебе си, има времче...за всичко има време! Но едно е най-доброто време за това да станеш майка!

Vache - 35г. е прекрасна възраст! Успех!

# 58
  • София
  • Мнения: 13 206
... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Това в смисъл, че още ти е рано за второ ли?  newsm78


Уффф, късно ми е бре, Иса... Rolling Eyes Не искам сега тук да обяснявам надълго и нашироко доводите си. Знам, че не е проблем принципно, ама за мен си е късно. Още повече, че ако има планирана бременност ще е най-рано догодина и смятай, че става вече доста далеч. Майката на мъжа ми го е родила на 40, първо и единствено дете. Хич не й е пукало, на 39 се е чудела дали пък не й е рано  Laughing Laughing Laughing И сега си е толкоз бойна, колкото е била тогава. Но моят характер е коренно различен, все мисля и премислям. А пък не ми се иска Александра да е сама някой ден когато нас няма да ни има или сега когато толкова й липсва братче (Хензел  Crazy) или сестриче (Гретел) Mr. Green

Мама Цоцоланка, то ще си покаже  Wink От опита си 35 годишен знам, че ако има да става то си става. Така че ако трябва да имам второ дете все ще му дойде момента, въпреки терзанията ми  Wink
П.С. И ние сме 3 деца  Wink

# 59
  • Мнения: 21
Аз също се терзаех много преди да се реша на второ.
Притеснявах се дали ще ги обичам еднакво....
Не исках пак да съм бременна....
Не исках отново да съм зависима от бебето....

Сега с нетърпение се прибирам и най- хубавото в живота ми е врявата, която създават докато играят. Мразя тишийната в къщи, когато един от двамата не е удома...
Обожавам ги, обожавам ги когато се защитават един друг от "лошата караща се мама"!
И ме напушва смях, когато се съюзяват срещу мен...

Общи условия

Активация на акаунт