Пак сме с Т. Защо?

  • 2 845
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 562
Ради пак има Т преди малко я измерих 38  Shocked
Защо пак вдига Т? Това означава ли, че не сме се доизлекували или просто отново се разболяваме?  ooooh! Вече незнам какво да правя  #Puppy dog Миналато година по това време направихме една черна серия, ако ме чака същото ...  Cry
Искам да питам - Кога 100-тово се нуждаем от АБ? Защото не искам пак да пием  Rolling Eyes
Сега като се събуди и отиваме на лекар, само дето до тогава ще се гътна  #Puppy dog

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Ако става въпрос за бактериална инфекция 100% сте на антибиотик. При вируш няма нужда, но често джипитата изписват за да предотвратяли евентуална бак.инфекция, защото докато организма се борел с вируса отслабвал и ставал по-податлив на такива инфекции. Не съм съгласна много с това, но е често срещана практика при деца.
Оздравявайте бързо. Wink

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ако става въпрос за бактериална инфекция 100% сте на антибиотик. При вируш няма нужда, но често джипитата изписват за да предотвратяли евентуална бак.инфекция, защото докато организма се борел с вируса отслабвал и ставал по-податлив на такива инфекции. Не съм съгласна много с това, но е често срещана практика при деца.
Оздравявайте бързо. Wink
За хрема, причинена от бактерии никога не съм пила или давала на децата антибиотик. 100% ще изпишат, но дали наистина се налага?!
А да се дава антибиотик за вирусна инфекция превантивно, за да не възникне бактериална е супер тъпо! Това само скапва имунитета и се налага все по-често да се пият антибиотици- става един порочен кръг. Аз съм ЗА хомеопатията!

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Цитат
За хрема, причинена от бактерии никога не съм пила или давала на децата антибиотик. 100% ще изпишат, но дали наистина се налага?!
А да се дава антибиотик за вирусна инфекция превантивно, за да не възникне бактериална е супер тъпо! Това само скапва имунитета и се налага все по-често да се пият антибиотици- става един порочен кръг. Аз съм ЗА хомеопатията!
Цитат
Само от хрема не се вдига 38 г. температура, а за антибиотици като превенция съм напълно съгласна, че не са нужни. Не искам да коментирам хомеопатията, при нас не даде никакъв ефект.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Това за хремата го написах, защото често срещам мнения тук, че единственият начин да се справиш с бактериите е антибиотикът. Иначе ако инфекцията е слязла надолу е друго.
За лечението с хомеопатия са от значение много неща, за това трябва добър специалист.

# 5
  • Мнения: 3 562
Няма нищо надолу, дори гърлото не е зачервено, но в момента изгаря от Т.
Док каза, че още няма да ни изписва никакви лекарства - само да сваляме Т.
Питах за витамини - той (док) не се съгласи  newsm78
Какво хомеопатично лекарство мога да дам в нашия случай - евентуален вирус  newsm78

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Само хомеопат може да каже. Всичко е напълно индивидуално.

# 7
  • Мнения: 5 539
Рошалче, ако имаш под ръка добър хомеопат, горещо ти препоръчвам да я заведеш.
В последните дни Ева също прекара едно такова заболяване. Във вторник и сряда беше с 40 градуса температура, треска и хрема. Викахме посред нощ Бърза помощ - не дойдоха, на другия ден викахме джипито - и тя не дойде. Закарахме я на друг доктор, прегледа я,преслуша я и изписа антибиотик. После на бегом при хомеопатката. Тя каза да не взимаме антибиотика, тества я на няколко лекарства и това на което реагира най-добре, й го приготви. До вечерта температурата падна значително, вчера вдигна само в 16 часа 38,5, а днес изобщо няма температура. Всеки път се удивлявам колко бързо и успешно действа хомепатията. Дано и вие бързо да оздравеете! Praynig

# 8
  • Мнения: 3 562
Нямам дори идея  дали има такива лекари в Хасково.
Половинката обеща да разпита утре, ама ...
Аз много си харесвам нашия лекар, само че като пивичето такива недолюбват хомеопатичните лекарства и не ги предлагат ...  ooooh!
Дребното спи с кърпи с оцет на ръцете и краката - спалнята ни мирише на консервна фабрика ... мани, мани ...

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Някакъв такъв вирус върлува от известно време, дори и аз го прекарах. Както всичко ти е ОК и изведнъх висока температура, която отминава за ден - два без да се налага да пиеш други лекарства, освен такива за свалянето й. Не е зле да даваш вит.С, даже е препоръчително. Във ударна доза даден еднократно действа много добре, а и той е такъв витамин, който не се натрупва в организма, а се изхвърля. Бързо се оправяте Praynig и моля ви, не прилагайте хомеопатия на своя глава, без да ви е изписана от специалист. Naughty

# 10
  • Мнения: 1 655
После на бегом при хомеопатката. Тя каза да не взимаме антибиотика, тества я на няколко лекарства и това на което реагира най-добре, й го приготви.
Извинявай, не се заяждам, но ми стана интересно как я тества на няколко лекарства хомеопата? Би ли обяснила?

# 11
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Нашата лична лекарка гледа да пробва всичко друго и само в краен случай антибиотик. Ако се хване в началото(ама в самото начало) помага осцилококцинум. То е хомеопатично, така че не вреди. Но ако е по-напреднала настинката, не става.

# 12
  • Мнения: 18 542
Бобо в момента е с температура и сополи. Не кашля и не му е червено гърлото. Педиатърката каза, че не е за антибиотик за сега. Давам му Нурофен когато вдигне висока Т, витамини и Ехинацеа та Тайс.

# 13
  • Мнения: 3 562
Бобо в момента е с температура и сополи. Не кашля и не му е червено гърлото. Педиатърката каза, че не е за антибиотик за сега. Давам му Нурофен когато вдигне висока Т, витамини и Ехинацеа та Тайс.
Ние така започнахме.
На следващия ден вдигна висока Т.
Всъщност вчера като ни прегледа док каза, че гърлото не е червено и няма да пием нищо. Снощи изгоря от Т. По обяд след хладен душ, 7 мл панадол, мазане на петичките първо с белтък, а после и с мед имаше 39.3. С едно такси и при док. Сливиците ужасно червени, а лявата и доста подута  Sad вече сме с АБ - Сумамед - има вкус на цимент - просто ужасен, но се дава веднъж на 24 часа  Cry което за нас е по-добре, защото дребосъчка полудява като ме види с някое лекарство. Миналата седмица бяхме на Аугментин и още ни държи влага.

Забравих - в 8 тази вечер след първия прием на АБ имаше 39.8 - пак в банята + свещичка ефералган и сега дори хапна мекичка  Wink

# 14
  • Мнения: 5 539
После на бегом при хомеопатката. Тя каза да не взимаме антибиотика, тества я на няколко лекарства и това на което реагира най-добре, й го приготви.
Извинявай, не се заяждам, но ми стана интересно как я тества на няколко лекарства хомеопата? Би ли обяснила?
Докторката, която посещаваме, работи с един руски апарат за компютърна диагностика, който позволява освен да се диагностицират заболявания, също да се тества как ще реагира организмът на някое лекарство. Освен това с апаратът може да се приготвят хомеопатични лекарства. Много е странно и интересно, в началото не ми се вярваше, но методът е съвсем научен, има много литература за него и най-важното - действа Grinning

Общи условия

Активация на акаунт