Дали отново е поредната бабина деветина?

  • 3 176
  • 83
  •   1
Отговори
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Преди десетина дни срещнах моя позната, която ще ражда през месец юни, беше променена в лице. При преглед с видеозон са й казали, че ще има момиче. С майка ми си говорихме дали е вярно това, че когато си бременна с момче "похубавяваш", а когато с момиче - обратното. Вие имате ли такива наблюдения?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 1 817
 Дали отново е поредната бабина деветина?

100% Изобщо не съм се променяла, нито в "+" нито в "-" посока  Naughty

# 2
  • Мнения: 7 723
Дрън- дрънярини  Crazy

# 3
  • Мнения: 491
 newsm78 100% глупост

# 4
  • Мнения: 1 335
По-вероятно ми се струва обяснението, че някои бременни се разхубавяват, просто защото самата бременност им е по-лека примерно, чувстват се добре, радват се и хубавеят. А други карат тежка бременност и няма как да изглеждаш неотразима като цяла сутрин си драйфала, краката ти са отекли, не влизаш в нито една свястна дреха... и се чувстваш ужасно. И всеки си прави разни тълкования, ето хубава е щото е с момче, затова и корема е по-стегнат... абе глупости, дай на бабите да има за кво да дрънкат.

# 5
  • Мнения: 469
Бях бременна с момченце, Бях адски грозна, лицето ми беше цялото в пъпки! Представям си как ще погрознея ако забременнея с момиченце Mr. Green

# 6
  • Мнения: 1 008
Ми за моят случай е вярно.
Родих момиченце, а през цялата бременнокт бях същински урунгел.

# 7
  • Мнения: 4 753
По-вероятно ми се струва обяснението, че някои бременни се разхубавяват, просто защото самата бременност им е по-лека примерно, чувстват се добре, радват се и хубавеят. А други карат тежка бременност и няма как да изглеждаш неотразима като цяла сутрин си драйфала, краката ти са отекли, не влизаш в нито една свястна дреха... и се чувстваш ужасно. И всеки си прави разни тълкования, ето хубава е щото е с момче, затова и корема е по-стегнат... абе глупости, дай на бабите да има за кво да дрънкат.

 Peace Въпреки, че аз карах много лека и приятна бременност и то с момче, ама пак не станах по-хубава...  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 586
Незнам дали е вярно,чувала съм го....при мен се наложи да лежа от седмият месец,бремеността ми определено не беше много лека,и постоянно ми казваха,че съм станала още по-хубава и бля бля.......... Mr. GreenВярно беше! Crazy

# 9
  • Мнения: 196
Мисля,че са пълни глупости.На мен ми казаха,че ще си имаме момиче(от видеозона),а всичките ми познати твърдят,че бременноста ми се отразява прекрасно-била съм се разхубавила много,въпреки,че аз нямам такива наблюдения.Но ми харесва да го чувам Blush Laughing

# 10
  • Мнения: 3 313
имам момиче  Heart Eyes  карах изключително лека бременност  Thinking  но не съм се променяла

# 11
# 12
  • София
  • Мнения: 114
Мисля,че са пълни глупости.На мен ми казаха,че ще си имаме момиче(от видеозона),а всичките ми познати твърдят,че бременноста ми се отразява прекрасно-била съм се разхубавила много,въпреки,че аз нямам такива наблюдения.Но ми харесва да го чувам Blush Laughing

При мен е същото, а и познавам няколко мъжки майки, които небих казала че са хубавеели прекалено  Peace

# 13
  • Мнения: 2 374
Е гати глупостите,изобщо не вярвам на подобни простотии

# 14
  • Мнения: 1 701
Ами ако са близнаци - момче и момиче, м?  Crossing Arms

# 15
  • Мнения: 6 441
И аз мисля същото  Laughing

# 16
  • Мнения: 1 085
По мои наблюдения мисля че е вярно донякъде!

# 17
  • Мнения: 8 917
Преди десетина дни срещнах моя позната, която ще ражда през месец юни, беше променена в лице. При преглед с видеозон са й казали, че ще има момиче. С майка ми си говорихме дали е вярно това, че когато си бременна с момче "похубавяваш", а когато с момиче - обратното. Вие имате ли такива наблюдения?
Според същите жени, и според "похубавяването", както и според формата на корема, трябваше да имам момче. Виж подписа ми.

# 18
  • Мнения: 407
Не знам дали е вярно,чувала съм го....при мен се наложи да лежа от седмият месец,бременността ми определено не беше много лека,и постоянно ми казваха,че съм станала още по-хубава и бля бля.......... Mr. GreenВярно беше! Crazy
при мен беше абсолютно същото,но от 6 месец.  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 2 227
Чувала съм, но не мисля, че е вярно. Grinning Зависи и на кой как му "отиват" килограмите в +. За пъпките: има ги при тези, които чакат момчета, и при тези, които чакат момичета - хормони според мен.
П. П. За мен няма нищо по-красиво от бременната жена. Лично мнение Simple Smile.

# 20
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
По-скоро са деветини, въпреки че може да има някаква връзка с хормоните. Моята кожа много се изчисти и косата ми се сгъсти - тъй че смятам, че съм се разхубавила  Laughing  Joy

# 21
  • Мнения: 3 804
имам 3 моми4ета с големите не се промених изобщо но карах леки бременности,с малката оба4е през първите месеци се опъп4ивих/аз съм със суха кожа и дори акне не съм имала/ избиха ми петна по лицето-така 4е не е вярно

# 22
  • Мнения: 745
 Joy Joy GrinningЧувала съм го това.Според мен всичко е въпрос на хормони.
При мен косата беше лъскава и здрава,лицето чисто без една пъпчица,ноктите супер здрави!!

# 23
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Моята фризьорка ме попита дали съм бременна(бяха ми сложили пелерината преди тя да дойде), защото устата ми се била обърнала Sick

 Не вярвам на такива неща.

# 24
  • София
  • Мнения: 415
Ами ако са близнаци - момче и момиче, м?  Crossing Arms

 Laughing Да -аз ту погрознявах , ту се разхубавявах.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Joy Joy GrinningЧувала съм го това.Според мен всичко е въпрос на хормони.
При мен косата беше лъскава и здрава,лицето чисто без една пъпчица,ноктите супер здрави!!

 Peace Аз също нямах пъпки или петна и други прблеми които съм чувала и виждала при бременните, но въпреки че имам момче въобще не смятам че се бях разхубавила.Особено сега ксто си гледам стари снимки  ooooh! Смятам че всичко си е до човека  Peace

# 26
  • Мнения: 4 406
понеже мога да сравнявам двете си бременности- смятам, че не е вярно.

# 27
  • Мнения: 953
Бях бременна с момиченце, според близките ми се бях разхубавила - кожата, косата и ноктите ми бяха перфектни.

# 28
  • Мнения: 1 226
Не  е вярно. Ще имам момиченце, но не забелязвам да плаша хората по улиците.Даже ми казват, че съм се разхубавила. hahaha Joy

# 29
  • Мнения: 11 003
Разбира се, че е поредната бабина измишльотина. Mr. Green Mr. Green
Благодарение на хормоните от бременността, кожата и косата ми бяха перфектни, като никога досега.

# 30
  • Мнения: 884
Простотия или не-при мен се оказа вярно. Първата ми бременност с момче, беше съпроводена с тежки проблеми, касаещи личния ми живот, самата бременност-изключително лека, разхубавих се , и много хора още  си спомнят как изглеждах тогава. Втората, с момиче, пак много леки девет месеца, но просто бях намразила огледалото-носът ми изглеждаше огромен, цветът на кожата-отвратителен, близките ми не ми казваха , че съм погрозняла, а просто, че се съм се "изменила" в лицето. Ако това е поредната бабина деветитина, и при мен е било просто случайност, го отдавам на това, че първият път бях бременна на 21 г. , а вторият-на 32г., т.е. младостта ме е разхубавила, не бременността.

# 31
  • Мнения: 9 990
Въх!С две момичета сигурно на плашило съм приличала, айде моля ви се сега....все съм си Хубава аз... Laughing
С двете си бременности съм имала различни периоди-период на разцъфване, чувстваш се добре, подвижен си и т.н., но и периоди, в които съм била зле-гади ми се, спи ми се, подута съм-та не съм била невероятна гледка баш в тези дни.И според зависи кой кога е уцелил да ме види.

А, щото за кожа и коса говорите-та ето ви-с две момичета-с първата пъпчасвах повече, с втората-никак.

# 32
  • Мнения: 770
Аз като бях бременна с момче и момисе сигурно е трябвало да приличам на Квазимодо.
Но бременността ми се отрази добре на косата, на кожата...

# 33
  • Мнения: 91
нищо вярно, другото са пълни съвпадения.И аз мисля,че всичко е от хормоните. Бах с поликистозни яйчници, но в по-лека форма, имах си кожни проблеми за щастие не на лицето. Но сега косата ми стана по-гъста, кожата на лицето ми стана по-малко мазна, сякаш е по-добре. Не знам още какво ще е бебчето:момиче или момче, утре живот и здраве ще разбера, макар че пак не е на 100%  сигурно, че няма да се окаже обратното. С две думи обаче: абсолютно не вярвам. preggo

# 34
  • Мнения: 7 201
Незнам дали е вярно,чувала съм го....при мен се наложи да лежа от седмият месец,бремеността ми определено не беше много лека,и постоянно ми казваха,че съм станала още по-хубава и бля бля.......... Mr. GreenВярно беше! Crazy
yesТова се отнася и за мен-само дето лежах от 5-я месец.
Иначе и за мен са си бабини деветини. Laughing

# 35
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
понеже мога да сравнявам двете си бременности- смятам, че не е вярно.

и аз така  Peace

# 36
  • Мнения: 931
Според мен е деветина.По мои наблюдения не е така.Първата ми братовчедка кара мн спокойна бременност и роди момиче и цъфтеше през цялото време.А друга моя приятелка която роди също момиченце имаше толкова посърнал вид 9 месеца че аз не можех да я позная, но тя караше мн тежка бременност.Така че  по скоро вида се променя от протичането на бременността а не от това дали ще родиш момиче или момче.Поне това е мое мнение.

# 37
  • Мнения: 85
Не съм забелязала да съм се променяла  newsm78 . Това са глупости.

# 38
  • София
  • Мнения: 928
по скоро вида се променя от протичането на бременността, а не от това дали ще родиш момиче или момче.
Peace

# 39
  • Мнения: 999
Пълни глупости.Както и това с формата на корема. Ако корема ти е остър значи е момче, ако е разлят е момиче.

# 40
  • София
  • Мнения: 17 592
Пълни глупости.

# 41
  • ....от ляво до десния завой...
  • Мнения: 273
....Танче, аз също съм го чувала това поверие....Първия път родих момче, не изглеждах зле през бременността, макар да имах разни проблеми и да качих доста килограми. Тоя път също си се харесвам и разни хора ми казват, че съм изглеждала добре. Като прибавим и първото докторско предположение, че в корема ми прави подскоци момченце може би за мене тази "бабина деветина" важи?! Thinking Да прибавя, че не съм качила и кила както първия път, просто защото не ми се яде и си мазондря с разни ексфолиянти с гранулки и кремове лицето, което също не е за пренебрегване! Wink Всичко е много субективно за хубостта и възприятието, което околния свят има за даден човек!Според мен много влияе развитието на хормоните през бременността, както и сезоните през които си бременна - наличие/ липса на витамини, слънчева светлина, тип кожа, генетични предразположения, количество на мъжките хормони в майчиния организъм. Това, което знам и съм чела е, че по принцип мъжкия ембрион живее и се развива в по-добра симбиоза с майчиния организъм, това е като "+" и "-" в електротехниката - все се привличат, докато женския ембрион в женския организъм са като два еднакви полюса - колкото близки, толкова и различни и във вечна конкуренция. Може би на това се дължат разликите при двата вида бременности, но пак казвам че всичко е до индивидуални характеристики на всяка жена! Peace

# 42
  • Мнения: 24 467
Да, да, определено е към сорта бабини девитини...

# 43
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
 Peace ДиВитина  Laughing

това е като ако корема ти е "остър" ще е момче и обратното  Joy

# 44
  • Мнения: 636
Според същите жени, и според "похубавяването", както и според формата на корема, трябваше да имам момче. Виж подписа ми.
И при мен беше така hahaha.

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 15:41 от Red Fox

# 45
  • Мнения: 958
Аз пък имах всички признаци от бабините дивитини. Имах малък горем, голям диференциал. Опъпчих се. Родих момиче.
Слава богу, че всичко се размина като родих.
Но пък от друга страна...
малък корем = бебе 2,850 кг
голямо дупе = много ядене  Twisted Evil
пъпки = изострена розацеа.
За всяко нещо си има обяснение, зависи как ще го погледнеш   bouquet

# 46
  • София
  • Мнения: 10 324
Разхубавяла бях, пък родих момиче. Обидена съм, не уцелих.  Mr. Green

# 47
  • обл.Варна
  • Мнения: 126
Незнам дали има нещо вярно,но аз имам момче,а докато бях бременна бях много хубава,нямах нито една пъпка и се чувствах добре! newsm78

# 48
  • София
  • Мнения: 521
Дрън-дрън ярини  hahaha Аз имам момиченце и не се промених  през бременността. Близки мами с момчета, докато бяха бременни, не бих казала, че се разхубавиха...просто си останаха същите, снякое кило отгоре  Wink

# 49
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Поредната глупост.

# 50
  • Мнения: 315
Няколко месеца след като родих ме срещна майката на моя приятелка и ми казва: " Ааааа, я виж сега- пак си си хубава. Докато беше бременна мноооого погрозня бе! Тая красива мома, дето я роди всички ти беше взела...."
Моята реакция беше  Shocked Shocked Shocked
По време на бременността си изхвърлих 3 големи камъка от бъбреците си, лежах в болница заради това, бях отекла и подута... на всичко отгоре ми правеха B12 заради анемията, което ми направи кожата ужасна...
Не слушайте такива и подобни глупости!!!
100 човека ми обясняваха как корема ми бил с еди- каква си форма, високо и тн и ще родя момче, дори и снимките от 3Д ехографа на красивата ми девойка не бяха достатъчни да ги убедя в обратното  Joy

# 51
  • Мнения: 1 671
Имам момче и момиче. И двата пъти бях хубава бременна, с чисто лице, не подпухвах, качих малко килограми, даже в 9 месец се случваше да се побера в някоя друга дрешка от преди. Всички дуднеха, че и второто щяло да е момче, защото не съм била погрозняла, ама излезна една госпожичка с характер. А, в интерес на истината точно като бременеех със сина ми се случваше да ми се подуят краката (е, беше август, а аз вървях по 5-6 км всеки ден пеша  Embarassed).
Мисля, че е бабина деветина. Дали ще е хубава една бременна зависи от нейното физическо и душевно състояние. Ако физически се чувства добре, ако не се занемари, ще е точно толкова хубава и секси както преди да забременее!

# 52
  • София
  • Мнения: 4 588
Глупости. Crazy
Аз не помня нито да съм погрознявала, нито да съм се разхубавявала. Родих момче, имах лека бременност. Simple Smile

# 53
  • Мнения: 2 438
Имам момче и момиче. И двата пъти бях хубава бременна, с чисто лице, не подпухвах, качих малко килограми, даже в 9 месец се случваше да се побера в някоя друга дрешка от преди. Всички дуднеха, че и второто щяло да е момче, защото не съм била погрозняла, ама излезна една госпожичка с характер. А, в интерес на истината точно като бременеех със сина ми се случваше да ми се подуят краката (е, беше август, а аз вървях по 5-6 км всеки ден пеша  Embarassed).
Мисля, че е бабина деветина. Дали ще е хубава една бременна зависи от нейното физическо и душевно състояние. Ако физически се чувства добре, ако не се занемари, ще е точно толкова хубава и секси както преди да забременее!

И аз бях така - две леки бременности без промени по кожата, но пък аз по принцип нямам склонност към пъпчасване, и две различни по пол деца.

# 54
  • Мнения: 4 621
Не, за мен това не важи Naughty
Всички казваха, че трябва да имам момче - бях с висок корем нe бях напълняла въобще не други места и според останалите в лицето се бях "разхубавила" Е имам си момиченце Hug

# 55
  • Мнения: X
Имам две момичета - с каката погрознях, с малката се разхубавих и имах много хубава кожа. Та на въпроса - да, поредната диветина е!

# 56
  • Мнения: 3 929
Така съм чувала и аз. Даже на мен непрекъснато ми казваха, че ще имам момче, защото съм ставала много хубава. А бременните, които носели момичета, погрознявали, защото момичетата "дърпали" от красотата на майките си, за да бъдат те хубави. Е, наистина родих момче. но и етърва ми роди момче, въпреки че много погрозня по време на бременността си, чак не можеха да я познаят наши близки.

# 57
  • Мнения: 1 121
Честно казано, не вярвам. Факт е, че бременността се отразява на всеки по различен начин. Факт е, че и всяка бременност е различна. Аз например изглеждах много добре (с изключение на качените килограми), защото нямах нито една пъпчица на лицето през цялата бременност, ноктите ми бяха много здрави, та имах и маникюр, а обикновенно стават на пластове и се чупят, косата ми беше много лъскава и здрава и това не са само мои наблюдения, всичките ми познати забелязваха промяната Laughing

Родих момченце.

# 58
  • София
  • Мнения: 5 079
Да, чувала съм го това. Laughing

# 59
  • Мнения: 8 999
Пълни дивотии.

# 60
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
При мен беше вярно...постоянно пъпчасвах...Странното е, че с еказва, че момичетата вземат хубостта на майките си.....а моята щерка е 1 към 1 с баща си....Мисля, че беше редно той да погрозней.  Mr. Green

# 61
  • Мнения: 1 900
Е и аз бях пъпчасала но имам син. Пълни дивотии са това. Нещо което не е обосновано научно и медицински е просто поредното суеверие. Peace

# 62
  • Монтана
  • Мнения: 220
Да.И с двете си бременности се бях разхубавила.  Mr. Green

# 63
  • София
  • Мнения: 408
Не е вярно.

# 64
  • Мнения: 2 035
Едно е вярно - и с двете се дебелее  Joy Joy Joy

# 65
  • Мнения: 3 932
Поредната е..., но не последна за съжаление.

# 66
  • Мнения: 97
Не знам колко е истина или бабени девитини, обаче на мен до началото на 5 мес всички ми казваха, че съм станала по-хубава, лицето ми се изчистило, но сега вече смятам, че малко съм погрозняла /един човек от службата също ми каза, не ми е близък и явно това не го е спряло/ , лицето ми е цялото на петна и пухкаво- абе с две думи и аз не се харесвам, но иначе косата и ноктите са перфектни. Забравих да кажа, че ще си имам момиченце живот и здраве.

# 67
# 68
  • Мнения: 173
Така съм чувала и аз.Не вярвам на такива глупости.

# 69
  • Мнения: 492
Едно е вярно - и с двете се дебелее  Joy Joy Joy
Peace Joy Joy

# 70
  • Мнения: 686
Имах щастието да бременея с  момче и с момиче.Не съм станала нито по-красива,нито по-грозна.

# 71
  • Мнения: 728
Да, а ако короема е остър е момче иначе момиче, и внимавай че ако те полази нещо, ще излезе на бебето като родилно петно, а ако нещо ти се дояде също, косата не си подстригвай, че ще му отрежеш патката, няма нужда да продължавам нали.

Ти как мислиш? Дали е вярно?

# 72
  • София
  • Мнения: 44 090
хаххаххахаххах, ми...глупости са...зависи малко или повече кви хормони те тресат, аз също не съм се променяла всъщност Wink

# 73
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Чувала съм го, но мисля, че е пълна глупост Naughty

# 74
  • Мнения: 210
На мен ми се изчисти лицето, косата ми заблестя, ноктите ми се заздравиха - въобще така се облагородих, а очаквам момиченце  newsm78
Още преди да разбера ,че съм бременна опустошавах по 3-4 лимона на ден... А от сладко ми се повръщаше

# 75
  • Мнения: 441
Не вярвам на такива неща... с каката като,че ли нямах промяна,но и проблеми нямах с бременността...с малкият имах проблемна бременност,от началото до края на легло,качих много килограми и забелязах петна по лицето,които слава богу се изчистиха  ooooh!

# 76
  • Мнения: 1 336
Аз не знам още пола на бебето, но определено се разхубавих - пъпките ми изчезнаха, тена на лицето се избистри, косата ми е лъскава и гъста и съм една гладичка ...... но това според мен се дължи на това, че ям повече плодове и зеленчуци, пия витамини, спя повече, не пуша и не пия и гледам да не се стресирам много.

# 77
  • Мнения: 2 467
При мен не важеше. Разхубавих се, въпреки че карах тежка бременност и бях огромна. Коса, кожа станаха разкошни.

# 78
  • Мнения: 588
аман от щуротии Twisted Evil Close

# 79
  • Мнения: 177
Аз съм чувала, че бременността с момче разхубавява. А с момиче се погрознява, защото момичето взима красотата от майка си. Според мен всичко е индивидуално - грозното за едни е красиво за други.

# 80
  • Мнения: 73
Joy Joy GrinningЧувала съм го това.Според мен всичко е въпрос на хормони.
При мен косата беше лъскава и здрава,лицето чисто без една пъпчица,ноктите супер здрави!!
Peace И при мен беше така,дори косата спря да ми капе и всички ми казваха колко хубава съм станала Blush А сега що не ми казват,де Mr. Green
Мисля,че има нещо вярно,но не се отнася за всички мами,може би нещо свързано с хормоните,което си е индивидуално newsm78

# 81
  • Мнения: 681
Според мен НЕ.Аз като бях бременна по всички показатели на "бабините девитини" трябваше да родя момче.Била съм много хубава,коремът ми бил остър,само на корем съм растяла и какво ли още не ,а си родих момиченце. Party

# 82
  • Мнения: 413
Имах много приятна и лека бременност,родих момиче.Да съм се разхубавила ,не мисля.Бях си същата като преди да забременея. Simple Smile Но пък си спомням ,че екземата на ръцете която имам откакто се помня изчезна напълно Peace Явно хормоните оказват някакво влиание(поне аз така си го обяснявам) Но за мое огромно съжаление като спрях да кърмя и тя отново се появи #Cussing out

# 83
  • Мнения: 1 447
И аз съм го чувала това.През първата ми бременност наистина бях ужасна в лицето и родих момиче.
Втората нямах петна по лицето не бях така дебела като първият път и родих момче.Не знам колко
е вярно това може и да си е чисто суеверие

Общи условия

Активация на акаунт