Въпрос за Виена и заплатите?

  • 3 676
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 004
До мамите които са в Австрия, не можах да намеря тема за Австрия, затова ще попитам тук, ако има проблем преместете я Peace
Достатъчни ли са 1500-2000Евро заплата да се живее във Виена? Като начало за сам човек? Въобще това ниска заплата за там ли е, средна или?
Колко е наема на един примерно двустаен апартамент?
Много благодаря  Hug

# 1
  • Мнения: 323
не, не е ниска заплата -напълно нормална е .Бъди спокойна.Аз живея тук и сме с такава на месец двама души и ни  стига и то в Виена

# 2
  • Мнения: 1 004
Ок, странно ми е защото все си мислех, че добра заплата поне за германия е 3000евро....но щом казваш. А в какво живеете? Как са цените на апартаментите? Защото ако трябва да се дават 1000 евро за наем, знам ли какво ще остава... newsm78

# 3
  • Мнения: 323
За 60 кв.м плащаме 300евро не месец,тока е отделно и парното също,но не е скъпо.По принцип наемите се вдигнаха,но не съм чула някой да плаща повече от 500 евро,това са 1000 е абсурд.

# 4
  • Мнения: 1 004
OK, много ти благодаря Hug
Имам само още 1 въпрос
Имаш ли представа как вървят цените на детски градини или каквото там съществува

Последна редакция: чт, 24 апр 2008, 11:07 от zayo

# 5
  • Мнения: 3 880
Достатъчни ли са 1500-2000Евро заплата да се живее във Виена?
Бруто или нето? Има разлика Wink

# 6
  • Мнения: 323
доколкото знам от моя приятелка около 300 евро не месец нямам все още деца за да ти кажа от личен опит

# 7
  • Мнения: 4 399
Има австрийска тема. Ето ти линк: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=280529.180

В началото на тази тема или в края на предполседната обсъждахме точно заплатите и колко за какво стига. Има и примерни цени, така че погледни. Най-общо казано, за 1 човек ще стигне, но тъй като питаш и за детска градина, за трима според мен е крайно малко. Детската градина струва около 300?. Не съм оптимист обаче че ще намерите апартамен за 300?. Криси, аз съм плащала и повече от 1000? наем. Вярно за по-голям апартамет от 2-стаен, но има и такива наеми и съвсем не са абсурдни.
По мои наблюдения заплатите в Германия са по-високи (и бруто и нето), цените са по-нисли и като цяло стандарта поне в бившата Западна Германия е по-висок отколкото в Австрия.

П.С. Биба е права, много е важно дали заплатата е бруто или нето. Всичко, което съм написала важи само за нетен доход в този размер.

Общи условия

Активация на акаунт