4 дни командировка в чужбина и кърмене...

  • 797
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Моля ви, помогнете ми с идеи и съвети.
Ще пътувам до Германия в края на май за четири дни. Пътуването е служебно и не мога да го пропусна, събитието се провежда веднъж на четири години.
Не знам какво да правя с кърменето  newsm78
- Ще се справя ли за това време да не кърмя и да не се препълня или запуша;
- По колко пъти на ден трябва да цедя /трябва да присъствам и отразя като журналист голям брой събития за тези дни и не мога да посветя твърде много време на цедене/;
- Колко кърма трябва да замразя за детето предварително. Нямам си идея по колко му трябва за едно хранене. Засега имаме уж заместено обедно и следобедно кърмене, но само в дните, в които пюрето й харесва, иначе хапва три лъжички и си иска кърма. Предполагам, че трябва да започна да цедя и замразявам от сега, защото ако събера и 100гр. с цедене между две кърмения, съм направо щастлива.
- Досега не съм оставяла бебка нощно време. Кърмим се вечер в 9, след това към 12-1, през нощта около 3 и сутрин около 6 и после в 9 часа. Могат ли да се справят бабите с подобно предизвикателство? Хайде, за един месец мога да въведа сутрешна закуска от някаква попарка в 9 часа, обаче за другите часове?  newsm78
- От няколко дни положението с нощните будения е извън всякакъв контрол - на всеки 2 часа сме будни и ревливи. Май са зъби... Ами, ако точно тогава се падне изникване на нови зъби... Няма ли да е шок за детето - хем ме няма, хем и зъби го мъчат...
Много съм объркана и притеснена. Не мога да изпусна това пътуване, но не знам как ще се справим. Имам само един месец за планиране на нещата - набавяне на кърма, въвеждане на закуска, сухи тренировки с бабите за няколко нощи, но ако не се получи това с цеденето на място и се препълня в чужбина, когато трябва да съм 100% на линия за работа и имам пътувания, срещи, висене по семинари... Дори ми се върти мисълта за отбиване - тогава бебка ще е на 9 месеца. Моля ви, споделете опит, дайте идеи, наистина не знам как да се справя.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 724
Споко, бебето е тооолкова голямо, ще видиш, че няма да има проблеми.
Досега съм пътувала три пъти - беба беше на пет, седем и осем месеца за по 3,4 дни  / но ние сме от цедящите и пиещите от шише/.
Първо: Опитай се да приготвиш замразена кърма, Яна е на 9 месеца почти и яде по около160 мл ако е само кърма. /дете на около година би трябвало да изпива около 210-220 мл, но това е много условни/
Второ: Ако не успееш, не се шашкай- тъкмо ще пояде малко повече пюре, каша или нещо друго, което вече е приемала.Преди 10 ни се върнах от Цюрих имах замразена кърма за 2 дни, третия не щяла адапте, ала само каша и пюре, но в кашата - с ХА формула и така. После си отяде на кърма, като се върнах...
Трето: Помисли си, че това може да е решение за нощните кърмения, поне донякъде- , При последното пътуване отсъствах 3 дни, и Яна престана да се буди през нощта, което си е облекчение. .
Четвърто: Снабди се с добра помпа / мисля, че имаш опит с цеденето/ и с нужни резервни части, спи в хотале, където е мероприятието . Цеди се толкова, колкото често яде малката през деня /пак е доста условно, но примерно три до четъри пъти .Няма да се запушиш, а като се върнеш ще си наваксате с кърменето, просто ще пояде повече, ако това и е липсвало...
За зъбите - е, никой не може да прогнозира точно кога ще изникнат, вкраен случаи ще я поносят нощем...
Успех, по света майките не пропускат десетилетия от професионалния си живот и имат по повече от две деца...

# 2
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Поставена съм в подобна ситуация - за 5 дена ще съм в края на месец май в Германия. Разликата е в това, че кърмя сутрин, ввечер и нощем. Всеки ден сега се цедя по малко, защото ми е ругулирана кърмата и много не пуска. Ще оставя не само достатъчно кърма, но и АМ.
Ще се цедя лично аз през 5-6 часа. Страх ме е да не се запуши нещо. но ти трябава може би и на по-често да се цедиш.

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Аз бих взела Лецитин с мен за всеки случай.

Къде ще си в Германия? Няма ли възможност да вземеш бебето+ баба с теб?

# 4
  • Мнения: X
Благодаря ви за идеите. Ще бъда в Дюселдорф, а хотелът е в някакво предградие или нещо такова на 20км. Това е най-близкото, което успяхме да резервираме за този период и то още през януари. Баби и деца не мога да водя, пътуването е служебно. 

Имам помпа Авент и не съм особено сръчна, защото не ми се е налагало да цедя кой знае колко, но сега ще тренирам цял месец.  Laughing А на място - цеденето ще ми е сутрин /преди излизане/ и вечер, към 7. Все ще се скрия някъде преди кръчмите и партитата.  Laughing И вечер, като се приберем. Между другото, как трябва да се цеди в такива ситуации - някакво количество или просто за облекчение?

Много благодаря за помощта и съветите. Аз го смятам така за запасите - за 6 кърмения х 4 дни, това са 24 дозички х 160ml. Как звучи само...  Mr. Green Започвам по празниците с цеденето и замразяването, тогава ще се яде и почива много, ще преливам.  Mr. Green Ако се сетите да ме посъветвате още нещо, ще се радвам. 

# 5
  • София
  • Мнения: 1 724
Не, не е нужно да цедиш предполагаемото количество на изяжданото,последния път цедих сутрин и вечер само и като се върнах възстанових лактацията. Но ако ще цедиш само 2 пъти, трябва да е докрай, не само за облекчение, за да се стимулира производството.
Според мен е пълна лудост да помъкнеш бебе и гледачка, при положение, че вече се и захранвате. Всяка пристрастеност трябва да има граници, а идеята за лецитин не е лоша.
Горещо ти препоръчвам да отседнеш в хотела, където е мероприятието, дори с цената на повече средстав за хотел, ако ще препускаш до друг хотел е доста по-сложно...Првила съм и първото и второто, много е напрягащо да се цедиш и да бързаш за начален час на нещо, на това отгоре разположено на разстояние....

# 6
  • Мнения: X
Не, не е нужно да цедиш предполагаемото количество на изяжданото,последния път цедих сутрин и вечер само и като се върнах възстанових лактацията. Но ако ще цедиш само 2 пъти, трябва да е докрай, не само за облекчение, за да се стимулира производството.
Според мен е пълна лудост да помъкнеш бебе и гледачка, при положение, че вече се и захранвате. Всяка пристрастеност трябва да има граници, а идеята за лецитин не е лоша.
Горещо ти препоръчвам да отседнеш в хотела, където е мероприятието, дори с цената на повече средстав за хотел, ако ще препускаш до друг хотел е доста по-сложно...Првила съм и първото и второто, много е напрягащо да се цедиш и да бързаш за начален час на нещо, на това отгоре разположено на разстояние....

О, и да имах възможност да помъкна бебето с мен, нямаше да го направя. Това е добър повод за кратка раздяла, все някога трябва да се случи, все пак. Нямам проблем с това. Лецитинът как се приема?

Нямам никаква възможност да резервирам хотел на мястото на събитието. Става въпрос за огромно световно изложение, всичко е резервирано още от миналата година, да не говорим, че има много хора, резервирали си стаи в хотелите около изложението още преди 4 години, когато е било предишното. Ние през януари едва намерихме и това беше най-близкото, още повече, че пътуваме с хора от други фирми и няма как да сменяме резервации. Невъзможно е. Точно това ме притесняваше, трябва да си намеря някое усамотено място в сградата /сигурно тоалетна/, за да изцедя и после чак вечерта, като се приберем...  newsm78

# 7
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Мишленце, аз лично ще се цедя за да намаля напрежението. С обикновена помпа тип спринцовка съм. През март бях за едно денонощие в Будапеща, много ми бяха напрегнати гърдите, че ставах и нощем да се цедя.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Цеди се толкова,че да не са ти напрегнати гърдите-ти сама ще усетиш колко е нужно  Peace
Ще се спавиш.....все пак са само няколко дни  Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Лецитинът е само, ако се запушиш, не съм сигурна как се приема, пусни бележка на модераторите, май 3 х 1 , но все пак питай...
Относно мястото, изгглежда кофти без хотелска стая, може иб да опиташ да не го правиш през деня , само сутрин и вечер иначе ако се наложи- някакъв вариант е май тоалетни за инвалиди, ако са повече...

# 10
  • Мнения: 272
Съжалявам, че ще те обезсърча, но ще ставе нещо страшно с гърдите ти. Детето не го мисли, там проблем няма да има. На Вашата възраст бях в командировка за 4 дена. Стаята ми беше в хотела, в който беше и семинара. Беше АД. В самолета на обратно виех от болка и буци. Задължително вземи лецитин. Следващата ми командировка в чужбина беше когато детето вече навърши една година. Разликата беше огромна. Просто кърменията бяха по-малко на брой.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 724
Може ли по-малко да се плашим взаимно?Ще е по-добре за всички. Дъщеря ми беше на 4 месеца и после на 8 месеца, когато пътувах- нищо подобно не се случи. До края на 6 тия месец е ибал на изключително кърмене, в 8мия хапваше само на обяд пюре...Всичко е до организъм, както и до това колко захранено е бебето.

# 12
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
margarithen значи щом ние сме на 1 година и 2 месеца, когато аз ще пътувам, значи не е толкова страшно?

А за какво служи Лецитина?

# 13
  • Мнения: 272
Veleva,
Не плаша, а предупреждавам. На базата на предоставената информация от malko mishlence относно броя кърмения, невъзможността за изцеждане през деня, несръчността с помпата и отделно моя опит. Така че продължавам да твърдя, че ще бъде много трудно.
Лецитинът помага за запушвания. Отделно, когато детето вече беше на над 1 г и 6 м . пиех чай от салвия преди и по време на командировките, за да ми намалява млякото. Това го казвам като опит за по- големите кърмачета. Имаше много добър ефект. После детето регулираше кърмата за два дни. През нощта до 1г и 6м. се е събуждала по 1-2 пъти винаги и е заспивала веднага като си изпие изцеденото мляко.
Deni, всичко зависи от броя кърмения, степен на захранване, възможност за изцеждане и т.н., но определено би трябвало да е по- лесно.

Общи условия

Активация на акаунт