за заушката - спешно

  • 1 224
  • 11
  •   1
Отговори
  • видин
  • Мнения: 358
моля за информация за ваксиниране против заушка - във фирмата ,където работи сина ми има двама болни. той самият не е боледувай , набор 1984 е - те доколкото си спомням не са ваксинирани против това заболяване. зная , че е опасно. моля да ми  разясните трябва ли да си направи някакви изследвания или да се ваксинира?

# 1
  • Мнения: 9 814
Ваксинират се бебетата на 13 месечна възраст. Болестта се предава по въздушно-капков път.
Тук пише много подробно:
http://www.puls.bg/cat/91/zaushka_parotit_epidemichen_parotit_issue_253.html

# 2
  • Мнения: 931
От заушка може да се зарази само по въздушно капков път.Инкубациония период е 21 дни по принцип, но може и по рано симптомите да се проявят.Щом е имал контакт с болен от заушка вече е късно за ваксина просто ще е безсмислена.Наскоро имаше кампания за всички от набор 1980 - до 1987 да слагат ваксина или да реимунизар - по програма на РИОКОЗ.Сега освена да чакате др нещо незнам какво да те посъветвам и дано да се размине.За изследвания предварителни незнам да има.Така че успех  Peace
Иначе посочения сайт от Франческа подробно ти описва симптомите и всичко останало

# 3
  • видин
  • Мнения: 358
а правят ли се някякви изследвания за да се установи наличие на вируса

# 4
  • София
  • Мнения: 708
Доколкото знам не. Трябва да се изчака за симптомите.

# 5
  • Мнения: 931
Изследвания за съжаление преди симптомите не се правят за да се установи наличие на вируса.

# 6
  • видин
  • Мнения: 358
благодаря ви,
значи той директен контакт с болен не е имал. фирмата е голяма.
разбрах, че не може да направи изследвания предварително, а също и че не може сега да се ваксинипа.
остава ни да чакаме да му се размине.

# 7
  • София
  • Мнения: 708
Може да пие повечко витамини.

# 8
  • Мнения: 620
Най-добрия вариант е бил да си вземе отпуск или болничен. На 24 години бях като  ме зарази едно малко момченце и се оказа, че само от това, че сме използвали един и същ телефон в разстояние на няколко часа. Аз съм жена но много тежко я изкарах, защото лекарите не изписват нищо ами чакат да си мине.

# 9
  • Мнения: 931
Заушка ако няма пряк контакт с болен не може да се зарази.Така че може да се успокоиш малко.

# 10
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Защо не отиде да се ваксинира това е най сигурния начин да се предпази от заразяване Peace

# 11
  • Мнения: 931
Ваксината няма да подейства ако вече е носител на вируса.Ако сле динкубационния период не се проявят симптоми да отиде да си направи иначе сега е излишно

Общи условия

Активация на акаунт