Гонят ни от двора на нашата ясла - правилно ли е?

  • 1 426
  • 28
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 152
Директорката била издала заповед и лелките се превърнали в пъдари (иначе на тях им се правели 'забележки'). Вечер като си вземем детето, вместо да се спусне 2 пъти на пързалката и да влезе в къщичката и тогава да си ходим - сме длъжни веднага да напуснем двора на яслата!   newsm78 Било направено с цел 'да не се рушат съоръженията'.
ОК,  за външни деца тази заповед да важи, но все пак това си е нашата ясла и нашия двор, на който искат да играят!
Как мислите, до колко основателна е тази забрана? И какво да може да направим - да говорим ли с директорката, подписка ли да пуснем, или да 'се оплачем на арменския поп'?! Thinking

# 1
  • Мнения: 47 897
Аз лично смятам че е правилно
Ако искате, редно е да започнете с директорката- тя е издала заповедта
После следва районене кмет, Столична община...

# 2
  • Мнения: 3 663
че какво ще им стане на катерушките и пързалките, нали са за игра... те по тая логика да не ги извеждат навън децата, така щото да си пазят съоръженията за красота Simple Smile
още повече щом детето си ходи в съответната градина
то е като да идеш да го вземеш по-късно, разлика не виждам...
говорете с директорката според мен... може да не е точно това идеята и да не са предали лелите правилно, знам ли...

# 3
  • Мнения: 7 362
                    Забраната е абсолютно правилна.Няма нужда да се оплакваш.Я помисли КАК сестрите ще гледат 20 и няколко си деца,ако родителите им щъкат из двора със собствените си вече взети деца?Първо децата са малки и някои от тях ще почнат да плачат.Второ когато са много трудно ги следиш и може някое да се нарани и няма да изреждам повече.Ще ти кажа ,че опазването на базата е най-малкия проблем.Като искаш детето да се пързаля заведи го на друго място , а ако държиш на точно тази пързалка го остави на сестрите и го вземи в края на работното време.
                    И не е "като да идеш да го вземеш по-късно" .....ако детето падне  и се нарани лошо КОЙ носи отговорността тогава? Ще кажете майката.Да ама
 не.Практиката показва,че родителите в такива случаи казват ама вие бяхте там що не го видяхте , а отговорността е на персонала защото сте на територията на ДЯ.
                    

# 4
  • Мнения: 4 841
Одобрявам. Ако искате детето да си играе повече, просто го вземете по-късно. Освен това можете да отидете на друга градинка и да се пуска на пързалката колкото си иска. Не виждам защо трябва да го прави там.

# 5
  • Мнения: 3 663
....Ще ти кажа ,че опазването на базата е най-малкия проблем.....
точно това имах предвид - че може истинската причина да не е тази за опазването на катерушките
вероятно си напълно права

# 6
  • Мнения: 524
И аз, мисля, че е правилно, нас дори ни предупредиха да не заговаряме госпожите и да се изнасяме по най-бързият начин, за да могат възпитателките да наблюдават децата.

# 7
  • Мнения: 7 362
И аз, мисля, че е правилно, нас дори ни предупредиха да не заговаряме госпожите и да се изнасяме по най-бързият начин, за да могат възпитателките да наблюдават децата.
Е,чак да не заговаряте госпожите е малко пресилено.Нали все пак трябва да разбереш как е минал деня на детето ти.

# 8
  • Мнения: 8 917
Директорката още преди време ни бе споменала, че има заповед и доколкото знам е общинска за забрана за влизане в детските градини, когато е извънработно време.Отнася се за всички. В началото се учудих, но го намирам  за основателно. И без това има хубави детски площадки в квартала.

# 9
  • Мнения: 7 362
                      Според мен става въпрос за времето,когато яслата работи.След това всички врати трябва да бъдат заключени защото "Егида" си отива .Сега ще слагат и камери за да има 24-часов контрол.В момента се разчита на СОТ за охрана през неработното време.

# 10
  • Мнения: 14 133
Одобрявам. Ако искате детето да си играе повече, просто го вземете по-късно. Освен това можете да отидете на друга градинка и да се пуска на пързалката колкото си иска. Не виждам защо трябва да го прави там.
Peace И  аз гледам да се изнесем по-бързо от двора. 

# 11
  • Мнения: 524
И аз, мисля, че е правилно, нас дори ни предупредиха да не заговаряме госпожите и да се изнасяме по най-бързият начин, за да могат възпитателките да наблюдават децата.
Е,чак да не заговаряте госпожите е малко пресилено.Нали все пак трябва да разбереш как е минал деня на детето ти.
Аз не мисля, че е пресилено, докато обяснява на мен как е минал деня на моето дете, друго дете може да се контузи. Правят го за доброто на децата ни. Да не ги заговаряме, в смисъл да не се впускаме в дълги разговори, естествено, че се поздравяваме и си разменяме по две думи, но си взимам детето и си тръгвам, каквото имам да питам за детето го правя, като го водя сутрин.

# 12
  • Мнения: 432
Хм, в нашата ясла няма такова нещо  Thinking Случвало се е приятели да ми вземат детето и да ме изчакат в двора на яслата. Явно си е някаква вътрешна заповед на директорката. Но не мислч, че има смисъл да се оспорва - все пак има някаква логика в това да не става лудница от деца, родители, госпожи.

# 13
  • Мнения: 7 831
Намирам забраната за разумна. Щом искаш детето да е по-дълго на вън или го взимаш по-късно или го водиш другаде.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
 PeaceИ аз намирам забраната за разумна.

Общи условия

Активация на акаунт