Болки по време на бременност

  • 9 442
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 138
нормално ли е в шестия месец да се усещат болки?

# 1
  • Мнения: 2 818
Какви болки, къде...?
Ако се притесняваш най-добре отиди на лекар.

# 2
  • Мнения: 138
като по време на цикъл, долу ниско. А в същото време усещам бебо да рита. newsm78 и като се движа усещам едно придърпване, от какво мислите, че може да е?

Последна редакция: вт, 22 апр 2008, 16:44 от tsvetelinag

# 3
  • София
  • Мнения: 521
 Най-добре звънни на доки. Така ще се успокоиш, вместо да се чудиш нормално или не. При мен имаше такива болки, но в началото на бременността.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 2 658
ами не е нормално, това са контракции и то болезнени. Обади се веднага на лекаря си, за да ти предпише терапия, най-вероятно ще пиеш магнезий.

# 5
  • Willebroek, Belgium
  • Мнения: 1 323
Може да е от ритането на бебето Rolling Eyes
Също така ако си се претоварила Wink
А може и контракции да са Thinking
Докато бях бременна и аз имах такива болки и доктора каза да не се притеснявам. Каза ми ,че горе долу около датата на която ми е дошло за последно може да изпитвам менструални болки, но незнам доколко е прав Thinking
Най добре се обади на лекаря си да го питаш или направо отивай, за да си по спокойна Peace

# 6
  • Мнения: 138
ами ние сме на лекар така или иначе утре. Аз в началото ги усещах пак. Лекарката ми изписа но-шпа, като имам болки да пия. а и болницата е до нас, та няма много да се забавим

# 7
  • Мнения: 2 309
Не е нормално. Задължително консултация с лекар, лежане, магнезий и но-шпа. Може да са контракции, може и да е от силното разстягане на матката.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Пиши утре какво ти е казал доки  Peace

# 9
  • Мнения: 138
пих хапченце, пък ще видим какво ще стане, дано да мине скоро  Praynig, а сутринта сме при лекарката  Wink

# 10
  • Мнения: 138
ок, ще пиша, и аз си мисля, че е от разтягането на матката, ама мисля, че не са контракций, не усещам нещо подобно на напъни  Thinking

# 11
  • Мнения: 5 228
Контракциите не са подобни на напъни, а се усещат като втвърдяване на корема - най-силно се усеща, ако си легнала по гръб и поставиш ръката си върху корема. Ако усещаш втвърдяване, значи са контракции.

# 12
  • София
  • Мнения: 5 713
По добре отиди на лекар!
Аз имах контракции още от 3 месец ooooh!

# 13
  • Мнения: 138
ми не усещам втвърдяване, изпъват ми се мускулчетата, все едно имам мускулна треска, такова е усещането

# 14
Здравейте Simple Smile и аз съм в 6 месец имам същия проблем.Когато походя малко повече започва да ме боли ниско долу понякога целия корем,а също мн ме боли таза и бъбреците.Пия магнерич и но-шпа когато ме заболи много.Бебо се развива много добре,доктора каза да не се безпокоя повече почивки,а също ми каза,че ако имам проблеми с ходенето по голяма нужда пак може да боли корема.Но почивките и позитивните мисли са за предпочитане.

# 15
  • Мнения: 367
На доктор задължително и нека всичко да е наред Peace Praynig HugЛегни си и не мисли лоши работи(колкото и да е трудно)Успех  bouquet

# 16
  • Мнения: 179
...Докато бях бременна и аз имах такива болки и доктора каза да не се притеснявам. Каза ми ,че горе долу около датата на която ми е дошло за последно може да изпитвам менструални болки...


Абсолютно същото беше и при мен! Всичко завърши без проблем.Всичко добро ти желая! Hug

# 17
  • Мнения: 961
ами не е нормално, това са контракции и то болезнени. Обади се веднага на лекаря си, за да ти предпише терапия, най-вероятно ще пиеш магнезий.
И аз мисля така.

# 18
  • Мнения: 1 085
Не се шашкай , знам че такива болки са нормални заради растягането на матката а и наистина ако си покрай датата на Лелката и за това.Утре пиши какво е станало и само позитивно мислене.Не се притеснявай.

# 19
  • Мнения: 4 335
Аз сьщо имах такива болки,когато се преуморявах през деня

# 20
  • Мнения: 523
Аз сьщо имах такива болки,когато се преуморявах през деня

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Незнам дали е нормално, но същото което описваш го усещах почти през цялата бременност и най вече след 7-ми месец. Изкарах си бременността напълно нормално. Аз си го обяснявам с това, че носих бебка много ниско и усещах опъване все едно се натиска надолу  Rolling Eyes ама........всичко си беше О.К. Ако се притесняваш питай доки. Лека бременност   bouquet

# 22
  • Мнения: 1 671
Не ми се струва нормално да усещаш болки, по-добре се консултирай незабавно с лекар.  Hug

# 23
  • Мнения: 138
hodihme na lekar, i doktorkata ne znae6e ot kakvo moje da e. kaza da si piq no-6pa redovno, vidqhme bebo na ehografa, kaza,4e e mnogo hubav Simple Smile. da si po4ivam i taka, puk ako pak me zaboli da otivam,za6toto iska6e da me ostavq v bolnica ama az ne iskam Sad

# 24
  • Мнения: 2 960
ами не е нормално, това са контракции и то болезнени. Обади се веднага на лекаря си, за да ти предпише терапия, най-вероятно ще пиеш магнезий.
Peace

# 25
  • Мнения: 2 019
лично за мен няма нормални болки по време на бременност,върви на лекар

# 26
  • Мнения: 2 131
ок, ще пиша, и аз си мисля, че е от разтягането на матката, ама мисля, че не са контракций, не усещам нещо подобно на напъни  Thinking
Напъни по време на бременността не може да усетиш. Напъните са накрая - последната фаза на самото раждане. По време на бременността може да имаш контракции - болезнени или не, които са свързани с втвърдяване на корема. Аз съм имала такова стягане на корема, без болки, докторката каза, че не е притеснително. Питаше ме колко често ги получавам, каза ми да пия но шпа.
На лекар!  Peace Дано не е нищо притеснително!   bouquet

# 27
  • София
  • Мнения: 17 591
Общо взето може и да е нормално, но може и да е опасно - отиди на лекар...

# 28
  • Мнения: 138
sega bolkata ne e postoianna (v4era bole6e dosta, i bez da se dvija), a use6tam samo pri dvijenie, a sega kato ni gledaha s beb4o vsi4ko si be6e nared

# 29
  • Мнения: X
Спокойно, не се шашкай Peace И аз имах такива болки в 6-ти месец. Знам че уж никакви болки не са нормални по време на бременност, ама тези са си съвсем в реда на нещата. Или е от преумора или е от разтягането на матката, която всеки по различен начин усеща, но неминуемо се усеща! Моят съвет е само един - пази леглото! Аз пих 5 дни но-шпа и магнерот( за всеки случай ми го изписаха) и мноооого си почивах!

# 30
  • Мнения: 138
a pri lek natisk ima6e li bolki pri teb?

# 31
  • Мнения: 2 237
И аз в 6-и месец имах болки,при това бяха силни и неприятни.Доста се ошашках и хукнах към Шейново.След обстоен преглед се оказа,че нищо ми няма а просто някакъв мускул се е преразтегнал.Дано и при теб всичко е наред,само не се притеснявай излишно  Hug

# 32
  • Мнения: 199
и аз от болки страдам. кашляне, кихане, пишкане, обръщане от една страна на друга в леглото , ритници на бебо отсрани  ниско на корема са ми ад... болката е подобна на менструална, но както казваш и дърпаща.  лекарката каза, че е от разтягането на връзките. пусна ми и зследвания са инфекции на пикочните пътища за всеки случай (това беше днес). има и контракции но тях засега съм ги овладяла, а тя каза че матката ми е съвсем спокойна. също от силното кръвоснабдяване и разтягане на малкия таз имам болки, все едно съм карала колело цял ден по павета..  но не се наемам да ти поставям диагноза, просто и аз си вкарвах разни филми и за собствено успокоение помолих лекарката да отида по-рано при нея. (: това е и моя съвет (:

# 33
  • Мнения: 138
ами след преглед сутринта при лекарката, която ни следи, вечерта се озовахме в спешното с ужасни болки, и вече освен но шпа взимам и магнерот. много ме е страх да не е апендикса, ама казват, че не е това, били контракций...

# 34
  • Мнения: X
Аз също имам такива болки от време на време.И до скоро пиех магнерот и папаверин.Но сега ми казаха да ги намаля и почти нямам болки.Много рядко се обажда от време на време и съвсем за кратко

# 35
  • Мнения: 502
аз имах контакции от 6м- втвърдяваше ми се корема и ме болеше, но не постоянно. започнах с магнерич, после в края на 6 м. пих 1 седмица и гинепрал. и така до 9м си пих магнерича и нош па понякога в зависимост от болката.

# 36
  • Мнения: 108
Стискам палци всичко да е наред с теб и бебо. Praynig Лека бременност!!! Hug

# 37
  • Мнения: 265
Здравейте и от мен,аз съм в 8г.с.и още от началото имам болки,болките са разнообразни,ту ме присвива матката за кратко-все едно ще ми идва,ту усещам нещо като разпъване на яйчниците,сякаш някой ги опъва от вътре,а от време на време ме боли и опашната кост.Лежа по цял ден,пия но-шпа,но болките не се повлияват,отслабват и се усилват от само себе си.Докторите нищо не казват,единия казва,че е от растежа на матката,но аз не мога да се задоволя с отговора newsm78 и питам вас Thinking

# 38
  • Мнения: 2 448
В шестия месец не, но целия деветия бях така и все питах дали за контракции, и все ме убеждаваха, че не са, но се оказа, че са - скрити контракции поради малка матка. Но трябваше по-добър специалист да го забележи.
Така, че контракциите определено не са напъни, а втвърдяване на корема , както вече са ти писали. Ако те притесняват болките задължително посети лекар.

# 39
  • Мнения: 138
усетих ги аз и контракцийте. ходих няколко пъти при лекарката, вчера ми каза, че се е скъсила шийката, от 2,5 (толкова трябвало да е) на около 1,5см. някой имал ли е такъв проблем?

# 40
  • Мнения: 5 228
Трябва много да си почиваш, да не се натоварваш и да не се притесняваш. Ако пак имаш болки, веднага при лекарката.

# 41
  • Мнения: 138
аз си почивам, ама от толкова лежане се схващам вече.

# 42
  • Мнения: 9 973
пиех но-шпа и магнерич за тези пусти болки

# 43
  • Мнения: 138
аз пък си карам на но шпа и магнерот и за сега сме добре Simple Smile

# 44
  • Мнения: 91
Майче всичките сме така, не е нормално да имаш болки, само че аз четох, че е нормално. Промените в таза, промените в матката и т.н. И аз имах болки в средата на 4-ти м. в таза ниско в корема. Първо бахя като ставах, после си станаха силни постоянни болки, пих магнерич и но шпа/3 х 1/, лежене около 3 седмици почти не съм ставала и поотминаха. Като ходих на лекар ми каза, че са контракции на бебето от преумора/тогава ходих на работа/. Така че почивай много, досадно е, но от притеснение много не го усетих, молех се само да спрат. Сега ми е по-добре и не се пренатоварвам, излезнах в болнични и от време на време си полежавам. Пази се много, като си легнеш постави си краката на високо и лекто се присвий отзад с възглавница, така болките се пооблекчават. Но ако е необходимо ходи редовно на лекар да те наблюдава, защото понякога се налага хоспитализация. ЛЯГАЙ И НЕ СТАВАЙ МНОГО! smile3524

# 45
  • Мнения: 188
Аз имам подобни болки от началото на бременността - докторът каза - чувствителна матка.А в 6 месец такива болки и контракции ме люшкаха, че си полежах и в болница.Не вярвах, че ще докарам до края, но ето - след 5 дни влизам в 9 месец. Почивай си колкото може повече, дори да ти омръзне и да те боли цялото тяло от лежане.

# 46
  • Мнения: 138
dokarahme do 38 sedmica Simple Smile a sega poniakoga kato hodq use6tam edni leki bodeji dolu nisko. Tova ot kakvo e spored vas? malkoto 4ove4e sliza nadolu i se podgotvia da izliza li?

# 47
  • Мнения: 128
тези бодежи долу ниско ги получих още в седмият месец, бях се страшно изплашила да не родя преждевременно. сега съм в деветият и са доста силни. вече не са бодежи, а натиск имам чувството понякога както си ходя или съм права, че бебето ще изпадне. иначе въобще нямям никакви контракций. вчера бях на лекар и той ми каза, че имам леко скъсена шийка и разкритие 1 см. да не се притеснявам всичко било нормално. така че и ти не се притеснявай, бременей си спокойно времето си минава.

# 48
  • Мнения: 99
Явно всички сме така-бодежи,контракции/болезнени или не/,пълния набор от екстри на бременността.Аз също от 6месец имах болки вследствие от преразтягане на матката,малко по-късно и Бракстън-Хикс/безболезнените/ контракции,та до сега ми се проявяват.Усещам бебчовците ниско долу и като се попреуморя ,тежестта се превръща в болка.От 6ти месец пия магнерот и нош-па.Все пак е хубаво всяка бъдеща мама да се консултира с лекаря си и да ПОЧИВА повече,а не да се прави на героиня Naughty 

# 49
  • Мнения: 138
mi nqmam kontrakcii, no ponqkoga 4uvstvoto i pri men e su6toto, vse edno bebeto 6te izpadne kakto si hodq. e az se i poizmorih tiq dni. ama sega ve4e nqmam tolkova zada4ki i po4ivam, da vidim 4ove4eto koga 6te re6i da se rajda Simple Smile

# 50
  • Мнения: 9 814
Дали болките са болки или са подготвителни контракции?!
Консултирай се с лекар.

# 51
  • Мнения: 138
lekarkata kaza, 4e e normalno. ne spolu4ih mnogo s izbora si na lekar tozi put, no za sledva6tia 6te sum podgotvena Thinking

Общи условия

Активация на акаунт