Писна ли Ви мъжете ви да пръскат парите си за съвсем ненужни придобивки?

  • 4 674
  • 82
  •   1
Отговори
# 45
  • Под липата
  • Мнения: 620
И аз бих се подразнила. Тук не става въпрос за излишни пари, които можеш да хвърлиш на вятъра или за покупка,която е абсолютно необходима. Всеки има нужда от глезотийки от време на време, но трябва да се преценява и момента.
 На моят мъж, пък, хобито му са моторите.. То не бяха екипи , каски, ботуши... Не му се сърдих, до момента, в който разбрах, че е купил нещо си за 600 лв, а трябваше да се къпя сгъната на 4-ри, защото душът ни е развален, а нямаме "излишни" пари за нов!
Крещях като побесняла маймуна ! Заявих, че или душът ще се поправи до 2 дни или ще спи с мотора си и нещото за 600 лв. Гледаше ме като виновно кученце... Чак ми стана жал... Rolling Eyes Резултатът, обаче, беше нов душ за по малко от 2 дни.
Сега гледа всичко в къщи да е наред, аз да съм фризирана, той да е облечен, всичко да е платено и чааааак тогава си купува каквото му душа поиска.

# 46
  • Мнения: 301
Коригирам се веднага  Embarassed неплатените сметки съм ги пропуснала - само 2 кафета пих днес.
Нямам против прищевките стига да се е погрижил за общото благо първо.
Значи аз не съм за оплакване щото моят го и прави, но след това не пропуска да се пусне из магазините за техника или да зяпа за нови мотори и коли. А за паралий - не сме не сме и бедни, но ми идва в повече това негово "хоби".

# 47
Най-накрая ме разбрахте! Grinning Олекна ми.Аз също в другите случай не му държа сметка,но при условие да сме се издължили отвсякъде. NaughtyНе обичам да дължа никому нищо.А той:" Е  може и до края на месеца,в началото на другия...."Аман бре....И сега щастливо да кажа,че всичко е ПЛАТИЛ. HugСега може и слон от Африка да си докара Crazy

# 48
  • Мнения: 6 039
мъжът ми не е по импулсивните покупки, аз всичко се съветва с мен. Друг е върпеосът, че скъпите му хобита са 3 на брой, а моето само едно. И да искам и да се напъвам не мога да го стигна. От неговите страсти и аз се облагодетелствам разбира се. Но ако реша да го откажа, ще ме послуша.

Разбира се, ако се разчита само на неговата заплата /не получава такава/ ще е съвсем различно. Донякъде авторката на темата е права. Дразнещо е да харчиш % от заплатата си безотговорно. А разходите за телефонни апарати, никога не съм ги оправдавала. виж, дисковете е друго нещо, а и едва ли ще съборят семейния бюджет. А като нямате пари, ще слушате готина музика. Заслужава си.

# 49
  • Мнения: 9 814
За това правете като нас- моите пари са си мои, неговите негови. И всеки си купува каквото си иска без да се отчита на другия и да се дразни от неговите покупки.

# 50
  • Мнения: 3 576
Ми моя никога не прави големи покупки импулсивно, даже и малки не прави.
Винаги аз избирам нещата или ги обсъждаме заедно....
Ама не съм го тормозила, за да ме пита за всяко нещо, така си го взех - една блуза не може да си купи, ако аз не му я избера Laughing

# 51
  • Мнения: 6 039
.................
Ама не съм го тормозила, за да ме пита за всяко нещо, така си го взех - една блуза не може да си купи, ако аз не му я избера Laughing

именно, чудя се преди това как се е оправял.... Joy

# 52
  • Мнения: 998
Каквото иска това да си купува, даже се радвам, че той си е доставил удоволствие.
Той мен също не ме ограничава обаче  Mr. Green (колко пари съм дала за неща за отслабване само.....от които няма ефект) Mr. Green

# 53
  • Мнения: 2 759
За това правете като нас- моите пари са си мои, неговите негови. И всеки си купува каквото си иска без да се отчита на другия и да се дразни от неговите покупки.
                       Чудесно, но все пак сметките и децата чии са  Whistling?

# 54
  • Мнения: 998
За това правете като нас- моите пари са си мои, неговите негови. И всеки си купува каквото си иска без да се отчита на другия и да се дразни от неговите покупки.
                       Чудесно, но все пак сметките и децата чии са  Whistling?

На мъжа разбира се  Mr. Green

# 55
  • Мнения: 9 814
За това правете като нас- моите пари са си мои, неговите негови. И всеки си купува каквото си иска без да се отчита на другия и да се дразни от неговите покупки.
                       Чудесно, но все пак сметките и децата чии са  Whistling?

Един месец аз плащам тока, водата и парното, той телефона, входа, кабелната и нета, после обратното. Детската и курсовете на детето плаща той, дрехите и обувките на малката купувам аз. Парите за храна делим по равно.

# 56
  • Мнения: 2 448
За това правете като нас- моите пари са си мои, неговите негови. И всеки си купува каквото си иска без да се отчита на другия и да се дразни от неговите покупки.
                       Чудесно, но все пак сметките и децата чии са  Whistling?

Един месец аз плащам тока, водата и парното, той телефона, входа, кабелната и нета, после обратното. Детската и курсовете на детето плаща той, дрехите и обувките на малката купувам аз. Парите за храна делим по равно.
Това повече като съквартиранти ми прилича, отколкото на семейство. newsm78

# 57
  • Мнения: 9 814
Това повече като съквартиранти ми прилича, отколкото на семейство. newsm78

Нещо такова е, макар че, сме официално женени.
Но пък като свикнеш веднъж после спираш да се ядосваш за доста неща.

# 58
  • Мнения: 3 576
Неее, най-добрия вариант е: мойте пари са си мои, а неговите са общи  Laughing

# 59
  • Мнения: 2 438
И какво толкова ще стане, ако се просрочи някоя сметка? Нищо няма да стане.
Що пък да не си купи човека нещо за душата, нали не си е дал парите за дрога например или хазарт или бельо на любовницата си?
Имал пари, дал.

Общи условия

Активация на акаунт