РАЗБРАХ ЧЕ...(ваксина за варицела)

  • 7 532
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Ами не можеш да ме обориш, защото всеки има право на собствено становище и е проверил във времето сам за себе си! И пак за себе си смятам , че вашия вариант - тежко за детенцето , леко за възрастния е изключение и е по-рядко срещано ! Аз лично съм против да тъпча организма си и да си слагам ваксини
ей така за спорта, защото имам вече пред очите си такъв случай доказал ми, че това е погрешно!
Всеки сам избира за себе си и своите дечица това е...

 "Какво друго да кажа, вируса си остава латентен в организма и при спад в имунитета може да се получи херпес зостер, който също е опасен в определени случаи, а при ваксината се избягва този момент. Спорния момент при ваксината май е доколко траен е имунитета, и дали не намалява с течение на времето, но нямам подробна информация по въпроса."- "Обикновено е точно обратното - ако преболедуваш болестта придобиваш доживотен имунитет, а ако си ваксиниран може да се окаже, че не си придобил имунитет или че е траял само известно време."


Последна редакция: вт, 29 апр 2008, 19:19 от rrhh

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Аз имам късмета на мъжа ти и азсега я карам на 31 а съм ходила на градина на училище по лагери на село дори втория път като бях бремена имах контакт с двама болни и пок не се разболях сега я хванах от моите деца и двете я изкараха и са момичета те леко а аз тежко с 39 температура и над 300 пъпки

Отвратително е нали  Sad! А с какво мажеш петната !

# 47
  • Мнения: 4 753
Какво друго да кажа, вируса си остава латентен в организма и при спад в имунитета може да се получи херпес зостер, който също е опасен в определени случаи, а при ваксината се избягва този момент. Спорния момент при ваксината май е доколко траен е имунитета, и дали не намалява с течение на времето, но нямам подробна информация по въпроса.

Грешка.... пак не четете!!! Както вече писах и ваксинираните могат да се разболеят от херпес зостер. Дори и да са придобили имунитет от ваксината и да не са боледували от варицела...

# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Какво друго да кажа, вируса си остава латентен в организма и при спад в имунитета може да се получи херпес зостер, който също е опасен в определени случаи, а при ваксината се избягва този момент. Спорния момент при ваксината май е доколко траен е имунитета, и дали не намалява с течение на времето, но нямам подробна информация по въпроса.

Грешка.... пак не четете!!! Както вече писах и ваксинираните могат да се разболеят от херпес зостер. Дори и да са придобили имунитет от ваксината и да не са боледували от варицела...



 МНОГОО ЯСНО!!! newsm10 МИСЛЯ , ЧЕ ДОТУК САМО Arizona ne e 4ela .... АМА КАРАЙ

# 49
  • Мнения: 1 984
Уф, а срещу скарлатина има ли? ooooh!
има. дори във всички нормални страни е задължителна.

# 50
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Варицелата вече повтаря и потретва,би било добре да можем да ваксинираме децата си Peace

Това къде го прочете? Сподели с нас.

В тази връзка ме интересува защо в България, при положение, че е рисков район, не се слага ваксина за хепатит например?

Има, не се притеснявай. Аз ваксинирах големия ми син. Продава се свободно в аптеките.

# 51
  • Мнения: 2 761
Уф, а срещу скарлатина има ли? ooooh!
има. дори във всички нормални страни е задължителна.

Брей,брей!Как се казва таз ваксина?Кога я създадоха?
Не знам какво разбираш под "нормална"държава,но да речем аз живея извън бг-то и тук няма задъжителни ваксини,както и на много други "нормални" места те са само препоръчителни.Ама много хора не могат да схванат разликата межди двете думи все още.

# 52
  • Мнения: 1 984
Уф, а срещу скарлатина има ли? ooooh!
има. дори във всички нормални страни е задължителна.

Брей,брей!Как се казва таз ваксина?Кога я създадоха?
Не знам какво разбираш под "нормална"държава,но да речем аз живея извън бг-то и тук няма задъжителни ваксини,както и на много други "нормални" места те са само препоръчителни.Ама много хора не могат да схванат разликата межди двете думи все още.
потърси от какво се причинява скарлатината и ще разбереш как се казва... създадена е отдавна...  hahaha
имаме малка разлика в тълкуване на термина "задължително"... в медицината задължително не значи че има сила на закон... по скоро означава "правило е"...

# 53
  • Мнения: 4 753
Варицелата вече повтаря и потретва,би било добре да можем да ваксинираме децата си Peace
Това къде го прочете? Сподели с нас.

Цитат
Карала съм 3 пъти тази гадост. Знам какво ще ми кажете,но.. НЕ, имунитетът не бил за цял живот, а за около 2-3 години.

имаме малка разлика в тълкуване на термина "задължително"... в медицината задължително не значи че има сила на закон... по скоро означава "правило е"...

Много се радвам, че в медицината така фриволно тълкувате нещата... Силно се надявам, че и в имунизационния календар на България скоро ще ги тълкуват така...  Mr. Green

# 54
  • Мнения: 2 761
потърси от какво се причинява скарлатината и ще разбереш как се казва... създадена е отдавна...  hahaha
имаме малка разлика в тълкуване на термина "задължително"... в медицината задължително не значи че има сила на закон... по скоро означава "правило е"...

Ами аз няма да си слагам никакви ваксини,щото мога да оцелявам много добре без тях,просто попитах.Ама оставам с впечатлението,че и ти не знаеш как се казва това нещо,ако изобщо го има.
Иначе разяснението за правилото е много важно,щото в медицината може да имате "кодови"термини,обаче обикновените хора го приемат буквално.Пък "правилото" в медицината не е скала за измерване на правилното по принцип.

# 55
  • Мнения: 1 984
няма абсолютно право... няма и абсолютна истина... в медицината това важи с необикновена сила... хората са различни... и ако подхождаме с всички еднакво рискуваме много... примерно: парацетамола е обикновено нежно и добро средство за сваляне на температура... и убива по 2000 души на година при ПРАВИЛНО приложение! най - точните признаци на едно заболяване се проявяват при 20-40% от случаите... правило е това или онова... останалото е изкуство... ars medica...

# 56
  • Мнения: 2 761
няма абсолютно право... няма и абсолютна истина... в медицината това важи с необикновена сила... хората са различни...

Точно така.Той и Пастьор преди да умре е казал,че всичко зависи от основата.Ама никой не обърнал внимание на това,щото нема мангизи в таз истина.
 

# 57
  • Мнения: 4 753
няма абсолютно право... няма и абсолютна истина... в медицината това важи с необикновена сила... хората са различни... и ако подхождаме с всички еднакво рискуваме много... примерно: парацетамола е обикновено нежно и добро средство за сваляне на температура... и убива по 2000 души на година при ПРАВИЛНО приложение! най - точните признаци на едно заболяване се проявяват при 20-40% от случаите... правило е това или онова... останалото е изкуство... ars medica...

Много точно казано... абсолютна истина... и за пореден път се убеждавам, че НЕ трябва да се ваксинирам...  Mr. Green

# 58
  • Мнения: 1 984
няма абсолютно право... няма и абсолютна истина... в медицината това важи с необикновена сила... хората са различни...

Точно така.Той и Пастьор преди да умре е казал,че всичко зависи от основата.Ама никой не обърнал внимание на това,щото нема мангизи в таз истина.
 
всъщност има. много. кумът ми яко кърти такива в канада.... всъщност много повече отколкото ако бачкаше като обикновен джи пи.

# 59
  • Мнения: 2 761
Ами що не стои в Бг-то тогава?Да видим там като какъв ще работи?

Общи условия

Активация на акаунт