Аз ли съм параноична или?

  • 3 671
  • 31
  •   1
Отговори
Преди известно време купих на сина си велосипед. Сега обаче не смея да го пускам да го кара по улиците, защото наскоро бях свидетел на това как на едно кръстовище блъснаха един тийнейджър с велосипед. Не смея да го пусна, дори в двора на училището, защото децата едно казват, а после си правят каквото искат. Ще обещае, че ще кара само в училището, а после ще тръгне с велосипеда по улиците. Сина ми, обаче постояно мрънка за колелото и не знам какво да правя.

# 1
  • Мнения: 4 916
Зависи колко доверие имаш на сина си.

# 2
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Купи си и на теб и карайте заедно.

# 3
  • Мнения: 1 179
Ми да ти кажа хич не си параноична, като гледам как се кара, нас един щеше да ни отнесе барабар с количката на тротоара, както си чакахме да ни светне зелено. Но понеже човек не може и да си върже детето, наистина може да карате заедно, поне да си спокойна.

# 4
  • Мнения: 2 448
 Доста време ще мине докато започна да пускам моето дете само да кара колело, за сега само под мой контрол. Като гледам едно съседско дете 2 клас, а как не се пази от колите, доста хляб има да изяде и моя докато започна да му имам доверие и да ходи навън сам.

# 5
Малко по малко трябва да започнеш да гласуваш доверие на сина си. Не може вечно да е под крилото ти.

# 6
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
А той всъщност, колко е голям?
Синът ти.

# 7
  • Мнения: 7 201
Не си параноична,но и зависи колко е голям синът ти.
И аз като гледам какви са днешните шофьори  ooooh!...на пешеходната пътека път не ти правят! #Cussing out

# 8
Сина ми е на 11 години, но не мисля, че възрастта е от особено значение. Въпросът не е само в това дали той е достатъчно отговорен и дали може да се пази. По пътищата е пълно с шофьори, които карат безотговорно.

# 9
  • Мнения: 9 814
Въпросът е до доверие. Да, децата често казват едно, а зад гърба ни правят друго, но все пак и доста често си изпълняват обещанията.
Пусни го един път да кара колело в двора на училището и иди да видиш дали е там след 1/2 час например. Така той ще разбере, че има контрол, а ти ще си спокойна. И дори и да реши някой път да отиде другаде да кара, ще се замисли дали да го направи, защото знае, че може да го провериш.

Проверката е висша форма на доверие.

# 10
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
За 11 годишен мъж това наистина отива към параноя. Синът ми миналото лято си съдра коляното така, че две седмици не можеше да се движи, не съм и помислила да му забраня след това да кара, тъкмо ще е по-внимателен. Племенникът ми е с шевове по главата пак от падане от велосипед, така е, но никой не го спира да кара пак.
Виж ако пожелае мотор, тогава ще съм против.

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Купи си и на теб и карайте заедно.
   Peace Peace

# 12
  • Oslo
  • Мнения: 659
Моят голям син също е на 11, кара често из квартала с приятели, имам му доверие. Но и дума не става да кара на оживени улици, да пресича кръстовища и т.н. Знае, че не позволявам и се съобразява, ако няма подлез на някое опасно място, въобще не ходи.... Не е въпросът за доверие към детето, нямам доверие на другите участници в движението и той го знае. Така че - по-добре да се презастраховам, отколкото да остана без дете(Господ да ги пази, гаранция никога няма!)

# 13
  • Мнения: 66
Ще повторя другите преди мен, но това ми беше първата мисъл, когато ти прочетох поста...
Купи си колело и ти, или на баща му, или някой близък по-голям и по-съобразителен. Ходете да карате в паркове и на места където няма да ви се налага да мислите постоянно дали шофьорите на автомобили ше ви видят и пазят.
Не си параноична.
Господ само пази! (Но не разчитай само на Него)

# 14
  • Oslo
  • Мнения: 659
Мама и тати са на разположение обикновенно само в почивните дни, все пак се предполага, че  работят.... Трябва да ме чака до 7 ч. да се върна от работа и с братчето му дружно да караме велосипеди(обаче колко време, щото мама трябва да се развърти и у дома). Освен това децата на тази възраст прекарват повече време през деня с приятели, не мога и не искам да му дишам във врата непрекъснато. За мен решението е - забранени и позволени места за каране, без уговорки. 

Общи условия

Активация на акаунт