онези малки неща, които рядко споменаваме

  • 2 066
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 891
Все си мисля, че като вляза в новия си дом и поживея седмица-две на матрак на земята, къщата сама ще ми подскаже от какви мебели и аксесоари има "нужда".

# 16
  • Мнения: 46 509
Такива неща купувам, когато ми потрябват (или са на някаква супер изгодна промоция  Mr. Green) иначе не виждам смисъл.

# 17
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Като предвидиш стаите, можеш да предвидиш и какво ще ти трябва и си правиш списък.

Можеш примерно да започнеш така:


КУХНЯ:

-Домакинска посуда-
*комплект чинии - дълбоки, плитки, салатни, десертни, малки и големи купи...
*комплект прибори - оливарник, основни и десертни вилици и лъжици; комплект прибори за готвене
*тенджери (примерно 3 размера); тигани (2 размера);  тави; сито, точилка; цедки; хаванче; престилка; ръкохватки; хавлии, кърпи...
*техника - миксер, робот, сокоизтисквачка; кафе машина;


Същото го правиш и за другите стаи и когато купиш съответната вещ, си отбелязваш в списъка.

Ако някой желае, може да допълва Peace


поне 2 дъски за рязане .
метла и лопатка (колкото и ненужни да ти се виждат сега)
кутии за продукти - брашно, ориз, захар...
подложки за горещи съдове
кана
фуния за присипване на течности
Купи за салати
черпаци
форми за лед
гювечета (ако ползвате), а може и голям гювеч
тенджерата под налягане е много удобна вещ
на мен ми е много удобен стенен часовник в кухнята, но той не е от спешните неща
форми за кекс и торта
за нашето семейство много полезна вещ е парти грил - печем си сандвичи в него
комплект ножове (тези от десетина лева, на поставката, се затъпяват адски бързо, но на първо време вършат работа)
изстисквачка за лимон
преса за чесън (ако употребявате)


за банята може би  - кофа и леген, някакво канче

друго не се сещам засега

# 18
  • Мнения: 4 965
С мъжа ми сме излезли от стари къщи с много богат инвентар. Чудим се как да се отървем от наследствените мебели, стария порцелан, сребърните прибори... Имам чувството, че още три апартамента да купим, все ще имаме с какво да ги обзаведем, при това пак ще изглежда претрупано.
За апартамента си бях купила само едни стъклени поставки за чаши с много ведри рисунки, а за къщата съм си взела единствено чаши за кафе.

И ние с моя мъж така - още повече, че и двамата си имахме собствени жилища преди това и си взехме оттам всичко необходима - сега даже почнахме да изхвърляме и пак в другите жилища има "инвентар".
За вкъщи съм купувала само разни сервизи за кафе, за алкохол или безалкохолни /последните ги чупим редовно/ и няколко комплекта чаршафи /даже тези дни пак трябва да купя 1-2 комплекта, че старите избеляха от едно пране, дето се обърках и сложих избелващ прах/.

# 19
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Все си мисля, че като вляза в новия си дом и поживея седмица-две на матрак на земята, къщата сама ще ми подскаже от какви мебели и аксесоари има "нужда".

 Peace

Общи условия

Активация на акаунт