От НОИ преведоха ли паричките за мамите?

  • 1 270
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 84
Моля , ако има мами които като мен си чакат паричките да му паднат от банкомата за този четвъртък и са си ги дочакари, кажете за да знам дали да търча да проверявам! Благодаря Hug

# 1
  • Мнения: 1 225
Аз чакам за март още  #Cussing out

# 2
  • София
  • Мнения: 302
и аз чакам за март

# 3
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз за март вече ги получих.

# 4
  • Мнения: 81
И аз се записвам сред чакащите  Sad
За март ми ги преведоха на 27ми. Тия от НОИ  си правят каквото искат.

# 5
  • София
  • Мнения: 932
Днес ми ги преведоха за март  smile3501
И то защото ходих във вторник да ги питам какво става с парите ми, бях говорила със счетоводителката , (аз още си вземам пари по декл.50 за отглеждане на дете до 9 месечна възраст) и бях сигурна, че осигуровките са ми преведени в началото на март и няма сбъркани документи, оказа се че вината е в НОИ, просто някой служител ни си беше свършил работата или пак са сменяли софтуеара, е не ми се извиниха  Laughing(как ли пък не, то да не им е за първи път), но казаха че в четвъртък ще имам пари и имам  Simple Smile.
Така че мили маики, които си чакате още парите ходете до НОИ, така дори вината да е в счетоводството, ще ви кажат какво има, защото не очаквайте НОИ да си кореспондират със счетоводителите, да им кажат, че са сбъркали , аз така от чакане миналата година си чаках парите 3 месеца и когато отидох в НОИ ми казах ада оведомя счетоводството, че са сбъркали, с едно номерче на болничния, да го внсят пак.
Абе весело е да си майка в БГ, особено ако разчиташ на майчинството си и то не идва е купон.
Ако нямате възможност да ходите до НОИ , пишете им , обаждаите им се , всеедно , просто им напомнете за себе си.

# 6
  • Мнения: 2 131
Моля , ако има мами които като мен си чакат паричките да му паднат от банкомата за този четвъртък и са си ги дочакари, кажете за да знам дали да търча да проверявам! Благодаря Hug
Ама това че на някого са превели, не значи че и на теб. Зависи кога работодателят ти е подал данните в НОИ, осигуровките и т.н.

# 7
  • София
  • Мнения: 932

Ама това че на някого са превели, не значи че и на теб. Зависи кога работодателят ти е подал данните в НОИ, осигуровките и т.н.
[/quote]
Постоянно го повтарям и пак ще го  повторя - хора не винаги вината е в работодателя.
Или аз съм егати "късметлийката" , та при всички изрядни документи пак понякога ходя до НОИ , за да ми преведът майчинството. Да в повечето случаи има вина и работодателя, но не винаги- не вярвам да съм изключение съвсем. Просто трябва да се ходида се пита и да се търси.

# 8
  • Мнения: 2 131
nellyani, аз не говоря въобще за вина. Просто различните фирми по различно време подават данните. Някои, например, за март, подават чак след 20 април. За това става дума. А когато има нечия вина, това е съвсем отделен случай.  Hug

# 9
  • Мнения: 1 225
И аз ходих в НОИ и за жалост се оказа грешка в счетоводството.  Sad
Оправиха я бързо, но незнам кога да очаквам превод.  Sad

# 10
  • София
  • Мнения: 932
villiana   Peace
Права си, просто тук съм срещала не рядко, мнения на жени които казват, че вината е само в счетоводството на фирмата, а не в НОИ, тях имах впредвид. Peace

# 11
  • Мнения: 111
И аз си чакам парите за Март  #Cussing out  #2gunfire bash!

# 12
  • Мнения: 3 634
На мен ми превеждат много странно. Някой знае ли как по електронен път мога да разбера за кога превеждат? Пускат ми някакви огромни суми и явно са за месеци напред, не ми се вярва да са се объркали. От друга страна никога не са ми закъснявали парите...има нещо гнило.  Thinking

# 13
  • Мнения: 17 394
Може по електронен път, но трябва да имаш ПИК(персонален код). Дават го в НОИ срещу лична карта. Във Варна става за три работни дни, в София нес е чака, разбрах.
Аз също си чакам парите за февруари, обаче.

# 14
  • Мнения: 126
Последно банкомата ми пусна парички Декември 2007 #2gunfire. От тогава си чакам #Cussing out. От НОИ ми казаха да почакам щото ги изплащали поетапно, ама децата едва ли се хранят поетапно. Днес хапват в Разград, другата седмица са Пловдив и т.н newsm78 newsm78.

# 15
  • Мнения: 94
здравейте и от мен..  Flutter

абе за тез пари.. виждам в сайта на НОИ, че шефа е превел осигуровките за март.. ( моя болничен е от 02.04., демек 6 месеца назад са ми 10,11,12-2007г. и 1,2,3 - 2008г.

обаче липсват данни за преведени паричкии... чудно ми е кога мога да ги чакам най-рано ?? края на април ли или до средата на май? и те първо за октомври ли ще ми преведат или как ?

мерси предварително за инфото!  Hug

# 16
  • Мнения: 2 131
здравейте и от мен..  Flutter

абе за тез пари.. виждам в сайта на НОИ, че шефа е превел осигуровките за март.. ( моя болничен е от 02.04., демек 6 месеца назад са ми 10,11,12-2007г. и 1,2,3 - 2008г.

обаче липсват данни за преведени паричкии... чудно ми е кога мога да ги чакам най-рано ?? края на април ли или до средата на май? и те първо за октомври ли ще ми преведат или как ?

мерси предварително за инфото!  Hug

Не разбрах! Ти си излязла на 2 април в 45-дневния болничен преди раждане, така ли? Ако е така, какви пари за октомври?! Ако през октомври не си била в болнични, а на работа, не чакай пари от НОИ!!! Ще ти преведат за април и това ще стане след като шефът ти пусне осигуровките за април.

# 17
  • Мнения: 94
ех, villiana,

то много сложно бе! значи ще ми превеждат за април и нататък, на база 6те месеца отпреди датата на болничния!  #Cussing out
и те наште шматки към края на май ще преведат за април и аз в средата на юни чак парите за април...  #2gunfire

а вярно ли е, че 1вия болничен бил за периода 45 дни до термина??? сега тва ми казаха и се пуля дали е вярно? #Crazy Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked

# 18
  • Мнения: 3 634
а вярно ли е, че 1вия болничен бил за периода 45 дни до термина??? сега тва ми казаха и се пуля дали е вярно? #Crazy Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked

Ако правилно разбирам въпроса ти, да вярно е. Ако парите за април ти дойдат през юни според мен си от печалившите. На моя приятлка октомврийските дойдоха през февруари.  Sick

# 19
  • Мнения: 2 131
а вярно ли е, че 1вия болничен бил за периода 45 дни до термина??? сега тва ми казаха и се пуля дали е вярно? #Crazy Rolling Eyes Shocked Shocked Shocked

Ако правилно разбирам въпроса ти, да вярно е. Ако парите за април ти дойдат през юни според мен си от печалившите. На моя приятлка октомврийските дойдоха през февруари.  Sick
Аз миналата година майските си ги получих през септември, така че нищо вече не може да ме учуди.

Общи условия

Активация на акаунт