Раздразнителна или горда?!

  • 1 113
  • 10
  •   1
Отговори
Аз ли не съм в ред или невъзпитаните околни, които когато искат нещо не вземат да помолят, а нареждат?!
Абе, аз не съм опък човек, и ако ми кажат "Може ли...?, Би ли...." - ОК, ако ми е по силите, що не?! Обаче като чуя: "Я направи..., Е, ти ще направиш...., "Що не го направиш ти...?!" , и направо ми извира кръвчицата бе хора, някаква непоносимост ли имам към определен тип поведение или нещо съм сбъркана, обаче като чуя наставнически тон, дори и да има вмъкнато моля, веднага усещам и се запъвам като магаре на мост! Също и когато виждам, че искащият може да си го свърши сам, обаче му е по-лесно да ме яхне, полудявам от нерви и посинявам, обаче като тъпунгер си мълча, щото мисля че не съм наред и нервите ми ме тресат в повече?!

# 1
  • София
  • Мнения: 4 866
Какво иска свекърва ти от теб?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Мисля,че става дума за това ,че никой не иска другият да му нарежда.И затова според мен трябва правичката да кажеш на отсращната страна какво отношение понасяш и какво не понасяш.И не си треси нервите,ще ти трябват и занапред.Успех.

# 3
# 4
  • Мнения: 1 897
'Раздразнителна или горда?!'

Нерешителна според мен.Щом вътрешно негодуваш, а външно не даваш израз на раздразнението си и не намираш сили да кажеш, че поучителния тон не ти харесва.

# 5
  • Мнения: 266
Мисля,че става дума за това ,че никой не иска другият да му нарежда.И затова според мен трябва правичката да кажеш на отсращната страна какво отношение понасяш и какво не понасяш.И не си треси нервите,ще ти трябват и занапред.Успех.
Flutter Peace

# 6
'Раздразнителна или горда?!'

Нерешителна според мен.Щом вътрешно негодуваш, а външно не даваш израз на раздразнението си и не намираш сили да кажеш, че поучителния тон не ти харесва.

 ТОЧНО това е , но не го съзнавах,благодаря ти! описа точните ми усещания, но винаги се колебая дали вътрешното ми негодувание е основателно и за това не давам външен израз, а  и от страх, да не би да ядосам отсрещната страна и да ме залее обратно гневна вълна, забелязала съм, че хората реагират остро на острото , а мен конфронтацията ме плаши много май newsm78, бъзла съм. и все се чувствам аз виновна - нещо май не съм в ред newsm78

# 7
  • Мнения: 1 897
Не е нужно непременно да се конфронтираш.
Да, хората реагират на 'острото с остро', но и на доброто с добро, на шегата с шега, на самоуважението с уважение...
Сещам се за един лаф: 'Добре,че е майтапа, та да си кажем истината'.  Може не непременно с остър тон, а на шега да подхвърлиш например на някого, чийто заповеднически тон те дразни  за вълшебната думичка 'моля'

# 8
Не е нужно непременно да се конфронтираш.
Да, хората реагират на 'острото с остро', но и на доброто с добро, на шегата с шега, на самоуважението с уважение...
Сещам се за един лаф: 'Добре,че е майтапа, та да си кажем истината'.Та може не непременно с остър тон, а на шега да подхвърлиш например на някого, чийто заповеднически тон те дразни  за вълшебната думичка 'моля'

много си права, шегата върши чудеса, обаче ако ти е до шега, а ако си бесен, като мен, да измисля шега в тоз момент си е направо гениално и невъзможно, а и има хора дето не се усещат. Пример, шофьор, подчинен, влиза като хула в офиса и аз подскачам от стрес, майтапя го че ме е отлепил от стола, и то сто пъти поне, но ефект - 0. Влиза и ми казва да му напиша нещо на компютъра, подхвърлям му за Моля, той вика че е селянин и не отбира от култура newsm78

# 9
  • Мнения: 750
Имаш комплекси.
Мислиш,че всеки и винаги трябва да ти се 'молят' за всичко.
Какво като ти е казал шофьора да му напишеш нещо на компютъра без да е казал ''моля те'' или ''ако обичаш''.
Защо приемаш всичко на нож.
Хубаво ти е казал шофьорчето! Mr. Green
Просто спри да мислиш,че си над всички и трябва за всичко да използват вълшебните думи.
Понякога не са необходими.
Да!Има моменти когато неможе без тях....но,чак пък винаги да ти се мазнят хората около теб,няма ли малко да ти е в повечко! Crazy

# 10
  • Мнения: 5 877
Да се говори учтиво не значи да се мазниш.
Щом бил от село и не може да ти каже две думи нормално, ти пък си от града и не отбираш от команди. След което поглеждаш невинно и се усмихваш.
Не става въпрос да си над всички, а да живеем нормално помежду си.

Общи условия

Активация на акаунт