Знаете ли нещо за лампата на Цептер за лечение?Да я купя ли?

  • 34 955
  • 29
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 123
Скъпи мами,нашият педиатър ми препоръча тази лампа на Цептер за лечение на някои хронични или често повтарящи се проблеми на децата ми.Тя е завеждаща неонатологично отделение в града и там имали две такива дарение от Цептер.Ползвали ги и били доволни.Някоя от вас има ли впечатления?Моля ви да ми помогнете да взема решение,защото все пак струва около 600лв.
Разчитам на вас. newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 658
аз съм я ползвала и също мога да кажа, че има добър ефект. Спомага по-бързото възстановяване на на увредени тъкани и органи. Можеш да я ползваш буквално при всички проблеми. От възпалено гърло и навехнат крак до процедури на лицето за намаляване на бръчките. Peace

# 2
  • Мнения: 123
Никой нищо ли не знае?Навремето когато бяхме в прогимназиален клас ни облъчваха в училище всички с такива само че големи лампи.Има ли някой който да си го спомня/някой набор 74 или 73/

# 3
  • Мнения: 1 877
Има ли някой който да си го спомня/някой набор 74 или 73/
Аз си спомням (набор 74) за такова облъчване,само че в детската градина.А в у-ще не са ни облъчвали с кварцови лампи (така се казват).Като се роди Боян,баща ми донесе такава лампа и "светехме" с нея из стаята,в която е бебето,но не облъчвахме самото бебе

# 4
  • Мнения: 123
Petia taq,публикува отговора си секунди преди моя.Благодаря че се включи.Вече мислех че никой нищо не знае за това.Ти върху детето си ползвала ли си я?И за какво?
Ще съм ти благодарна ако пак пишеш.

# 5
  • Мнения: 123
Хелта,не говоря за тези лампи с които се облъчва стая.Те са антибактериални и ги има в болничните стаи.Аз имам пред вид тези с които се нагряват различни части от тялото и имат оздравителен ефект.Навремето в училище ни караха да си вдигаме дрешките и ни облъчваха гърдите като трябваше да крием очите и т.н.Сега Цептер ги е умалил и са по безобидни и универсални.Въпроса е колко са успешни?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 658
само да поясня, че Цептер лампите са с поляризирана светлина и нямат нищо общо с кварцовите лампи. На практика те са напълно безвредни. Не съм я ползвала при детето, не ми се е налагало, но я ползвах по време на бременността, защото много ме болеше едното коляно. Ако я купиш ще ти дадат и книжка и там пише при какви случаи и по колко време са държиш лампата. Единствено трябва да я държиш под прав ъгъл с облъчваната площ, но те ще ти обяснят всичко. Има 3 размера такива лампи като най-големите се ползват в скъпи клиники за терапия на бръчките. Продава се с кислороден спрей, който се пръска преди нагряване на лигавици, например гърлото или на кожата.

# 7
  • Мнения: 1 877
Вие ме заинтригувахте с тия лампи,ама много им висока цената,бе! Не може ли на вноски да се изплащат?

# 8
  • Мнения: 1 237
Използвала съм такава лампа,но кой знае какъв ефект не съм забелязала.

# 9
Една моя приятелка е дистрибутор на Цептер и преди две години ме зариби да си купя лампата. Понеже струва сума ти пари, я употребявах едва ли не всеки ден през първата година - при хрема и болно гърло при децата ( а също и при останалите членове на семейството), при ревматични болки (двете ни баби); опитах да лекувам и синузита на мъжа ми.

Мога да кажа, че ефект нямаше никакъв в нито един от случаите. Нито хремите и ангините минават по-бързо, нито синузитът на мъжа ми се оправи. Ревматичните болки на бабите са си циклични - те се появяват и си отшумяват сами на периоди, но и двете са категорични, че не са усетили никакъв ефект от лампата.

Преди около година дадох лампата на сестра ми, че и нейните деца са много болнави и това беше единственото, което не беше опитвала. След шест месеца редовна употреба сама ми я върна и каза, че не им е помогнала. Изобщо според мен тази лампа е "помогнала" единствено на дистрибуторите на Цептер да спечелят тлъсти комисионни и на балъци като мен да олекнат с по няколкостотин евро, иначе реална помощ от нея за излекуване на която и да е болест едва ли някой е видял.

# 10
  • Мнения: 123
Хелта,може на вноски.Има схеми за изплащане.Но аз се притесних от разнопосочните мнения.Ще следя темата.Дано се включат и други майки.Чао за сега.

# 11
  • Мнения: 119
Преди много време синът ми беше с възпалено ухо,какво ли не правихме тогава полза нямаше тогава се сетих че една приятелка я има тази лампа и я поисках за 1 седмица.Не си спомням по каква схема нагрявах мисля че беше 2 пъти по 2 минути/но без да съм сигурна/Наистина се оправи.Моето мнение че помага но не е панация или ако не са ти проблем парите я вземи.
А тази лампа за която пишете по горе е кварцова лампа, с която се облъчват помещенията/с бактерицидно действие/ , а също така и деца / за профилактика от простудни заболявания/

# 12
  • Мнения: 1 237
Говорим за ето тази лампа,нали  newsm78

# 13
  • Мнения: 123
Да!
Ilenia.ти за какво си я ползвала?

# 14
  • Мнения: 1 237
Да!
Ilenia.ти за какво си я ползвала?

Ползвала съм я за болки в крака.

# 15
  • Мнения: 516
Водя дъщеря си в дневен център за рехабилитация(всеки ден) . Близо 4 месеца беше с хрема и кашлица. Проведоха и няколко курса(от по 10 дни) на нагревки с лампата (на носа). Ефект не видях, а много се надявах. И аз се бях зарибила с Цептер и си мислех да купя и нея. Дано на други помогне повече Peace

# 16
смятам че лампата ще ви бъде от голяма полза и няма да сгрешите ако си я набавите . аз не мога да жи дам така професионална информация но мога да жи оставя телефон на предстажител които ще ви обясни всичко

# 17
  • Мнения: 36
Здравейте!На мен и моето семейство лампа Биоптрон ни е помагала много.Имаме я от 6 години в началото и аз не вярвах !Когато оперираха съпруга ми от херния аз го нагрявах всеки ден и сега не си личи къде са били шевовете ,майка ми зимата падна по стълбите и крака и беше подут по 1 час се нагряваше и след 2 седмици имаше невероятно подобрение !Давала съм Биоптрона с Цветната терапия и на познати ,някои са реагирали положително други отрицателно но на нашето семейство много ни помага!Преди се разболявах много често,чета си точно инструкциите и отделям по 15 мин. на ден с лампата ,а не да чакам да се появи проблема и се чувствам отлично!

# 18
  • Мнения: 2 382
 newsm11
Твърдо не!Има много случаи,в които не е желателно ползването на тези процедури,но няма кой да ти го обясни Close.Надявам се не очаквате дистрибуторите да кажат,че не е подходяща за вас Twisted Evil.
Моята козметичка ползва такава лампа и всеки път бях със зверско главоболие след употребата й.Първоначално мислех,че е случайност,но когато това се повтори 4 пъти...Когато й казах,се оказа,че не съм единствената Naughty.
За мен Цептер се ползват от методи за промиване на мозъци и продават тривиални продукти на баснословни цени.Нещата са качествени,не отричам.Но с нищо не се различават от други добри марки,освен по цената.И далеч не притежават приписваните им "божествени" качества.
За протокола ползвам доста продукти както от домакинската,така и от козметичната им линия,така че говоря от собствен опит Peace

# 19
  • Мнения: 238
Имам лампата Биоптрон, подарък ми е. Ползвала съм я преди време за дребни неразположения като хрема, синузит, лека болка в ушите, белези от ранички и изгаряния - доволна съм! Скоро не ми се е налагало...

newsm11
Твърдо не!Има много случаи,в които не е желателно ползването на тези процедури,но няма кой да ти го обясни

Моля да напишете в кои случаи не е желателно ползването на процедури с поляризирана светлина, не знаех..?  newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 2 658
ами аз също не знам да има противопоказания. newsm78 Напротив, моята лампа е с една книжка от екип руски учени, които са я използвали във всички възможни случаи и са описали кога и по колко време да се ползва. Далеч съм от идеята, че е 100% панацея. В някои случаи се прилага като комбинирано лечение с лекарства или други лечебни средства, но като цяло си мисля, че има ефект. Поне при мен беше така.

# 21
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Моя близка приятелка съвсем на скоро си купи въпросната лампа на Цептер. Тя е доволна - действа на 100%!!! Лекуват всичко с нея, но не я ползват, като единствено средство за лечение, като и petia_tag казва. А това с възстановяването на тъкани съм го чувала и виждала. Една позната лекува кучето си, което беше оперирано, бяха му рязали тумори около устата и се получиха дупки (ужсно гадно изглеждаше!  Sad )...та с тази лапма му се бяха затворили...ветеринарите бяха повече от изумени!
VasTed, след като изчетох всички мнения излиза, че на едни помага, а на други - не! Избора е твой! Аз бих си я купила, имам детенце и щом помага бих я взела и то най-вече, защото има опция за изплащане на вноски  Peace А това с противопоказанията...  newsm78 не ми се вярва...Съмнявам се, че точно "Цептер" ще продават нещо, което вреди на хората, по-скоро бих приела, ако не помага тая лампа  Thinking

# 22
  • Мнения: 36
Здравейте !Моята дистрибуторка ми каза ,че не е желателно да се използва при бременни жени ,да не се нагрява директно корема,и в книжката пише при байпас на сърцето!Освен книжката на руските учени има една друга книжка където много подробно е описано как да се нагряваме  !

# 23
  • Мнения: 2 382
Здравейте !Моята дистрибуторка ми каза ,че не е желателно да се използва при бременни жени ,да не се нагрява директно корема,и в книжката пише при байпас на сърцето!Освен книжката на руските учени има една друга книжка където много подробно е описано как да се нагряваме  !

Епилепсия,мигрена,остри възпалителни процеси,наличие на гноен ексудат.Има и още.
Това си е физикална терапия и си има както показания, така и противопоказания Peace.
В крайна сметка всеки решава за себе си .
И не се предоверявайте толкова на дистрибуторите.

# 24
ПРЕДЛАГАМ ЛАМПА BIOPTRON НА ЦЕПТЕР ЗАЕДНО С ПЪЛНЕН КОМПЛЕКТ И КНИГА С ОПИСАНИЕ ЗА ПОЛЗВАНЕ,  на мен лично ми помогна за премахване на белези след операция, но и за много други неща и силно я препоръчвам. АКО НЯКОЙ СЕ ИНТЕРЕСУВА, МОЛЯ ДА СЕ ОБАДИ НА 0885923798, ЦЕНА ПО ДОГОВАРЯНЕ гр. София

# 25
  • Мнения: 113
имаме я вкъщи, преди много я ползвахме, аз особено при хрема и бях доволна.. нещо обаче при кабела й се прецакаха нещата и вече не я ползваме... не ми се е налагало при някакви драстични случаи, но от познати знам, че доста помага...

# 26
  • Мнения: 50
Биоптрон неможе да навреди с нищо в това съм абсолютно сигурна,но не мисля ,че има и ефект.Не съм видяла подобрение ,докато бях бременна си нагрявах лицето (на друго място не съм ,не се препоръчва корема).имах проблеми с кожата на лицето.Не мисля ,че има смисъл.За същите пари,моеше да си взема маркови кремове за лице.Даже се учудвам като пишат,че е толкова лечебна.Не си заслужава според мен

# 27
Биоптрон неможе да навреди с нищо в това съм абсолютно сигурна,но не мисля ,че има и ефект.Не съм видяла подобрение ,докато бях бременна си нагрявах лицето (на друго място не съм ,не се препоръчва корема).имах проблеми с кожата на лицето.Не мисля ,че има смисъл.За същите пари,моеше да си взема маркови кремове за лице.Даже се учудвам като пишат,че е толкова лечебна.Не си заслужава според мен

Вероятно лампата действа индивидуално. Аз имам от по-старите (купих я, доколкото си спомням, през 1996 г.) - Цептер Бионик. Имам кожни проблеми на лицето и синузит. И за двете ми помогна много (за учудване е, че още работи). При силно зачервяване на лицето се нагрявам 2-3 дни, по 4 минути, и всичко избледнява. През 90-те много се продаваше тази лампа (тогава Бионик) и хората масово бяха доволни от нея. Сега не зная дали има магазин и представители тук. Когато животът й свърши (мисля, че бяха около 2000 часа), пак бих си купила пак тази лампа.

# 28
  • София
  • Мнения: 4 575
Аз пък днес разбрах за тази лампа....Отивам да почета още из нета....препоръчват ми я за псориазис..... Tired

# 29
  • Мнения: 2 480
http://bizines.dir.bg/zepter/bioptron.htm
Ето тук можете да прочетете неграмотен превод от руски език.

От написаното излиза, че тази лампа излъчва във видимата и в инфрачервената област. За ултравиолетовата област не се споменава нищо. Мога да кажа, че всяка обикновена крушка, както и всяка обикновена печка излъчват в ИЧ-област. Интензивността на това излъчване зависи от температурата. Тоест можем да очакваме подобен ефект от печка или напр.150W крушка. Допълнителното, което са казали е, че светлината е поляризирана, но не обясняват каква точно е тази поляризация. Поляризацията може да бъде линейна, кръгова, елиптична. Кръговата и елиптичната се делят на лява и дясна. Освен това е важна и степента на поляризация, тоест какъв процент от светлината е поляризирана. 100% е само при лазерите. За да вярваме, че тази поляризирана светлина е по-ползотворна от обикновената, би трябвало да ни изяснят каква е поляризацията, да покажат научни изследвания според които тази поляризация е за предпочитане и някаква статистика за излекувани хора от различни заболявания.

Доколкото ми и известно, кварцовите лампи излъчват в УВ-област.

Последна редакция: пн, 14 дек 2009, 01:54 от vl

Общи условия

Активация на акаунт