Непланирано второ дете

  • 9 905
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 957
В петък разбрах,че съм бременна.Имам момченце на 2г.6м. и имаше наистина един период в който си мислехме за второ дете...след време.Но този период отмина и вече бяхме решили категорично да нямаме друго дете.Сега съм ужасно объркана и уплашена...чувствам се в пълна безисходица.

 ... притесненията ми са
1. Смятам, че Дени (момченцето ми) е всичко,което някога съм искала.Дава ми всичко и нямам нужда от още едно дете.Не мога да обичам друго дете.Това е!Страхувам се че с бебето той ще остане на малко по-заден план,мъчно ми е за него и за мен самата,че няма да мога да му се радвам и да му обръщам всичкото внимание на което съм способна.
2.Страхувам се че още едно дете означава превъщането ми в домакиня и слугиня до края на живота ми.Точно Дени порастна и вече не е бебе,говорим си,разбира всичко,започна дори да ми помага и всичко е прекрасно....И сега айде пак отначало.Бременност (което е просто нещо ужасно за мен),раждане,кърмене,гледане,памперси,захранване,прохождане и тичане след бебето....Всичко това беше прекрасно първият път,но сега ... просто ме ужасява.Отделно че всичко което предстои да се случи с Дени ще се случва по още един път с другото дете.Тотално зацикляне до края на живота ми.
Второ дете за мен е равносилно на никакво свободно време,никакво време за мен самата,нерви,домакинстване до безрай...
Има жени за които раждането и отглеждането на деца е нещо като призвание,но аз не го усещам така.Възхищавам им се но аз ... не искам такъв живот.

От друга страна знам,че сега хормоните ме тресът яко.Променям си мнението през 1 час,плача,срамувам се от това което ми се иска да направя...просто не съм на себе си.Страхувам се че ако махна бебето после може да съжалявам.Страхувам се че сега не разсъждавам правилно,че може и да съм с много грешна нагласа и представя....Чувствам се в пълна безисходица...
Гледам снимките на Дени като бебе,гледам и вашите в подписите и аватарите ви за да си припомня колко хубаво е всъщност да имаш бебе,колко са сладки и т.н.
Не ме нападайте.Просто споделете ако и вие сте се чувствали така.Период ли е?
Трудно ли е с две деца?Драматизирам ли?

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Драматизираш  Wink
Сложила си и лентичката вече. Дано имаш лека бременност. Дали с 1 или 2 деца, животът е такъв, както си го организираш.

# 2
  • Мнения: 161
Здравей от мен - не съм майка , но се надявам някой ден да стана. Моето мнение е : защо не поговриш с мъжа ти по този въпрос - наистина от една страна като чета това което си напписала има лохгика права си - но от друга твоето детете - 1-вото ст ети помага макар и само с две години разлика.  От друга старана още едно дете е свързано с осте финанси - трябва хубаво да помислиш дали може6 да си позволиш , но ако това не е проблем - остава решението дали искаш още едно де те или не. Ти едно дете ли си била . Според мене да ! Щом сега се чудиш! Незнам може би пък да потърси6 психолог с когото да поговориш на тази тем а. Хубаво е ,че си пуснала темата тук - за да могат да кажат мнение и хора, които не те познават тоест те са безпристарстни . Желая ти много щастие каквото и решение а вземеш. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 9 052
ооо чЕстито  Wink според мен ще сте много щастливи, като се поопомните малко и приемете мисълта  Wink

# 4
  • Мнения: 2 821
Доколкото разбирам обаче, ти си решила да го имаш това дете, или?
Защото имаш лентичка, споделяш това...Мисълта ми е, нали темата ти не е дали да го задържиш?
Да, трудно е.
Не, не обичам второто дете по малко.
Обичта се разпределя абсолютно по равно.
Смятам, че след първоначалната ти паника от новината, ще се успокоиш и разбереш, че няма нищо друго на света по хубаво от имането на две деца Laughing
Нека тези с едно не се почувстват обидени Hug

# 5
  • Мнения: 2 957
Ти едно дете ли си била . Според мене да ! Щом сега се чудиш!

Не.Имам брат.Но съм егоистка,да;)
Мъжът ми иска бебето, но ще приеме всяко мое решение.

# 6
  • Мнения: 47 973
За мен това са много странни аргументи  newsm78
Аз съм направила своя избор- имам две деца с 4 години разлика и съм много щастлива- те също
Ако знаеш колко се обичат, как си играят и как се търсят  Hug
Мисля че вече си минала 5 седмици от 40 -това си е 1/8 от бременността, роди си детенцето и ще видиш как ще го обичаш колкото Дени, и няма да зациклиш, и всичко ще е наред...

# 7
  • Мнения: 4 668
Всичко това все едно е писано от мен миличка  Rolling Eyes С тази разлика , че аз не съм бременна .

По същият начин синът ми ми е напълно достатъчен и е всичко за мен . Не искам да разделям любовта и времето си ... както и финасите си / колкото и да прозвучи грозно за някой / ... имам предвид , че мога да гледам прекрасно едно дете , но две - едва ли  Rolling Eyes

Няма нужда да повтарям същото , което си написала и ти , но пак ти казвам - разбирам те напълно .
Ако не си готова за второ дете и най - вече , ако не го искаш на 100 % не знам дали е добра идея да го задържиш  Confused
Аз не бих .
Знам , че всички ще започнат да те убеждават колко е хубаво да имаш второ дете .
Не казвам , че не е така , но трябва да е много желано и да си готов да го гледаш , а не да живееш с чувството , че си направил компромис със себе си  Rolling Eyes Аз също се ужасявам от мисълта за втора бременност , кърмене ... бррррр
Помисли си , говорете с мъжа си ... Все пак не е за всеки да има две деца ...
каквото и да решиш - бъде здрава и щастлива . И убедена , че си взела най - правилното решение  Hug

# 8
  • Мнения: 2 957
Доколкото разбирам обаче, ти си решила да го имаш това дете, или?
Защото имаш лентичка, споделяш това...Мисълта ми е, нали темата ти не е дали да го задържиш?

Аз .. си сменям решението на всеки час.Последните няколко дни от както разбрах имам чувството че целият ми подреден свят се срина.Вечер се събуждам и съм абсолютно убедена,че не го искам,че ще го махна и ще си гледам спокойният живот.Но когато се покаже слънцето и  започвам да си мисля,че всъщност всичко не е толкова драматично и че навярно греша,че хормоните ме побъркват и т.н. Днес бях на лекар-в същата болница,при същата лекарка и спомените ми от преди 2г и половина се върнаха.По случайност имаше и изписване на бебче и всичко ми изглеждаше по друг начин.Прибрах се спокойна,записах се в декемврийската темичка,сложих си лентичката и ...пак изпращях.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 421
Предполагам всяка майка се е питала дали ще обича децата си еднакво, дали някое няма да е пренебрегнато.
Хубаво е да имаш две деца, разликата при Вашите ще е добра.
Аз също бях с непланирана втора бременност, радвам се, че се случи. Иначе никога нямаше да се реша.

И аз мисля, че вече си решила Grinning

# 10
  • Мнения: 7 263
Миличка, само едно ще ти кажа - не бягай от късмета си!
Няма да те нападам и няма да те агитирам, само ще ти кажа че всички хубави неща, които смяташ че ти е дал сина ти ще се умножат по две Grinning
И усмивките и милувките и белите и пакостите също, няма смисъл да се лъжем.
Така както сега вече твоето момче ти се струва голямо на 2 години и нещо / за мен това си е бебешка възраст направо/, така само след две години ще имаш още едно пораснало човече, чиито усмихнати очи ще те следят. Ще имаш още една широка усмивчица сутрин, ще имаш още едни ръчички, които ще те прегръщат  Hug
Не всяка жена е домакиня и майка в смисъла, в който ти описваш - аз самата не се оприличавам на този образ, но ако сега ме споходи щастието да имам още едно дете - ще го прегърна с отворени обятия Simple Smile

# 11
  • Мнения: 4 668
Сега като прочетох следващите ти мнения , смятам , че ти вече си решила  Wink
Опитай се да мислиш само хубави неща  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 3 249
Амбър, разбирам те как се чувстваш. Аз бях така миналия месец. Закъсня ми с един ден.И започна едно чудене-ние искаме второ дете. Само че аз искам да изчакам поне още 2 години. Та тогава хем се вайках как ще 2 години в къщи(не ми е свършило първото майчинство), как не съм готова психически, че малкия ми да е жив и здрав е много див-та две на куп....Хем вече измислях мъжки женски имена.Слава богу-дойде ми и се успокоих.
Ето виждаш-започваш психически да се настройваш и да имаш вече желано дете. Леко бременеене Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 18 679
Ако не искаш детето със сърцето си, по-добре го махни, отколкото цял живот да го обвиняваш, че ти е съсипало младините, че е отнело от времето ти за първото дете, че това, че онова Tired Няма да крия, че начинът ти на мислене ми е непонятен и ако бяхме по-близки вероятно щях да ти дръпна една дълга и мъчителна тирада, но сега ще ти го спестя Mr. Green

# 14
  • Мнения: 3 929
Много ми е трудно да ти дам съвет. Очевидно, че си мениш мнението на всеки час, но е разбираемо, изхождайки от бременността ти и бушуващите хормони. Според мен, лично мое усещане, като че ли клониш за раждането на второто дете. Каквото и да решиш, пожелавам ти да не съжаляваш за избора си.

# 15
  • Мнения: 2 556
Запази си детето, никога няма да съжаляваш.

И дори да ти е криво после за каквото и да е, на децата със сигурност няма да им е зле да са си две.

Аз съм с две и добре, че беше мъжът ми да настоява много за второто, иначе и аз имам ужас от бременности и само затова се спирах. Но съмнения дали ще обичам второто и т.н. никога не съм имала, признавам. Въпросът пък "да осигуря всичко на едното си дете" не стои пред мен. Щом има всичко за едно, няма как да няма всичко и за две.

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 15:14 от Tess

# 16
  • София
  • Мнения: 498
Драматизираш  Wink
Сложила си и лентичката вече. Дано имаш лека бременност. Дали с 1 или 2 деца, животът е такъв, както си го организираш.


2 e по-добре от 1....пък и не се знае нищо, може 2-рото дори да го обичаш и повече.
Все пак 2 год са нищо време от човешкият живот....какво толкоз ще ги преживееш отново ... Simple Smile

# 17
  • Мнения: 1 753
Драматизираш  Wink
Сложила си и лентичката вече. Дано имаш лека бременност. Дали с 1 или 2 деца, животът е такъв, както си го организираш.


И аз съм на това мнение!
С два броя съм - любовта не се разпределя между двете деца, а е еднакво силна и стига и за двете. Няма друго такова щастие! Нормално е да си мислиш всякакви глупости.... аз що рев съм изревала като забременях втория път  ooooh! Сега ми е смешно  Laughing
СПОКО - само това ще ти кажа! Аз също не съм създадена да износвам и да раждам деца, работя почти непрекъснато - с помощ от детегледачки се справихме в най-трудния бебешки период. Сега също е трудно, но не се оплаквам, в никакъв случай! Всичко е въпрос на организация  Wink А за децата съм спокойна - винаги сме заедно, двете се забавляват страхотно, не се чудя какви занимания да им измислям, когато вечер остават последни в детската знам, че не са самички и че са си заедно... Абе има много, много предимства!

# 18
  • Мнения: 2 556
Ал, и аз това исках да кажа, че когато е едно детето,  винаги си е край майка си и иска да играе с нея, а сега ако им измисля на двамата някакви занимания в стаята, няма и да ме потърсят часове наред  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 62 595
Честито!
Радвай се на късмета си! Може сега да си мислиш, че нямаш нужда от това дете, но това е само от уплахата и несигурността. Имаш нужда някой да ти даде кураж. Със сигурност първото ти дете има нужда от другарче в игрите, а какво по-хубаво може да му се случи от това да има братче или сестричка. Няма да те лъжа - на моменти ще ти е много трудно, но с времето това се забравя. Ще викате неволята и ще се оправите. Както казват старите хора, няма неотгледано дете.

# 20
  • Мнения: 636
Също съм бременна с второ дете, макар и не съвсем неланирано. Мислих дълго дали го искам, аргументите "против" са същите като твоите плюс финансови, аргументите "за" също са много силни... А нямахме никакво време за мислене / на 37 съм/. Накрая решихме да пробваме само един месец и каквото излезе, то да е. И то стана. Вече съм в осми месец и не мисли, че минусите на ситуацията са спрели да ме измъчват.
Мога само да ти кажа най-силното си "за" - и то е посветено на Неда. Да раснеш в семейство с още едно дете е по-здравословно - хората стават по-малко егоистични и приемат по-спокойно конкуренцията с другите. Освен това, един ден, когато със съпруга ми сме вече възрастни или покойници, момиченцето ми ще си има един много близък човек, на когото да може да разчита.

# 21
  • Мнения: 2 957
seni  аз имам брат и въпреки това си падам егоистка.
А един ден когато ние си отидем, Дени ще има свое семейство и близки.И не е гаранция, че ще бъде близък с брат/сестра си.

# 22
  • Мнения: 2 556
Както няма гаранция, че жена му няма да го зареже - или той нея - и тогава пак да остане сам. На никой не е гарантирано вечно семейно щастие, но ако връзката между децата е нормална, винаги ще са си близки.

Спирам да пиша, защото мисля точно обратното на теб. Ако толкова не си искала второ дете, трябвало е да вземете навреме мерки, е моето мнение. Щом детето е вече създадено, има двама родители, че и батко, по-добре е да се появи според мен.

# 23
  • Мнения: 7 263
seni  аз имам брат и въпреки това си падам егоистка.
А един ден когато ние си отидем, Дени ще има свое семейство и близки.И не е гаранция, че ще бъде близък с брат/сестра си.


amber естествено, че не е гаранция, но има шанс това да стане.
А относно това дали ти ще обичаш второто си дете ще ти цитирам по памет фраза от една от любимите ми детски книжки от поредицата Във вълшебната гора - самата книжка е "Рожден ден в гората"
- "Гледай пътя през балкана по-широк и хубав става
    щом по него се минава!
   Тъй и любовта на мама става само по-голяма
   след като обича двама!!!


Няма жена, която да не е изпитвала тайно такова притеснение обсебена от любовта към първородното си дете. Самата аз съм изпитвала тези терзания и съмнения, забременявайки с малкия си син. А при мен втората бременност беше не само желана, а беше и чакана!
Майчината любов наистина е безгранична - повярвай ми ще ти стигне за още едно човече!

# 24
  • Мнения: 3 675
Аз ако бях на мястото на авторката бих задържала бебето.Тъкмо Дени ще си има братче или сестриче, с което да си играе.Да се махне бебето, за да не се лиши първото от майчината обич си е чист егоизъм.Стана ми мъчно заради това, една майка да задава такъв въпрос-да го остави или да го махне бебето, което вече расте в нея.Ето аз вече над 2 години пробваме за бебе с мъжа ми,то не се получава и просто се чудя как може да има хората, получили такъв дар от Господ и са готови да се отърват от него с лека ръка.Това си е лично мое мнение, нека авторката да не се обижда. Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 2 957
Lennyh    bouquet

gitadam  не се обиждам.Пожелавам ви скоро да се радвате и вие на такава новина.

# 26
  • Мнения: 2 309
gitadam, според мен нямаш право да правиш такива изказвания. ОК, мисли си го, това е твое право, но звучи прекалено директно и остро. Хората сме прекалено различни  не може всички да чувстваме нещата по един и същи начин. Егоистично и или не, това си е право на amber. Тя ще го носи това дете, нейният живот ще се преобърне, тя ще го ражда и гледа. Има право да се колебае.

amber, според мен се нуждаеш от време, за да свикнеш със ситуацията. Промяната е огромна, още повече щом те сварва неподготвена. Изчакай, нека мислите ти се уталожат, настрой се на бебешка вълна и нещата ще си дойдат на мястото Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Не искам да те съдя, но не те и разбирам  Thinking Ако бях на твое място, щях да съм безкрайно щастлива...

# 28
  • Мнения: 639
Честито!Това ,че си бременна е прекрасно ,не се изживява безкрайно много пъти през живота!Разбирам и колебанията ти,те са нормални и разумни.Но не се тревожи,всичко ще се подреди един ден и ти ще гледаш как дечицата ти си играят заедно и ще бъдеш най-гордата майка на земята.Не мога да се сетя в живота на човека нещо друго,което да е толкова смислено от създаването и отглеждането на едно дете.И въобще не е задължително да си непрекъснато домакиня и вързана в къщи.Е, ще се наложи да постоиш в къщи,но само от теб и близките ти зависи да си организираш времето така ,че да ти е приятно с децата.
А колкото до малкия за него е много ,много по добре да расте с братче или сестриче,ще разбереш предимствата след някоя друга годинка и ти самата.
Мойте големите деца са с 3г. разлика ,винаги са били много близки и сега се търсят постоянно.Може аз понякога да не съм в течение на някой от тяхните преживявания,но те знаят всичко един за друг.Имат силна връзка.Когато бяха малки ми беше много лесно ,защото все заедно си играеха.Естел в момента се гледа като едно дете в семейството.Всички я глезят и тя непрекъснато изисква моето и на баща си внимание.Няма с кого да играе и скучае,плаче понякога ,че си нямала по-малко братче или сестриче/щото кака и бати не ги приема като такива/ hahahaТака че винаги съм казвала две и повече деца се гледат по-лесно от едно.Поне моят опит показва това.Наслаждавай се на всеки миг от бременноста си и всичко ще се нареди. Hug

# 29
  • София
  • Мнения: 1 022
Аз по принцип се въздържам да се изказвам в подобни теми, но сега не удържах... Мисля, че нямаме право да отнемаме човешки живот (а този е вече факт). Все пак има достатъчно добри и надеждни методи на контрацепция. Ако не са взети предпазни мерки, все пак част от теб го иска  Wink . Наистина, човечето ще порасне (аз имам 2 деца на година и половина - все още бебета, но не съм "заключена" към печката) и животът ще става все по-свободен. Не знам какво е да имаш едно дете, но едва ли е много по-леко от това да имаш две. Аз мисля, че абортът е убийство... Питаш, отговарям... мое мнение. Нямам чувството, че обичам повече едното си дете - просто ги обичам по различен начин...

# 30
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 925
Накратко. Мъникът не беше планиран. Имах подобни терзания, най-страшното от които, че няма да мога да обичам никой друг така, както големия си син. И така докато не се роди малчо. Сега знам, че мога да обичам еднакво силно още 5-6 такива.  Grinning

# 31
  • Мнения: 2 032
Amber, каза си какво те притеснява; надявам се, че ти подейства терапевтично.

Друго, обаче, силно се надявам, да не очакваш от форума.

Хем ми настръхва косата, като чета съветите на хомунколусите дето с лека ръка те съветват, ей така, да умъртвиш зародиша, който носиш, хем знам, че всеки си има право на свото изкривено мнение.
 
Надявам се да се успокоиш и да разбереш, че ти се е случило нещо хубаво.

Та така. Ако беше в ситуация на "непланирано четвърто дете"  Wink, може би щях да съчувствам, ама сега- на, напъвам се, и не мога.

Но искам да ти пожелая лека бременност.

# 32
  • Мнения: 4 784
Накратко. Мъникът не беше планиран. Имах подобни терзания, най-страшното от които, че няма да мога да обичам никой друг така, както големия си син. И така докато не се роди малчо. Сега знам, че мога да обичам еднакво силно още 5-6 такива.  Grinning
Много добре казано. Предполагам за себе си, че бих изпитвала същите чувства. За сега имаме само едно дете -  прекрасно, невероятно, чудесно, но разбера ли, че съм бременна отново, ще полетя от щастие. Искам Коко да си има братче или сестричка.
Наслаждавай се на бременността си. Пожелавам ти лека такава и ще видиш, че когато гушнеш малкото човече, няма и да си спомниш за терзанията си.

# 33
  • Мнения: 10 602
И аз мисля, че вече си решила да запазиш мъничето!
Разбирам притесненията ти около бременност, раждане, бебешки истории - и мен тези неща все още ме спират за второ дете, но си давам сметка и за:
1. Вече знаеш какво е да имаш бебе, няма да се шашкаш от всичко, ще си много по-добре организирана от първия път.
2. Наистина когато децата са две - ще си играят и ти ще си по-свободна. Снощи комшийчето беше у нас - за почти 1 час забравих, че имам дете Simple Smile.
Не мисля, че трябва да се притесняваш за чувствата към второто дете - сигурна съм, че ще го обичаш както другото!
Проблемът ти идва от това, че е непланирано. Ако поне имаше идея за второ - нещо като: не правим бебе целенасочено, ако стане, стане... щеше да ти е много по-лесно!
  bouquet

# 34
  • Мнения: 3 675
Аз имам приятелка, която има 2 деца.Преди месец голямото навърши 2 годинки, а малкото е родено през декември миналата година.И за нея втората бременост беше изненада, но тя изобщо не си е помислила да махне второто.Сега си има две красиви и малки принцеси.Мисля, че амбър е взела вече решение и ще си роди бебчето. Heart Eyesиначе за какво ще слага лентичка.Лека и безпроблемна бременост и един сладък мъник пожелавам на амбър.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 437
Миличка, само едно ще ти кажа - не бягай от късмета си!
Няма да те нападам и няма да те агитирам, само ще ти кажа че всички хубави неща, които смяташ че ти е дал сина ти ще се умножат по две Grinning
И усмивките и милувките и белите и пакостите също, няма смисъл да се лъжем.
Така както сега вече твоето момче ти се струва голямо на 2 години и нещо / за мен това си е бебешка възраст направо/, така само след две години ще имаш още едно пораснало човече, чиито усмихнати очи ще те следят. Ще имаш още една широка усмивчица сутрин, ще имаш още едни ръчички, които ще те прегръщат  Hug
Не всяка жена е домакиня и майка в смисъла, в който ти описваш - аз самата не се оприличавам на този образ, но ако сега ме споходи щастието да имам още едно дете - ще го прегърна с отворени обятия Simple Smile

О, Лени, миличка, толкова добре си го написала, че ме просълзи  Hug

Амбър и аз заставам зад мнението на Лени! Не се страхувай, някак усещам, че го искаш. Ще видиш колко е прекрасно да имаш две слънца в къщата, да се чудиш кое обичаш повече и да не можеш да отговориш  Simple Smile
Второто детенце се гледа доста по-различно от първото. Тези трудности, които си имала с едното, считай, че с второто ще ги подминаваш с пренебрежение Wink
Успех и дано скоро те засека в темата за породени дечица  Hug

# 36
  • Мнения: 2 197
Не драматизираш и напълно те разбирам. Наистина е факт, че още две години няма да имаш никакво свободно време, ще се измориш и нещата ще са много трудни. Но пък знаеш ли колко е хубаво децата в семейството да са две? Аз винаги съм искала брат или сестра и съм завиждала на тези, които имат. Мисля, че след като мъжът ти го иска ще се справите. Все пак не си само ти, която се грижи за дома и детето, нали? Поне на мен никога не ми е хрумвало, че детето го гледам само аз или цялата работа в къщи е мое задължение. Нали има мъж до себе си - задълженията се разпределят между двамата.
Иначе когато забременях в началото на годината и аз минах по същия път с терзанията. И аз си смених мнението хиляда пъти. Но накрая то само реши терзанията ми като направих спонтанен аборт и честно да ти кажа много съжалявам (понякога).
Пожелавам ти да вземеш решението, правилно за теб и да не съжаляваш по-нататък каквото и да е то.

# 37
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Няма страшно. Гмурвай се. Hug
Аз разбрах, че съм бременна миналия Април. Сега си имам две усмихнати слънца в къщи.

# 38
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Я се стегни.
 Как можеш да знаеш,че синът ти ти е достатъчен преди да си видяла и прегърнала и другото си дете?
 Как може въобще да си помисляш,че ще го обичаш по-малко?
 Това на първо място е твоето дете точно толкова колкото и първото.
 Имам две деца ,което по никакъв начин не ме прави роб или домакиня.
 Обожавам децата си.
 Няма нищо по-сладко от смеха им,когато се боричкат.
 Когато едната страда и другата плаче със сълзи за нея.
 Обичам да ги гледам как си поделят парче ябълка или малката прескача в леглото на кака за да се гушнат. Hug
 Децата са богатство.
 В един момент ние не сме им достатъчни,имат нужда от сродна душа,с която да се затворят в детската стая и да поговорят.Да играят заедно в дъждовен ден,или да сътворят заедно поредната беля,за която мама и тати неизвестно защо много ще се ядосат. Crazy Hug

# 39
  • Мнения: 1 044
Аз съм непланирано второ дете. С брат ми сме породени. Майка ми  не е искала толкова скоро второ дете, още повече, че първото е било едва на годинка и нещо. Баща ми дълго я убеждавал и обещал да помага. Накрая майка ми се предала и съм се родила аз, за което ни най-малко не съжалявам, разбира се.  LaughingНо майка ми си спомня с ужас за тези години. Тогава и памперси не е имало. Всичко се е перяло на ръка и тя е имала мъртва кост на ръката от пране, чистене и готвене. Било е трудно, а тя е била съвсем сама. Но се е справила някак си. Казва, че най-трудно й е било сутрин в 9.00 часа-аз рева, че съм гладна, брат ми се е събудил и иска закуска. И тя с две деца на ръце, ревящи и гладни храни ту едното, ту другото.
Аз много искам да имам две деца. Страхувам се също, дали ще се справя. И за финансовата страна на нещата се страхувам. Май ще си помисля още малко, пък дано не стане много късно. Thinking

# 40
  • София
  • Мнения: 62 595
Да, голямата убавиня при породените е когато едното реве, защото е гладно, а другото - защото се е наакало.  ooooh! Но пък сега колкото се обичат и защитават, толкова се драчат на моменти. Да са живи и здрави, наистина са си сродни души. Ние да му мислим.  Crazy

# 41
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Да, голямата убавиня при породените е когато едното реве, защото е гладно, а другото - защото се е наакало.  ooooh! Но пък сега колкото се обичат и защитават, толкова се драчат на моменти. Да са живи и здрави, наистина са си сродни души. Ние да му мислим.  Crazy

  Е то нейните няма да бъдат пореодени,разлика от 3 години си е повече от прилична. Crazy

Последна редакция: пн, 21 апр 2008, 17:15 от Фантичка

# 42
  • Мнения: 2 957
Това е което ме успокоява-че Дени ще бъде на 3г и 2м когато бебето се роди.Няма да е толкова малък все пак.А и ще ходи на градина,което не знам до колко е добре,защото предполагам ще ходи 5 дни и после 10 ще е вкъщи болен.

# 43
  • София
  • Мнения: 12 554
Понякога, когато чета се учудвам колко лесно се дават квалификации. И колко лесно отстрани се дават съвети.
Може би е по-добре да пишете какво вие сте или бихте направили, а не какво авторката трябва да направи. Все пак тя е тази, която ще ражда или не, става въпрос за нейния живот и нито една майка тук във форума няма да й гледа децата или да знае какво точно чувства.
За тези, които много се чудят как е възможно това или онова - ами възможно е. Хората са много различни и това, че нещо не съвпада с вашия мироглед не значи, че е ненормално или неправилно.
Лично аз мисля точно като Амбър. Разбира се не се заричам, защото хората променят мнението си. Но на този етап мисля именно по същия начин. Калоян е всичко за мен и изобщо не ме интересува и не желая второ дете. Има и много други причини - финансови и т.н А колкото до гледането, играта и прочие глупости - мъжът ми има брат и сестра и въобще изобщо никога не са си играли заедно, нито пък са близки. Така че свят широк, хора разни. Това не е причина да се роди второ дете. То не е играчка, нито пък подарък за първото (както прочетох в една тема ooooh!)

# 44
  • Мнения: 46 508
Но на твое място не бих търсила съвети, вземи си решението сама Hug

Аз бях на тръни 2-3 дни, така и не можах да стигна до някакво решение, по принципо нямам нищо против второ дете, нито ме е страх да гледам 2 деца, но мисълта за бременност ме ужасява  newsm43 Слава Богу не съм  Praynig

# 45
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

тюх... Нищо, хайде следващия път  Praynig
 Joy  bouquet

Всяка майка, която има вече едно дете твърди, че то й е достатъчно. ТЯ няма как да знае, какво е да има още едно, също лежало й под сърцето, също дошло с любов и гледано с много обич, теразния, притеснения и т.н. И когато дойде бебето, се умиляваш толкоз много, че те държи години... Малкия ми е на почти 5г., но за мен си е бебчо. Днес му казах: бебчо, ела... и 2-3- майки с колички си опулиха очите  Shocked Но има време, ще ме разберат.  Grinning
След Лени е трудно да се каже каквото и да е.  Hug

Честита бременнност, Амбер   bouquet Целуната си от Бог  Hug Радвай се и си отпусни душата...

# 46
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Амбър, все едно описваш мен и емоциите ми преди година и 3-4м. Малиии, какъв ад ми беше на душата, като видях двете черти. Година по-рано аз самата давах зор за бебе, но започнах нова работа, която даже ми харесваше, тъкмо си бях намерила мястото и хоп-бебе. В главата ми беше хаос абсолютен(първите ми мисли бяха за аборт  Embarassed), но това трая до момента, в който видях тупкащо сърчице на монитора. От там нататък се обърнах на 1800-започнах с притесненията дали всичко ще е наред с бебето. Разликата при моите е 5.8г, т.е. доста по-малка от при вас, но съм сигурна, че твоето щастие ще изгрее.

Сега за нищо на света не искам и да мисля, че Емма можеше и да я няма. Е, много често боледува заради вирусите, които й носи кака й от градината, но какво да се прави.

Та, честито и леко да ти е![/b]

# 47
  • Мнения: 9 814
Лека бременност! Peace
Ти вече си решила, имаш и линийка  Laughing
Така че, не питай нас, а послушай сърцето си!
По-голямо богатство на този свят от децата няма!

# 48
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ох, ти си по-добре от мен. Аз забременях 6 месеца, след като родих. Направо бях потресена. Shocked Как пак всичко отначало, пак килограми отгоре (аз с предните 15 не се бях справила), пак раждане, болници, пак кърмене, безсъние, ревове, колики и т.н. И на всичкото отгоре за мен да гледаш породени деца винаги е било най-ужасната комбинация. Винаги съм се чудела тези жени защо не ги махат? Embarassed И баш на мен да ми се случи. ooooh! И на работа щях да се връщам. И аз съм амбициозна и искам кариера. И ей така ще се затворя вкъщи с две бебета. И живеем със свекърите, а със свеки бяхме на нож по това време. И как ще ги обичам и двамата, ми то в сърцето ми няма място за друго дете... И сега, една година по-късно имам най-прекрасната дъщеря на света, и също толкова прекрасен син "батко", и най-прекрасното семейство на света, и никога не съм била по-щастлива. И на работа ще се върна, и с килограмите се преборих, и със свеки се разбираме добре. Wink И никога не съм се грижила така добре за себе си, както сега. И време за всичко намирам. Hug

# 49
  • София
  • Мнения: 62 595
Уха, бия по точки - при мен изненадата беше 3-4 месеца след раждането.  hahaha Wink
В първия момент се паникьосах, но се и радвах. След няколко дни майка ми каза, че няма страшно, само една чаша вода в тенджерата. И права излезе жената.

# 50
  • Мнения: 5 539
.

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 11:24 от Лилита

# 51
  • Мнения: 1 479
Пожелавам ти още едно живо и здраво детенце! newsm10

# 52
  • Мнения: 737
Моето второ мишле също не беше планирано.И аз дълго време се чудих какво да правя:ще имам ли сили да гледам две деца,ще мога ли да се справям и с другите си задължения.Поговорих и с мъжа ми/той по принцип не искаше второ дете/В крайна сметка и двамата решихме,че ще се справим и с две деца.И така и стана.Малкият порастна неусетно.Сега мъжът ми се чуди как преди не си е представял да има две деца.Страшно е весело и забавно във вкъщи.Обожаваме и двете си момченца.Наистина,когато двете деца си играят заедно въобще не ни търсят.
Мисля,че когато мине първото тримесечие на бремеността ти ще можеш истински да се зарадваш на това,което ти предстои.И въобще не се притеснявай,че няма да ги обичаш еднакво.Ще ги обожаваш.
А пък време за себе си винаги ще намираш бъди сигурна в това.
Успех!И лека бременност!!

# 53
  • Мнения: 2 374
AMBER,честито  bouquet Сигурна съм че мненията и настроенията ти ще се менят още много пъти,просто искам да ти пожелая едно здраво и красиво детенце Hug

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Мисля,че вече си решила.Затова ти пожелавам лека бременност.
Имай предвид ,че децата няма винаги да бъдат бебета и тогава ще имаш достатъчно време за себе си. Peace
На мене 12 години ми трябваха да реша да родя второ дете,а сега даже съм и с две породени.Но в никакъв случай не съм се отказала от това да живея и собственият си живот.Просто децата са част от мене !

# 55
  • София
  • Мнения: 13 205
За мен това са много странни аргументи  newsm78
Аз съм направила своя избор- имам две деца с 4 години разлика и съм много щастлива- те също
Ако знаеш колко се обичат, как си играят и как се търсят  Hug
Мисля че вече си минала 5 седмици от 40 -това си е 1/8 от бременността, роди си детенцето и ще видиш как ще го обичаш колкото Дени, и няма да зациклиш, и всичко ще е наред...

Напротив, никак не са й странни аргументите. Мен ме тормозят същите въпроси  Confused Не съм бременна.. мъжа ми иска, дори настоява за второ дете, но аз имам същите терзания като amber... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Амбър, да ти кажа ако го махнеш, ще съжаляваш. Ако не беше забременяла може би нямаше да съжаляваш, че имаш само едно детенце, но когато вече е факт си мисля, че ще съжаляваш ако не го родиш.
Пожелавам ти лесно да вземеш решение, и лека бременност.
Дано някога аз да се отърва от същите терзания  Embarassed

# 56
  • София
  • Мнения: 6 999
... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Това в смисъл, че още ти е рано за второ ли?  newsm78

Чудесно разбирам терзанията на авторката. Имам ги почти същите по отношение на второ дете. От това, че не желая пак да съм бременна, до това, че дъщеря ми ми е достатъчна и си искам моето време за мен си. За протокола - имам 2 сестри. Не разбирам как може да родиш второто, за да може...../каквото и да е/ първото дете.  ooooh!

Съвет не мога да дам - това е решение, което всеки сам трябва да вземе.  Peace

# 57
  • Мнения: 11 607
Амбър.....честито! Не променяй решението си! Детенце ти е дар от Бога! Не бягай от подаръка си!

Няма да ти казвам нищо за и против.......Само ще ти кажа,че искам непланирано(но много планирано от мен)да забременея четвърти път........Прави си сметка дали се страхувам за обич, финанси, време, слугуване и пр. То може да си с едно дете и да си всичко това, дори и повече от това!

Още щом го видиш, още щом го прегърнеш - ще видиш,че това е друго твое АЗ, друга твоя Вселена, не по-малко от тази,която в момента имаш в къщи........Децата се обичат силно!

Ако имаш някакви черни мисли...съветвам те - разходи се из подфорумите - напр. Проблемно забременяване, Искам бебе и пр. Прочети историите и виж - какво богатство имаш в теб и благодари на Бог,че ти не минаваш по този път. И се помоли момичетата,които пишат в тези теми,  и те да изпитат твоите бремелински чувства........

Поста е насочен и към  Vache, Никол ....Искам повече бремелински линии - не се лишавайте от това щастие и от това богатство - децата! Колкото и да е клише и да не ги обичам - но са много верни и се изпитват със сърцето! Има време за деца, има време за кариери, има време за дебе си, има времче...за всичко има време! Но едно е най-доброто време за това да станеш майка!

Vache - 35г. е прекрасна възраст! Успех!

# 58
  • София
  • Мнения: 13 205
... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Това в смисъл, че още ти е рано за второ ли?  newsm78


Уффф, късно ми е бре, Иса... Rolling Eyes Не искам сега тук да обяснявам надълго и нашироко доводите си. Знам, че не е проблем принципно, ама за мен си е късно. Още повече, че ако има планирана бременност ще е най-рано догодина и смятай, че става вече доста далеч. Майката на мъжа ми го е родила на 40, първо и единствено дете. Хич не й е пукало, на 39 се е чудела дали пък не й е рано  Laughing Laughing Laughing И сега си е толкоз бойна, колкото е била тогава. Но моят характер е коренно различен, все мисля и премислям. А пък не ми се иска Александра да е сама някой ден когато нас няма да ни има или сега когато толкова й липсва братче (Хензел  Crazy) или сестриче (Гретел) Mr. Green

Мама Цоцоланка, то ще си покаже  Wink От опита си 35 годишен знам, че ако има да става то си става. Така че ако трябва да имам второ дете все ще му дойде момента, въпреки терзанията ми  Wink
П.С. И ние сме 3 деца  Wink

# 59
  • Мнения: 21
Аз също се терзаех много преди да се реша на второ.
Притеснявах се дали ще ги обичам еднакво....
Не исках пак да съм бременна....
Не исках отново да съм зависима от бебето....

Сега с нетърпение се прибирам и най- хубавото в живота ми е врявата, която създават докато играят. Мразя тишийната в къщи, когато един от двамата не е удома...
Обожавам ги, обожавам ги когато се защитават един друг от "лошата караща се мама"!
И ме напушва смях, когато се съюзяват срещу мен...

# 60
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Непланираните деца са подарък от Господ.
Бременността е естествено, хубаво и не чак толкова дълго преживяване, с прекрасна награда за гушкане.
Двойното щастие, не е по-малко от единичното Simple Smile Това е моето мнение.
На твоя място щях да съм щастлива, но е важното ти да си и ти го желая!
 

# 61
  • Мнения: 1 312

Амбър, да ти кажа ако го махнеш, ще съжаляваш. Ако не беше забременяла може би нямаше да съжаляваш, че имаш само едно детенце, но когато вече е факт си мисля, че ще съжаляваш ако не го родиш.


С това съм напълно съгласна.
Разбирам те и с изключение на това,че не съм бременна в момента бих казала,че ситуацията при мен е същата.
Много исках второ дете,когато Павел беше малък.
После се изплаших от инатестият му характер и трудното справяне с капризите му.
Не се страхувам ни от бременност,ни от раждане..,ни годините ме притесняват(32 почти).
След 3 години ще бъда на изходна позиция(където съм сега),а три години не минават толкова бавно,когато гледаш дете,нали Wink
Просто незнам дали съм готова пак да премина през този труден период с тръшкането и неподчинението.
Иначе много искам второ дете.
Странно е някак-сърцето ми го иска,разумът ме дърпа назад...
4естно казано надявам се да забременея случайно за да не съм изправена пред подобен избор.
Тогава ще го родя и обичам не по-малко от първото.
Сигурна съм.
А доколкото мога да преценя от това,което съм чела,ти си достатъчно силен и оправен човек за да търсиш решението във форума.
Просто си споделяш терзанията и търсиш опора и подкрепа.
Ако беше решила да го махнеш никога нямаше да го напишеш тук Wink
Мисля си,че вътре в теб вече се заражда любовта към малкото човече Heart Eyes

# 62
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Моето второ дете беше планирано, колкото и да се учудваха всички. Мислеха, че е станало случайно, но ние си планирахме две деца с малка разлика. Но въпреки това всички твои терзания са ми до болка познати. Бременността, няма да я усетиш. Покрай бъдещия батко, ще имаш толкова ангажименти, че няма да разбереш кога е минала. Аз се чувствах виновна пред второто си дете, че не трептях по време на бременността си както с първото. Просто забравях. Напомняше ми само затрудненото ми придвижване. Laughing Не следях седмица след седмица какво става с бебето в мен, както с първото. Изобщо мина бързо, неусетно и с по-малко притеснения отколкото първия път.  Винаги съм си мислела, че не е възможно да обичам друго дете, така както обичах първото си /и тя се казва Дени  Simple Smile/. Това чувство ме глождеше през цялата ми бременност. Но, о чудо, в момента в който родих и видях малката, знаех че я обичам безумно лудо, така както и сестра й.   Страхотно е чувството! Пожелавам ти го, да го изпиташ, и да се похвалиш, като му дойде времето.

Сега двете са неразделни. Играят заедно, забавляват се, търсят се, защитават се /дори от нас  Wink/! Не мога да си представя, че можеше да мимам само едно дете по собствено желание.  Всичко през което ще минеш, си заслужава. Ще го разбереш когато ги видиш двамата един до друг в игрите, или когато едното плаче пред  затворената вратата, защото чува, че вътре другото плаче, а то не знае защо и иска да е до сестра си/брат си.

Ще продъжаваш да обичаш първото си детенце все така силно. Ще успяваш да намираш време и само за него, ще намираш време и за себе си! Не е невъзможно! Но и ще ти е трудно. Трудно е първата година и нещо, докато бебето заприлича на човече. Но и това време минава бързо.

Лека бременност и здраво бебче ти желая! А декември е прекрасен месец за раждане! Simple Smile

# 63
  • Мнения: 3 089
и ние сме с 2 породени /разлика под година и половина/, но и при нас, като при ирка, беше планирано. първите 6-8 месеца бяха меко казани трудни, абе бяха ужасни - баби няма, поръчки и работа до шия, 2 ревящи бебета, гадни бебешки колики при малкото , зъби - при 'голямото' - гнус! но сега всичко е песен! хубаво ни е. и дори планираме 3то  Wink

и друго - всичко се удвоява - разходи, болести, мрънкане, ревове, истерии, играчки от един и същи вид и цвят, но и радостта е двойна. прегръщат те не 2, а 4 ръце! а ако броим и таткото - 6! чудесно е!

# 64
  • Мнения: 822
Моето второ детенце също беше планирано. И аз си задавах обаче подобни въпроси - най-вече този дали ще мога да го обичам по същият начин, както обичам първото си дете.

Е, ако си спомниш за първата бременност надали си обичала бебето, което расте в теб от самото начало.
Аз лично не осъзнавах много какво става. В смисъл чувствах как помръдва, знаех, че е там вътре, но не можех да изпитвам силни майчински чувства. Когато се роди, обаче постепенно започнах да го обичам все повече и повече и сега се обичаме до безкрайния безкрай  Simple Smile .
И с дъщеричката ми стана по същия начин. Понеже ние сме три сестри аз питах майка ми как разделя обичта си на три. Не обича ли малко повече първото си дете все пак?
Тя ми отговори - " Ще видиш, че ще ги обичаш еднакво силно. Само почакай"
И сега това е факт - двойна обич, двойна радост, двойно щастие  Heart Eyes

Пожелавам ви го от сърце   bouquet

# 65
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Драматизираш  Wink
Сложила си и лентичката вече. Дано имаш лека бременност. Дали с 1 или 2 деца, животът е такъв, както си го организираш.

напълно съм съгласна  Peace

# 66
  • Мнения: 1 931
Дъщеричката ми не беше планувана и когато разбрах, че съм бременна се шашнах и мислех всичките тези неща които ти се въртят в главата сега, но решихме, че щом сега е станала, значи сега му е времето и ще се справим. Сега съм много щастлива, че я има. Йони си го обичам много дори повече от преди, но и нея я обичам както него и никога не бих могла да избера между тях двамата. За второто дете са нужни по- малко финанси защото си имаш почти всичко от първото. Сега като ги гледам как хубаво си играят и си мислят винаги един за друг толкова им се радвам.
В сърцето на майката има място за още 1 дете и никога не се дели любовта между двамата. Радвам се , че забременях с малката иначе ако трябваше да се реша може би никога нямаше да се реша и Йони щеше да си остане самичък.
Те двамата са моето щастие, моят живот и всичко са за мен.Добре е че ги имам. Ако почакаш и ти ще разбереш какво ти казвам.

# 67
  • На черешата
  • Мнения: 8 393

Лично аз мисля точно като Амбър. Разбира се не се заричам, защото хората променят мнението си. Но на този етап мисля именно по същия начин. Калоян е всичко за мен и изобщо не ме интересува и не желая второ дете. Има и много други причини - финансови и т.н А колкото до гледането, играта и прочие глупости - мъжът ми има брат и сестра и въобще изобщо никога не са си играли заедно, нито пък са близки. Така че свят широк, хора разни. Това не е причина да се роди второ дете. То не е играчка, нито пък подарък за първото (както прочетох в една тема ooooh!)

  За този пост не знам какво да кажа.Освен да ти е живо и здраво детенцето.
  А за мъжа ти,просто кофти родители.
  Аз имам брат,винаги са ни възпитавали да се подържаме и подкрепяме за всичко.
  Винаги сме били много близки,така е и сега,когато вече и двамата сме семейни.
  Знам,че мога да го събудя по всяко време на нощта,ще дойде без да пита защо и какъв е проблема.Щом го викам значи ми трябва. Peace
  Децата ми безкрайно обичат вуйчо си,той тях също.Е,глези ги малкоповече отколкото ми се иска,но това се преглъща.
 

# 68
  • Мнения: 7 263
... + 35-те ми годинки  Rolling Eyes

Това в смисъл, че още ти е рано за второ ли?  newsm78


Уффф, късно ми е бре, Иса... Rolling Eyes Не искам сега тук да обяснявам надълго и нашироко доводите си. Знам, че не е проблем принципно, ама за мен си е късно.

Vache
стегни се моля ти се  Wink Wink Wink А и честно казано при такъв първи опит като Александра, никога не бих се колебала да стана майка на още една такава миска  Heart Eyes или пък да я ощастливя с малък палав брат.
Стара била, хайде да не се обиждаме сега  Wink. Погледни в профила ми на колко съм - не съм се отказала за още едно и няма да се откажа поне още година - две.

# 69
  • София
  • Мнения: 13 205
Лени, очевидно някой трябва да ми дръпне един по-голям бой и да ми извади кофти мислите от главата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  bouquet
Ако дадете рецепта за положителна нагласа към трудния ни живот ще се навия  Laughing
Ще видим, може би догодина лятото, иначе няма да се уцели Овен (горката аз Rolling Eyes)

# 70
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Евалла, Лени! Така те искам. Hug
За Вачето - бой, бой  Joy

# 71
  • Мнения: 9 052
ооо овен е супер, особено ако другото е телец  Grinning инаЕч и от мен бой бой бой  Wink

# 72
  • Пловдив
  • Мнения: 109
Амбър решението си е твое само премисли добре нещата и аз не бях сигурна за второ все не бях готова и незнаех дали искам да преживея всичко от ново, но след почти четири години всичко се промени желанието ми за второ дете беше толкова силно, но уви след един здравословен проблем сега се притеснявам дали ще мога да имам второ и ще е наред ли всичко . Сега дори ме е яд, че не съм го искала по-рано ,защото след време нещата се променят и можеш само да съжаляваш ако нямаш друг шанс. Сега мислиш по този начин а след време какво ще е, дали няма да обвиняваш себе си, че не си задържала това дете, това все пак е човешки живот , така че помисли.

# 73
  • Мнения: 2 309
Ще видим, може би догодина лятото, иначе няма да се уцели Овен (горката аз Rolling Eyes)

Пустият Овен и аз така планирах, че да го уцеля, а в какво се забърках Whistling

# 74
  • София
  • Мнения: 13 205
ооо овен е супер, особено ако другото е телец  Grinning инаЕч и от мен бой бой бой  Wink

Овен е, овен е другото  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

daizy, аз искам още един овен да се види първия отстрани  Crazy Crazy Crazy Готова съм на отмъщението, макар че много ще ми коства  Joy Joy Joy

# 75
  • Мнения: 5 391
И нашето второ дете беше планирано за по-късен етап.
Но когато се случи просто приех, че така е трябвало да стане.
С две деца не е толкова трудно, колкото се носят митове и легенди.
Другите са ти написали останалото.

# 76
  • Мнения: 1 312
Предлагам да се отнеме правото на Vache да раздава банове докато не и дойде акъла в главата Mr. Green

# 77
  • София
  • Мнения: 896
Vache, с два овена Shocked
Помисли и за себе си, все пак Mr. Green
  bouquet

# 78
  • Мнения: 9 052
Предлагам да се отнеме правото на Vache да раздава банове докато не и дойде акъла в главата Mr. Green

или още един овен на главата  Wink

# 79
  • Мнения: 1 640
Всички терзания,според мен, са от хормоните.Аз лично бях нетърпима и направо непоносима през 2 и 3 месец на бременността,все лоши мисли ми минаваха през ума,все виждах врагове край себе си,все търсех лоши намерения спрямо мен у другите...Аз бих искала второ дете,но май нямам подкрепа от мъж и родители,не че директно съм поставяла въпроса,но  то се подразбира от отношението и плановете ,които си кроят.Затова-поздравления,мила, и мисли позитивно,настрой се на вълна"чакам бебе".Животът ти ще се пренастрои от само себе си,не е нужно да се главоболиш отсега какво ще ти е занапред,нали знаеш,че човек само предполага,а Господ разполага-може второто да е също така кротко,мило,разбрано и т.н. дете като Дени!И ти ще го обичаш много,сигурна съм!

# 80
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Амбър,честито !
Ние не планираме второ,но ако се случи най-вероятно ще изпитвам подобни чувства.Сега като не съм бременна съм убедена че ще си го родя,но яко ще ме гони страха.

# 81
  • Мнения: 1 134
Като бях на 10-тина години се зарекох да имам 3 деца, за да не са самотни и тъжни като мен.
Когато се роди Мария смених курса рязко... Заради липсата на помощ, освен от съпруга ми, заради ужаса да съм сама и да няма никой около мен в радиус от 100 км., на който мога да разчитам, заради умората, отговорността, компромисите... в крайна сметка - заради егоизма ми. Никога не съм била зависима от когото и каквото и да било, а сега едно същественце ме въртеше на пръста си...
Аз, която работех на 2 места, учих, карах индивидуални стажове, ходех на театри, концерти, кина, четях по много и от всичко - сега стоях и се молех да дойде някой, за да вляза в банята...
Смятах, че "обидата" от всичко това ще ме държи цял живот.  Laughing
Сега, след 5г. и половина виждам, че всичко мина ужасно бързо, че още едно дете не би внесло хаос, а напротив - ще се вмести в пъзела и ще го направи още по - цветен, ще направи от дъщеря ми едно по - весело и щастливо момиче, а от нас - едни по - уравновесени родители, нооо вече се струпват други фактори - като това, че аз също се чувствам стара, че вече имам разни здравословни проблеми, че всъщност ме е страх много повече от първия път, че ставам все по - лоша и досадна майка и пр., и пр.

Обаче, тези дни срещнах такива чудеса на техниката, бибероните, шишетата и все, че мога да изгледам още 17 деца, без да ми мигне окото. Laughing

Така, че се усмихни и посрещни новото си щастие. Едно дете никога не идва случайно. Peace

# 82
  • Мнения: 2 957
Много благодаря на всички! Не пуснах темата за да поискам от вас решението,а просто за да ми вдъхнете кураж,както и стана;)
Днес времето е прекрасно.От сутринта сме с Дени навън, започнах да свиквам с мисълта, че съм бременна и нещата вече не ми изглеждат чак толкова трагични.
Ще си родя детенцето и след време ще умирам от срам заради тази тема;)
Още веднъж ви благодаря.Най-вече че проявихте такова разбиране и не ме нападнахте  Hug

# 83
  • София
  • Мнения: 62 595
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

# 84
  • Мнения: 2 957
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

 Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 85
  • Мнения: 1 134
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

И да започнат киселините... Laughing

# 86
  • Мнения: 9 052
Почакай довечера да завали дъжд...  Wink

И да започнат киселините... Laughing

и коликите и zъбчетата  Laughing  Laughing  Laughing и ако е овне  Wink

# 87
  • Мнения: 2 957
Киселини,колики,зъбчета ....всичко това ще започне когато вече няма да ме мъчи дилемата.Пред свършен факт един вид;)
Дилемата беше най-гадното.Останалите неща сте ги изпитвали, но нея не ви пожелавам.

# 88
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
...
и коликите и zъбчетата  Laughing  Laughing  Laughing и ако е овне  Wink

Ееее, няма как да е овне. Както и да го смяташ, не може  Crazy

# 89
  • Мнения: 2 957
Май стрелец се пада.Не знам.
Вчера бях на лекар-на 20-ти декември ми е термина.

# 90
  • София
  • Мнения: 1 022
 Grinning   bouquet

# 91
  • Пловдив
  • Мнения: 109
Много се радвам за избора ти Амбер и даже мъничко ти завиждам  Blush

# 92
  • София, Дървеница
  • Мнения: 707
Много благодаря на всички! Не пуснах темата за да поискам от вас решението,а просто за да ми вдъхнете кураж,както и стана;)
Ще си родя детенцето и след време ще умирам от срам заради тази тема;)
Още веднъж ви благодаря.Най-вече че проявихте такова разбиране и не ме нападнахте  Hug
Миналата година, почти от това време и аз пусках подобна тема точно, когато разбрах, че съм бременна с второ... А уж беше планувано   ooooh!
Но с тази разлика, че пуснах темата в "Искам бебе"... там ме нападнаха... после им се извинявах и няколко пъти писах , че ще задържа бебето  ooooh!    Embarassed
Но както виждаш вече си имам малко бебче  Hug , обичам ги и двете мнооого. И направо се чудя, как миналата година и на мен ми минаваха лоши мисли през главата  Embarassed
Лека бременност!

# 93
  • Мнения: 4 967
И двете ми бременности бяха напълно планирани. Въпреки това по време на втората ми бременност изпитвах страх, че няма да мога да обичам второто дете по начина, по който обичах сина си. Дори исках второ момченце, по-лесно ми се струваше да се "науча" да го обичам. В момента, в който видях мъничкото ми момиченце - всичките ми опасения изчезнаха и бях залята от невероятна любов към мъничкото създание. Все едно цял живот го бях имала и него - второто дете. Няма разлика в обичта ми към двете. Да, по-трудно е с две деца, но те са смисълът на живота ми и нито за секунда не съжалявам. А само да ги видиш двамата - така се гушкат и целуват, така си играят! Всекиму пожелавам такова щастие!
И още нещо - трето не планираме, но съм заплашила мъжото, че ако си го направим ще го раждам! Laughing

# 94
  • Мнения: 2 438
Лека бременност! Hug

# 95
  • Мнения: 1 312

Ще си родя детенцето и след време ще умирам от срам заради тази тема;)

Няма защо да умираш от срам.
Мислещите родители са за предпочитане Wink

# 96
  • Мнения: 7 263
Лени, очевидно някой трябва да ми дръпне един по-голям бой и да ми извади кофти мислите от главата  Mr. Green Mr. Green Mr. Green  bouquet
Ако дадете рецепта за положителна нагласа към трудния ни живот ще се навия  Laughing
Ще видим, може би догодина лятото, иначе няма да се уцели Овен (горката аз Rolling Eyes)

Vache
Не е нужно много - просто се загледай в някоя от безкрайните и прекрасни снимки на Александра - вижадали ли си нещо по красиво?!
Не нали?
Такива очи и аз рядко съм виждала.
Истинските деца са жизнени, бързи неуловими като вятъра. Те имат енергия за още едно дете и обич за още две. Те са талантливи и добри, те са инатливи и изискващи.
Но те са нашите деца - тези които са готови да ни простят дори и лошата дума, дори и шамарчето. Тези деца само след 2 минути са готови да те целунат и да те прегърнат от сърце - познаваш ли друг такъв човек?!
Не нали?!
А можеш да имаш още един такъв до себе си!
Замисли се още веднъж - НЕ Е Късно!
Имаш обич и подкрепа до себе си!
Не се отказвай от това щастие!

Апропо не разбрах какво точно имаш против Овнетата - най-прекрасната зодия на този свят  Flutter Flutter Flutter и да те светна, че и тази година не е късно да си спретнеш овне - юли месец е момента  Wink Wink Wink

Май стрелец се пада.Не знам.
Вчера бях на лекар-на 20-ти декември ми е термина.

amber - малкият ми син е Стрелец - няма такива деца повярвай ми! Нито за миг няма да съжаляваш, че си родила през декември  Heart Eyes

# 97
  • София
  • Мнения: 790
Много се радвам за теб   bouquet Успех! 
Пожелавам ти една прекрасна и спокойна бременност, един щастлив батко Дени и едно сладко бебче  Heart Eyes

# 98
  • София
  • Мнения: 62 595
Май стрелец се пада.Не знам.
Вчера бях на лекар-на 20-ти декември ми е термина.

Тъкмо ако попреносиш 5 дни ще се роди на Коледа някой Христо или Христина.

# 99
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Май стрелец се пада.Не знам.
Вчера бях на лекар-на 20-ти декември ми е термина.

 Голямата ми дъщеря е на 18 Декември. Peace
 Невероятно детенце,толкова слънчево,толкова миличко. Hug

# 100
  • София
  • Мнения: 13 205
Много благодаря на всички! Не пуснах темата за да поискам от вас решението,а просто за да ми вдъхнете кураж,както и стана;)
Днес времето е прекрасно.От сутринта сме с Дени навън, започнах да свиквам с мисълта, че съм бременна и нещата вече не ми изглеждат чак толкова трагични.
Ще си родя детенцето и след време ще умирам от срам заради тази тема;)
Още веднъж ви благодаря.Най-вече че проявихте такова разбиране и не ме нападнахте  Hug

Амбър, радвам се на решението ти!  Heart Eyes Лека и безаварийна ти пожелавам!
А за срама... няма да се срамуваш, спокойно. Всеки има право на своите терзания и съмнения. Това са си нормални чувства и няма нищо срамно в тях.   bouquet

# 101
  • София
  • Мнения: 13 205
Предлагам да се отнеме правото на Vache да раздава банове докато не и дойде акъла в главата Mr. Green

Въх, недейте така бе.. къде ще ми отиде радостта от живота?!  Joy Joy Joy

Лени, е това ме замисля и мен... абе полека ми се загнездва тази идея. Ще видим! Тази година няма да е, поне планирано. А за Онетата, няма нищо против, само дето съм потърпевша от рогати. От най-близките ми няма зодия която да не е рогата  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil А за юни знам... Александра е напълно планирано Овне. Да не се чудя що е такава дива... аз такава съм си я избирала май.  Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes
П.С. Яко оспамих на Амбър темата  ooooh! Wink

# 102
  • Мнения: 352
 ConfusedЕ, не се радвам нещо.Решихме всъщност да опитваме преди 2 месеца.И то взе,че стана. Само,че съм объркана,че ми предложиха нова работа от септември и приех, а сега това...

# 103
  • Мнения: 2 309
И аз много се радвам Hugнормално е да се колебаеш, да се страхуваш и да си объркана Hugвсичко ще си дойде на мястото Hug

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
Амбър, лека бременност и много щастие желая на семейството ви!
 Разбирам  напълно терзанията ти -аз всеки ден съм на различно мнение по въпроса дали да имам второ дете или не, събирам смелост и не знам дали ще я събера  и на мен ми минават през главата нещата, които си изброила. Знам, че е егоистично от моя страна.  Все имам чувството, че ще лиша дъщеря си от нещо много безценно ако не го направя, макар че  никога няма гаранция дали децата ще се обичат и разбират-примери-много. Разбира се, много неща зависят само от нас.
  bouquet Успех!

# 105
  • Мнения: 11 607
П.С. Яко оспамих на Амбър темата  ooooh! Wink

Споко...ще ти го върне, когато ти пуснеш подобна тема след една година...Тя вече ще е мама на двама и ще е с опит и повече възможности за спам........

Хайде Vache - чакаме и от теб подобна тема........  bouquet

# 106
  • Мнения: 9 814
А сега осъзнай, че не е "това", а бъдещото ви дете. Или го приемаш и оставяш за момент всичко на заден план или знаеш изхода....

# 107
  • Мнения: 4 784
Честито   bouquet
Щом сте започнали с опитите, значи си била наясно, че ти предстои важна промяна в живота. Работата ще почака...

# 108
  • Мнения: 2 090
Ами първо-Честито  bouquet
Щом това е планирано бебе защо не се радваш?Заради една работа не си струва...объркването ти ще трае може би докато свикнеш с мисълта че си бременна и осъзнаеш какво щастие е това HugТова е добрият вариант,другият...аз дори не бих си помислила за него Stop

# 109
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Поздравления за бременноста!
Нашето семейство стана такова в пълния смисъл на думата с раждането на второто ни дете. Обичам ги и двете до болка и те също много се обичат и искат да са постоянно заедно. Двете не ме натоварват повече, отколкото ако беше само едно... Като се роди малкото ще се чудиш на съмненията, които си имала Wink

# 110
  • София
  • Мнения: 39 756
Точно преди да видя резултата от теста бях подала СВ и молба за нова работа. Едната фирма имаше страхотна оферта. Насрочиха ми интервю. Аз нямах никаква представа, че съм бременна. Имах симптоми (подобни като при 1вата бременност) и изпратих мъж ми за тест. 2те чертички цъфнаха. И се отказах от интервюта, работа и т.н.
Кое е по-важно за теб: детето или работата? Сама можеш да си отговориш и да стигнеш до решение.

# 111
  • Мнения: 2 237
Честито мила !
Съжалявам че си толкова объркана,искрено се надявам да ти се подредят нещата !  Hug
Знай,че това което трябва да се случи в този живот,се случва.Ние нищо не можем да променим.Каквото ти е писано.А аз вярвам,че на теб ти е писано да бъдеш прекрасна майка на две сладки и красиви дечица !

# 112
  • Мнения: 7 263
Надникни тук

 - доста неща се казаха, за да не се повтаряме и да натрапваме мненията си.
Тези дни направо се чудя защо срещам толкова подобни теми. Идея си нямаш каква щастливка си!
Честито и лека бременност ти желая!

И знай работа ще има винаги - добра, лоша, добре платена или не, със свестни шефове или с идиоти - но детето ти е ТВОЕТО дете, част от теб - най-искреното и чисто същество на този свят.
Ще ме разбереш след около година - Дано!

# 113
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
На нас ни предложиха работа в чужбина. Приехме и тъкмо започнахме да оформяме документите, когато разбрах за двете чертички. И всичко отиде по дяволите. Но грам мога да ти кажа, че не съжалявам.

# 114
  • Мнения: 489
И с първата и с втората бременност се бяхме запътили за чужбина, но така ни било писано. Да сме живи и здрави само. Даже сега тъкмо напуснах последната работа и разбрах, че съм бременна, но децата са по- важни от всичко останало и работа и пари всичко е относително, радвай се и лека бременност!!!

# 115
  • Бургас
  • Мнения: 1 787
Хехе май доста сме от този отбор  Laughing
Е,моето трето момче небеше планувано.Току що бях се върнала към работата ,която винаги ме е кефила и .... хоп бебо.
Но има време и за работа и за всичко.Животът е един ,нека му се радваме повече.
Желая ти лека бременност и да гушнеш здраво бебче! Hug

# 116
  • Мнения: 489
 При мен нито първата нито втората бременност не беше съвсем планирана, нормално е в началото да се чувстваш объркана и уплашена. Но след време ще осъзнаеш, че това е голяма радост и смисъла на живота ти! Има хора, които правят хиляди опити и не могат да имат деца, за съжаление напоследък доста често се случва, заради стреса и ежедневието ти. Приеми го като божи дар!!!

# 117
  • Мнения: 698
Прекрасно те разбирам. И аз съм от "тези" майки. И аз съм била в същата ситуация. Втората бременност не беше съвсем планирана, макар смътно да смятахме, че все някога ще стане. И стана. Бях толкова объркана. Опитвах се да открия правилния отговор. Съпругът ми каза, че ще ме подкрепи, каквото и да реша. Но трябва да призная, че той искаше бебето повече от мен. Имаше и близки хора, които ме съветваха да не се оставям случайността да диктува живота ми. Решението дойде, когато отидох на лекар и чух сърчицето й. От този момент, за мен беше реалност и не исках да променям тази реалност. Дори не смеех да си го помисля. Вече я обичах.
Нито за миг не съм съжалявала, че я родих. Да, трудно ми беше / още ми е/, едва преустроих живота си, загубих няколко добри професионални възможности, ограничава личната ми свобода, започнах всичко отначало. Но в замяна получих прекрасно същество, което не мога да си представя, че бих могла доброволно да унищожа. Най-хубавото е, че двете ми малки дъщери много се обичат, а най-интересното е, че са много различни. Открих някои неща с второто дете, с първото ги бях пропуснала. Ти ще решиш какво да правиш, мила, каквото и да ти казваме, ти ще ставаш през нощта. Но като гледам снимката на сина ти, си мисля, че трябва да имаш още едно дете - прекрасен е. Hug

# 118
  • Мнения: 125
ЧЕСТИТО И ОТ МЕН  bouquet
Не се притеснявай ,сега си объркана ,но като гушнеш бебо ще си най-щастливата майка на света.
ЛЕКА БРЕМЕННОСТ.

# 119
  • Мнения: 7 201
Идея си нямаш каква щастливка си!
Честито и лека бременност ти желая!

И знай работа ще има винаги - добра, лоша, добре платена или не, със свестни шефове или с идиоти - но детето ти е ТВОЕТО дете, част от теб - най-искреното и чисто същество на този свят.
yes Напълно изказвам мнението.

# 120
  • Мнения: 3 500
Тъкмо бях назначена на нова работа и забременях. Е, отгледах си прекрасното детенце и сега се върнах на работа. Взех най-доброто решение. Няма нищо по-хубаво от това да станеш мама, всичко останало може да почака. Роди си бебчо, гледай си го, цял живот ще работиш после.

# 121
  • Мнения: 92
Миличка, само едно ще ти кажа - не бягай от късмета си!
Няма да те нападам и няма да те агитирам, само ще ти кажа че всички хубави неща, които смяташ че ти е дал сина ти ще се умножат по две Grinning
И усмивките и милувките и белите и пакостите също, няма смисъл да се лъжем.
Така както сега вече твоето момче ти се струва голямо на 2 години и нещо / за мен това си е бебешка възраст направо/, така само след две години ще имаш още едно пораснало човече, чиито усмихнати очи ще те следят. Ще имаш още една широка усмивчица сутрин, ще имаш още едни ръчички, които ще те прегръщат  Hug
Не всяка жена е домакиня и майка в смисъла, в който ти описваш - аз самата не се оприличавам на този образ, но ако сега ме споходи щастието да имам още едно дете - ще го прегърна с отворени обятия Simple Smile
Много хубаво написано!!! PeaceРазликата на моите деца е 6год.и половина,и аз като теб мислех,че никога няма да обичам друго дете,но не е така.Сега като ги гледам как се обичат двамата,как се гушкат и се търсят всяка минута,се радвам че не съм лишила баткото от това щастие да си има братче!!! HugПомисли  Peace

# 122
  • Мнения: 3 500
Прочетох само твоя пост, не искам да чета другите и да се повлияя от тях. Аз не съм бременна, но понякога си мисля същите неща като теб. Гледам Моника и си казвам, че тя е всичко на света за мен и искам да й дам цялата си любов, тя расте и става все по-лесно, разбира ме, имам повече свободно време и т.н. Не мисля за второ засега... но... не мога и не искам да оставя дъщеря ми сама. Искам тя да си има брат или сестра, с който винаги да са свързани, те ще са си най-близките и независимо от всичко ще се подкрепят и обичат. Вярвам в това. Не мога да бъда егоистка. Ако Господ е рекъл и ми даде шанс ще родя още едно дете. Ние сме 3 деца, когато се съберем заедно баща ми е най-щастливия мъж на света - цялата фамилия около трапезата, децата, внуците и цари едно такова оживление. Страхотно е. Един ден като остареем това ще ни е най-голямата награда.

# 123
  • Мнения: X
Май стрелец се пада.Не знам.
Вчера бях на лекар-на 20-ти декември ми е термина.

Тъкмо ако попреносиш 5 дни ще се роди на Коледа някой Христо или Христина.

Христо или Христина, но и КОЗИРОГ все пак...  Mr. Green
 Аз ги имам два на главата, единият от които непланиран, (ама изобщо) дойде въпреки противозачатъчните, които пиех. Беше страхотна плесница за мен. Помислих няколко дни след като разбрах и реших, че няма да го махна. Така де, има хора, които с години се борят за едно дете, а аз да ходя да развалям готовата работа. Не съжалявам и никога не съм съжалявала, въпреки малката разлика помежду им и въпреки липсата на помощ при отглеждането им.
Всяка година на 30.12, когато празнуваме рожденните им дни,  аз се радвам, че ги имам. Дай Боже да са ми живи и здрави  и двете деца!

Така че, Амбър, поздравления за решението ти! Леко бременеене и жив и здрав бебок на финала!
Всичко ще бъде наред!!

# 124
  • Мнения: 6 206
Аз също съм бременна, знаеш, пишем в една отчетна тема.
С разлика, че моята бременност е планирана.
Никога пред мен обаче не е стоял въпросът да остана с едно дете, дори и с две. Затова внимавай какво си пожелаваш, защото засега показва, че моите бебета са две Crazy
С първата бременност не знаех какво се случва, не знаех какво е да си майка, какво малко тролче ще дойде и колко много ще го заобичам. Дори когато се роди, когато го видях, не изпитах нищо, нищо не изпитвах и следващите няколко седмици. Чак имах угризения на съвестта. Ако знаех колко луда ще съм по него само след няколко месеца.  Simple Smile
Сега тези човечета ги обичам още от сега, защото знам какво ще последва, дано всичко е наред.
Сигурна съм, че и ти постепенно ще се почувстваш така.

# 125
  • Мнения: 3 740
Поздравления за решението. Каквито и съмнения да имаш, замисли се над факта, че няма майка на две или повече деца, която да е съжалила за решението си да роди "непланираното" дете. Поне аз не съм срещала такъв случай. И знам доста жени, които съжаляват, че не са се решили да заобичат още едно малко същество. Всички доводи "против" идват от хора, които са с едно дете и се плашат от представите си за трудностите, които ги чакат. За тези, които са минали през тези трудности, плюсовете от направения избор са много повече от минусите.
Пожелавам ти безпроблемна бременност, леко раждане и здраво бебе!

офф: Лени, стана ми много приятно, като прочетох цитата за пътеката в гората  Simple Smile

# 126
  • София
  • Мнения: 13 205
П.С. Яко оспамих на Амбър темата  ooooh! Wink

Споко...ще ти го върне, когато ти пуснеш подобна тема след една година...Тя вече ще е мама на двама и ще е с опит и повече възможности за спам........

Хайде Vache - чакаме и от теб подобна тема........  bouquet

Спирам да спамя... Rolling Eyes
Ако реша може да пусна и аз някога подобна тема и ще чакам Амбър там!   bouquet

# 127
  • София
  • Мнения: 3 111
amber, поздравления за решението и за новото човече, което ще носиш!   bouquet  Погледни моята лентичка- бременна съм с трето бебче, което се появи съвсем изненадващо. Ако и да съм с по-голям "родителски стаж" от теб, пак бях много, ама много шашната, когато разбрах. С единствената разлика, че не се налагаше да правя никакъв избор, защото отдавна си бяхме решили с мъжа ми, че ако стане нещо случайно, няма и да мислим за аборт.
Искам да те успокоя, че като мине малко време, съмненията ще отшумят и ще започнеш да си изживяваш бременността с всичките й хубави вълнения.  Постепенно ще забравиш, че не е било планирано, и ще си го чакаш и ще му милееш като всяка майчица.  Simple Smile След страховете и тюхканията през първите два месеца сега вече започвам да си мисля, че това бебе ни е подарък от Господ. Мечтата ми беше да имам три деца и май ако не беше станало така, нямаше да се реша.....понякога ми се иска да се ощипя реалност ли е това, че ще ставам многодетна мама- нещо, което допреди Нова година ми изглеждаше като отдалечаващ се мираж?

Желая ти само здраве и едно много хубаво бебче! Ще видиш колко неподозирани извори на нова радост и удовлетворение ще ти донесе второто детенце!  Hug

# 128
  • Мнения: 1 931
Йони е роден на 20.12- Игнажден.  Изписаха ни на 24 за Бъдни вечер. Той беше най- хубавият Коледен подарък който някога сме получавали. А и там някъде се очаква и братовчедчето на децата ми. Много е хубаво това.

# 129
  • Мнения: 3 500
Ама защо тук има два мои поста?  newsm78 Да не са обединени две теми?!  Thinking

# 130
  • Мнения: 2 957
Ама защо тук има два мои поста?  newsm78 Да не са обединени две теми?!  Thinking

Не, не са обединени теми.

# 131
  • Мнения: 3 479
Ама защо тук има два мои поста?  newsm78 Да не са обединени две теми?!  Thinking

Не, не са обединени теми.

Напротив, обединени са. Grinning

# 132
  • София
  • Мнения: 1 529
Детето е дар. Защо го отричаш? Много е егоистично спрямо единственото ти дете. Лишаваш го от другар,близък човек ,помощник, от многолюдни роднински трапези,натоварваш го с много отговорности и очаквания,с амбиции и със    ... самота.
 Аз съм единствено дете и страдам с годините все повече и повече... Rolling Eyes

# 133
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 349
Шпунц, прочети цялата тема, не само първия пост  Peace

# 134
  • Мнения: 453
Честито!  bouquet
Хем ще си имаш две прекрасни деица, които да снимаш! Grinning

# 135
  • Мнения: 958
Амбър, засега съм само с едно, не съм точно в твоето положение, но се чувствах така като забременях. Много исках детето, но ме беше страх че ще промени всичко. Чудех се дали съм готова. Дали ще мога да си жертвам работата, забавленията и всичко на което бях привикнала, заради детето.  (Аз съм егоист и само дете. )Това продължи първите 3 месеца, след това остана само радостта и очакването. Работих почти докрая, и се върнах рано на работа, след раждането. Никога не съм стигала до залепяне за печката, не ми се и отдава, имам помощ и за чистенето, не се оплаквам.
Сега Никол е на годинка, искам второ дете, не в момента, може би след още една година. Понякога се чудя, дали ще обичам второто детенце колкото Никол....сигурна съм, че мога да дам обич на всичките деца, с които, господ, или каквото има там, ме дари  Peace
Ти сама знаеш, каква радост ти носи детенцето, сигурна съм че и с второто е така, и че никога няма да съжаляваш. Също съм сигурна, че ако вътрешно не искаше детето, нямаше да споделяш тук  Hug

Пожелавам ти успех с бремеността!

# 136
  • Мнения: 737
Ще бъдеш най-щастливата майка на две слънчеви дечица.
Успех!!!

# 137
  • Мнения: 385
Здравей! Аз бях в същото положение. Първото ми детенцее на 2 години, имам бебе на 2 месеца. Когато разбрах че съм бременна всичко се обърна на 360 градуса, и аз така като теб бях се поуспокоила, излизах по-често в центъра с приятели,ходех на курсове по английски, вече се бях обзавела и с по-вталени дрешки, с детенце излизахме насам натам, събота и неделя с таткото  и изобщо се чувтвах "завършена жена", и когато започна да ми закъснява... последва теста +++ и естествено мислите "леле какво ще правя, как ще се справя, всичко наново" Мислите за аборт, естествено прехвърчаха над главата ми като опасни орли, които ми беше гузно и да погледна. Получавах съвети от близки и познати, естествено най-различни, едни за аборт, други против. Направо се бях шашнала. Тези които ме подкрепяха-изключително много им благодаря и най-вече за това, че ми спестиха наплашванията от сорта, "леле колко трудно ще ти бъде" Но при теб разликата ще е по-голяма, та ще ти бъде по-лесно, уверявам те! Мисълта че може и второто да е момче, малко ме плашеше също... Тогава се вслушах в себе си, но ми беше много трудно да се чуя.., сега като се върна назад, знам че винаги съм знаела че няма да го махна .И когато Яна се роди, си помислих че това най-прекрасно нещо е можело да не съществува и че съм благодарна на целия свят за това, което ми се случи..
Бременността прекарах почти неусетно и много леко, за разлика от първото. Тичах постоянно по баткото, което не ми позволи да кача многото килограми, чувствах се добре и родих бързо, може би заради това че непрекъснато се движех.  Бременността изкарах в къщи, не работих, защото двете майчинства ги застъпих и така бях много по-спокойна, защото прекарвах времето си с малчугана, а той ме зареждаше с усмивки, естествено и с много нерви, но бързо ми минаваше разбира се, защото знам че това е детето ми и както на него му минава бързо, така и на мен ядът.
Според мен сега си много по-подготвена за втората бременност, защото знаеш какво те очаква и можеш да импровизираш-тоест да си много по-спокойна, лично аз превърнах бремеността си като част от мен, просто се сляхме, не се вторачвах в нея изобщо,не я и пренебрегвах разбира се, вършех всичко без това да ми пречи и всичко ми мина мноого по-бързо, и това го отдавам точно на това че имам първо дете. Пожелавам ти  да нямаш никакви здравословни проблеми и да прекараш бременността си много леко. Аз наистина не очаквах че ще ми е така леко и приятно, но всичкоси дойде от само себе си! Ще видиш че нещата ще се наредят, само трябва да вярваш!
А за живота след раждането, какво да ти кажа няма да те плаша, че си е трудничко трудно си е, но при теб разликата между децата ще е по-голяма , та поне баткото ще може да отреагира, ако му  кажеш примерно" донеси ми памперса" защото при нас това не става, общо взето си гледам две бебета! Време да, нямам  за себе си, но не ми и трябва, просто преминаваш на друга вълна, на която дечурлигата стават преоритет номер едно, това е докато мине трудния бебешкия период, после знаеш че ще можеш да се отдадеш на "светския живот". И аз не съм домакиня, нито пък мога да кажа че  децата са ми призвание, но сега знам че те са най-важното за мен, всичко идва от само себе си, верно си е някакъв инстинкт, НА КОЙТО ОБАЧЕ НЕ ЗАБРЯВЯЙ ДА СЕ ОТДАДЕШ! Поглеждаш ли на другата страна постоянно обаче , то ще е тегоба за теб. Естествено че има много трудни моменти от гледна точка на това, че загърбваш себе си, че нямаш време за почти нищо, че се ядосваш, но това са неща ,с които човек се сблъсква, дори и да не е родител, с тази разлика че сега ядовете ти ще ти минават по-бързо, защото ще си по директна, ще си казваш всичко на момента, а няма да се съобразяваш с шефове и колеги примерно, ако ходиш на работа! Незнам дали успявам да те "надъхам", защото всеки си е различен, само ще споделя- в момента кърмя малката, пиша си свободно на компютъра, пия си кафето и гледам женско предаване и се чувствам прекрасно, мисълта че мога да съм на работа сега ме ужасява. По-лесноми е с грижите около бебето, защото съм минала по този път и времето наистина ми лети, с баткото не беше така, мога спокойно да кажа, че тогава ми беше мн по-трудно, заради незнанието. Бъди сигурно че ще си обичаш децата еднакво силно, може по различен начин да е, но обичта винаги я има,СТИГА ДА ГО ИСКАШ. Отдай се на всички чувства дето те настигат, не ги прикривай, това е магията на майчинството, всичко е много естествено и неприкрито, тъкмо като децата, вглеждай се в детето си и корема ти, те ще ти дадат всичко от което имаш нужда-усмивки, много енергия и много живот! ОХ май мн се разчувствах, но това е заради дечурлигата, те действат така. Това е нещо което се случва 1-2 пэти в живота на една жена и повярвай ми всеки път е различно,  и безценно, отдай му се изцяло.
Дано имаш хора, които да те подкрепят много,ако не, то търси такива, има ги, на мен това психически мн ми помогна. И не се срамувай от всички тези чувства дето те връхлитат, просто ги споделяй!
Това сиг е най-дългия ми пост... дано е ползотворен!УСПЕХ И МНОГО ВЯРА И ТЪРПЕНИЕ!
Само да добавя, че и двете ми деца не са планирани, аз винаги съм  искала деца, но тези двете ме връхлетяха неусетно направо,това си естествения ход на нещата явно, безсилни сме пред всякакви планове, отчети и т.н., това май му се вика ЛЮБОВ и всичките нейни плодве са адски здравословни, сочни, сладки и горчиви, разнообразни и адски адски жизненоважни!  bouquet

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 10:46 от chochka_nadik

# 138
И аз преди мислех като теб.Тръшках се плачех,че не искам бебето<бяхме готови да заминем за испания.>Всички ми казваха,че така небива,грях е от Бога.Една братовчетка ми каза,че колкото повече го отхвърлям през бременноста,толкова ше ми е слабост после.И е така.От мига в който я видях. HugОбичам безумно и каката,но с малката мишка ми е по мило ,че съм майка.Радвай се,изкарай спокойно бременноста си и ще видиш,че всичко ще си дойде на мястото.  bouquetБлажени са тези които имат деца.

# 139
  • Мнения: 392
Това ме провокира да се включа и аз:

Та така. Ако беше в ситуация на "непланирано четвърто дете"  Wink, може би щях да съчувствам, ама сега- на, напъвам се, и не мога.

Какво им е на непланираните 4-ти деца? Да знам да съм подготвена.... smile3508 Дали има нещо по-различно от непланирано 1-во, 2-ро, или 3-то?

Всички знаем какво е животът - "Това което ни се случва, докато ние правим планове за него"
Много по-смислено ми се струва ние да нагласим плановете си според случая, отколкото да се опитваме да променим случая.

# 140
  • Мнения: 3 740
Какво им е на непланираните 4-ти деца? Да знам да съм подготвена.... smile3508 

Ами опитът показва, че го дават малко нещо генийчета... Mr. Green Така че се подготви. Twisted Evil

# 141
  • Мнения: 4
Една приятелка ми прати линка, за да се избъзика с мен. Всичко това ми звучи безкрайно познато. Има син на 1г. и 3 м. и съм бременна в 4 месец, пак с момче. Това беше точката на и-то. Трябваше да се върна на работа, но .....Сега бачкам от нас. Има си и куче, пак мъж - цяла армия. 1 месец беше истински ад, но после го приех и сега съм ок. Винаги съм искала 2 деца, е не точно така, но така се получи. Не можах да го махна, нещо ме спря.Въпросът обаче е че подобно решение се взима единствено и само от майката и съвет никой няма право да дава. Не пиша по форуми, но искам да кажа, че има още хора в същото положение Simple Smile)))))). Погледнато от друга страна е направо забавно.

# 142
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Въпросът обаче е че подобно решение се взима единствено и само от майката и съвет никой няма право да дава.
Забравяш бащата- решението трябва да е и на двамата. Освен това след като майката търси съвет, защо никой да няма право?

# 143
  • Мнения: 2 818
Честито! Лека бременност!   bouquet

# 144
  • София
  • Мнения: 3 111
Въпросът обаче е че подобно решение се взима единствено и само от майката и съвет никой няма право да дава.
Забравяш бащата- решението трябва да е и на двамата. Освен това след като майката търси съвет, защо никой да няма право?

Останах с впечатление, че майчето вече е взело решение- най-добре да я подкрепим и да й пожелаем хубава бременност и успешно раждане!   bouquet

# 145
  • Мнения: 120
Здравей. Толкова са ми познати тези чувства, че не можах да се сдържа. Не съм привърженик на абортите и когато забременях с второто си дете (то сега е на 3 мес.) направо изпаднах в ужас. Тогава дъщеря ми беше на 2 год. и по същия начин животът с нея ми се струваше пълното щастие. Терзаеше ме същото съмнение дали ще мога да обичам така второто си дете. Бях започнала да си правя планове за работа и магистратура, но...Господ знае по-добре. Ако ме видиш сега, няма по-щастлива майка от мен. Страшно много се радвам, че имам две деца, чувствам се някак пълна. Всичко си дойде на мястото. И научих един урок- няма смисъл от предварителни нагласи, защото Господ ги опровергава. Аз се страхувах и как ще се справям. Няма баби да помагат, но всичко стана по-добре и от най-смелите ми очаквания и сега се чудя как съм могла да се страхувам толкова от най-прекрасното нещо на света. Сега като ми се усмихне бебето и всичко друго губи значение. За каката също имам достатъчно време, докато спи мъника нея да си я глезя както винаги.
Пожелявам ти лека бременност и бързо преминаване през хормоналните бури. Понякога тревогите ни карат да гледаме на бъдещето като през криво огледало, но тези наши представи не са реалността. Отпусни се и се радвай на времето, което Бог ти е дал за майчинство. Не си мисли, че първото дете ще страда. При нас каката е много грижовна, непрекъсното повтаря колко много обича бебето, проявява майчинска грижовност, опроверга всичките ми черногледства за ревност и т.н. Успех и леко раждане Hug

# 146
  • Мнения: 1 447
 Честита бременност и от мен по хубаво от децата няма,независимо дали са едно,две,или три.Ще дойде време в което всички тези мисли и разсъждения ще ти бъдат смешни и ще обичаш второто си дете толкова,колкото и първото.Няма майка която не се е страхувала дали ще обича еднакво и двете си деца.Това е напълно разбираемо до сега всичко си правила само за едно дете,но ще видиш,че ще се справиш и с двете и ще ги обичаш от цялото си сърце и душа.Успех

# 147
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Честита бременност и от мен по хубаво от децата няма,независимо дали са едно,две,или три.Ще дойде време в което всички тези мисли и разсъждения ще ти бъдат смешни и ще обичаш второто си дете толкова,колкото и първото.Няма майка която не се е страхувала дали ще обича еднакво и двете си деца.Това е напълно разбираемо до сега всичко си правила само за едно дете,но ще видиш,че ще се справиш и с двете и ще ги обичаш от цялото си сърце и душа.Успех
  напълно съм съгласна  Peace

Общи условия

Активация на акаунт