ПЪРХУТ!

  • 5 633
  • 32
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 179
Здравейте мили дами,
Приятелят ми има много пърхут и не знам какво да му купя за да го лекувам. Моля ви препоръчайте ми нещо.

# 1
  • Мнения: 1 505
Ами първо трябва да си сменя редовно шампоаните,с които се къпе,поне на 2-3 месеца и noв.Иначе Низорал мисля,че така се казваше е много ефикасен,от аптеките.

# 2
  • Мнения: 2 936
SELSUN BLUE Peace има го в аптеките.

# 3
  • Мнения: 2 388
Доколкото си спомням имаше различни видове пърхут. При някой помага и обикновен шампоан , при други трябва нещо по-силно, примерно Низорал.

# 4
  • Мнения: 4 447
А този който е новият на CLEAN някой знае ли дали е ефикасен?

# 5
  • Мнения: 2 388
А този който е новият на CLEAN някой знае ли дали е ефикасен?
Една приятелка ми каза, че е от типа Head and Shoulders. Доволна е. Peace

# 6
  • Мнения: 1 540
На ВИШИ, успокоява от първия път още  Peace

# 7
  • Зеленият рай в сърцето на България
  • Мнения: 672
SELSUN BLUE Peace има го в аптеките.

 Peace Изпитано е. Като се изчисти пърхота после се използва веднъж седмично или през седмица, защото като се привикне към него и спира да помага.

# 8
  • Мнения: 4 447
А този който е новият на CLEAN някой знае ли дали е ефикасен?
Една приятелка ми каза, че е от типа Head and Shoulders. Доволна е. Peace

Хед енд Шолдърс е боклук бе  Shocked ooooh!

# 9
  • Мнения: 2 388
SELSUN BLUE Peace има го в аптеките.

 Peace Изпитано е. Като се изчисти пърхота после се използва веднъж седмично или през седмица, защото като се привикне към него и спира да помага.
Значи и този е от типа лечебни така ли?

# 10
  • Мнения: 2 388
Хед енд Шолдърс е боклук бе  Shocked ooooh!
Ами незнам какво да ти кажа, на мен ми действа добре в случаите когато ми се появи такава екстра.

# 11
  • Мнения: 3 459
А този който е новият на CLEAN някой знае ли дали е ефикасен?
Няма CLEAN, има CLEAR  ooooh!

# 12
  • Мнения: 4 447
А този който е новият на CLEAN някой знае ли дали е ефикасен?
Няма CLEAN, има CLEAR  ooooh!

Ааа, вЕрно ,че така беше  Mr. Green

# 13
  • Мнения: 1 671
Мъжът ми се къпе с Head and Shoulders и му действа добре. Но ще му взема CLEAR  да го пробва.

# 14
  • Мнения: 1 167
Нищо друго не спасява мъжа ми освен Seboral forte. Продуктът е български и се нанася върху косата след баня. Преди доста време му го препоръча един възрастен бръснар- знае си работата човека  Peace

# 15
  • София
  • Мнения: 3 328
Не е лошо и една търсачка да се пусне, вместо n-та на брой тема за пърхота и борбата с него.

# 16
  • Мнения: 9
Разбирам те, миличка и ти влизам в положението. С моя мъж имахме същия проблем - появи му се ужасен пърхут - цялата му глава беше на люспи, лющеше се нонстоп и ме беше страх да не ме зарази. Пробвахме всички шампоани - от хетентшолдерс до професионални и медицински - нищо и нищо не помогна. така се точи с години - беше го срам да ходи на фризиор и аз ща не ща се преквалифицирах във фризиорка. Ходихме и по кожни лекари и дерматолози, предписваха му лечебни средства - от Низорал, та до някакви ампули, с които да се маже вечер преди сън. Пуснаха му дори кръвни изследвания, защото междувременно кожата му се омазни много и към пърхута (първоначално сух, а последствие и мазен) се добави себорея. Моята гинеколожка от Майчин дом, с която споделих проблема, ме насочи към ендокринолог за изследване на хормоните. Това ни спаси. Оказа се, че тестостеронът му е много завишен, както и още няколко други хормони. наложи се консултация и със сексолог - да не повярваш от един пърхот до къде може да стигне човек! Та сексологът веднъж го попита - ти на колко време правиш секс? Оказа се, че липсата на секс (след раждането ме завъртя шайбата, дете, грижи и рядко му обръщах внимание, постоянно ми се спеше) му е разбъркала хормоните и е провокирала пърхот. Докторът даде пример с акнето при пубертетите - хормоналната буря причинява пъпки в млада възраст, а на по-зряла понякога избива в ужасен пърхут. След като възстановихме сексуалния си живот и преди всяко къпане му правих домашна маска с белтък и мед, за няколко месеца проблемът изчезна.
Дано и при вас нещата да се разминат бързо, но в никакъв случай не подценявай този проблем, защото колкото и да е невинен на пръв поглед, може да крие големи проблеми.
Успех

# 17
  • Мнения: 7 474
Нищо друго не спасява мъжа ми освен Seboral forte. Продуктът е български и се нанася върху косата след баня. Преди доста време му го препоръча един възрастен бръснар- знае си работата човека  Peace

Подтвърждавам  Peace

Ето още по въпроса http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=266784.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=163025.0

# 18
  • Мнения: 3 830
Аз пък нямам такъв проблем от известно време. Не знам как се случи, но важното е, че изчезна Peace

# 19
  • Мнения: 17 546
А този който е новият, CLEAR, някой знае ли дали е ефикасен?
Много съм доволна от него. Head and Shoulders не струва. Взех си CLEAR за сух скалп и действа чудесно Peace

# 20
  • Мнения: 824
Чувала съм добри отзиви за Klorane.Има за различните видове пърхут и типове коса,в аптеките.

# 21
  • Мнения: 7 723
Шампоаните КЛИЪР са поредния скъп продукт,
който печели от реклама. Едва ли имат разлика
с ХЕД енд ШОУДЪР- са и разните други, които
са п/в пърхот, като НИВЕА, ШАУМА,
УОШ енд ГОУ, ПАНТЕН, ФРУКТИС и т.н.
Пърхота е заболяване, което трябва да се лекува,
а не просто да се облекчава с някой скалпоизтръпващ шампоан.
За тази цел има друг вид козметика- медицинска.
 
Аз, например горещо препоръчвам и Себорал,
както и ампули за целта. ХЕРБАДЖЕН, ... примерно... Peace

п.п.- пърхУт се пише с "О" ..... май    Thinking Hug

# 22
  • Мнения: 2 388

п.п.- пърхУт се пише с "О" ..... май    Thinking Hug
Не че е по темата, ама и аз доста се чудх как да го напиша. В нета ми дава, че са дублетни форми. newsm78 Ама незнам и аз.

# 23
  • Мнения: 17 546
Шампоаните КЛИЪР са поредния скъп продукт,
който печели от реклама. Едва ли имат разлика
с ХЕД енд ШОУДЪР- са и разните други, които
са п/в пърхот, като НИВЕА, ШАУМА,
УОШ енд ГОУ, ПАНТЕН, ФРУКТИС и т.н.
...........
Аз препоръчвам, ако искате да се сдобиете с пърхот, всяка една от разновидностите на Шаума. Mr. Green Просто няма такъв боклук! ooooh!

# 24
  • Мнения: 256
На моя не му помагаше абсолютно нищо, но пробва и с HEGOR, още след второто измиване няма и следа от пърхут. Преди това не ме питай само как ходех да изтупвам възглавничките след него. Още не мога да повярвам, че действа. Дано да подейства и на вас! Шампоана обаче се намира много трудно. Търсих го в много аптеки, накрая случайно изскочи в една квартална в Младост 3. Цената е около 20лв.

# 25
  • Мнения: 59
низорал-а помогна при мен...

# 26
  • Мнения: 179
Много ви благодаря на всички.!

# 27
  • Мнения: 179
Пърхут се пише с У Stuck Out Tongue

# 28
  • Мнения: 59
Нека да пробва на Дюкре.Аз преди време имах и Дюкре ми помогна.Ще го намерите в аптеките.

# 29
  • Мнения: 329
А този който е новият на CLEAR някой знае ли дали е ефикасен?

Много съм доволна.Използвам синия вече 2ра опаковка.

# 30
  • Мнения: 98
Само и само Vishy помага....но имай предвид, че ако се спре, трябва след време пак да се поднови, с всеки шампоан е така. Ако не действа...както каза една мама колежка по-нагоре..нон-стоп секс Crazy

# 31
  • Мнения: 1 447
При моя нищо не помага от тези които ще ви изброя.Низорал/шампоан/,низорал хапчета,Виши,Hegor, и има още за които в момента не се сещам.Фризьорката му казала да си намаже цялата глава с оцет и така да изчака да изсъхне без да го мие.Но той нещо се противи и не иска да пробва,вече в чудо се е видял с този пърхут. #Cussing out

# 32
  • Мнения: 146
Навремето ми помагаше Низорал, после спря да действа. Същото мога да кажа и за Неовал, но той пък ми изсушаваше косата. Опитах и Дюкре, но се оказа че не ми действа на пърхута. Безкрайно доволна съм от Виши против пърхут който е едновременно подхранващ. И пърхута изчезна бързо и косата ми изглежда жива Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт