Има ли изключително кърмени бебета на режим, а не на поискване

  • 2 147
  • 34
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 387
Здравейте,

Интересно ми е има ли кърмачета, които са само на кърма и са на режим от раждането си? И ако има, какъв е той?

Предварително благодаря за отговорите.

P.S.: Понеже скоро бях пуснала тема, че дъщеря ми е качила 500гр. за една седмоца, да се похваля, че в навечерието на навършването и на 1 месец сме 1.300кг отгоре (само на кърма). Laughing

# 1
  • Мнения: 1 428
Аз не познавам такива бебета,които ядат под час.

# 2
  • Мнения: 256
Амми моят Гого е на режим - на 3 месеца е  и яде в 7, 11, 2, 5 и 8 и веднъж през нощта. Сам си направи режима.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И моята бебка докато я кърмих беше на режим - на 3 часа ядеше  Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Моето бебе също е само на кърма, и режима ни е следния - едно нощно/ранно сутрешно хранене между 4,30-6 зависи кога се събуди, след това 9-12-15-18-20,30 след баня. На поискване бяхме единствено към третата седмица, когато беше в криза на растежа. Може би до края на първия месец съм я будела за да яде на 3 часа, за да може да ми стимулира кърмата. След това сама свикна, и вече сме така. Да поясня още, не я оставям да се дере от глад, единствено вечер все пак изчаквам да мине банята, даже и да е гладна.
Режимът според мен не трябва да се приема толкова буквално, като оставяне на детето да реве от глад.

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 08:47 от Alexandra

# 5
  • Мнения: 2 005
моя приятелка създаде такъв режим на бебето си,5 месеца беше само на кърма,но стриктно на 3 часа.Дори бебо да е гладен,трябваше да чака  Shocked

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 023
И моята бебка е на  режим - на 3 часа яде.

# 7
  • Мнения: 398
Аз кърмих на поискване , но просто дребният си искаше точно по определено време и много рядко по-рано.И така си свикна и с изключение на нощта се кърмихме в приблизително едни и същи часове.

# 8
  • Мнения: 146
От двумесечна дъщеря ми е на режим, който сама си изгради - на всеки три часа и веднъж през ноща. От 5ти месец мина на 4 часов режим и после се захранихме

# 9
  • Мнения: 1 671
И двете си деца съм кърмила с режим, който те сами са си изградили в рамките на първия месец. Синът ми се хранеше на 4 часа още от раждането си, включително нощем. Бебата сега яде в 7.30 сутрин, в 10.30, 12.30, 15.30, 18.00, 21.00 и 23.00. Нощем спи. Общо взето само първия месец ги оставих да се хранят на поискване и си записвах кога ядат, после видях, че ги кърмя основно в определени часове и започнах да ги храня само тогава.

# 10
  • Мнения: 78
Моята бебка яде на ражим, който тя сама си изгради и няма нощно хранене(будила се е 2-3 пъти за папкане през нощта).Все още се храни на 2.5-3 часа,Режимът е 7.30-10.30-12.30-15-18-21-23.30(понякога първото хранене е в 8.30)

# 11
  • София
  • Мнения: 107
Здравей, моето момченце е на режим през 3 часа от както се е родил. Храни се в 9,00;12,00;15,00;18,00;21,00 и в 24,00часа. Досега беше само на кърма, захраних го преди няколко дни. Дъщеря ми я кърмих на поискване, за мен лично с режим е по-добре. Поздрави  Hug

# 12
  • Мнения: 553
през 2000г когато родих баткото си го кърмих но по режим който аз му съзвадох , а за да сме съвсем точни- какато тръгна в болницата. само дето не послушах да му спра нощното хранене и той сам го отказа като станана 3м.
ако питаш може ли- да може и то без да ти спре или намалее кърмата. но ако искаш да стане е добре да има кой да ти помага- т.е. да е с бебето когато искаш да поизчакаш с кърменето, защото докато те няма е ок, едно достатъчно хранено бебе спокойно може да позачака 15-30 мин. НО, ако не сих там за да му мирише на кърма  Wink
трябва обаче да следиш и ако започне да търси по-често и да нервничи- за 3-5 дни да го кърмиш на поискване , за да ти се увебичи кърмата, защото бебечо е порасъл и не му стига.
и после отново се връщаш към режима. това се случва на около 40 дни отново, но се усеща.
Ако не го правиш кърмата ще почне да не му стига. Но пък от друга страна ще си почнала да захранваш и да заместваш хранения, което и при същото количество кърма ще му стига, защото ще наваксва с пюретата.
Кърмих го до 11м и спрях заради лечение, но ни беше останало само вечерното кърмене. 

# 13
  • Мнения: 176
И моята бебка докато я кърмих беше на режим - на 3 часа ядеше  Peace
И ние бяхме така!

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 834
И моето бебе го храня горе-долу на 3 часа.Просто кърменето на поискване ми се струва малко омагъосан кръг-малко яде и е сит за малко време-само мое мнение не ангажирам никой с него.Храним се в 9-12-15-18,в 21 след банята и един път около 5-6-7,когато се събуди.Сам си премахна другите хранения ,не съм го насилвала.

Общи условия

Активация на акаунт