запушено носле без секрети

  • 2 433
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Здравейте мами,
Моето бебче има запушено носле от както се е родил. Няма секрети, но особено сутрин "хрипти" много и като че ли е запушено навътре. Първоначално пробвах с физ. разтвор по съвет на педиатърката, но ефект нямаше. Сега ползваме Стеримар, но бебчо плаче ужасно много след това и аз впръсквам в нослето със страх.
Имали ли сте подобен проблем? И как се справихте?

# 1
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Според мен е най-добре да ви види специалист УНГ....

# 2
  • Мнения: 1 155
Дъщеря ми още плаче от физиологичния разтвор, но аз така й прочиствам нослето.

# 3
  • София
  • Мнения: 512
И аз пръскам със Стеримар, свикна Цеце с него, но иначе на това му се казва задна хрема, но при новородени е характерно и затова се пръска Стеримара  Peace

# 4
  • Мнения: 1 273
И ние прочистваме с физ. разтвор. Не искам да те плаша, но защо не пуснете изследвания за секрет. Може да не е нищо, но все пак.

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681



  И синът ми беше със същите симптоми.Помолих педиатърката за изследване и му откриха стафилококи.

# 6
  • Мнения: 71
Моята дъщеричка имаше същите симптоми и след като и изследваха секрет се оказа че си имаме стефилококова инфекция. Confused .Аз прочиствах нослето с физиологичен разтвор, но бебка хич не го понасяше, а сега ползвам RHINOMER - изотонична стерилна морска вода. Бебка не се сърди сега никак когато и впръсквам в нослето. Но аз бих ти препоръчала да и изседваш секрет - за всеки случай...

# 7
  • Мнения: 173
И моят съвет е същия - изследвай носен секрет.

# 8
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моят син беше така и му откриха стрептококи

# 9
Малката беше така още от изписването.Взимаха ни секрет от нослето и се оказа някаква бактерия.Изписаха ни една паста за мазане на  нослето отвътре и се оправихме.

# 10
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Идентичен проблем имаше и мойта бебка и се оказаха стафилококи...Още ги боря.

# 11
  • Мнения: 85
Накрайника на стеримар е много тънък и като пръскаш може би влиза на дълбоко и я боли. Аз купувам пак вода със сол за пръскане, но с други накрайници: тетрисал (или нещо такова, че го хвърлих вече) и нисита (това сега го взех и започнах). Пръскам по веднъж във всяка ноздра и го обръщам по корем за да изтече, иначе нищо не става - в най-добрия случай киха веднъж, но нищо не излиза.Иначе и на моя сутрин му хърка нослето, но аз го отдавам на млякото, което му влиза в носа (само през ноща кърмя легнала).
Успех!

# 12
  • Мнения: 3 929
Физиологичният разтвор ще ти бъде от полза, но те съветвам да пуснете за изследване секрет от нослето.

# 13
  • София
  • Мнения: 17 591
Не обръщаш внимание на рева и действаш. Неприятно е, но е и единствения начин да му се помогне. Става, по идея, когато въздуха е по-сух. (Макар че според мен и като е влажно, пак може да се надуе лигавицата - от прах и какво ли не). Стеримар-а (и подобните му) е единственото, което помага.

# 14
  • Мнения: 686
Не обръщаш внимание на рева и действаш. Неприятно е, но е и единствения начин да му се помогне. Става, по идея, когато въздуха е по-сух. (Макар че според мен и като е влажно, пак може да се надуе лигавицата - от прах и какво ли не). Стеримар-а (и подобните му) е единственото, което помага.
Така е!Ние до скоро бяхме така,само че вместо Стеримар,пръскам Тетрисал(почти същото е)

Общи условия

Активация на акаунт