Бартолинова жлеза?!?!

  • 5 508
  • 15
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Моята приятелка има такава бартолинова киста, която трябва да се премахва оперативно.
Разбрахме, че може да й се направи чрез хоспитализиране в държавна болница, но напоследък сме чували за много случаи в държавните болници, при които след операции набират и загнояват и тя се притесни...
Сега се е замислила за частна клиника, но не знаем за какви цени става дума и въобще къде да се обърне...
На някоя от вас правена ли е такава операция, знаете ли долу-горе за какви цени става въпрос и дали поемат после и махането на конци, превръзки и т.н..
Ще приемем и препоръки за клиники в Пловдив!
Благодаря ви предварително от сърце!  bouquet
Хубав и усмихнат слънчев ден! smile3525 smile3525 smile3525

# 1
  • Мнения: 690
http://archives.bg-mamma.com/archive/000/092/333/92333/92333.html

Стискам палци всичко да е наред , доколкото прочетох манипулацията е кратка ...

# 2
  • Варна
  • Мнения: 117
Здравей наскомими,
аз имах проблем с тая жлеза,
и се моля никога да нямам,
много е болезнено, не се тъпри никак,
случи ми се преди 4 години,
толкова бързо се развива , че нямам думи
за три дни стана ужасно.
Отидох на лекар и ме резна без упойка,
сложи ми дренаж и по живо по здраво ме изпрати.
След 4 години отново ми се възпали,
бях приета вече в болница,
и ме оперираха под пълна упойка,
възстановиха ми я - така поне ми каза док.
За сега нямам оплаквания и дано да нямам,
че е кошмар!
Желая успех на приятелката ти!
Дано попадне на добър лекар,
че да не се налага два пъти да се подлага  манипулации!

# 3
  • Мнения: 161
На моя приятелка й се беше възпалила бартолиновата жлеза и доколкото знам нещата отиваха накъм операция, но лекаря който я лекуваше й препоръча да пробва преди това с физиотератия, пък ако не стане, после да й направи операцията.

Възпалението се оправи с 1 курс (10 дена) физиотрапия и не се стигна до операция. Вече май 1.5-2 год. минаха от тогава и не ми е споделяла да има проблеми.

Разбира се всяко възпаление е различно, може и да няма време да се чака, но от друга страна, ако има шанс, по-добре да се пробва с нещо по-безболезнено.
Не съм много запозната с тази диагноза, просто споделям какво съм чула, с надеждата да съм била полезна.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Много благодаря на всички, които се отзоваха! Hug Hug Hug
Въпросът при нея е, че лекарите са й казали, че не е просто възпаление, а като вид киста и трябва да се оперира задължително.
Тъкмо се беше успокоила и беше решила чрез хоспитализиране да си я направи по каса, но майка й е медицинска сестра и разпитвала наляво и надясно и й казали, че в държавните болници незнайно защо след гинекологични операции раните много трудно заздравяват и гноясвали. Shocked
Та сега тя се е притеснила и се чуди какво да прави.
А не знае в частна клиника колко ще й вземат и дали парите ще поемат след това превръзки, махане на конци и т.н.
Sylza, ти в държавна криника ли я прави и какви са ти впечатленията и за какви пари става дума?
Благодаря ви още веднъж за отзивчивостта и предварително благодаря за отговорите.
Хубава вечер и спокойна вечер от мен! Hug  bouquet Hug

# 5
  • Варна
  • Мнения: 117
Да в държавна болница бях,
касата не поема тази операция,
болезнено е и наистина заздравява бавно.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравей, Sylza!
Как така касата не поема?
И ти колко плати?
После ходи ли на превръзки, махане на конци и колко време се възстановяваше?
И последно - ако не е много нахално толкова въпроси- от кой град си и при кой лекар си била?
Благодаря ти предварително за отговора!  bouquet
Прегръдки и хубав ден от мен! Hug  bouquet Hug

# 7
  • Мнения: 54
Мен ме оперираха от такава киста на 01.04.Операцията направи доктор Даскалов в Медикус Алфа.Страшно съм доволна.Всичко се прави под пълна упойка.Разрезът се обшива и се слага дрен.Този дрен се маха след няколко дена, а конците сами си падат.Операцията започна в 12 часа, а към 3 вече си бях в къщи.Всичко струва 340 лв.
Ако имаш още въпроси, насреща съм. Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Благодаря ти,  Plazma!
Ох, това е много хубаво - всички сме чували много хубави неща за д-р Даскалов - но пък това са много парички, за жалост Cry
Гледам, че ти си от Пловдив - сигурно си разпитвала преди да направиш там операцията - можеш ли да ни кажеш какви са ти впечатленията - дори и за държавна болница - просто приятелката ми е в такава безисходица и се лута, а информация не можем да намерим никъде в Пловдив. Sad
Благодарим ти предварително от сърце!  bouquet

# 9
  • Варна
  • Мнения: 117
Здравето ли е по важно или парите?

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравето ли е по важно или парите?

Ти не ми отговори на въпроса - колко плати в държавна болница.
И разбира се, че здравето е по-важно от всичко, но може и да нямаш възможност за такава сума, пък и нали затова сме здравно осигурени - да ползваме здравна помощ по каса - защо трябва навсякъде да плащаме на частно?

# 11
  • Варна
  • Мнения: 117
Аз ти казах, че не минава по здравна каса,
мисля че теб това те интересуваше.

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Мен (или по-точно нея) ме интересуваше най-вече цената, но ....
Нищо все пак ти желая  успех и благодаря за единствената информация  Simple Smile.

Надявам се все пак някой да се включи и да ни даде отговор!

# 13
  • Мнения: 54
Толкова много ме болеше, че изобщо нямах възможност за търся алтернативи!Но принципно в хирургиите на Пещерско знам че правят такива операции.И може би ще минават по здравна каса.Имаше лятото една девойка, на която й правиха такава и след това се чувстваше доста добре.
Ами с това мога да помогна, дано съм била от полза! Grinning

# 14
  • Мнения: 22
На 19/03/08г. ми правиха пластика на тръбите във ВМИ-Пловдив.В стаята ми лежеше момиче, на което точно такава операция и направиха в същия ден. Знам със сигурност че е приета с направление, плати като мен само престоя в болницата. Дали е дала нещо "на ръка" на опериращият я лекар незная, но всички бяха много внимателни с нея, раната заздравя нормално, конци не са и сваляни. Изписаха я заедно с мен. Гинекологията на ВМИ се помещава на 3 етаж на Хирургиите на Пещерско шосе. Отидете и проверете! Успех!

Общи условия

Активация на акаунт