Предизвикване на раждане

  • 2 477
  • 39
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 1 516
Приятелката ми е от началото на седмицата в болница, за предизвикване на раждане , защото бебето е голямо. Днес пак я чух по телефона и беше с много паднал дух. Първата система окситоцин не е предизвикала желания ефект. Вчера беше с 5 см разкритие. Днес още не е родила. Ще и дадат рициново масло ( не знам за какво) . А утре нова система...
Моля включете се да споделите опит, или просто ей така , за да й повдигнем духа. Аз ще й предвам отговорите ви  Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Рициновото масло е разхлабващо, доколкото знам май предизвиква и контракции. Стискам й палци на приятелката ти, ще роди, няма къде да ходи. В най-лошия случай ще и направят секцио.
Кураж и да не се предава Peace

# 2
  • Мнения: 240
Е стискаме и палци. Наистина, ще роди няма как да си остане вътре мъника.  Heart Eyes
Аз също бях с предизвикано раждане и контракциите ми започнаха след втората система и около 8-9 часа чакане. Rolling Eyes В крайна сметка всичко завърши със секцио.

# 3
  • София
  • Мнения: 521
Не са ми предизвиквали раждане, но просто искам да кажа, че приятелката ти има едни стиснати палци от мен всичко да мине добре и скоро да гушка мъничето си  Praynig Praynig Praynig

# 4
  • Мнения: 2 531
Аз явно съм от късметлийките- и трите си деца родих така, лесно и бързо! Дано и подейства окситоцина, а ако има възможност за епидурална- освен че обезболява и отпуска мускулите и ускорява раждането!

# 5
  • Мнения: 545
моето раждане беше предизвикано със система окситоцин. Честно да призная, бая боля, дали от системата не знам, но всичко беше много изкуствено - окситоцинът, после ми спукаха мехура. Родих се като ми поставиха спиналната упойка, иначе като цяло родих много бързо за три часа от приемането ми в болница. Стискам палци всичко при приятелката ти да мине като по вода и да се похвалите с бебче! И накрая - всякакви болки се забравят, остава само резултата Hug

# 6
  • Мнения: 9 973
дано по-бързо роди Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 857
На мен ми предизвкаха раждането, поради същата причина. Няма нищо страшно, всичко ще е наред и скоро ще гушка бебчето си. Пожелавам й успешно и безпроблемно раждане  Hug

# 8
  • Мнения: 9 814
Аз също имах предизвикано раждане, но с вагинална таблетка. Едва след като имах 5 см. разкритие ми сложиха и система окситоцин. Родих сравнително бързо, но доста болезнено.

# 9
  • Мнения: 1 671
Така ми предизвикаха първото раждане - с очистително. Като се раздвижат червата обикновено започват контракции  Wink. Пих очистително и ми направиха няколко клизми и прегледи и си започна раждането. При това не беше много болезнено. Родих без система (включиха ми чак на 9 см, което не го броя).
Второто раждане си тръгна естествено (минах пак без система)  и честно да си кажа боля доста повече от първото предизвикано.
Така че да си изпие рициновото масло (което е отврат  Sick) и дано освен вдъхновение да отиде до тоалетна й дойде вдъхновение и да роди.  Wink
Стискам й палци и й желая скоро да гушка най-прекрасното бебе!  Hug

# 10
  • Мнения: 136
В патологична бях няколко дни с 3 см разкритие.Така си и родих с тези 3 см. Shocked , заради предизвикано раждане.Просто цялата се разкъсах , преди да успеят да ме оперират.
Дано при нея всичко да е наред и да роди скоро , че като знам как е!
При мен проблема е бил къса пъпна връв, което не се вижда на ехо.

# 11
  • Мнения: 2 374
Успех!Дано да роди по-бързо,сигурна съм че утре ще гушка бебо! Wink

# 12
  • Мнения: 3 016
Утре да се похвалите с едно здраво бебече. Всичко да е минало ок ,това и пожелавам на приятелката ти . Всичко се  забравя , остава само най -вълнуващият момент-  появата на новия Човек!

# 13
  • Мнения: 15
Стискам плаци на приятелката ти пове4е кураж,леко и безпроблемно раждане , и и  желая и едно здраво и красиво беб4е утре Hug късмет

# 14
  • Мнения: 1 103
Аз родих десет дни по  рано .Бебето беше голямо и ми сложиха таблетка за разкритие .Роди се 3.500 кг.  много бързо за около 2 часа .
Дано всичко мине леко  Peace

# 15
  • Мнения: 1 516
Благодаря на всички ви! Дано скоро да имаме добри новини!

# 16
  • Мнения: 610
На мен също ми предизвикваха раждането с окситоцин.1вата сиситема не подейства-аз имах контракциите но не и разкритие.При 2та система от сутринта в 8ч. да 12нямаше резултат пак същото и решиха да ми спуката водите.Всичко приключи в 20.15часа с едно 3.700кг бебе,беше много болезнено,но и резултата беше разкошен.Успех на причтелката ти и да се похвали с бебчето.  Praynig Peace

# 17
  • Мнения: 1 008
Дано добрите новини дойдат по-скоро!

# 18
  • Мнения: 4 335
Дано вси4ко бьде наред и по скоро да се похвалите с хубавата новина Praynig

# 19
  • София
  • Мнения: 2 296
Кураж и сили пожелавам на приятелката ти.
Аз родих втория път с индукция,защото пъпната връв се беше
омотала около гушката и под мишниците на бебо.
Тя го дърпа,той не може да слезе надолу и да задейства същинското
раждане,и така-3 дни.Лошотое,че не се виждаше проблема на ехограф.
Накрая ми дадоха едно хапче,половинката изпих в 4ч.сутринта,другата половинка ми я сложиха вагинално,
след като ми спукаха мехура.И от там вече всичко мина по мед и масло.
Бебо се роди за няма и 2 часа,с 2-3 напъна.

Стискам палци всичко да мине лесно и бързо! Peace

# 20
  • Мнения: 1 428
Дано роди бързо приятелката ти.Ще стискам палци.

# 21
  • Мнения: 2 035
Radostche, и аз бях така. Лежах 6 дни преди да родя, като два от които бях на системи.
Първия ден от системата нямах никакъв ефект стоях с нея от 10-18 ч. и ни контракции, ни разкритие - нищо...
Но вечерта от 23 ч. ме почнаха болезнени контракции през 7 мин. и така до сутринта / на прегледа имах само 1,5 см. разкритие/
Новата система ми я сложиха 7 и родих в 13:20 часа една малка принцеска Heart Eyes

Тъй че успокой бъдещото мамче, кажи й че краят му се вижда и скоро я очаква най великия и приказен момент в живота и! Успех!   bouquet

Последна редакция: пт, 25 апр 2008, 01:33 от val_stef

# 22
  • Мнения: 3 929
Пожелавам й скорошно и леко раждане! Вижда му се краят! Да гушка здраво бебче!

# 23
  • Мнения: 1 516
Звъннах й преди малко, обаче телефона е изключен. Дано това да е добър знак  Praynig

# 24
  • Мнения: 1 671
 Praynig Praynig Praynig
Чакаме добри новини! Hug

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Звъннах й преди малко, обаче телефона е изключен. Дано това да е добър знак  Praynig

Дано всичко е наред.Аз като раждах също си изключих телефона понеже е ужасно доакто те боли и да ти звънят през 5 мин., но си представям какво им е било на всички които чакат от вън.Ще чакаме да се похвалиш с хубавата новина най-скоро време  Hug

# 26
  • Варна
  • Мнения: 1 180
 Praynig Praynig Praynig  Дано скоро има радостна вест.

И при мен системата не помогна. Бебето беше много голямо и се наложи операция.

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
на мен ми предизвикаха раждането с една таблетка,която се поставя вагинално Сложиха ми я и след 30мин започнаха болките-след 3 часа бях родила  Peace
Успех и скоро да съобщите радостната новина  Hug

# 28
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
На с-ма и 1/2 бах родила Laughing
Чакаме добрата новина Praynig

# 29
  • Мнения: 1 516
Снощи към 9 часа на бял свят се е появил Павел - 3.400 , 50 см. С майката са добре. Скоро ще се видят с малкия юнак, за да започнат с кърменето  ...

# 30
  • Мнения: 2 035
Да е жив и здрав малкия юнак Павел!
Да слушка, папка и радва мама и тате!   
bouquet
п.п.Radostche, дано има все повече такива приятелки като теб!  Hug  bouquet

# 31
  • Мнения: 135
 smile3525 smile3525 smile3525 да са живи и здрави и бързо въстановяване на мама

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
ЧЕСТИТО   bouquet  bouquet  bouquet
Да са живи и здрави   bouquet

# 33
  • Мнения: 1 554
Честито на приятелката ти  bouquet

# 34
  • Мнения: 285
Честито на новите мама и тати! Да им е жив и здрав сина!   bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 180
ЧЕСТИТА РОЖБА! ДА Е ЖИВ И ЗДРАВ ПАВЕЛ!    bouquet

Rodostche, в крайна сметка нормално ли е родила приятелката ти?

# 36
  • Мнения: 136
Честито!Да е живо и здраво малкото момченце !
Дано раждането да е минало леко!
Бързо възстановяване на майката!  bouquet

# 37
  • Мнения: 1 516
Да - родила е нормално. Нейният доктро е привърженик на естественото раждане и затова е изчакал максимално. Втората система с окситоцин е предизвикала контракции , но не желаните. Започнали са и в някакъв момент са спрели. След това докторът решил, че е време да се спука мехура и го спукал. Започнали по-силни контракции. Получила е почти пълно разкритие, но се указало, че шийката не е напълно изгладена. Бебето е с голяма главичка и затова, са направили епизиотомия. Днес тя звучеше чудесно по телефона. Сподели, че шевовете и опъват , но като цяло е добре. Сигурно, вече е минало и първото кърмене на малкото човече. Снощи са го хранили със спринцовка, за да не привиква към биберона и днес да засуче нормално. По-късно сигурно ще отида да я видя или пък ще я чуя по телефона да каже дали успешно са се кърмили.

# 38
  • Мнения: 3 016
ДА ИМ Е ЖИВ И ЗДРАВ МАЛКИЯТ ПАВЕЛ ! ПОЖЕЛАВАМ МНОГО ЗДРАВЕ И ЩАСТИЕ НА СЕМЕЙСТВОТО И  ДА ПУСНЕТЕ СНИМКИ  НА НОВИЯ ЧОВЕКЛ  bouquet

# 39
  • Мнения: 3 069
Чудесна новина!
Да са живи и здрави и двамата Peace

Общи условия

Активация на акаунт