хиперпролактинемия-моля ви дайте ми надежда

  • 6 977
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 6
здравейте.аз сьм деси и от 2 год.не мога да забременея.от 2 дни имам диагноза хиперпролактинемия и пия бромокриптин.гинеколожката ми каза че е вьзможно да забременея до 2-3 месецаМОЛЯ ВИ ако сте запознати кажете ми да вярвам ли.Да имам ли надежда че скоро ще бьда истински щастливаМОЛЯ ВИ ДАЙТЕ МИ НАДЕЖДА

# 1
здравей rokoko аз съм със същата диагноза  и от близо месец и половина пия бромокриптин и виждам ефекта пролактина ми е спаднал с 20% е все още не е в рамки но все пак има надежда. Ако проблема е само пролактина като го свалиш всичко останало ще се оправи. Направиха ли ти ядрено магнитен резонанс? Peace

# 2
  • Мнения: 6
правиха ми ямр и не намериха нищо.Много се надявам да ми помогне вромокриптина но мн ми се гади главата ме боли вие ми се свят.Дано да няма нежелани реакции

# 3
Не се притеснявай в началото е така  първите няколко дена аз също имах такива симптоми но после изчезнаха Peace

# 4
  • Мнения: 7 716
Ако причината е само пролактинът ще забременееш бързо след регулирането му.

# 5
  • Мнения: 668
rokoko,
и аз бях с висок пролактин и нередовен цикъл, пих Парлодел и забременях още същия месец.
Успех!

# 6
  • Мнения: 6
дано да е така мисля че ако видя 2 черти на тест няма да повярвам

# 7
  • Мнения: 668
И аз не вярвах, даже и сега не вярвам Wink
Имах неразположения, които отдавах на лекарството и не исках да си вземам тест, защото ми беше омръзнало да гледам едната черта.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Ако причината е само пролактинът ще забременееш бързо след регулирането му.
Права е Лали. При мен беше така. Сега пак не мога да забременея, но вече не е от пролактина...уж няма причина. Laughing

# 9
  • Мнения: 6
Здравейтел.Вече 22дни пия бромокриптина и графиката на БТ ми е мн странна.От първия ден на цикъла до 14ден варира от 36.6 до 36.8 а на 14ден е 36.6.На 15 ден до днес 22ден е само 37градуса и нито повече нито по малко.Ако има някой който може да ми я разтълкува ще съм мн благодарна.На преглед съм след седмица но вече съм притеснена.Благодаря ви предварително.

# 10
  • Мнения: 135
Графиката ти е много добра. Ако температурата се задържи така висока и имаш закъснение - тест...
(Само да отбележа, че не съм запозната с пролактина и как той влияе върху тялото и по-специално температурата. Ако влияе по някакъв начин може да греша. Но ако не - супер си ти е графиката)

# 11
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
Графиката ти е много добра. Ако температурата се задържи така висока и имаш закъснение - тест...
(Само да отбележа, че не съм запозната с пролактина и как той влияе върху тялото и по-специално температурата. Ако влияе по някакъв начин може да греша. Но ако не - супер си ти е графиката)

Не, не влияе  Peace!

Успех!

# 12
  • Мнения: 6
здравейтел Вече 4 месеца пия бромокриптина но за този период имам 3 некачествени овулации.В петък бях на преглед и док каза че няма смисъл да продължаваме така.Този месец ще пия дуфастон и другия месец ще правим стимулиране на ову Confused.Нямам никаква представа как става това.Мн ми е притеснено.Ако някой знае нещо по този въпрос ще се радвам да сподели.Благодаря предварително

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 4 466
Здравей Рококо, аз не разбирам от стимулации, но пък съм с висок пролактин.
Какво значи некачествени ову? Има ли пукане на фоликул или изобщо няма доминантен. Доколкото съм чела, стимулацията не е нещо безобидно, което се прави просто така...
Три месеца не са чак токлова много.
Аз забремянах два пъти с пролактин три пъти над нормата, макар че док смята че абортите ми са именно заради високия пролактин.
Мен ако питаш- изчакай и провери пролактина. Ако е в норма, може би поблемът с овуто ти не е в него.
Ако ходиш при добър специалист по репродуктивни проблеми, го слушай. Но ако е някой експериментатор, потърси и второ мнение.
УСПЕХ

# 14
  • Мнения: 4 700
rokoko, преди да zапочнеШ със стимулациите се консултирай с добър ендокринолог. Той Ще ти проследи пролактина, Ще ти иzпиШе подхояЩото лекарство и най вероятно Ще те прати на ЯМР, zа да се иzключи наличието на аденом. Аz самата имам такъв и вече 12 години пия медикаменти, zа да държа пролактина в норма. А и 4 месеца не са толкова много време, zа да се нормалиzира цикълът ти напълно.

# 15
  • Мнения: 6
Момичета искам да ви попитам - каква е връзката между висок пролактин, пролактином и прекомерно окосмяване?

# 16
  • Мнения: 879
Изследвах пролактин август месец и вече месец и половина пия Медокриптин. В началото имах доста странични реакции- гадене, отпадналост, но после нещата се нормализираха. от този месец имам изписан Дуфастон, трябва да го започна утре. Надявам се само това да е проблема да не мога да забременея вече 2 години!   bouquet Аз също меря БТ доста редовно, но имам чувството, че графиките не са се променили много, може би има по-ясно изразена разлика между 2-те фази....  Thinking

# 17
  • Мнения: 1 699
Здравейте момичета.Искам да споделя с вас и да дадете съвет.
Предстои ми инвитро края на месеца.Като изследвах пролактин ,излезе малко завишен с около стотина.Притесних се и се консултирах с док.Той ме увери че това не е проблем-каза че е проблем когато е завишен мноого повече с по 5-6 пъти.Нищо няма да пия>Доктора при когото ходя е един от най-добрите в репродуктивната медицина и му вярвам.Интересува ме завишения пролактин по какъв начин може да попречи на една процедура?Доколкото знам-но не съм сигурна,високия пролактин влияе на прогестерона който пък пада заради него.Но пък нали при процедура се взимат прогестеронови препарати  newsm78Май доста объркано се изказах Confused

# 18
  • Мнения: 4 700
Елс, довери се на лекаря си. И аz имам проблеми с пролактина, даже и аденомче си имах. При процедурите никой не го вzе под внимание. Лекарите каzват, че е най добре да е към горна граница. А при теб може да е било моментно състояние.

# 19
  • Мнения: 1 699
Благодаря ти Миле  Heart Eyes Hug

# 20
  • Мнения: 22
Здравейте и от мен Simple Smile

Много ви моля някой да разсее мъглата, която се сгъстява оголо главата ми. Вече девет месеца боря упорит пролактин и няма излизане на глава, напротив - повишава се, независимо че пих бромокриптин. Спрях го и месец след това се изстреля отново. Преди това правих ЯМР - всичко ок.
Питам се възможно ли е с два до три пъти по-висок пролактин да имам редовен цикъл, да нямам секреция от гърдите...
Възможно ли е "по роднинска линия" покрай Хашимотото хормоните ми да подскачат насам-натам... За една година вкарах в норма TSH почти десет пъти над нормата, но не знам какво да правя с пролактина. Уморих се да сменям ендокринолози и гинеколози, които лекуваха на парче и така и никой не се зае да погледне генерално на картинката.
От две години се опитвам да забременея, на почти 37 години съм и с тези темпове се надявам преди пенсия да взема да забременея най-накрая...
Последно ендото рече да ходя да ми видят отново снимките от ЯМР-то. Да, ама не! Щото са ми дали снимки, които изобщо не ми вършат работа и на доктора ще му е по-лесно да ми гледа на ръка, за да познае. Съответно сигурно ще се наложи да правя отново ЯМР... и ей такива ми ти едни работки.
И се отчаях, уморих, депресирах. Не ще ми е висок пролактинът, ами огън ми излиза през ушите вече. О, пих даже и розови хапченца за успокоение на нервЪТ Laughing - никакъв ефект - ни за нерва, ни за пролактина.

Та..., ще направите ли едно място наоколо, та да ви навестявам чат-пат? Обещавам да не бълвам чак толкова много като в тоя постинг.
Simple Smile

# 21
  • Мнения: 297
Здравей Margi_s.Добре дошла,колкото и да е неприятно,че си в тази темичка  Hug.Трудно е,но като за начало повярвай поне малко,че нещата ще се оправят.Високия Пролактин принципно се лекува по продължително време-не само за месец.Щом казваш,че снимките от ЯМР-то не ти вършат работа,значи и да има аденом не се вижда,съответно е най-добре да се направи нов-колкото и да е неприятно.Ако Бромото не ти помага опитай с Достинекс.И напълно е възможно с висок пролактин да нямаш проблем с цикъла и секрет.И аз бях така и засякахме пролактина случайно.Къде ти направиха толкова лош ЯМР?Наскоро чух,че в Терапия разполагат вече с нов апарат и бил много добър,но още не съм го посещавала.Дано да не се задържаш дълго тука и скоро да се оправят нещата   bouquet

# 22
  • Мнения: 4 700
Margi_s , погледни таzи темичка. Тук можеШ да попитаШ и zа добър лекар.   

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373305.0

# 23
  • Мнения: 22
Миле, благодаря ти. На мен ми се зави свят да ровя из форумите преди да намеря темите за аденом на хипофизата. Пу, пу, дано не е това, де...

djena, благодаря и на теб за отговора, а и за  Hug
Да допълня само, че бромокриптин пих по схема повече от 3 месеца и го спрях в намаляващи дози. Междувременно единственото "работещо" като хората при мен - цикълът се разстрои и почна да ми идва на 20 дни в някаква пародия на цикъл - кафеникаво течение и туй то. На мен това ми прилича на предозиране... Двайсетина дни след като спрях бромокриптина изследвах пролактина и пак беше висок. Два месеца вече не пия нищо и цикълът ми лека-полека се нормализира, а пролактинът ми е над 1300. Rolling Eyes
И всичко върви към нов ЯМР май май...
Февруари правих в Окръжна болница - център по блабла Русев. Дадоха ми половин квадратен метър снимки, но като отидох с молба за консулт при друг лекар, се оказа, че това не върши работа. Имало по 4 кадъра, а трябвало по 23 и не знам си какво.
Обадих се във въпросния център - не пазят архиви, нямат записи на дискове (както се било процедирало...)
Откъде по дяволите да знам...
За две години половин докторство съм изкарала почти....
Сега не знам, ако се наложи, а вероятно ще се наложи да правя нов ЯМР къде да ходя...
Някакво мнение за болница Темелков?

Още веднъж ви благодаря, момичета...
Топличко ми стана Hug

# 24
  • Мнения: 297
Margi_s в Русев не е добър апарата.В Темелков е добър-даже миналата година сложиха нов.Всичките ми Ямр са правени там и са много добри снимките.Ако ще го правиш в Темелков искай Доц.Балев да ти го направи/запиши се за него/.Последно миналата година ЯМР беше 200 лв+100 лв. за контраст,сега незнам дали е същата цената.Ако свалиш много Пролактина принципно не се отразява на МЦ,но стойности над 1300 си е множко.При мен с висок пролактин си идваше редовно,че понякога и по два пъти.Най-добре нов ЯМР при Балев,нов ендокринолог и да опиташ с Достинекс евентуално.  bouquet

# 25
  • Мнения: 1
zdr sega se registrirax i iskam da vi spodelq i moq problrem s visok prolaktin.diagnostisirana sam s xiperprolaktinemiq ve4e 5 godini,imam napraveni 4 rezonansa s kontrast,pri koeto be6e potvardeno nali4ie na kista i posledvalite rezonansi bqxa s ogled sledeneto na rasteza i.pix 8 mes bromokriptin,no bez nikakav rezultat-sekreta ot gardite prodalzava i sega.minax vsi4ki lekari i to pri razli4ni i rezultat na mn izsledvaniq se okaza 4e v posledstvie na mn visokiq prolaktin ne nastapva ovulatsiq.tova e koeto me pritesnqva za6toto ve4e 4 god s moq maz iskame bebe ,no vez uspex.sega mi prepisaxa dostinex i ne se znae dali 6te ima rezultat.molq pi6ete mi dali pri vas se e polu4ilo sled kato 9imate ustanoveno nesazrqvane na qitsekletka.blagodarq bi.

Общи условия

Активация на акаунт