От НОИ преведоха ли паричките за мамите?

  • 1 285
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Моля , ако има мами които като мен си чакат паричките да му паднат от банкомата за този четвъртък и са си ги дочакари, кажете за да знам дали да търча да проверявам! Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 1 225
Аз чакам за март още  #Cussing out

# 2
  • София
  • Мнения: 302
и аз чакам за март

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз за март вече ги получих.

# 4
  • Мнения: 81
И аз се записвам сред чакащите  Sad
За март ми ги преведоха на 27ми. Тия от НОИ  си правят каквото искат.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
Днес ми ги преведоха за март  smile3501
И то защото ходих във вторник да ги питам какво става с парите ми, бях говорила със счетоводителката , (аз още си вземам пари по декл.50 за отглеждане на дете до 9 месечна възраст) и бях сигурна, че осигуровките са ми преведени в началото на март и няма сбъркани документи, оказа се че вината е в НОИ, просто някой служител ни си беше свършил работата или пак са сменяли софтуеара, е не ми се извиниха  Laughing(как ли пък не, то да не им е за първи път), но казаха че в четвъртък ще имам пари и имам  Simple Smile.
Така че мили маики, които си чакате още парите ходете до НОИ, така дори вината да е в счетоводството, ще ви кажат какво има, защото не очаквайте НОИ да си кореспондират със счетоводителите, да им кажат, че са сбъркали , аз така от чакане миналата година си чаках парите 3 месеца и когато отидох в НОИ ми казах ада оведомя счетоводството, че са сбъркали, с едно номерче на болничния, да го внсят пак.
Абе весело е да си майка в БГ, особено ако разчиташ на майчинството си и то не идва е купон.
Ако нямате възможност да ходите до НОИ , пишете им , обаждаите им се , всеедно , просто им напомнете за себе си.

# 6
  • Мнения: 2 131
Моля , ако има мами които като мен си чакат паричките да му паднат от банкомата за този четвъртък и са си ги дочакари, кажете за да знам дали да търча да проверявам! Благодаря Hug
Ама това че на някого са превели, не значи че и на теб. Зависи кога работодателят ти е подал данните в НОИ, осигуровките и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 932

Ама това че на някого са превели, не значи че и на теб. Зависи кога работодателят ти е подал данните в НОИ, осигуровките и т.н.
[/quote]
Постоянно го повтарям и пак ще го  повторя - хора не винаги вината е в работодателя.
Или аз съм егати "късметлийката" , та при всички изрядни документи пак понякога ходя до НОИ , за да ми преведът майчинството. Да в повечето случаи има вина и работодателя, но не винаги- не вярвам да съм изключение съвсем. Просто трябва да се ходида се пита и да се търси.

# 8
  • Мнения: 2 131
nellyani, аз не говоря въобще за вина. Просто различните фирми по различно време подават данните. Някои, например, за март, подават чак след 20 април. За това става дума. А когато има нечия вина, това е съвсем отделен случай.  Hug

# 9
  • Мнения: 1 225
И аз ходих в НОИ и за жалост се оказа грешка в счетоводството.  Sad
Оправиха я бързо, но незнам кога да очаквам превод.  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 932
villiana   Peace
Права си, просто тук съм срещала не рядко, мнения на жени които казват, че вината е само в счетоводството на фирмата, а не в НОИ, тях имах впредвид. Peace

# 11
  • Мнения: 111
И аз си чакам парите за Март  #Cussing out  #2gunfire bash!

# 12
  • Мнения: 3 634
На мен ми превеждат много странно. Някой знае ли как по електронен път мога да разбера за кога превеждат? Пускат ми някакви огромни суми и явно са за месеци напред, не ми се вярва да са се объркали. От друга страна никога не са ми закъснявали парите...има нещо гнило.  Thinking

# 13
  • Мнения: 17 394
Може по електронен път, но трябва да имаш ПИК(персонален код). Дават го в НОИ срещу лична карта. Във Варна става за три работни дни, в София нес е чака, разбрах.
Аз също си чакам парите за февруари, обаче.

# 14
  • Мнения: 126
Последно банкомата ми пусна парички Декември 2007 #2gunfire. От тогава си чакам #Cussing out. От НОИ ми казаха да почакам щото ги изплащали поетапно, ама децата едва ли се хранят поетапно. Днес хапват в Разград, другата седмица са Пловдив и т.н newsm78 newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт