Бебо май се научи да суче, моля ви за съвет

  • 547
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 360
Здравейте!
От доста време чета тук и всичко е от голяма помощ за мен, сигурна съм и за много други. Една от най-големите ползи за мен, беше твърдостта и увереността, с която повечето от вас кърмят децата си и преминават през различни трудности. Именно това ми даваше надежда, че и при нас нещата ще се получат.
Синът ми е роден недоносен, в 31 г.с. В момента е на 3,5 месеца. Естествено беше захранен със сонда, после с биберон. През това време аз подържах лактацията, като се изцеждах и слава Богу, имах доста кърма. Когато беше на 3 седмици, ми позволиха да го храня. Опитах да го кърмя, но малкия само гледаше и въобще не разбираше за какво иде реч. Взехме го вкъщи и аз бях твърдо решена да успеем. Да, ама не. Никакво подобрение.
В един момент се поотказах и спрях да му предлагам гърда и го хранех само с изцедена кърма. Преди около 2 седмици  реших да го пробвам пак и той взе, че засука. Не за много време, но успя! Така започнах по-често да му предлагам гърдата и от вчера той суче доста по-уверено и продължително.
Разбира се това породи у мен редица въпроси. Първо, аз съм свикнала да знам съвсем точно колко изяжда, сега естествено няма как да разбера. Единственият ми ориентир е, че след като той суче се изцеждам и мога горе-долу да преценя. Вчера, след като сука, изцедих 15 мл. от едната гърда. Обикновено изцеждам от тази около 80 мл.
Също така не знам как да разбера дали суче правилно. Струва ми се, че е захапал и част от ареолата, но самата техника, не знам дали е добра. Още не мога да се отпусна и му додавам още около 50 мл., той май не иска повече. По принцип на хранене изяжда около 100-110 мл.
Страх ме е, че ако не се цедя, може кърмата ми да намалее, така че и с това не знам какво да правя.
Извинявайте, че стана дълго и хаотично, но и в моята глава е голям хаос.
Имам още въпроси, но ако ми помогнете със съвет и по тези ще съм ви страшно благодарна.
  bouquet

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Както беше написала вече Бу, имаш жокер "обади се на приятел"  Wink
Хедра, Асинка, коя мама беше още от София  Thinking има ги в списъка закован най-горе.
 Peace

# 2
Здравей,
Нормално всичко в главатат ти да е хаус. Аз кърмя моето бебе от какато се е родило (вече 3 месеца), не е много, но мисля досатъчно за да могат да ти дам някакъв съвет.
Когато стане време за ядене (незнам как хранищ твоето бебе през колко часа), слагай го на гърдата да суче, дръж го докато то само не я пусне, е естествено ако я пусне прекалено бързо, пак пробвай и не се отказвай. Гледай да престанеш да даваш изцедена кърма от шише, трябва бебето да се научи да суче. Колкото до това, че незнаеш колко кърма изсуква бебето, това и аз него знам, но то ще си изсука толкова колкото му е необходимо. И аз първият месец много се притеснявах, че незнам по колко му давам, дали е досатъчно и такива притеснения до момента, в който не отидохме на консултация и разбрах, че бебето е надало 1,5 кг.Simple Smile)) Относно доизцеждането, незнам какъв съвет да ти дам! Аз вече пресатнах да се цедя! В процеса на кърмене, кърмата се регулура и се възпроизвежда, толкова колкото му е необходимо на бебето, в зависимост от това колко то изсуква. В началото аз имах много проблеми с това, че гърдите много ми се пълнеха и постоянно бях с изцапани дрехи от кърма, но сега всичко е ОК, и се нормализира. Така, че продължавай да слагаш бебето постоянно на гърдата и ти пожелавам успех в кърменето! Ако имаш някакви въпроси аз съм на разположение:)))

# 3
  • Мнения: 2 467
1. Дали на бебче му стига храната може да следиш по памперсите. Гладно ли е бебето ще разбереш задължително  Grinning
Ето хубава статия http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=2019
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21073
Това, че ти си изцеждала по около 80 мл от гърда, не означава, че бебето суче толкова. Гърдите пускат на бебчето повече и много по -лесно от колкото на теб  Laughing

2. Бебето като суче често няма да ти намалее кърмата. То ти е стимул за лактацията.
За изцеждането http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21129.0

3. За правилно поставяне бебето на гърдата виж:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/403/51
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=45914.0

4. И още нещо - и ти, и бебче се справяте чудесно  Hug Полека лека хаоса ще изчезва и увереността ще заема неговото място. Пожелавам ви леко и безаварийно кърмене   bouquet

# 4
  • Мнения: 197
Не трябва да се притесняваш. Бебо суче толкова колкото му е нужно- ние самите също не ядем всеки път едно и също количество. Колкото може му предлагай гърдата и ще се изненадаш колко бързо той сам ще се усъвършенства в сукането. Ако имаш кантарче или при личния лекар можеш да направиш пробно кърмене- мериш го преди да го нахраниш и непосредствено след това, за да разбереш колко е изпапкал Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 418
Здравей,

Щом се тревожиш по-добре вземи кантар и мери преди ислед сукане.Внимавай само да не си създадеш по-голямо притеснение,защото не е сигурно,че бебто ще изсуква винаги по 110мл.По скоро гледай количеството за деня като цяло и предлагай по-често гърдата ако количествата не са достатъчни.Най-вече следи памперсите и дали бето е спокойно след сукане.Успех!

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Това с кантара не е много добра идея-аз така само се притеснявах повече.....Успокой се,кърми на поискване и всичко ще е О.К  Peace

# 7
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Браво за упоритостта и това ,че бебето е засукало.Опитай се да се успокоиш и да не мериш и пресмяташ колко е изяло бебето.То всеки път ще е получило различно количество мляко.Млякото тръгва ,когато бебето започне да суче и в никакъв случай не може да се равнява на изцеденото мляко,т.е бебето поема повече мляко чрез сучене отколкото ти ще можеш да изцедиш.Кърми го на поискване не зависимо от периода на време и всичко ще бъде ОК.Успех.

Общи условия

Активация на акаунт