бременност при тегло под нормата

  • 3 849
  • 40
  •   1
Отговори
здравейте всички!Бих искала да споделя и моите притеснения.С моя приятел искаме да имаме бебче,не се пазим от няколко месеца,резултат няма но не съм се и старала да отчитам датата си на овулация.Може би в това е проблема,но се притеснявам да не би да е в мен,понеже съм с тегло под нормалното.Хапвам си добре и пия витамини,но това си е ген.Притеснявам се дали би имало проблем при бъдеща бременност,за която мечтая.БЛАГОДАРЯ ВИ предварително! Peace  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 1 423
От една страна,когато аз бях много тънка, финан и слабичка мадама...се оказа,чче не е никакъв ген и израз на поликистоза. Това е лошата новина. Добрата е, че имам колежка,която е ужасно слаба, но това не й пречи  в момента да е бременна. Ако и майката е слаба или някой друг твои близък роднина може би няма място за притеснения за сега.

# 2
 Rolling Eyes Мисля че наистина е ген,защото и майка ми е била много слаба и баща ми също.Благодаря за вниманието Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 376
За колко под нормата говориш? Ако си просто "слабичка" не мисля, че е проблем само по себе си. Би могло да е проблем, ако се дължи на недохранване или здравословни проблеми.

# 4
Ами бих искала да кача поне 5-6 кг.Тежа 41 кг а съм висока 160. Sad храня се не по зле от останалите,но винаги съм си била слаба.

# 5
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Боже, мисля че си много слаба  Shocked Според мен все пак направи някакви изследвания и гинекологични и за метобилзма може би, незнам  Thinking

# 6
  • Мнения: 2 422
Да те попитам цикъла редовен ли ти е?
 Защото при такава височина и на тези килограми ако е редовен би трябвало да нямаш притеснение. Слаба си наистина много но това си е и ген в крайна сметка не се шашкай.
Успех Hug

# 7
Редовен е,винаги точен.Благодаря ти много!   bouquet

# 8
  • София
  • Мнения: 1 423
Ех, че си слабичко, но щом пък имаш редовен цикъл, нямаш анемия, чувстваш се добре...значи не би трябвало да имаш проблем от това, че си такова слабичко.Плюс това твърдиш, че и майка ти и татко ти са слаби, знам ли май още няма място за притеснения. работете си по бебешкия въпрос и дано скоро стане.

# 9
  • Мнения: 1 091
Чак и мен ме шашнахте. И аз съм с поднормено тегло, но засега лекарите не са го представяли като проблем. Имам висок пролактин, но не знам дали има връзка. Мила SP, не го мисли толкова. Аз тежа 50 кг, но съм 175см висока, за да вляза в някакви норми трябва да кача 7-8 кг, но и при мен си е ген и метаболизъм. Единственото, което лекарката ми отбеляза в тази връзка е, че трудно ще износя повече от 2 бебета и ако имам 3 сърдечни дейности, ще трябва да ги редуцират до 2. Това за сега не го мисля, защото аз и 1 сърдечна дейност (освен моята) не съм имала. Ние да забременеем, пък после ще дебелеем. Прегръдки  Hug

# 10
  • Мнения: 7 716
Ако винаги си била слаба, ако цикълът  ти е редовен, теглото не би трябвало да е причина за незабременяване.

# 11
Благодаря на всички ви!На тези,които също работят по въпроса пожелавам  искрено успех! Hug

# 12
  • Мнения: 1 335
Аз да се побутна в отбора с поднорменото тегло. Не ми беше проблем забременяването (2 пъти). Пробвай да следиш овулацията няколко месеца. Дано скоро имаш повод да се похвалиш! Успех!

# 13
  • Мнения: 421
Най-после да намеря сродни души. Аз съм висока 1,70 м, а тежа 43 кг. Хапвам си и то доста, но ефект - никакъв. Всички в семейството ми сме клющогъзци. Имаше един период, в който стигнах 49 кг, по това време пиех противозачатъчни и като ги спрях, свалих килограмите. Преди време бях при един ендокринолог, тъй като съм с ПКЯ и той ми каза, че проблема идва от това, че съм много слаба. В мастните тъкани се съхранявал хормон, май беше естрадиол, но не съм много сигурна, та той играел важна роля при половите хормони (май не го обясних много добре). Като заключение ми каза, че трябва да напълнея и така има шанс да се по оправят хормоните.
При много слаби жени може да има и недоразвита матка, но това се вижда на УЗИ.
И аз мисля, че ако цикъла ти е редовен, няма за какво да се притесняваш. Пробвай да следиш овулация.

# 14
  • Мнения: 1 085
Аз пък съм обратната.Бая пълничка съм и ниска и искам много да отслабна и не ям много.Майка ми и баща ми са и те пълнички не искам да съм такава.С какво може да ми помогнете. Cry

Общи условия

Активация на акаунт