Прищипан нерв! Адски болки, как да се справя?

  • 300 630
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Здравейте,

от една седмица съм с ужасни болки в дупето и началото на крака. Ходих на мануален терапевт - масажира ме, намества ме - уж изпука и освободи нерви на кръста и гърба. Имаше подобрение за 2 дни и сега отново се върнаха болките с огромна сила. Сутрин не мога да стана от леглото по 15-20 мин. Накрая ставам с невероятни усилия и плач.

Четох че в такива случаи е добре да се мине на диета - плодове и мед, но аз все още кърмя - бебето ми е на 3.5 м и много ми се иска да продължавам.

Моля някой ако е имал подобен проблем да сподели какво му е помогнало.

Такива адски болки не съм имала и при раждането.

Благодаря ви.

# 1
  • Мнения: 263
Получавала съм такова прищипване и възпаление на нерв преди доста време и знам как адски боли. Това са т.нар. дископатии или дискови хернии, зависи от степента на заболяването. Слагали са ми инжекции Тилкотил, а също съм пила и същите хапчета, когато пак ми се е случвало /много са ефикасни и в рамките на 5-6 дни се оправям/. В твоя случай нещата са по-сложни за това, че кърмиш. Съветвам те да споделиш проблема с лекар при твоето положение. Той най-добре ще прецени дали може да пиеш и някакви лекарства. Успех ти желая!

# 2
  • DE
  • Мнения: 967
Аха, задължително на лекар. Мисля, че е хубаво да спиш на много твърдо.

# 3
  • Мнения: 1 517
И на мен ми се беше случило веднъж, след като правих някаква гимнастика. Даже не можех да вървя, с триста зора се вдигах от леглото, всички мислеха, че нещо ми е счупено. И аз кърмех още, но отидох на лекар веднага и ми изписа някакви прахчета за пиене - и след 1-2 дена вече нямаше нищо.

# 4
  • Varna
  • Мнения: 288
И аз съм с такъв проблем.Обажда се поне веднъж годишно.Това,което аз знам,че когато е обострена болката не се правят масажи или каквито и да е подобни процедури NaughtyАз се оправям с Диклак от 150мг(хапчета),два пъти дневно.Обикновено с тези хапчета острата болка минава за 2-3дена.Мажи с някакъв крем(аз ползвам Алгазал).Успех и дано бързо да отмине болката.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 019
nivear, изобщо не се бави, а тичай при невролог. Не искам да те плаша, но аз съм така от 17.03. Мен мануалният терапевт също ме "отщипа" в кръста, но засегнат ли е седалищният нерв /затова те боли на дупето и началото на крака/ продължава много дълго и болезнено, слиза надолу по целия крак. Отиди да ти предпишат адекватните лекарства, за да не ти слезе болката надолу, както вече е при мен.  Hug

# 6
  • Мнения: 119
Диетата едва ли би ти момогнала !Лечение-покой на твърдо легло,с табуретка под коленете/за да се увеличи междупрешленото пространство/обезболяващи/действащи само на силната болка/ и противовъзпалителни!Топлина в никакъв случай-ще се увеличи болката!!Добре действа и лежането по корем с не много висока възглавница под корема.

# 7
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
И аз съм така, само че болката се появява след физическо натоварване - напр. разходка или гонене на мъника по площадката. Търсих в интернет и открих, че може да е ишиас - за сега пия само нормални обезболяващи - ибупрофен - и ми помагат. Пих същите обезболяващи след секциото и според лекарите минават само минимално в кърмата. Не знам какво друго да те посъветвам понеже и аз не съм ходила на лекар, но понеже болката не е постоянна и все отлагам  Tired

# 8
  • София
  • Мнения: 39 747
Аз в момента съм така, болката е по-силна или по-слаба, но я има. Вчера гинеколожката ми каза за ишиас, и че ще трябва да изтърпя. След раждането щяло да ме отпусне.
Редовно получавам т.н. захапване на нерв в областта на таза, даже и от най-малкото "криво" движение.
Консултирай се с ортопед, невролог.

# 9
  • Мнения: 119
Не ортопед той няма какво да помогне ,а невролог-той ще изследва рефлекси и т.н.

# 10
  • Мнения: 433
Диагноза захапване на нерв няма.Мануалния терапевт,който се е опитал да те оправи потърси ли ти епикриза или снимка?Първо отиди на невролог да направят снимка,за да ти поставят диагноза и да ти назначат подходящо лечение.Физиотерапията също помага,но не в острия стадий.Всичко зависи от диагнозата.

# 11
  • Мнения: 13 512
в кой град си?

# 12
  • в джунглата
  • Мнения: 916
 Цял месец изтърпях в това състояние когато бях бременна. Мина от самосебеси, но започнаха едни болки в кръста които като гледам вече 2г нямат минаване. Cry

# 13
  • София
  • Мнения: 2 019
Диагноза захапване на нерв няма.
Има, има. Нервът почва да боли точно от това, че дисковете са го прищипали. В момента съм с пареза на десния крак от това, че ми беше прищипан нервът.

# 14
  • Мнения: 433
Диагноза захапване на нерв няма.
Има, има. Нервът почва да боли точно от това, че дисковете са го прищипали. В момента съм с пареза на десния крак от това, че ми беше прищипан нервът.
Това е дискова болест.А болката в кръста по принцип може да е придизвикана от много неща - протрузия на диска,остеофити ,възпаление коренчетата на нервите и други.Най-точно се установява със скенер или ядрено-магнитен резонанс.И преди да отидеш на мануален терапевт,масажист и др. е добре да имаш поставена диагноза ,всичко друго за мен е излишен риск.

Общи условия

Активация на акаунт