Разпределена ли е "домашната работа "във вкъщи

  • 5 194
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Явно при нас двете разликата е,че в шетането и готвенето си аз не съм забравила за себеси! Wink
Всеки човек има различни приоритети в живота.....

Цитат
Мъжът ми мрази мач! smile3534
А!

Мен пък не ме дразни факта, че моят мъж гледа мач  smile3533...особено ако аз през това време мога да  почета някоя книжка

Цитат
Не си човекът който да ми казва кога да си подбирам думите!
Всъщност....такъв човек нЕма! Mr. Green

 Е, да - човек се възпитава до време......


# 46
  • Мнения: 1 100
Докато съпругът ми беше здрав правехме всичко заедно - чистене, готвене, пазаруване... Даже ми беше неудобно, че толкова ми помагаше, защото аз работех от вкъщи и нерегулярно, т.е. имах достатъчно време. Сега го компенсирам. Въпреки това пак ми е трудно да се "отърва" от него - все иска да ми помага, а трябва много да почива.
Домакински "задължения" нямаме - всеки си избира задача, за която има време и настроение. Често правя дребни ремонтчета вкъщи, защото ми харесва. Например пребоядисах кухнята, докато той беше на работа.Joy Седмица преди раждането сглобих гардеробчето /40 кг/ и леглото /20 кг/ на детето. Разбира се, много внимателно, имам си тактика. Wink Не ми се чакаше до уикенда, когато той смяташе да свърши тази работа. Laughing
Заради насаденото патриархално мнение, че мъжете нямат работа в кухнята, често му е неудобно да си признае, че той е приготвил вечерята за гостите и така аз получавам комплиментите. Mr. Green Намирам за много изтънчено мъжът да помага в домакинството, за мен това е висша форма на кавалерство! Точно такъв изтънчен, нежен и благороден мъж търсех. А като става въпрос за финанси, там е направо акула Joy - справя се отлично с печеленето на пари, макар това да не ме вълнува много. Достатъчен ми е той. Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 409
Нямаме строго разпределени задължения, просто всеки се включва, когато е свободен. Wink Има периоди, в които съпруга ми работи до късно тогава аз поемам всички задължения, когато пък на мен ми се случи работен период тогава той поема всичко. Помагаме си:lol:

# 48
  • Мнения: 514
Не е точно разпределено кой какво да прави!Всеки когато има време върши каквото трябва!Единственото нещо което никога не правя е да изхвърля боклука! Peace

# 49
  • Мнения: 2 563
Моят мъж в момента работи повече от мен, затова аз поемам 2/3 от домашните задължения. Като проработя повече, дай боже скоро, ще се дели на 1/2. Той винаги ще печели повече от мен, защото сферата му е такава, но по-скоро ще се разведа, отколкото да бъда чистачка, на която й купуват квото си хареса.

# 50
  • Мнения: 5 710
    Как сте разпределили домашната работа в семейството ви?

Не, не е разпределена равнопоставено. Няма и да се разпредели. Аз не премам, че понеже той работи повече, аз трябва да мия тоалетната му, или да мисля всеки божи ден какво ще ядем, но реалността е такава. Мъжът ми е добре подготвен от майка си, която се е погрижила той да не вижда (или да се прави, че не вижда) никакви домашни нужди, те просто се .. състояват около него без никога той да е участвал.  Случай от снощи - живеем в къща, панера с пране трябва да се занесе на 2рия етаж и съм ги оставила на стълбите, който се качва ( о, пардон аз) да го занесе.
Логично ми се струва, вместо да се прескача да се вземе и просто да се остави , така че аз (отново, как мога да си помисля, че той ще ги прибере) да разпределя, подредя дрехите ( повечето негови) в дрешника. Моят съпруг ще се спъва и прескача прането дни, седмици, месеци! , но никога , никога няма да го занесе, и никога, никога няма да му мине през ума че може да го направи.
Това е маниер, който аз не мога да преборя и не се опитвам, защото ефекта е... еднодневен.
Той има 3-4 неща, които върши вкъщи и това е. Мисля, че вътре в себе си той мисли, че след като е осигурил всичко материално, това го освобождава от ангажименти ( които той по принцип не мисли че могат да имат връзка с него).
За това обвинявам само и единствено майка му.

# 51
  • Мнения: 46 511
При нас е разделена 50:50, всеки си има негова част, понякога, когато се налага си разменяме задачите Peace

# 52
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Трябва да се признае, че съществуват мъже, които не подлежат на никакво възпитание или превъзпитание и никой не може да ги научи или отучи на/от нещо.

# 53
  • Мнения: 78
Помага когато го помоля. Не ми е отказвал никога. Но по принцип, като се прибере поема изцяло детето, игри, къпане, приспиване,а мен през това време не ми пречи да се оправя с другите неща. Хвърля боклука, събота/неделя мие чинии, прозорци, пуска прахосмукачка .... златен е, без забележки  Hug Heart Eyes

# 54
  • Мнения: 8 228
При нас работата се разпределя между двамата. Не сме уточнявали кой какво ще върши - просто нещата се нареждат така както е най-удобно за всички. Двамата заедно сами правихме ремонта в продължение на една година и сега заедно си гледаме домакинството и детето. Сутрин той прави закуска, защото става доста по-бързо от мен. Вечер аз готвя, защото дори и с отбиването до яслата да прибера малкия пак се връщам по-рано от работа от него. Ако той се прибираше в 6, а аз в 8 часа, без никакви предварителни уговорки е ясно, че той щеше да готви. Негови задължения са миенето на прозорците и миенето на банята. Всичко останало по чистене, миене на съдове зависи от това кой кога си е вкъщи. Грижите за детето досега бяха предимно на моите плещи, защото аз бях повече време с него през деня. Баща му обаче винаги се е занимавал с него вечер или в почивните дни. Доволна съм от мъжа си. Баща ми беше пример за това как може някой спокойно да стои и да чака докато му сготвят или му сложат масата. Баба ми викаше "Ама то мъж може ли да си сипе и да си вдигне масата". Аз това не го приемам. Може ами, няма да му паднат ръцете.

# 55
  • Мнения: 1 447
Честно казано почти всичко у нас върша аз.Не ходя на работа и затова не се и дразня .
Когато мъжът ми не е на работа ,а той почива две недели от месеца се случва и да ми помага

# 56
  • Мнения: 66
Разпределена - не, но ми помага много. Когато заживяхме заедно не знаеше да си оправя леглото като стане...
Но сега, откакто имаме дете, а и аз започнах работа, нещата се промениха доста. Няма мъжка и женска работа, има работа, която трябва да се свърши и я върши който има възможност, не си намираме кусури, че е пропуснал някоя паяджина като е чистил, или манджата ми не се е получила като неговата...голяма работа...другия път ще е по-добре. Помага ми доста и за детето се грижи не по-зле от мен!

# 57
  • Мнения: 3 092
Разделена е да , но не е по равно .....  Grinning
Взаимозаменяеми сме и кой каквото реши това прави .Няма правила .Просто си помагаме .

# 58
  • София
  • Мнения: 8 280
Няма разпределение. Какво се падне.
Дипломиран ел.техник съм, но не са ми зачислени тоците - крушка ще сменя, ако е в командировка.... не защото не мога, ами примерно, 'щото не ми се сменя... а и се съобразявам да не пипам такива неща пред децата.
В същото врема няма да се дръпна от някое "мъжно задължение", или той от "женско".

Взаимозаменяеми сме и кой каквото реши това прави .Няма правила .Просто си помагаме . много ми хареса, мисля че припокрива моето

# 59
  • Мнения: 2 908
Нищо не сме разпределяли-както се падне.Основно аз гледам детето,но ето сега го оставих за две седмици на него и той си го гледа сам,като си дойде от работа или той готви ,или аз,пералня и аз пускам,и той,в събота/неделя основно той чисти,понякога само аз и така....но не мога да кажа въобще,че само аз правя това и онова-няма такова нещо-той дори прави повече от мен...

Общи условия

Активация на акаунт