как да се справим с депресията след три неуспешни бременности

  • 3 173
  • 37
  •   1
Отговори
# 30
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Не съм имала неуспешна и на никого не го желая.
Знам, че на думи е лесно, но все пак опитай се да мислиш позитивно, вярвай че един ден ще имаш и гушкаш здраво бебенце, не изпадай в дупки.

От сърце желая скоро да имаш прекрасно детенце. Hug

# 31
  • Мнения: 9 990
Много добре са те поканили в Проблемното-почети, потърси мнения на момичетата там, много са преживяли.Аз едно ще ти кажа-с немислене и с молби нещата няма да станат-не ти трябва заравяне на главата в пясъка с упованията, че ако не го мислиш ще стане.За да са се случили нещата е имало причина, проблем-отстрани ги.Успех ти желая от сърце.Имам приятелки с репродуктивни проблеми, със тежки загуби,интересувала съм се както за тях, така и за себе си, когато не ставаше дълго второто ми бебе.Опознавайки тялото си, научавайки какво се крие зад самият акт на оплождане, на износване на плода, можех да помогна това да се случи, да отстраня проблемите, които пречат на това.

# 32
  • Мнения: 1 103
Много кураж от нас стискаме палци всичко да е наред  Hug.

# 33
  • Мнения: 825
Не съм имала неуспешна бременност, но преди месец и половина родих мъртвото си бебе. Отидох за планово секцио сутринта, и ми съобщиха че бебето няма тонове. Преживях кошмар. И до днес плача всеки ден. Още не мога да го приема и да се примиря,че го загубих заради лекарска грешка. Мъката е много голяма, много боли. Но знай, че трябва да вдигнеш глава и да продължиш напред. Надеждата крепи човека. Ако не си помогнеш сама, няма кой да ти помогне. Следващият път ще стане, това си повтаряй.  Hug

# 34
  • Мнения: 71
зчетах темата и ми стана мн болно... Аз не съм имала неуспешни бременности, но ми се иска да споделя с вас това, което съм чувала. Бих искала да дам кураж на тези майки, като ги посъветвам да не се отчайват! Когато мн силно искаш нещо...и чудеса стават! Проверете въпроса като начало от медицинска гледна точка, за да сте сигурни, че няма някакъв сериозен проблем. Не спирайте с опитите. Правете нужните паузи. Мн е лесно да се депресираме и отчаем...и да кажем, че не сме силни. Просто не се давайте на лошите мисли и чувства да ви завладеят. Чувала съм, че е Божа работа в такива случай, ако осиновиш дете, веднага след това забременяваш. Било като неписан закон на природата. Аз съм се опитвала да си го обясня по мн начини, но не ми се иска да пиша километрични коментари. Не е бил сега момента...не му е дошло времето...ето с такива мисли се успокоявайте. Не чакайте друг/и да го направи/ят!!!
Горе главата! Успех!И да се похвалите следващия път! newsm17  bouquet

# 35
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
        Не знам какъв съвет да дам, но искам да вдъхна кураж.
        Аз съм родена след пет години опити и три неуспешни бремености на майка ми. Пръвите две завършват със спонтанни абонти, а третата с преждевременно раждане и детенце, което не оцелява. Аз съм четвъртата, а по-малкият ми брат е роден от пета бременност. Много пъти съм се питала как майка ми и баща ми са успели да останат прекрасните хора, които са и до днес при толкова много мъка в младостта им. 
        Аз имам една бременност, която започена като двуплодна, но още в началото загубих едното бебе. Майка ми успяваше да ми помага, да ме подкрепя, да ме извади от подтиснатостта без да покаже грам колебание или неувереност. Чак когато родх, ми призна колко се е страхувала за мен. Не знам как е успяла да скрие тревогата всеки ден, в който ме е успокоявала, знаейки какво е възможно да се случи.
        jori , искрено ти желая да си поне толкова силна, колкото моята майка и скоро да имаш желаното бебе. Ако има медицински проблем се бори с него, но опитай да се възприемаш като пълноценен човек, бъди спокойна и уверена в себе си, прави това, което обичаш, радвай се на човека до теб.
       

# 36
  • София
  • Мнения: 17 591
Аз също не мога да ти кажа че те разбирам, но тижелая много сила и едно хубаво и здраво бебче следващия път  Hug

 Praynig

# 37
  • Мнения: 489
Не се отчайвай, винаги има надежда, стават чудеса. Трябва силно да вярваш в това. На моя позната и бяха казали докторите, че няма надежда и да си осинови. Няколко месеца след това забременя и сега си има живо и здраво момченце.Успех!!!

Общи условия

Активация на акаунт