Прибиране на корема след раждане?

  • 15 112
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 215
Много ви моля момичета дайте някаква идея за прибиране на корема. Вече втори месец след раждането си ходя като бременна в осмия месец. Нали уж кърменето помага за сваляне на излишните килограми.. Ами няма такова нещо при мен...
Ако някой има някаква идея, готова съм всичко да пробвам; предо носех 42 размер а сега едвам влизам в 48. ooooh! smile3514 smile3514 smile3507

# 1
  • Мнения: 6 472
Аз се оправих с връткане на обръч и яко коремни преси. Толкова добра бях станала на тия коремни преси, че преди да забременея за втори път правих 4 серии по 200.

# 2
  • София
  • Мнения: 625
да ти кажа аз носех специални ластични гащи Embarassed, но до третия месец корема почти го нямаше........ядох основно салати започнах с фитнес...и така сега мога смело да кажа година по късно че корема почти го няма но пък е покрит със гадни стрии Rage newsm45
желая ти успех и не се отчайвай!

# 3
  • Мнения: 3 550
Носех ластичен колан по 1-2 часа дневно.

# 4
  • Мнения: 1 215
А ластичните колани как помагат? И откъде мога да си взема такъв? Аааа, и колко струва Simple Smile

# 5
  • Хасково
  • Мнения: 995
Споко! Всичко ще си дойде на мястото! Все пак са минали 2 месеца ти да не очакваше да си бъдеш същата както преди раждането! Кавата че организма и тялото се възстановява поне 9 мес. след раждането!
 Коланите това е ластично бельо/добре стягащо/.

# 6
  • Мнения: 472
о и аз съм така корема си е все там а уж кърмя !

Започнах пилатес за дупета щото другия не ми харесва много е бавно !

така че ако има резултатот 20 мин пилатес ще свиркам !

# 7
  • Мнения: 1 771
А ластичните колани как помагат? И откъде мога да си взема такъв? Аааа, и колко струва Simple Smile

Моя познати си беше взела ластичен колан, но нещо й е бил много стегнат и не й е било удобно. Аз си взех от пазара два чивта дълбоки гащи тип ластични. Струват 2 лв. Кагато ми се намали корема и ми станат по широки нови купувам. Така ме научи едно момиче с което раждахме в болницата. Аз съм доволна, това се оказа добро решение. Не се впиват в тялото и мога да дишам и са ми удобни. Просто купуваш преди да влезеш в болницата един два номера по малки, за да си готова веднага след раждането при първа възможност да ги сложиш. Това е от мен. Дано съм ти помогнала.   

# 8
  • Мнения: 1 215
Ох, сега ще хпдя да търся такъв колан.... А иначе малко или много се предадох, че ще съм си дебела. Досега отказвах да си купувам дрехи щото чаках да си вляза в мойте но вече няма накъде и вчера изкупих един магазин, все размер 48 или ХХL  Sick

# 9
  • Мнения: 6 315
Такива колани има по санитарните аптеки и струват около 17 лева. Лично на мен не ми помогна особено. Прави упражнения! Идеята за обръча ми се върти и на мен в главата.

# 10
  • София
  • Мнения: 9 457
Момичета, имайте предвид с тезиластични гащи/колани, че така мускулатурата на корема се омързевилява.
В смисъл коремните мускули свикват да бъдат поддържани отдолу и след това се получава отпускане на коремната стена. Ефекта е по-скоро обратен. Wink
Трябва си упражнения! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 768
Ако правилни упражнения за коремните мускули ще ти помогнат. Имаше преди 15-на години едни модни упражнения- каланетика. Много са ефективни. Ако искаш още да кьрмиш не е хубаво да правиш силови тренировки и да се занимаваш с фитнес. Кьрмата рязко намалява.
След пьрвото раждане не носих ластични колани и правих упражнения(не особено натоварващи за корема) и той се прибра бьрзо. След второто раждане се изкуших и нося ластични гащи. Резултата е трагичен, не е прибира, а се отпуска корема. Така че само тренировки без големи натоварвания е отговора.
Успех!!

# 12
  • Мнения: 1 215
Така де съвсем се обърках smile3506 За ластичните гащи ли ме или против smile3506 smile3506

# 13
  • Мнения: 2 032
Аз щях да напиша, но видях, че някой вече го е направил, че ластичните гащи въобще не са добра идея, защото пречат на коремната мускулатура да се мобилизира сама. Коремни мускули се стягат с упражнения.
Освен коремните преси, можеш като си стоиш/вървиш да стягаш коремните мускули, държиш 5 секунди, и отпускаш-прави си серийки да кажем по 20, 3-4-5 пъти на ден.
Ако е останала "сланинка" след раждането, обаче (на кой ли не му остава), трябват аеробни упражнения да се свалят излишните килца. Това за кърменето и спортуването дето някой го е написал по-горе не е вярно, ако си се възстановила физически, можеш (и е добре за теб) да спортуваш: това го казвам и от личен опит -аз  след 3-ия месец вече тичах, плувах, морях се с тежести (един треньо ме мореше по-точно)-и това въобще не ми попречи да кърмя.
Упражненията пилатес са много подходящи за коремната мускулатура, защото имат ефек на по-дълбоките мускули.

# 14
  • Мнения: 3 926
Ама той коланът се носи по един-два часа на ден Thinking Мисля, че ако се комбинира с упражнения е идеалният вариант. Поне аз така смятам да пробвам, защото сестра ми от много мързел и погрешна преценка на кожата си сега е като торба. Коремът й е прибран (след две бременности), но кожата й не се прибра. Та сега е намачкана отпред и изглежда ужасно Sad Но тя се смля от мързел и никога не е правила упражнения Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 1 215
аз  след 3-ия месец вече тичах, плувах, морях се с тежести (един треньо ме мореше по-точно)-и това въобще не ми попречи да кърмя.
Упражненията пилатес са много подходящи за коремната мускулатура, защото имат ефек на по-дълбоките мускули.
А не те ли беше страх да не си инфектираш каналите на гърдите с плуването?
И тези пилатес упражнения къде мога да ги намеря?

# 16
  • Мнения: 2 032

Цитат
А не те ли беше страх да не си инфектираш каналите на гърдите с плуването?
И тези пилатес упражнения къде мога да ги намеря?
Цитат
Не, няма такова нещо за каналите; да не говорим, ще плуването е много щадяш спорт и избягваш възможните проблеми с бягането скоро след раждане.
Сигурно има преведени книги за системата Пилатес, ето намерих връзка към център в София
http://www.staff.city.ac.uk/~r10467/Pilates/
може да им звъннеш да ги питаш (някой от инструктърите, не рецепцията) кои книги преведени на български препоръчват и дали знаят за видеокасети с пилатес упражения, които можеш да правиш в къщи

# 17
  • Мнения: 596
Освен коремните преси или другите видове упражнения ти препоръчвам горещо и някакъв крем за стягане на кожата, определено имат ефект!
За коланите не зная коя е истината, за себе си мога да кажа, че корема почти ми се прибра, не съм носила такива работи.
Успех! А, и нещо много важно - не се примирявай, много е вредно!!!

# 18
Привет, мамита! По въпроса за коланите - след като родих рехабилитаторката, която дойде примен, ми каза "Никакви колани! В никакъв случай!!!". Така, че повечко гимнастика и по-малко сладичко! Grinning

# 19
  • Мнения: 1 215
Ох, то гимнастика добре, ами от сладкото как да се откажа. Така нагъвам шоколад, сякаш за пръв път ям.... Ама, айде ще почна с коремни преси и тези на пилатес упражненията, пък ако има ефект, ще се обадя newsm68 newsm68 newsm68

# 20
  • Мнения: 436
Да ти кажа честно не вярвам на теорията че кърменето съдейства за намаляване на килограмите. Аз поне докато кърмех и грам не свалих. Корема ми изчезна седмица след раждането. т.е. след прибиране на матката. Но килограми по други местенца си останаха. Като спрях да кърмя си възстанових теглото и фигурата. Моята акушерка ми беше казала че по време на кърмене жената е все едно в критическата вазраст по отношение на хормони. А в тази вазраст доста трудно се свалят килограми.
Сигурна съм че ще се възстановиш , въпрос на структура. И да доловиш какво ти се отразява добре. Аз упражнения не правя защото за тях се иска упоритост, но ходя да бягам редовно.  Това за мен е най удачно.
Не знам като казваш "голям корем" но ако имаш пред вид увиснала кожа, много добре действа пощипване по корема докато кожата се зачерви. По няколко пъти на ден, винаги когато се сетиш. Подобрява кръвообращението на кожата а от там и еластицитета и по бързото прибиране. Може да ползваш в комбинация стягащ крем и малко спорт ( упражнения или бягане)
ще си дойде всичко на мястото. Кърмете се сега и спокойно.

# 21
  • Мнения: 1 215
Много ви благодаря на всички за съветите. Започвам да ги прилагам, пък да видим какво ще подейства Hug Crazy

# 22
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Колко време след раждането може да се започне с коремни преси, гимнастика, фитнес и т.н.?
А какъв стягащ крем ще препоръчате?

# 23
  • Мнения: 3 861
http://ftlbg.com/theadmin/videoz/Bodywork/
Тук също има Пилатес

А иначе упражнения и коремни преси му е майката, но не се натоварвай докато кърмиш ако искаш да го правиш разбира се! Аз реших да отслабвам с бягане докато кърмех и на втория ден ми спря кърмата. Тогава започнах специални чайове, много храна и ядки за да си върна кърмата и станах още по-дебела. Е да кърмих до 6-я месец, ама приличах на хипопотам Close

# 24
  • София
  • Мнения: 708
до една годинка на детето си е мъка с килограмите..постепенно тялото само забравя и се оправя..аз лично хдех на гимнастика в спартак, но си беше повече за тонус и да се махна от къщи поне за малко..

# 25
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 738
Аз кърмя и искам да продължа да кърмя, така че не смятам да се натоварвам много много, но все пак ми се иска да вляза във форма. Мисля да се захвана с Пилатес.

Lilly това http://ftlbg.com/theadmin/videoz/Bodywork/ не ми се отваря  Sad Нещо специално ли трябва да се направи
 newsm78

# 26
  • Мнения: 932
Искам и аз един съвет,защото,както виждам,сте вещи!!Моя много близка приятелка роди преди повече от година,но не прави никакви упражнения.В следствие на това коремът и е все още много голям/особено долната част/.Започнахме да бягаме миналата седмица заедно,тя сега прави по 200 коремни преси на ден и се маже с кремове за целулит.Дали обаче все още има надежда да се прибере?И смятате ли,че това е достатъчно?

# 27
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
А ти сигурна ли си, че това не са сланинки? Моят корем се прибра доста бързо - носих колан около седмица през деня (доста облекчаваше болките в кръста, които имах), но ми останаха сланинки. Иначе като си стегна корема, мускулите са ужасно твърди, може би всекидневното бутане на количката ми е помогнало  Wink Ходила ли си на гинеколог да види дали матката ти се е свила достатъчно?

# 28
  • Мнения: 62
Аз съм фен на коремните преси. Напоследък благодарение на тях, коремът ми е по-стегнат и талията - по-добре оформена от времето преди да забременея.
Само искам да отбележа, че и те, както и други упражнения не се препоръчват преди да са изминали поне 3 месеца от раждането, за да има време мускултурата да се прибере до стандартният си вид. Идеята е, че ако започнеш да стягаш мускулите преди да са се прибрали, може да останат някакви тъкъни между тях и да се загуби ефекта.
Отделно е хубаво да се поработи върху прибирането и стягането на кожата, има доста добри кремове, които можеш да избереш според предпочитаната ти марка козметика.
Успех и не бързай, има време, животът е пред теб. За сега си гледай бебо, коремът и килцата ще се стопят с времето. Моят личен съвет е да не бързаш да отслабваш докато кърмиш, но всичко е въпрос на избор.  Wink

# 29
  • Мнения: 149
Фитнес му е маиката,могат да ти направят специален режим с подходяща храна.Движение и упражнения това е истината иначе не става. Grinning Wink

Общи условия

Активация на акаунт