как да се справим с депресията след три неуспешни бременности

  • 3 177
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
 Моята кума имаше две неуспешни бременности. Как се справи ли? Просто не се отчая, бореше се , не позволи на мъката и да я сломи, поплакваше си  за облекчение. Докато не дойде щастливият момент, в който се сдоби с рожба - живо и здраво момченце, което вече е на 2 г. и 9 мес. Пожелавам ти и на тебе едно здраво детенце, което да те радва! Не се отчайвай! Сигурна съм, че и при тебе ще настъпи този момент на щастие. Стискам палци - успех!

# 16
  • Мнения: 1 226
Моите неуспешни бременности са 2, като преди това имам 1 неуспешно ин витро и 8 години ходене по лекари, без изяснена причина за стерилитет.Никой нищо не знаеше.Не се отчаях, не се предадох и това което исках, ще го имам.Надявам се.
Просто бъди силна.Зная, че е трудно.Поплаквай си от време на време, но вярвай, че ще успееш.
Не се поддавай на лошите мисли.
Успех.

# 17
  • Мнения: 1 951
Съжалявам за това, което си преживяла и ти стискам палци следващия път всичко да е наред  Hug

Най-добре е да се насочиш към специалист, ако още не си. Правили ли сте генетични и имунологични изследвания?

Освен това можеш да пишеш в подфорума "Проблемно забременяване, " там ще си помогнат със съвет.

# 18
  • Мнения: 1 516
Срещай се с хора, не осатвай сама . Опитай се да се разсейваш максимално. Направи  нещо за себе си - иди на фризьор. Размести къщата - купи си нови пердета . И вярвай! Ще стане!  Hug

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Стискам палци следващия път всичко да е ОК-щом нямаш някакви здравословни проблеми се успокой и се зареди с положителна енергия  Peace

# 20
  • Мнения: 56
Чудя се дали е по-добре да се почива по-дълго или щом е възможно-нови опити.

След първия неуспешен опит завършил в седмия месец изчаках 2 години.

След мисед чаках 3 месеца.

Но и аз бях решила ако не стане на третия път да си осиновя дете и тогава да опитам отново. Една приятелка успя на третата година и седмото инвитро.

От теб зависи колко ще изчакаш.

Успех следващия път!

# 21
  • София
  • Мнения: 280
Не се отчайвай, моя приятелка след 10 години безуспешни опити си има здраво и хубаво момченце. Не се поддавай на отчаянието и на стреса. Бъди положително настроена и всичко ще се нареди.

# 22
  • Мнения: 5 391
Много е лесно да кажеш на някого да не изпада в това или онова състояние.
Аз съм имала една неуспешна бременност и трудно я превъзмогнах.
Желая ти здраве и успех!

# 23
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Вярвай, че чудото ще се случи!Търси ново занимание, нещо да те разсее от проблема. Hug

# 24
Благодаря на всички!Когато насреща посрещат проблема с разбиране, винаги олеква. Борбата продължава!

# 25
  • Мнения: 7 201
Много е лесно да кажеш на някого да не изпада в това или онова състояние.
Именно,но фактът,че толкова жени са минали през това и са успели дава Надеждата,че и ти ще успееш! Peace
Желая ти го от сърце! Hug
ПП:Момичетата са прави,че трябва да си намериш някое занимание,което да те разсейва,да си заета,да се срещаш с приятели и да не се вглъбяваш много в преживяното! thumbsup

# 26
  • Мнения: 9 973
може да ти помогнат тук , тук или тук

# 27
  • София
  • Мнения: 3 823
Аз съм имала само една неуспешна бременност, но бях уверена, че един ден ще имам деца, мислех много позитивно и деня не закъсня когато видях двете чертички.
Пожелавам ти и на теб да намериш сили, да гледаш напред и да не мислиш за миналото. Повярвай ми така се успява Peace.

# 28
  • София
  • Мнения: 932
Не съм имала твоя проблем , но аз не забременях от раз и после в трети месец лежах 1 месец в патология, но все пак сега се радвам на дъщеричка.
Не се отчаивай моля те и гледай напред, не съм на твое място и определено не мога да почувствам твоите страхове , отчаяние и молитви но ти пожелавам от все сърце, скоро да пуснеш тук тема от рода на "Бебчо много яде/яде малко, много спи/ не спи"  Laughing и т.н...
С други думи пожелавам ти следващата бременност да е успешна и да имаш едно здраво и красиво бебче, а защо не и две  Peace Praynig Hug
П.П. Между другото сестрата на майка ми не е имала 10 години след сватбата , все нещо е ставало, а в онова време само са й подмятали разни неща и са я отчайвали, но те не се отказали и сега имам братовчед и братовчедка Simple Smile

# 29
  • Мнения: 3 016
Не съм имала неуспешна бременност ,но през август родих и след 5 дни бебето ми почина . Не мога да кажа че изпаднах в депресия ,не беше и стрес  ,а беше МЪКА голяма МЪКА  и до днес .Ако сама не си помогнеш няма кой  .Не позволявай това чувство да те завладее .То само ще ти навреди. Hug

Общи условия

Активация на акаунт